User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İtalya Gezisi Hakkında Bilgi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İtalya Gezisi Hakkında Bilgi

Arkadaşlar selam

Geçtiğimiz yıllarda yurtdışı gezisi (araçla) için birkaç konu açmış ancak gerçekleştirememiştim.

Bu sene Motorla Yunanistan Turu yaparak gezinti işlerini başlattım.

Bknz. http://www.techturkey.com/forum/sohb...ighlight=yunan

Zaten Türkiye içinde de kayıtlara geçmiş ve geçmemiş ufak gezintiler yapıyorum.

Bknz. http://www.techturkey.com/forum/sohb...ight=karadeniz http://www.techturkey.com/forum/sohb...ight=karadeniz

Bu yaz Temmuz döneminde İtalya / İspanya düşünüyorum. Eşim ve 8 yaşındaki kızımla gideceğim için tek ülkü daha iyi olacak gibi. Oyumu İtalya'dan yana kullanacağım. Çocukla olmasa 2 ülkeyi de tura sığdırırım ben

Kızımı da götürme niyetim olmasa yine motosiklet ile yapılacak rota aslında ama kızımın da görmesini anı biriktirmesini istiyorum.

Olayım ve sormak - tecrübe edenlere sormak istediklerim şu konular başlıca.

İtalya'da herkesin bildiği başlıca şehirleri gezmeyi planlıyorum.
    Venedik, Milano, Bologna,Floransa,Roma,Napoli,Amalfi,Bari

Bu şehirlerin dışında şuraları görmeden gelme diyebileceğiniz nereleri var.

Ulaşımı Türkiye'den Milano'ya Uçakla yapmayı düşünüyorum. Kişi başı yaklaşık 2.000 TL

İtalya içindeki şehirler arası ulaşımı Rome2rio uygulamasından alacağım tren ve otobüs ile yapmayı düşünüyorum. İtalya içi ulaşım konusunda önerilerinizi alabilirim.

Konaklamaları AirBnb den yapmayı düşünüyorum. Belki AirBnb ile Booking den otel kıyaslaması yaparak bazen Otel konaklaması da yapabilirim.

İtalya içi şehirlerde konaklama süresini tabiri caizse kafama göre planlamayı düşünüyorum. 7-8 günlük bir süre ayıracağım toplam geziye.

Dönüşü 2 şekilde düşünüyorum. Ya uygun uçak bulursam Direkt Türkiye'ye, çok daha ucuz uçuş bulabilirsem Yunanistan üzerinden dönüş düşünüyorum. Yunanistan dan dönersem çok ucuza gelmesi halinde dönmüş olurum. Yoksa Yunanistan'dan da Türkiye ye ulaşım masrafı var çünkü.

Eğerki Ucuz gidiş-dönüş bileti yakalarsam belki araya Paris'i sıkıştırabilirim. Ne alaka derseniz eşim illa Paris i görmek istiyor. Belki 1 gece konaklama yapacak şekilde git gel ucuza uçuş yakalarsak olabilir.

İtalya ile ilgili önerilerini bekliyorum
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Roma - Venedik arası hızlı tren çok konforlu
    Venedik mutlaka 2 gün ayır derim. 1 gün ayırırsan murano buranoyu göremezsin. oraları görsen venedik'i gezemezsin.

Napoli birkaç saat yeter. Bir b0k yok.
    Oturup kahve içip "ee" diyerek kalkacaksın. Napoli'ye gittiğinde mutlaka pompei'den çıkan eserlerin olduğu müzeyi de gez.
    Ayrıca madem napoli'ye gidiyorsun listeye mutlaka ama mutlaka pompei'yi de al. Hatta napoli'ye gitmesen bile al.

İstersen bak buradan da
    vakti zamanında yazmıştım gittiğim şehirleri. Napoli, Pompei, Venedik, Roma var italya'dan.
    Gezi Koşesi – Her Nereye Gitmek İstiyorsan Git, Gitmeden Once Buraya Uğra!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen hafta italyadaydım milan venedik floransa bologna ve romayı gezdim, amalfi ve pompei tarafına gidemedim içimde kaldı venedikte mestrede kaldım venedik nedense diğer yerlere göre epey ucuz mestreden tek otobüsle direk venediğe gidiliyor biz araba kiralamıştık venediğin orda büyük bir otopark var fakat günlük 35 euro airbnb evlerine dikkat edin tek oda evleri iki odalıymış gibi fotoğraflar koyuyorlar ben de airbnb de kaldım 2 yerde böyle oldu

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wdw 2 diavel istanbuldan igoumenitsa feribontla bari, alplerden, fransiz rivierasina indik monte carlo/nice/st trope bulgar donus.
    Sadece italya ici 12.000 filan tutmustur, ispanyaya devam edilebilirdi ama mevzu cok buyuyor donus ayri bir cile.
    Bence italya ic kesimler, zaten her km basi gorulesi bir yer cikiyor ve italya icinde farkli italyalar var en basiti ayni yemek farkli lezzet ve turde cikiyor,
    Buyuk sehirlerde vakit kaybetme gereksiz, fiat panda turevi bir arac cozup italyanin bir bolumunu hedef alip oralari bitirilebilir,
    Ayni mantikla 2/3 arkadasim belli bolgeleri git gel bitirip artik kendi benimsedikleri bolgeye gidiyorlar.
    Donuste yunan olacaksa burdan araba ile yola cikip alt kisimlar gezilip bitirilebilir.

Turistik bilindik cogu yer fotograflarda daha guzeldi, oralara giderken aradaki her yer muhtesemdi diyebilirim, insanlarin tavir ve yaklasimlarida ayrica harika, telefonda mutlaka iyi bir sozluk olsun.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor yeniydi rodaji yunanistanda tamamladik, kenan sofu oglunun yarisi pist vs arka lastigimin ortasi bitti hava kacirmaya basladi,
    Sehirlerden birinde yetkili servis 700eu gibi baya baya silkmeye kalkti, rimide tum dukkanin ici rossi, lamborghini bayraklari vs olan bi dukkada on arka 350eu gibi degistim, deniz kenarinda kendi otellerinde bedava parasina konaklattilar bide orda orda gezmek icin kendi vespasina kadar verdi.
    Cinque terre’de resepsyonist gece motorlara bisey olmasin diye otelin icine kadar soktu, milano- roma pismanlik yemek icin bile sira hengame.
    Kesin krar verilmediyse, italyayi arabayla gezmeye birakip. Ucakla sonra trenle gezmek icin kesin direk ispanya derim.

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7-8 günlük bir gezi için italyada o kadar şehir bence fazla. Roma, floransa, bologna,venedik, verona, milano rotası ile ortadan kuzeye italya gezisi yapmak bence daha mantıklı. Doya doya gezilebilir. Başka bir zaman da güneye doğru bir gezi düzenlenebilir. Kesinlikle otobüs kullanmayın, raylı ulaşım fazlası ile konforlu ve kullanışlı.
    roma ve floransada 2 gün gün geçirilmeli kesinlikle
    Bologna ve milanoda günü birlik gezilebilir.
    Keyfinize göre sienayı da ekleyebilirsiniz bu rotaya.
    Milanoya çok yakın bergomadan dönüş uçuşu çok daha uyguna gelir.
    Özel olarak sormak istediğiniz bir şey konu varsa sorabilirsiniz.
    Şimdiden keyifli vakitler diliyorum. İtalya kendine aşık eden bir ülke.
    MR.EVO53

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzeltme: O kadar fazla şehir derken demek istediğim şehirler arası mesafeseydi.
    MR.EVO53

abdullahduymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde planımda bir italya durumum var ama triesteden başlayarak venedik tarafına ordan da bolognaya doğru gitmeyi dusunuyoruz. doğru bir rota mıdır? değer mi? değer derseniz hangi bölgeye kaç gün ayırmamız lazım?
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama ilk kuralımızdır önce bunu öğren,ATATÜRK ü sev. Tanı Öğren.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2013'te gitmiştim arkadaşlarımla, milano'da buluştuk farklı ülkelerden gelip, araba kiraladık, como - geneva - pisa - floransa - roma yapmıştık. Birkaç satır başı paylaşayım

Como gün içi görülp gezilebilir, teleferik gibi şeyle yukarı çıkıp bişeyler yiyip içebilirsiniz

Geneva'dan akşam arabayla geçip konaklayıp sabah Pisa'ya geçmiştik. Pisa'da da çok vakit geçirmedik, çarşı pazar hediyelik devam. Floransa deyince ama ben olsam bir dururum, akşamları Asmalımescit'in eski zamanları gibi genelde sokakta bistrolarda müzik dinleyen muhabbet eden tatlı tatlı eğlenen insanlarla çok hoşuma gitmişti. Genel doğal güzellikleri de hoş, gezip görmeye vakit geçirmeye değer bir şehir, tekrar gitmek istiyorum

Roma'ya biz ilk defa gitmiştik, 4 gün boyunca gezdik doyamadık. 1-2 günde bitmesi mümkün değil bence Roma'nın

Roma'dan Venedik'e o zaman tren 80 euro, uçak 80 lira tutuyordu hiç unutmam. Alternatiflere bakın mutlaka.

Biz de Fiat Panda kiralamıştık, yeterli gelmişti. İlla ki birkaç ceza sonradan geldi tabii yok oraya girilmezmiş yok oraya park edilmezmiş. döner dönmez kartı iptal etmek lazım

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Blogumu kapatmasam linkleri atardım, sadece sunu söyleyeyim Floransaya kesin gidin, Uffizi muzesi var, kesin gidin. Biletleri de onceden alin.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    roma pisa venedik v.s tabi gidilir ama napoliye çok yükselmemek lazım ben beğenmedim genel itibari ile pompeii harici. Ama zaten bizim gitme amacımız asıl "L'Antica Pizzeria da Michele" buraya gitmekti pizza yemek için. Gittim ve değdi kesinlikle, Napoliye giderseniz kesin kesin kesin deneyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Venedik mutlaka 2 gün ayır derim. 1 gün ayırırsan murano buranoyu göremezsin. oraları görsen venedik'i gezemezsin.

Oturup kahve içip "ee" diyerek kalkacaksın. Napoli'ye gittiğinde mutlaka pompei'den çıkan eserlerin olduğu müzeyi de gez.
    Ayrıca madem napoli'ye gidiyorsun listeye mutlaka ama mutlaka pompei'yi de al. Hatta napoli'ye gitmesen bile al.

İstersen bak buradan da
    vakti zamanında yazmıştım gittiğim şehirleri. Napoli, Pompei, Venedik, Roma var italya'dan.
    Teşekkür ederim abi, Plana şöyle başlamayı düşünüyorum. 12:00 gibi Milano hava alanından çıkmış olurum muhtemelen, Gittiğim günü Milano da geçirip ilk gün konaklamasını Milano da yaparım.

Ertesi sabah ilk ulaşımla Venedik'e geçerim. Venedik için sizin ve diğer arkadaşların tavsiyesi ile 1 gece konaklama 2 tam gün yada 2 gece konaklama yapacak şekilde planlayacağım.

Venedik ten sonra Bologna da az zaman geçirerek FLORANSA ya geçerim. Yine öneriler sonrası 2 gece FLORANSA konaklaması yaparım muhtemelen. yada 1 gece 2 tam gün duruma göre.

Floransa da araç kiralayıp cinque terre - La Spezia ya günlük bir tur yaparım. Belki o bölgede konaklarım.

Floransa dan sonra Roma da 2 tam gece konaklaması yaparım muhtemelen. Pompei ve Amalfi bölgelerini gezmek için 2.gün araç kiralarım muhtemelen.
    Yada Roma dan sonra 1 gece Napoli konaklaması yapıp Napoli de araç kiralar ve Pompei-Amalfi ölgelerini gezerim.

Dönüş Uçağını Roma dan dönüş yapacak şekilde planlıyorum.

Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta italyadaydım milan venedik floransa bologna ve romayı gezdim, amalfi ve pompei tarafına gidemedim içimde kaldı venedikte mestrede kaldım venedik nedense diğer yerlere göre epey ucuz mestreden tek otobüsle direk venediğe gidiliyor biz araba kiralamıştık venediğin orda büyük bir otopark var fakat günlük 35 euro airbnb evlerine dikkat edin tek oda evleri iki odalıymış gibi fotoğraflar koyuyorlar ben de airbnb de kaldım 2 yerde böyle oldu
    Bilgilerin için teşekkür ederim abi, Airbnb den evi erken mi kiraladınız son dakika diyebileceğim 1 gün önce falan mı kiraladınız ?

Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wdw 2 diavel istanbuldan igoumenitsa feribontla bari, alplerden, fransiz rivierasina indik monte carlo/nice/st trope bulgar donus.
    Sadece italya ici 12.000 filan tutmustur, ispanyaya devam edilebilirdi ama mevzu cok buyuyor donus ayri bir cile.
    Bence italya ic kesimler, zaten her km basi gorulesi bir yer cikiyor ve italya icinde farkli italyalar var en basiti ayni yemek farkli lezzet ve turde cikiyor,
    Buyuk sehirlerde vakit kaybetme gereksiz, fiat panda turevi bir arac cozup italyanin bir bolumunu hedef alip oralari bitirilebilir,
    Ayni mantikla 2/3 arkadasim belli bolgeleri git gel bitirip artik kendi benimsedikleri bolgeye gidiyorlar.
    Donuste yunan olacaksa burdan araba ile yola cikip alt kisimlar gezilip bitirilebilir.

Turistik bilindik cogu yer fotograflarda daha guzeldi, oralara giderken aradaki her yer muhtesemdi diyebilirim, insanlarin tavir ve yaklasimlarida ayrica harika, telefonda mutlaka iyi bir sozluk olsun.
    Çok teşekkür ederim. Motorla gitmeyeceğim bu sefer, kızımı da götüreceğim çünkü, 3 kişi olacağız.

Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7-8 günlük bir gezi için italyada o kadar şehir bence fazla. Roma, floransa, bologna,venedik, verona, milano rotası ile ortadan kuzeye italya gezisi yapmak bence daha mantıklı. Doya doya gezilebilir. Başka bir zaman da güneye doğru bir gezi düzenlenebilir. Kesinlikle otobüs kullanmayın, raylı ulaşım fazlası ile konforlu ve kullanışlı.
    roma ve floransada 2 gün gün geçirilmeli kesinlikle
    Bologna ve milanoda günü birlik gezilebilir.
    Keyfinize göre sienayı da ekleyebilirsiniz bu rotaya.
    Milanoya çok yakın bergomadan dönüş uçuşu çok daha uyguna gelir.
    Özel olarak sormak istediğiniz bir şey konu varsa sorabilirsiniz.
    Şimdiden keyifli vakitler diliyorum. İtalya kendine aşık eden bir ülke.
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzeltme: O kadar fazla şehir derken demek istediğim şehirler arası mesafeseydi.
    Anladım abi, bilgilerin için teşekkür ederim. Süreye üst tarafta yazdığım bölgeleri sığdırmaya çalışacağım.

Alıntı abdullahduymaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde planımda bir italya durumum var ama triesteden başlayarak venedik tarafına ordan da bolognaya doğru gitmeyi dusunuyoruz. doğru bir rota mıdır? değer mi? değer derseniz hangi bölgeye kaç gün ayırmamız lazım?
    Araçla gitsem bende senin gibi yapacaktım.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2013'te gitmiştim arkadaşlarımla, milano'da buluştuk farklı ülkelerden gelip, araba kiraladık, como - geneva - pisa - floransa - roma yapmıştık. Birkaç satır başı paylaşayım

Como gün içi görülp gezilebilir, teleferik gibi şeyle yukarı çıkıp bişeyler yiyip içebilirsiniz

Geneva'dan akşam arabayla geçip konaklayıp sabah Pisa'ya geçmiştik. Pisa'da da çok vakit geçirmedik, çarşı pazar hediyelik devam. Floransa deyince ama ben olsam bir dururum, akşamları Asmalımescit'in eski zamanları gibi genelde sokakta bistrolarda müzik dinleyen muhabbet eden tatlı tatlı eğlenen insanlarla çok hoşuma gitmişti. Genel doğal güzellikleri de hoş, gezip görmeye vakit geçirmeye değer bir şehir, tekrar gitmek istiyorum

Roma'ya biz ilk defa gitmiştik, 4 gün boyunca gezdik doyamadık. 1-2 günde bitmesi mümkün değil bence Roma'nın

Roma'dan Venedik'e o zaman tren 80 euro, uçak 80 lira tutuyordu hiç unutmam. Alternatiflere bakın mutlaka.

Biz de Fiat Panda kiralamıştık, yeterli gelmişti. İlla ki birkaç ceza sonradan geldi tabii yok oraya girilmezmiş yok oraya park edilmezmiş. döner dönmez kartı iptal etmek lazım
    Teşekkür ederim abi bilgilerin için. Şuan için Rome2Rio uygulamasından araştırdığım kadarıyla şehirler arası ulaşımı raylı sistem ile yapacağız.

Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blogumu kapatmasam linkleri atardım, sadece sunu söyleyeyim Floransaya kesin gidin, Uffizi muzesi var, kesin gidin. Biletleri de onceden alin.
    Teşekkür ederim bilgilerin için.

Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    roma pisa venedik v.s tabi gidilir ama napoliye çok yükselmemek lazım ben beğenmedim genel itibari ile pompeii harici. Ama zaten bizim gitme amacımız asıl "L'Antica Pizzeria da Michele" buraya gitmekti pizza yemek için. Gittim ve değdi kesinlikle, Napoliye giderseniz kesin kesin kesin deneyin.
    Teşekkür ederim, bu Pizza'cıyı da not alıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Airbnb yi 1 defa Midilli de kullandım.

Yurtdışında daha sık kullananlara soracağım bir şey olacak.

Biraz freetime gezinti yapacağım için konaklayacağım yerleri İtalya ya gittiğimde seçeyim istiyorum. Ama Airbnb ama Booking den otel konaklaması yaparak.

Şuan için Airbnb yada Booking den ortalama konaklama ücretleri gecelik 100 Euro.

Son dakika fiyat artış uygulaması gibi bir durumla karşılaşır mıyım ?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanınızda çocuk da olacağı için ilgi odaklarınızı kestiremedim. Ama 7-8 gün için fazla yorucu koşuşturmalı bir rota sanki. Ben çocuksuz 4 gün Roma 4 gün Paris yaptım. Hiç araç kiralamadım. Müzeler felan derken ucu ucuna yetti desem yeridir. Tabi müze gezmeyi felan sevmiyorsanız o zaman başka. Ama çocuk için Paris'te 1 günü DisneyLand olacak şekilde içeren bir 2 gün gerekir. O yüzden ya hiç Paris'i eklemeyin yada ona göre planı gözden geçirin derim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanınızda çocuk da olacağı için ilgi odaklarınızı kestiremedim. Ama 7-8 gün için fazla yorucu koşuşturmalı bir rota sanki. Ben çocuksuz 4 gün Roma 4 gün Paris yaptım. Hiç araç kiralamadım. Müzeler felan derken ucu ucuna yetti desem yeridir. Tabi müze gezmeyi felan sevmiyorsanız o zaman başka. Ama çocuk için Paris'te 1 günü DisneyLand olacak şekilde içeren bir 2 gün gerekir. O yüzden ya hiç Paris'i eklemeyin yada ona göre planı gözden geçirin derim.
    Abi selam

Paris i eledik. Ona farklı bir zamanda plan yapacağız.

Değişik biz gezenti tipleriz biz abi. Çocuk ( nazar değmesin ) çok uyumlu. 8 Yaşında. Bizim tempomuza ayak uyduruyor. Tipi de kayak yapmaktan tut karadeniz yaylalarında kamp yapmaya kadar uyumlu. Mesela bana ayak uydurup şuan 50cc lik motor kullanmayı öğreniyor

Neyse konumuza dönelim

Biletleri aldım.

3 Temmuz İstanbul - Milano
    11 Temmuz Roma - İstanbul

3 Temmuz'da Milano dan başlayarak 11 Temmuzda Roma'dan dönüş yapacak şekilde aradaki günleri en iyi noktalarda zaman geçirerek gezeceğiz.

Şimdi işin en zor kısmı konaklama planlaması. Konaklamayı Milano ve Venedik için şimdiden alıp diğer noktaları gittiğimde mi belirlemeliyim sizce, yoksa şimdiden her konaklama yerini belirlemeli miyim ?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam

Paris i eledik. Ona farklı bir zamanda plan yapacağız.

Değişik biz gezenti tipleriz biz abi. Çocuk ( nazar değmesin ) çok uyumlu. 8 Yaşında. Bizim tempomuza ayak uyduruyor. Tipi de kayak yapmaktan tut karadeniz yaylalarında kamp yapmaya kadar uyumlu. Mesela bana ayak uydurup şuan 50cc lik motor kullanmayı öğreniyor

Neyse konumuza dönelim

Biletleri aldım.

3 Temmuz İstanbul - Milano
    11 Temmuz Roma - İstanbul

3 Temmuz'da Milano dan başlayarak 11 Temmuzda Roma'dan dönüş yapacak şekilde aradaki günleri en iyi noktalarda zaman geçirerek gezeceğiz.

Şimdi işin en zor kısmı konaklama planlaması. Konaklamayı Milano ve Venedik için şimdiden alıp diğer noktaları gittiğimde mi belirlemeliyim sizce, yoksa şimdiden her konaklama yerini belirlemeli miyim ?
    Ben olsam önceden ayarlardım. Süprizleri sevmiyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam önceden ayarlardım. Süprizleri sevmiyorum.
    Booking ve Airbnb den konaklamaları biraz araştırayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İstersen bak buradan da
    Gezi köşenizi okudum. Gayet kısa,öz ve iyi bilgiler var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evi 1 ay kadar önceden kiraladık ev giriş ve çıkış saatlerine dikkat etmen gerekir mesela bazı ev sahipleri evin anahtarı tren garında dolaba kitliyor saat 8 e kadar alabilirsin diyor sıkıntı yaşayabilirsiniz önceden ev sahipleri ile konuşman lazım

Genel olarak baktığımda rotanda bologna da pek bişey yok sadece bi dereye pencere gibi bişey açmışlar evlerin arasından bakıyorsun romada vatikan müzesi internette 30-34 euro çıkıyor fakat orada sıraya girip bilet alırsan 17 euro, erken saatlerde gezmeye başlarsan rahat edersiniz italya çok kalabalık turistik yerler savaş alanı gibi oluyor, aperol isimli içkiden yapılan spritz kokteyli baya güzel tavsiye ederim margarita pizzalar 6-11 euro arası değişiyor, makarnalar da 8-14 euro arasında, teknolojik alet alacaksan unieuro var ve tax free yapabiliyorsun aklına gelen bişey olursa sorabilirsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler