User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosiklet Kaskı Tavsiyesi ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Motosiklet Kaskı Tavsiyesi ?

Herkese merhaba, motosiklet kaskım çok eskidi ve yeni almaya karar verdim. Modeli Nolan N90-N103 olması lazım yazıları silindiği için tam hatırlamıyorum.

Çene açılır özellikli ve güneş vizorlü olarak yıllarca kullandım. Şimdi bunun gibi konforlu ve rüzgarı çok az alan sessiz kullanışlı bir kask arıyorum.

Fiyat limitim: 10.000 TL bu paralara bu zamanda düzgün kask bulunmaz ama yine de fikirlerinizi almak istedim.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor tecrübesi olan arkadaşlar daha iyi bilir ama bir arkadaşım kullanıyor memnundu.
    http://https://www.n11.com/urun/shar...agaza=mtzmotor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor tecrübesi olan arkadaşlar daha iyi bilir ama bir arkadaşım kullanıyor memnundu.
    http://https://www.n11.com/urun/shar...agaza=mtzmotor
    Bakıyorum hocam

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kask'ın tavsiyeyle alınacağına inanmıyorum.
    İstediğin beğendiğin kaskın modelini seçtikten sonra ne kadar güvenli olduğuna bakıp öyle almanı tavsiye ederim.

Helmets Archive - SHARP

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediğin beğendiğin kaskın modelini seçtikten sonra ne kadar güvenli olduğuna bakıp öyle almanı tavsiye ederim.

Helmets Archive - SHARP
    Yararlı bir siteymiş hocam.

Teşekkür ederim..

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Helmets Archive - SHARP
    Güzel site, benim kask 2 yıldız cikti �� dolar, euro kuru nedeniyle kask fiyatları uçuşa geçmiş bende Bayadır bakmiyordum bakmaz olaydım.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airoh un giriş seviyesi olan Valor serisi fullface kask kullanıyorum. Sharp testlerinden güzel sonuç almış bir kask ve fiyat olarak şu anda 4800 TL civarında. Fiyatına göre başarılı denebilir.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scorpion EXO 1400 Evo Carbon Air Kapalı Motosiklet Kaskı (Mat Siyah) Fiyatı ve Ozellikleri

Scorpion EXO 1400 Evo Carbon Air Kapalı Motosiklet Kaskı (Siyah) Fiyatı ve Ozellikleri

Full face almanızı tavsiye etmekle beraber kullandığım kaskımın düz mat karbon ve parlak karbon olanı için link koydum.
    çene kısımlarında şişirilebilen hava yastıkları mevcut. siyah ve şeffaf vizör kutu içeriğinde mevcuttu diye hatırlıyorum. ayrıca da 1 adet pinlock mevcut.
    denemenizi tavsiye ederim, fiyat olarak da söylediğiniz fiyatta, renk-desene göre biraz daha artabiliyor, siteden bakabilirsiniz.
    biz 3 arkadaş bundan aldık farklı tasarım renklerinde, 3ümüz de son derece memnunuz.

'06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scorpion Exo R1 Air kullanıyorum gürültülü bir kask ama fiyat/güvenlik olarak baya iyi

Kask almadan önce takıp bi 30-40dk bekleyin kafanızda dursun bazı kasklar bazı insanlara olmayabiliyor, alın bölgesinden vs sıkıyorsa yapacak bişey yok malesef.

Biraz marka/tercih'den ziyade kafanıza uygun bir kask seçmeniz gerekiyor, test etmeden de bunu bilmek malesef çok zor.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Scorpion Tr şartlarında alınabilecek iyi kasklardan. f/p gayet iyi

Bende shoei gt-air2 ve Nxr var. Yunanistan'a ya da Avrupa'ya giden arkadaşınız varsa kaskı oradan almanı öneririm.

Scorpion da bakabilirsin. Agv önermem, piyasada çokca eski tarihli kaskları mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emregnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airoh un giriş seviyesi olan Valor serisi fullface kask kullanıyorum. Sharp testlerinden güzel sonuç almış bir kask ve fiyat olarak şu anda 4800 TL civarında. Fiyatına göre başarılı denebilir.
    Tavsiyenizi dikkate alacağım hocam, teşekkür ediyorum..

Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel site, benim kask 2 yıldız cikti �� dolar, euro kuru nedeniyle kask fiyatları uçuşa geçmiş bende Bayadır bakmiyordum bakmaz olaydım.
    Evet çok artmış maalesef..

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scorpion EXO 1400 Evo Carbon Air Kapalı Motosiklet Kaskı (Mat Siyah) Fiyatı ve Ozellikleri

Scorpion EXO 1400 Evo Carbon Air Kapalı Motosiklet Kaskı (Siyah) Fiyatı ve Ozellikleri

Full face almanızı tavsiye etmekle beraber kullandığım kaskımın düz mat karbon ve parlak karbon olanı için link koydum.
    çene kısımlarında şişirilebilen hava yastıkları mevcut. siyah ve şeffaf vizör kutu içeriğinde mevcuttu diye hatırlıyorum. ayrıca da 1 adet pinlock mevcut.
    denemenizi tavsiye ederim, fiyat olarak da söylediğiniz fiyatta, renk-desene göre biraz daha artabiliyor, siteden bakabilirsiniz.
    biz 3 arkadaş bundan aldık farklı tasarım renklerinde, 3ümüz de son derece memnunuz.

Ben daha çok kolay ve pratik oluyor diye çene açılır düşünüyorum hocam, lakin sizin tavsiyeleriniz de gayet güzel duruyor. Bakacağım şimdi fiyat durumları nasıldır. Tekrardan yorum yapacağım buradan..

Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scorpion Exo R1 Air kullanıyorum gürültülü bir kask ama fiyat/güvenlik olarak baya iyi

Kask almadan önce takıp bi 30-40dk bekleyin kafanızda dursun bazı kasklar bazı insanlara olmayabiliyor, alın bölgesinden vs sıkıyorsa yapacak bişey yok malesef.

Biraz marka/tercih'den ziyade kafanıza uygun bir kask seçmeniz gerekiyor, test etmeden de bunu bilmek malesef çok zor.
    Tabiki denemek lazım, hatta takıp motor sürüşü bile yapılsa yeri var bence. Rüzgar sesini dinlemiş oluruz..

Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scorpion Tr şartlarında alınabilecek iyi kasklardan. f/p gayet iyi

Bende shoei gt-air2 ve Nxr var. Yunanistan'a ya da Avrupa'ya giden arkadaşınız varsa kaskı oradan almanı öneririm.

Scorpion da bakabilirsin. Agv önermem, piyasada çokca eski tarihli kaskları mevcut.
    Birader yurt dışında Fransa da yaşıyor. En kötü oradan aldıracağım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hocam sormayı unuttum. Rüzgar performansı nasıl ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    En iyi kask bile yaklaşık 90db ses alır. Sessiz kask diye bişey yok

Scorpion karbonlar da bu ayarda bildiğim kadarıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sormayı unuttum. Rüzgar performansı nasıl ?

zaten yazılmış
    açıkçası benim için çok büyük bir kriter değil ses, zaten interkom takılı. gerçi müzik falan dinlemem ben sürüşte ama telefonla konuşurken karşımdaki motorda olduğumu anlamıyor. sena 30k'nın da etkisi vardır tabi.
    hız olarak da yüksek hızlarda kullanan birisi değilim 120-130 maks süratım olmuştur o da anlık. ne rüzgardan ne de sesten bir rahatsızlık duymadım.
    kask karbon olduğu için zaten hafif. yorucu değil uzun süre kullanımlarda bile.
    ama kaskımı yenilemem gerektiğinde yine aynı marka modeli tercih ederim gönül rahatlığı ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha çok kolay ve pratik oluyor diye çene açılır düşünüyorum hocam, lakin sizin tavsiyeleriniz de gayet güzel duruyor. Bakacağım şimdi fiyat durumları nasıldır. Tekrardan yorum yapacağım buradan..
    pratiklik güzel bir konu fakat önemli olan pratiklikten önce güvenlik.
    Allah korusun bu ekipmana 1 kere ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olduğu o kötü durumda da sizi en iyi şekilde koruması gerekiyor.
    bende bir adet de Shark Raw açık kask mevcut ama full-face'ten sonra kenara kaldırdım, artçı kaskı olarak yedek tutuyorum, scooterda bile kapalıyı tercih ediyorum.
    bu hafta 2 tane scooter kazasına denk geldim (evimin önünde oldu ikisi de) kasklar bi tarafta sürücüler başka taraftaydı, Allah korusun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Açık kask'ı şekil olsun diye sakın alma. Hava alıcam, millet motor sürerken yüzümü görsün tribine sakın girme. Yere düştüğünde ilk hasar görecek yerin çenen olacak.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açık kask yada çene açılır kask alma abi.
    Pist günlerine dahi çene açılır kask almıyorlar galiba.

Schubert - Shoei - Arai vs bunlar güzel ve iyi kasklar ama maliyet çok arttı.

Ben uzun süredir (2014 den bu yana ) Scorpion EXO500 kullanıyorum.
    Eşimde Scorpion EXO300 ve MT Helmet'in Skull&Rose modeli var.

Ben yeni kask almayı düşünüyorum. Yeni versiyon ve model Scorpion düşünüyorum. Memnunum ve öneririm.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Teşekkür ediyorum hocam..

zaten yazılmış
    açıkçası benim için çok büyük bir kriter değil ses, zaten interkom takılı. gerçi müzik falan dinlemem ben sürüşte ama telefonla konuşurken karşımdaki motorda olduğumu anlamıyor. sena 30k'nın da etkisi vardır tabi.
    hız olarak da yüksek hızlarda kullanan birisi değilim 120-130 maks süratım olmuştur o da anlık. ne rüzgardan ne de sesten bir rahatsızlık duymadım.
    kask karbon olduğu için zaten hafif. yorucu değil uzun süre kullanımlarda bile.
    ama kaskımı yenilemem gerektiğinde yine aynı marka modeli tercih ederim gönül rahatlığı ile.
    Değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum hocam..

pratiklik güzel bir konu fakat önemli olan pratiklikten önce güvenlik.
    Allah korusun bu ekipmana 1 kere ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olduğu o kötü durumda da sizi en iyi şekilde koruması gerekiyor.
    bende bir adet de Shark Raw açık kask mevcut ama full-face'ten sonra kenara kaldırdım, artçı kaskı olarak yedek tutuyorum, scooterda bile kapalıyı tercih ediyorum.
    bu hafta 2 tane scooter kazasına denk geldim (evimin önünde oldu ikisi de) kasklar bi tarafta sürücüler başka taraftaydı, Allah korusun.
    Haklısınız aslında hocam, söylediklerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ediyorum..

Açık kask'ı şekil olsun diye sakın alma. Hava alıcam, millet motor sürerken yüzümü görsün tribine sakın girme. Yere düştüğünde ilk hasar görecek yerin çenen olacak.
    Çok haklısın hocam. Rahat diye ona alıştık ama doğrusu sizin dediğiniz gibi tabi..

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık kask yada çene açılır kask alma abi.
    Pist günlerine dahi çene açılır kask almıyorlar galiba.

Schubert - Shoei - Arai vs bunlar güzel ve iyi kasklar ama maliyet çok arttı.

Ben uzun süredir (2014 den bu yana ) Scorpion EXO500 kullanıyorum.
    Eşimde Scorpion EXO300 ve MT Helmet'in Skull&Rose modeli var.

Ben yeni kask almayı düşünüyorum. Yeni versiyon ve model Scorpion düşünüyorum. Memnunum ve öneririm.
    Teşekkür ediyorum. Scorpion ağır basmaya başladı..

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu konu açıldığında 8k civarında olan bu kaskı geçen hafta 14k ya aldım ��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler