User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Hobi-detay garajı hakkında.

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya insanlar bu konuda ne deseler haklılar. Ben herkesin gönlünü hoş tutmak isterim. Şimdi 3D render alıyoruz. Çatıyı tek akıntı çizmiş arkadaş. Ben çift akıntılı birşeyler istiyordum. Eğer öyle olursa garajın tam peak noktası 3.5 metre civarını yakalıyor. Ben de ilerleyen zamanda tamir için ve detay işleri için makaslı liftimi salabiliyorum. Bu arada garaj işlerine geçince detaylı olarak hesap kitap işleri ve yapılanları anlatan bir konu programlıyorum.
    Kesinlikle işlemleri anlatan bir yazınız, vlog yada videonuz olursa çok faydalı olacaktır. 2,3 yıl içerisinde pinterest youtube vs araştırmadığım garaj imalatı planı kalmadı. Bende başta sizin gibi köşeye koyayım dedim arazide 6x8 alan kapatıp öldürmek, komşum neder'le uğraşmak istemediğimden artık bodrum katı man-cave olarak planlamaya başladım. Normalde bodrumsuz yapacaktım. %2-3 civarı eğimim var, alttan giriş verip bodrumu 2 araçlık garaj+atölye olarak dizayn edicem. -'si ekstradan tam bir kat maliyeti çıkıyor. ev 2 değil 3 katlı oluyor (imar planı 3 kat) vs. vs. Sizin ev planı bitmiş. Garaj için takipteyim. Çok faydalı olacağını düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,5m ye ihtiyacınız yok. Arabanın altında çalışırken zaten 160-170 kaldıracaksınız. (Kabaca omuz hizası )Sonuçta kollarınız mümkün mertebe az yukarı kalkmalı ki ağrısı az olsun. Ayrıca o kadar yüksekte sürekli işiniz olmayacak (Kendi yapacağınız işe göre süreyi siz hesaplayın. )

Yağ bakımı yaparken ben 90 cm lik lift ile yapıyorum. Hepi topu karter koruma ve 1 tapa sökülecek. 3-5 dk lık iş , eğilmek sorun olmuyor.

Siz komşudan sikayet almayacanız yüksekliği yapın devam edin. Gönül ister tavan 5 metre olsun ama gerek yok. Ayrıca yazın serinleme ,kısın ısınma ihtiyacınız olacak (Tabi görece bir konu. ) M3 büyüdükçe bu işlemler hem zorlasacak, hem tüketim artacak.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2 gündür çizime bakıyorum amacım amatör olarak okuyabilmek ,sana zerre yararım dokunmaz
    nacizane bir sorum olacak . %6 eğim fazla değilmi ?
    basık araba inip çıkabilirmi ordan ?
    Evimizde yapı denetim yok. Evin giriş kısmında açıyı olabildiğince aşağı çekiyoruz. 6 derece kabul edilebilir sınırlar içerisinde yer alıyormuş. Örneğin bindiğim otomobil Astra F o bile rahatça girip çıkabiliyor olarak hesaplandı. Basık derken 5cm coilover + bozuk bir satıh olursa zorlanabilir. Ancak her şeyi hesaplayarak yapıyorum. Sizlere birazdan bir kaç inşaat resmi paylaşacağım.

Alıntı loiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle işlemleri anlatan bir yazınız, vlog yada videonuz olursa çok faydalı olacaktır. 2,3 yıl içerisinde pinterest youtube vs araştırmadığım garaj imalatı planı kalmadı. Bende başta sizin gibi köşeye koyayım dedim arazide 6x8 alan kapatıp öldürmek, komşum neder'le uğraşmak istemediğimden artık bodrum katı man-cave olarak planlamaya başladım. Normalde bodrumsuz yapacaktım. %2-3 civarı eğimim var, alttan giriş verip bodrumu 2 araçlık garaj+atölye olarak dizayn edicem. -'si ekstradan tam bir kat maliyeti çıkıyor. ev 2 değil 3 katlı oluyor (imar planı 3 kat) vs. vs. Sizin ev planı bitmiş. Garaj için takipteyim. Çok faydalı olacağını düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin
    Çok teşekkür ederim. Benim küçük de olsa bir arsam var. Oraya sadece garaj yapmak için çalışmalarım vardı. Eğer sadece garaj için bir çalışma yapacaksanız zemini beton, 4 adet kolon ve gaz beton öneririm. Bu işin ucu bucağı yok. Çok kaliteli şekilde dizayn edilmiş trapez sacdan garajlar gördüm. 1-2 örnek paylaşabilirim sizinle. Aynı dertlerden ben de müzdaribim. Hatta size şöyle söyleyeyim garaj için bu evi yapıyorum. Yoksa hiç umrumda olmaz.

Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3,5m ye ihtiyacınız yok. Arabanın altında çalışırken zaten 160-170 kaldıracaksınız. (Kabaca omuz hizası )Sonuçta kollarınız mümkün mertebe az yukarı kalkmalı ki ağrısı az olsun. Ayrıca o kadar yüksekte sürekli işiniz olmayacak (Kendi yapacağınız işe göre süreyi siz hesaplayın. )

Yağ bakımı yaparken ben 90 cm lik lift ile yapıyorum. Hepi topu karter koruma ve 1 tapa sökülecek. 3-5 dk lık iş , eğilmek sorun olmuyor.

Siz komşudan sikayet almayacanız yüksekliği yapın devam edin. Gönül ister tavan 5 metre olsun ama gerek yok. Ayrıca yazın serinleme ,kısın ısınma ihtiyacınız olacak (Tabi görece bir konu. ) M3 büyüdükçe bu işlemler hem zorlasacak, hem tüketim artacak.
    Çok teşekkür ederim cevabıız için. 1.68 boyum var zaten. Ben makaslı lift istiyordum açıkçası 1 metrelik. O bile işimi görür diyorum. Çok ütopik ve yüksek araçlarla işim yok. Genellikle otomobil kullanırım. Dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum. Kot farkıın tamamını kullanıp, kimseyi de engellemek istemiyorum. Sanırım garaj için yüksekliği tamamen çevre düzenlemesi esnasında ayarlasam daha güzel olacak. İstinat duvarları vs. ayarlandıktan sonra. Render aşamasında tek akıntılı bir çatı çizmiş mimar arkadaş. Onu çift akıntıya çeviriyor. Ve istinat duvarından ayırıyor. Detayları paylaşacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yönetmelikte şöyle yazıyor.
    Umumi otoparklarda rampa eğimi % 15'ten fazla olamaz. Umumi otoparklar haricinde, otopark ihtiyacını bünyesinde karşılayan binalarda otopark rampası eğimi % 20'den fazla olamaz. Sanırım bu eğime göre bizimki devede kulak kalır.
    Şimdi çok detaylı olmamakla beraber şöyle 1-2 tane fotoğraf payşaiayım. Düzelince diğer fotoğrafları da paylaşırım arkadaşlar.
    qs1hg6v.jpeg Şöyle bir fotoğrafımız var. Garajı görmüşsünüzdür.
    dwn43ig.jpeg Bu da diğeri...

Bu da inşaat aşamamızdaki durumumuz. Aşağı yukarı kestirmişsinizdir. Fotoğraf çekilen yerde garaj olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Edit geri gelsin. Düzeltme.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tuvalet pencerelerine dikine tam boy yapıp, cam içi jaluzili olursa hem cephedeki hareket bütünlüğü sağlanır hemde gizlilik sağlanmış olur.
    biz kamusal projelerimizde %5 eğim kullanmayı tercih ediyoruz ama çözüm olmayan yerlerde %10da çalışır. sürtme konusunda şüpheniz varsa rampa ve düz zeminin birleştiği yerde eğim yumuşatma yaparsınız, sorun çözülür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tuvalet pencerelerine dikine tam boy yapıp, cam içi jaluzili olursa hem cephedeki hareket bütünlüğü sağlanır hemde gizlilik sağlanmış olur.
    biz kamusal projelerimizde %5 eğim kullanmayı tercih ediyoruz ama çözüm olmayan yerlerde %10da çalışır. sürtme konusunda şüpheniz varsa rampa ve düz zeminin birleştiği yerde eğim yumuşatma yaparsınız, sorun çözülür
    Aslında dediğiniz şeyi ben de beğendim. Eğim açısında sıkıntı yok. Ölçtük biçtik. %6 eğim gayet kabul edilebilir çıkıyor. Kar, kış yağmur dolayısı ile zemini taş kaplamayı düşünüyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler