User Tag List

Sayfa 53/113 İlkİlk ... 343515253545563103 ... SonSon
2132 sonuçtan 989 ile 1.007 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda biri zamanında VW Almanya'ya e-mail atmış, şöyle bir cevap gelmiş; direkt çeviriyorum;
    Motor yağı çok çeşitli amaçlara hizmet etmeli. Tüm kayma hareketi yapan parçaların ve yatakların yağlanmasının ötesinde, termik olarak yüksek stresli bu alanlardan ısıyı da uzaklaştırmalıdır. Böylece yüksek basınç ve ısıda çalışan yağın, kat edilen mesafe arttıkça hem kalitesi hem de seviyesi düşer.

Kullanıcı kılavuzunda bu durum yeni motorların yağ tüketiminin 1000KM'de 1Lt'ye kadar çıkabileceği şeklinde belirtilmiştir.

Segmanların yağlanması için, ince bir yağ katmanı silindir duvarlarında kalarak "feda edilir". Bu yağ, yakıtla birlikte yanıp, yağ karteri içinde kaybolur. Her silindirde minimum miktarda yağ kullanılır, fakat kat edilen mesafeler arttıkça bu tüketim litrelere kadar çıkabilir.

Yağlanmanın ve iç parçaların soğutulmasının verimliliğini arttırmak için, bütün içten yanmalı motorlar biraz yağ kullanır. Yağ tüketimi motordan motora ve motorun sağlığına göre değişir.

Motorlar rodajda daha fazla yağ yakma eğilimi gösterirler. Yağ tüketimi düzene girdiğinde ve normal şartlar altında, yağ tüketimi kullanılan yağın kalitesi ve viskozitesine göre de değişir. Aynı zamanda motor devrine, hava sıcaklığına, yol kalitesine, yoğunlaşan su veya yakıt kalıntısının neden olduğu yağ seyreltme miktarına ve yağın oksidasyonuna da bağlıdır.

Zamanla aşınan ve değişim vakti gelen motor parçaları, motorun yağ tüketimini arttırabilir.

Tercihen her yakıt deposunu doldurduğunuzda ve her zaman uzun bir yolculuktan önce motor yağını kontrol edin. Yağ tüketiminin doğru ölçümü büyük özen gerektirir ve biraz zaman alabilir.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    R8 / Çetinsaya'nın makine

Just a moment...

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen tüm tsilarda var bu. Kullanım kılavuzlarında da not olarak yazar. GTİ'ye özgü değil. Anca motor yapılanlarda azalıyor o kadar. CAV yakıyor CTH yakmıyor diye bir durum da yok. Kimse kendini kandırmasın, ikisi de yakıyor. Biri daha az yakıyor en nihayetinde tecrübelere göre ufak da olsa güncellenmiş bir motor.
    Kesinlikle haklısın Mutu.
    Hatta geçen mazot alırken, Shell' de bitane Tiguan'a yağ ekliyorlardı. Kullanıcı da 60+ yaştı
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    R8 / Çetinsaya'nın makine

Just a moment...
    Hocam bu seviyelere nasıl erişrceğiz ya. Aklım almıyor gerçekten. Hayatın boyunca toplamda 30 milyon kazanabilecek miyim? Hiç sanmıyorum

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda Civic 1.6 Sport

Just a moment...

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Just a moment...

Toyota Camry 3.0 V6 - Eridim bu arabaya çok iyimiş

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı neuras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda biri zamanında VW Almanya'ya e-mail atmış, şöyle bir cevap gelmiş; direkt çeviriyorum;
    Motor yağı çok çeşitli amaçlara hizmet etmeli. Tüm kayma hareketi yapan parçaların ve yatakların yağlanmasının ötesinde, termik olarak yüksek stresli bu alanlardan ısıyı da uzaklaştırmalıdır. Böylece yüksek basınç ve ısıda çalışan yağın, kat edilen mesafe arttıkça hem kalitesi hem de seviyesi düşer.

Kullanıcı kılavuzunda bu durum yeni motorların yağ tüketiminin 1000KM'de 1Lt'ye kadar çıkabileceği şeklinde belirtilmiştir.

Segmanların yağlanması için, ince bir yağ katmanı silindir duvarlarında kalarak "feda edilir". Bu yağ, yakıtla birlikte yanıp, yağ karteri içinde kaybolur. Her silindirde minimum miktarda yağ kullanılır, fakat kat edilen mesafeler arttıkça bu tüketim litrelere kadar çıkabilir.

Yağlanmanın ve iç parçaların soğutulmasının verimliliğini arttırmak için, bütün içten yanmalı motorlar biraz yağ kullanır. Yağ tüketimi motordan motora ve motorun sağlığına göre değişir.

Motorlar rodajda daha fazla yağ yakma eğilimi gösterirler. Yağ tüketimi düzene girdiğinde ve normal şartlar altında, yağ tüketimi kullanılan yağın kalitesi ve viskozitesine göre de değişir. Aynı zamanda motor devrine, hava sıcaklığına, yol kalitesine, yoğunlaşan su veya yakıt kalıntısının neden olduğu yağ seyreltme miktarına ve yağın oksidasyonuna da bağlıdır.

Zamanla aşınan ve değişim vakti gelen motor parçaları, motorun yağ tüketimini arttırabilir.

Tercihen her yakıt deposunu doldurduğunuzda ve her zaman uzun bir yolculuktan önce motor yağını kontrol edin. Yağ tüketiminin doğru ölçümü büyük özen gerektirir ve biraz zaman alabilir.
    İki eski arkadaş yıllar sonra karşılaşmış. Hal hatır sorduktan sonra biri diğerine, “Senin cin gibi bir kızın vardı, ne oldu, okudu mu, şimdi ne yapıyor?” demiş.

Adam hemen anlatmaya başlamış; “Yok” demiş, “Okumadı ama, bir şirkette küçük bir işe girdi. Şefi hemen değerini kavradı, maaşını artırdı. Sonra patronunun da gözüne girmeyi başardı, öyle ki patron onu kendi bölümüne aldı; çalışmasından o kadar memnun kaldı ki, maaşını daha da artırdı, hatta araba aldı. Sonra patronunun bir arkadaşı, başka bir şirket sahibi, benim kızı kendi firmasına transfer etti, daha yüksek maaşla üstelik. Ev de aldı. Sonra daha fazla yorulsun istemedi, artık işleri evden yürütüyor benim kız.”

Sonra dönüp aynı soruyu o diğerine sormuş: “Eee, senin kızın ne yapıyor?”

Adamcağız da şaşkınlık içinde, “Benim kızım da kötü yola düştü, ama ben senin kadar güzel anlatamıyorum” diye cevap vermiş.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir kaç Saab bırakayım,

2006 Saab 9-3 2.8 T

Just a moment...

2001 Saab 9-3 2.0 TS

Just a moment...

1993 Saab 9000 CSE - Parasına göre çok güzel.

Just a moment...

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir kaç Saab bırakayım,

2006 Saab 9-3 2.8 T

Just a moment...

2001 Saab 9-3 2.0 TS

Just a moment...

1993 Saab 9000 CSE - Parasına göre çok güzel.

Just a moment...
    Abi bu aralar ne zaman mesajını görsem hep saab var, niyetine girilmiş herhalde
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla Türkiye'deki en temiz zenki'lerden birisi

RB25 Swap s14

Just a moment...
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı neuras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hahahahahha saçmalığın daniskası.

Motor zaten 3.6 lt yağ alıyor, 3600 km de yağın komple bitmesi bunlara göre normal o zaman. tamam performanslı motorda buharlaşma fazla olur sekmandan kaçan fazla olur bir miktar eksiltir fln fişman bir yere kadar kabul edilir ama bunların dediği @cabrioleter in yazdığından farklı değil.

bknz.
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki eski arkadaş yıllar sonra karşılaşmış. Hal hatır sorduktan sonra biri diğerine, “Senin cin gibi bir kızın vardı, ne oldu, okudu mu, şimdi ne yapıyor?” demiş.

Adam hemen anlatmaya başlamış; “Yok” demiş, “Okumadı ama, bir şirkette küçük bir işe girdi. Şefi hemen değerini kavradı, maaşını artırdı. Sonra patronunun da gözüne girmeyi başardı, öyle ki patron onu kendi bölümüne aldı; çalışmasından o kadar memnun kaldı ki, maaşını daha da artırdı, hatta araba aldı. Sonra patronunun bir arkadaşı, başka bir şirket sahibi, benim kızı kendi firmasına transfer etti, daha yüksek maaşla üstelik. Ev de aldı. Sonra daha fazla yorulsun istemedi, artık işleri evden yürütüyor benim kız.”

Adamcağız da şaşkınlık içinde, “Benim kızım da kötü yola düştü, ama ben senin kadar güzel anlatamıyorum” diye cevap vermiş.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bedirnismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

RB25 Swap s14

Just a moment...
    14A olsaydı tadından yenmezdi.........
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hahahaha, son kullanıcıya e-mail'den benim çevirdiğim cevabı yollayan VW personeline şunu okutmak lazım.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu aralar ne zaman mesajını görsem hep saab var, niyetine girilmiş herhalde
    Nadir olanı seviyorum Param olsa, convertible 9-3' ü ciddi ciddi düşünürdüm ama param yok

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala mı tsi ve yağ yakıyor yakmıyor olayı
    Bir kaç ay sonra tam 12 yıl ve yaklaşık 235k km olacak GTI ile
    Senelerdir yağ ekleniyor çıkartılıyor cav yakıyor cth yakmıyor yazılıp duruluyor
    Ben o esnada hep sol şeritten tapa gaz gitmeye devam ettim ve ediyorum kah ara sıra erken yağ ekledik kah ufak tefek sıkıntılar yaşadık bu saatten sonra yarı yolda bırakır mı olabilir elbet olsa daha ne yapsın artık der susarım
    Keşke aynı haliyle TR de olabilse
    Özet e geçmek gerekirse elektrikli araçların yayılması ile bir daha hiç olmayacak bu araçları asla unutmayacağım hep hatırlarımda en güzel yerlerde duracak.

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bedirnismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

RB25 Swap s14

Just a moment...
    Fiyatta emsallerine gore daha ulasilabilir.

5-6 yil onceye kadar full orjinal otomatik olarak satilmisti izmire.
    Volvo 760 Turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 8 1.5 etsi rline
    Renk ve jant güzelmiş. Fiyatı da emsallerine göre abartı durmuyor
    https://otoplus.com/volkswagen/golf/...QHYRcKHzL9zrDt

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 Polo GTI
    Just a moment...

Fiyatı bir tık uygun geldi, aracı bilen var mıdır?
    Mustafa Kemal ATATÜRK

anamur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault Sport

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (1 üye ve 6 konuk)

1. BarışSever

Bu Konudaki Etiketler