User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Yakın Tatil Yeri Otel Önerisi ??

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş yerinden bir arkadaşım Rodos'a gitti. Oteli 9K ya aldı 5 gece için çok merkezi bir konumda. Yemek içmek içinde 1000 euro götürdü yanında.

Hepsini harcamadan geri döner muhtemelen 30K ya yunan da olsa yurt dışı gördü. Bence de yurt dışı gayet makul bu fiyatları otellere vermektense.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denizin soğukluğundan şikayet ettiyseniz Ayvalık bölgesini falan hatta genel olarak Ege'yi elemeniz lazım en azından Eylül'e kadar falan, 3 ayda anca ısınıyor su

Geçen sene mayısta mı haziranda mı ne Ayvalık'a gitmiştik de denize ancak parmağımı falan sokabilmiştim oranın en sıcağı dedikleri yerde Giren titreye titreye yüzüyordu

Önceki hafta Akçakoca'daydım orada denize girdim su kıvamında serindi. Ben soğuk su sevmem, rahatsız olmadım. Konaklama işini bilmiyorum ama günübirlik bile kaçılabilecek bir yer yaklaşık 2 saat mesafede

Soğuk olduğunu tahmin ediyoruz çok kere gitmiştik o taraflara, lakin bizimki biraz kafa dinlemek dinlenmek gibi düşünebiliriz. Maalesef artık her şey çok kötü durumda rahat tatil bile yapamıyoruz..

Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana geçen sene Bozcaada'ya gitme denizi buz gibi dediler o yüzden eleyip Gökçeada'ya gitmiştim. Suyu muhtemeşen. Belki o taraflarda denize girilebilecek en güzel yerlerden. Suyun sıcaklığı-temizliği 10 numara
    Gökçeadaya hiç gitmedim. Nasıldı peki denizi hep ada suyu soğuk derler..

Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbnb den bakabilirsin. Bütçe nedir? Kaç gün?
    Oradan da bakıyoruz hocam, fakat daha çok villa tarzı evler var..

Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat bütçe belirtsen daha kolay yardımcı olunabilir belki,
    ben 2-3 sene Antalya olimposta olimpia otel var oraya gittim. Butik aile işletmesi kahvaltı ve akşam yemeklerini anneleri yapıyor.
    Havuzu var denizde yakın sayılır araç ile 5 dk falan, rakamda 15K'yı bulmaz muhtemelen sessiz sakin bir yer ararsan önerebilirim.
    Bütçe az brom, 12.0000 desem zaten o parayla hiç bir şey olmaz dersin artık

Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya'da acentesi olan arkadaşım var. Ellerinde muhtemelen bi ton yerel otel vardır. No verebilirim istersem
    Olur tabi, yanımızda olsun numara..

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pazartesi günü joly'den bir otel buldum Eylül 4-9 arası 19 K ya 5 gece 6 gün. Satın aldım.

Sonra oteli aradım aynı tarihlere 15K fiyat verdiler. Joly'i iptal edip otel'den rezervasyonu yaptım.

Otel'den çok bir beklentim yok maksat biraz kafa dağıtmak bu sene yoğun stresliydi birde oğlan denizi havuzu unutmasın yaz keyfini yaşasın maksadıyla aldım.

Aklınızda olsun joly ets deki fiyatları gördükten sonra otelleri arayıp birde oradan fiyat alın.
    Çoğu otel kendisini aradığın vakit indirim yapıyor acenteyi aramaya gerek yok bence..

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bodrum bölgesi kan ağlıyor. Çoğu işletme doluluk ve bütçeyi tutturamadı. Pazarlığın dibine vurun.

Uber zenginler çatır çutur yapıyor tatilini bizde doluluk ortalaması %97

Diğer segment oteller de durum vahim.
    Özellikle araplar ciddi anlamda rahat tatil yapıyorlar. O kadar kızıyorum ki bazılarını görünce küfür ediyorum. Dünyada hiç bir şey yapmadan yaşayan tek pis millet..

Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10-17 Haziran arası Bodrum'da idim şok oldum resmen. Plajlar vs bomboştu. Turgutreis'de studio ev tutmuştuk. Turgutreis sahil falan akşam 22 oldu mu incin top oynuyor mekanlar kapanıyordu. Bodrum barlar sokağına 16 yaşımdan beri giderim ve ilk defa Haziran ayında bu kadar boş gördüm. Hatta gittiğimiz plajda yeme içme sınırı bile yoktu ne yer içersem onu veriyorduk. Günlük 2 kişi 400-500 TL plaj harcaması yaptık 4-5 bira + atıştırmalık şeklinde. Yarım adanın güney tarafındaki plajları tercih ederim genelde zaten.
    Hocam çok normal artık tatili yabancılar yapacak, yerlisi ise uzaktan bakacak. Çok yazık bir duruma geldik..

Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çeşme'de indirimli ***** otele 23 bin,
    Yedin, içtin, gittin geldin beach meach aşağı yukarı 16-17 bin de öyle..
    Total 40-42 bin.. 4 gece tatil..
    Artık gecelik konaklama sayısını düşürdük.. En kısa tatilim olacak..
    Kızımın ilk tatili olacak diye şartları zorladım.. Anımız olsun hesabı..
    Bu iş böyle giderse seneyede Kilyos Gümüşdere'ye gideriz heralde artık..
    Tatil büyük lüks büyük..
    Seneye muhtemelen hiç böyle bir konu bile açılmayacak foruma hocam..

Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    XOR abim sıfır clio parasına oda sattığı için dolu ama söylediği gibi gerisi bitik.

Bodrum merkez - Turgutreis arasında trafik yok. Sadece lüks araç var yolda ( Yeni kasa Range, S Class ayarında lüks ) ya da yazlığıolan emekli amcalar var. Belediyenin işlettiği plajlarda soda 30TL , okul kantini ayarında hamburger 140 TL olunca normal.

Orta direğe Bodrum Çeşme de falan tatil yapmak hayal 2023 itibari ile. Cunda bile kafayı yemiş fiyat olarak.
    Cundaya bende baktım 15.20 gidiyor

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş yerinden bir arkadaşım Rodos'a gitti. Oteli 9K ya aldı 5 gece için çok merkezi bir konumda. Yemek içmek içinde 1000 euro götürdü yanında.

Hepsini harcamadan geri döner muhtemelen 30K ya yunan da olsa yurt dışı gördü. Bence de yurt dışı gayet makul bu fiyatları otellere vermektense.
    Vize sıkıntısı olmasa kesinlikle yurt dışı yapardım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam çok normal artık tatili yabancılar yapacak, yerlisi ise uzaktan bakacak. Çok yazık bir duruma geldik..
    Yabancı turist de pek yoktu. Çünkü yabancı turistler büyük otellere gittiği için zaten otelden dışarı çıkmıyorlar. Bu arada hep söylerim Bodrum'da her bütçeye uygun tatil imkanı vardır. Fakat maalesef bizim insanımızda genel olarak lüks düşkünlüğü olduğu için saçma fiyatlar ile karşılaşmak çok olası oluyor. Bide artık ağırlıklı olarak insanlar otelleri tercih ediyor. Maalesef bir her şey dahil çılgınlığı aldı başını gidiyor. Biz günde 2 öğün yemek tüketen bir çift olduğumuz için bize her şey dahil konsept alkol dışında çekici gelmiyor ki onu da ne kadar içebiliriz zaten.

2023 Haziran itibariyle 1 hafta yemeli, içmeli ve eğlenceli (Kule bar vs gittik) için yol masrafı hariç cebimizden 13K çıktı. 2 kişi için toplam rakam bu. 7 gece konaklama studio daire 1+0 6000 TL (airbnb). 7 gün plaj 3500 TL, 1 gece rakı balık 1000 TL, 500 TL Pazar alışverişi, 2000 TL ıvır zıvır market, abur cubur. Bu arada yaklaşık rakamlardır +- 10-20 oynar fakat 500-600 oynamaz.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belediye plajını yazmışım ama diğerlerini belirtmemişim. Gündoğan Torba vs çok lüks olmayan beach lerde günlük kişi başı 1000 TL gibi düşünün. Geneli 800 TL 1000 TL ( Giriş 500 harcama limiti 500 gibi. Köfte 350 + içecek 150 gibi )

Türkbükü falan derseniz su 75 den başlıyor.

Örnek mekan menüsü

https://narubodrum.com/wp-content/up...k-menu-web.pdf

https://narubodrum.com/wp-content/up...a-menu-web.pdf

Mekanda ne işimiz var gariban işi sahilde yürüyüp döneceğim menüsü otopark 100TL , dondurma top 50, köfte ekmek + kola 150. Mangal yakayım desen kömür 90 lira köfte kilo 450 lira.

Vize masrafı yok ise yurtdışı tatil daha ucuz Euro ya rağmen.
    Kesinlikle mekanlara kızmıyorum artık. Çünkü bu fiyatları veren isim bulamadığım varlıklar olduğu sürece ben de işletme sahibi olsam daha da şişiririm fiyatları. Parası olmayan gelmesin mantığı var burada çünkü. Ama üstte de dediğim gibi Bodrum dahil tüm tatil yerlerinde her bütçeye göre mekan vardır. Önemli olan doğru yeri bulmak
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antalya kemerde larissa phaselis princess otel var tekirovada , 2017 de gitmiştim o otele çok çok uygundu fiyatı , çok iyi diyemem ama parasına göre güzeldi , geçen hafta arkadaşım için ağustosun 8i 1 hafta fiyat aldım 3 kişi 22K fiyat verdi çok uygun geldi eylülde gitmeyi düşünüorum bende daha uygun ve daha serin oluyor düşünenler fiyat alsın derim uygun tatil için
    Hakkı Can Eryüzlü...

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    XOR abim sıfır clio parasına oda sattığı için dolu ama söylediği gibi gerisi bitik.

Bodrum merkez - Turgutreis arasında trafik yok. Sadece lüks araç var yolda ( Yeni kasa Range, S Class ayarında lüks ) ya da yazlığıolan emekli amcalar var. Belediyenin işlettiği plajlarda soda 30TL , okul kantini ayarında hamburger 140 TL olunca normal.

Orta direğe Bodrum Çeşme de falan tatil yapmak hayal 2023 itibari ile. Cunda bile kafayı yemiş fiyat olarak.
    7 gece kalırsan 28.000 euro doğru rakam Clio için Sadece kahvaltı dahil. Porsiyon döner 1.500 lira en uygun fiyatlı protein

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz mütevazi sessiz bir otelden her şey dahil olarak denize sıfır olarak yer ayırttık.

Linkini buraya bırakıyorum düşünenlerin aklında olsun;

Her şey dahil 2 kişi 3 gece 4 gün 9.000 verdik..

Aliento Butik Hotel | Burhaniye
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 gece kalırsan 28.000 euro doğru rakam Clio için Sadece kahvaltı dahil. Porsiyon döner 1.500 lira en uygun fiyatlı protein
    Valla bütün hizmetleri sen veriyorsan fiyat uygun bence.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler