User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İstanbul Per Garaj Memnuniyetsizliği/Mağduriyeti

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation İstanbul Per Garaj Memnuniyetsizliği/Mağduriyeti

Değerli formdaşlarım,

Yaklaşık 1 yıl önce per garaj isimli dükkana renault megane arabamı klima kompresör+radyator+disk balata değişimi için teslim ettim. daha öncede rutin yağ bakımı ufak tefek işler için gitmiştim.

arabanın işleri sanıyorum 2 günken, 5-6 günde tatile gitmeme 1 yada 2 gün kala arabayı telefon trafiğiyle zor teslim aldım.

teslim alırken arabanın ön tampon ve sol arka çamurluk vuruk şekildeydi. o gün arabayı böyle bırakmadığımı iletip, nasıl halledeceğiz dediğimde tatile git gel halledelim denildi tatil sonrası halledilmesinde mahsur görmedim. Zaten garajın sahibini, ustasını iyi tanıyoruz bugüne kadar ki gibi orda da benim için önemli olan güven faktörü üzerinden iş yaptırıyorum. Arabayla yola çıktım eve giderken sıfır aldığımız disk balatadan ses geldiğini fark ettim dönüp bakalım dedim. teste çıktık sorun yaratmayacağı tatil dönüşü bunu da garanti kapsamında değişeceği söylendi ona da güvenerek tamam dedim.

Tatilden döndüm, bir kaç aramayla haber edeceğim cevapları aldım. sonraki süreçte eşim ciddi bir rahatsızlık geçirdi onun sağlık problemlerinden araba çok düşüneceğim bir varlık değildi. Allah kimseye yaşatmasın. Bu arada şirket aracı olduğundan bu arabama nadir biniyorum diyebilirim. Zaman biraz ilerledi arayıp nadiren denk getirip telefonla ulaştığımda haber edeceğim, yaptrırırızlarla oyalandık. Aralık ayı geldi artık telefonlara cevap alamayınca yazarak ilerlemeye başladım . yazılarıma da haber edeceğim v.s devam etti.

buraya kadar problem yok güvenim hala yerinde çünkü bu olan olaylar benim için çözümsüz şeyler değil. arabam hiç birisinden önemli değil canları saolsun halledilebilir şeyler. Sonuçta ülkede iddali dünyada sayılı olmaya çalışan bir garaj, tanıdığımız bildiğimiz bir sahibi iyi bir ustası her şey güzel. Tanımadığım birileri değil kaçma kaybolma yapmama şansları sıfır.

buraya kadar olan tüm iletişim ustamız merdan abimizleydi. ama artık ulaşılmaz duruma geldi kendisi bu arada daha önce kendisinde değiştirdiğim edc kavramasından ses gelmeye başladı onun için arabayı bir arkadaşımla Per garaja yolladım iş durumundan çok zamanım olmuyor sağa sola gitmeye. arkadaş zar zor ustayı buldu bunun değişmesi lazım dıyıp konuyu kapattı. bende fiyat alayım yapalım dedim. Arabayı 2 senelik sürede vidasını dahi kimseye sıktırmadım herşeyi burda yapıldı. Her gelişinde araba iyi denildi klimayla ilgili derdimi onlara değil google yazsam revizyon zamanı geldıgını soyluyormuş biz onlara anlattık araba kompresörün kafasını kopardı o seviyeye gelene kadar derdimizi anlatamadık ama olsun sonuçta güvenimiz devam ediyordu. ama bu ses vardı. anlayacağınız ihmalkarlıklar bana dert sorun maddi kayıplar yaşatıyordu...

Artık Merdan ustayla ilerleyemeyip uzun bir msj atıp yaptığının yakışmadığını ilettim. Cevapda vermedi. Sonra garajın sahini Orçun kardeşime durumu izah etmek için telefon ettim, yıllardır tanışırız oturup kalkmışlığımız var bende hatırı vardır. ricası olsa kırmam. fakat telefonla ulaşamadık araya forumdan sevdiğimiz saydığımız bir abimiz girdi. -ben Orçuna söylerim arar öyle aramayacak birisi değil dedi. Tamam abi dedim bekledim. Bir kaç gün sonra Orçun aradı aradığında iş yemeğinde kalabalık bir ortamdaydım durumu anlatma şansım yoktu Orçun ben seni birazdan ararım kalabalıktayım diyip tamam dedikten sonra kapattım. Yaklaşık 1 saat sonra aradım, açmadı. ertesi gün bekledim aramadı. Sonra onada uzun bir msj attım, çünkü yapılanlar anormal telefonumuzu açmayacak kadar bi olay yaşamış olamayız. beni tanıyanlarınız vardır sabırlı insanımdır kolay kolay dünyevi şeyleri mesele etmem. Fakat artık konu dünyevilikten çıktı açılmayan telefonlar dönülmeyen mesajlar beni ciddi anlamda sinirlendirdi. bunların yaşattığı bu hissiyat arabanın geldiği durumdan daha çok rahatsızlık verdi. Arabasına kuş pislese dertlenecek insanlar benim insani yaklaşımlarım ve mağduriyetim karşısında umursamaz tavırları sinirlerimi zorladı. arabayı bir çoğunuz gibi çalışarak aldım. Miras, kumar, parası falan değil.

ben bu olayları yaşadım beyler çok mühim değil 10-12 liraya çözerim toparlarım.
    Sizler daha büyük işler yaptırabilirsiniz bi çoğunuz garaj v.s. kovalıyosunuz benim başıma gelen sizin başınıza gelsin istemem bu sebeple sizleri bilgilendirmek ve renault megane edc volan ile disk balata konusunda bana tavsiye edeceğiniz bir garaj varsa tavsiyenizi almak isterim.

uzun yazdığım için affınıza sığınıyorum atladığım unuttuğum yerlerde olabilir.

Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun Serkan abi, umarım sorunlar en kısa sürede çözülür.
    Bazen ustaya güvenerek araba alıyoruz, artık daha da dikkat etmek lazım.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu konuyu açmamak için ne kadar mücadele verdiğini biliyorum abi konun buraya gelmesi çok üzücü. Youtube videolarında vb bu kadar marka olmaya çalışan bu kadar bilinen bir firmanın bu derece mağduriyet yaşatması çok üzücü para kolay kazanılmıyor sen mağduriyetini elbet giderirsin abi ama müşterisinin arkasında durmayan telefonlara bakmayan bir işletme çok şey kaybeder. Tekrar geçmiş olsun abi
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar işi bile yapamayan yer, nasıl araba hazırlıyor anlayabilmiş değilim, buraya iş yaptırmayı düşünen herkes bu saatten sonra gözden geçirmeli bence, arabanıza bir şey olsa muhattabınız yok bir kere demekki.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar sabrettin, bekledin hala dönüş olmadı demek. Umarım en kısa sürede bir sonuca varır.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence biraz acele etmişsin 1 sene beklemişsin alt tarafı. 1 sene daha bekleseydin belki mesajlara en azından geri dönüş alabilirdin. Çok yoğun bir firma çünkü globale iş yapılan bir garaj.
    Ne olmuş yani arabanı tamirhanelerinde vurup / çizip bunu senden gizleyerek sana aracı teslim ettilerse dünyanın sonu mu bu ?
    Sana iyilik olsun diye kavrama değişirken volana bakmamışlar sırf sana masraf çıkmasın diye ne var bunda biraz empati..
    Neyse işin özü çok sabırlı adamsın vesselam. 1 sene önce suç işlesen şimdi denetimli serbestlik ile haftada 1 hasanpaşada imza verirdin.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıl boyunca süreci sukinet ile takip ettik Serkan ı sürekli hallederler, ismine markasına ustasına laf ettirmez bir yer dedik ama mağduriyetini bir türlü gidermediler. Arabanın modeli düşük zaten sağında solunda ezik çizik var diye dükkan önünde olan çizikleri de bir güzel göz ardı ettiler. Yaptıkları bakımların bir işe yaramadığı konusunda da mağdur ettiler.

Arkadaş bu kadar eksiğe insan iki laf eder gel hallederiz der arada tanıdıklar arkadaşlar referanslar var bunlara saygı duyun bari. Bu sebep yüzünden artık kimse kimseye usta dükkan vs tavsiyesi vermiyor. Çözüm sağlamamak için sorun ne olabilir gerçekten merak ediyorum.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan yurtdışındayım. Serkan abi ile de bu konu özelinde sürekli irtibat halindeydik. Benim de yazacaklarım var. Dert ortağı olduk beraber.
    İnternet sorunumu çözeyim ben de detaylıca ekleme yapacağım.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anadolu yakası Reset Garaj, Avrupa yakası HK Mkeanik
    Esnaflık, müşteri memnuniyeti, işinin arkasında durma, ulaşılabilme.

Başka yere elletmiyorum aracımı.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Araç Renault abi, reset garaj vag harici bakmıyor

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konudaki bahsi geçen garaja da işinde çok iyi, iyi referansları var diye gidildi abi.
    Zaten konu kötü işçilik vs de değil. Yapılan yanlış işlerin arkasında bile duramamak..
    Yoksa herkesin kötü dönemi olabilir, insanlık hali kaza olur araba çizilir vs hepsi hallolunacak şeyler fakat onca zaman çözüm talep edilmesine hiç aldırış edilmemesi sklenmemek can sıkıcı bir hal almış.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç Renault abi, reset garaj vag harici bakmıyor
    Tüh, işinde iyiliğin yanında esnaflıklarını ve işlerinin arkasında durmalarını çok beğeniyordum. atlamışım vag konusunu

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudaki bahsi geçen garaja da işinde çok iyi, iyi referansları var diye gidildi abi.
    Zaten konu kötü işçilik vs de değil. Yapılan yanlış işlerin arkasında bile duramamak..
    Yoksa herkesin kötü dönemi olabilir, insanlık hali kaza olur araba çizilir vs hepsi hallolunacak şeyler fakat onca zaman çözüm talep edilmesine hiç aldırış edilmemesi sklenmemek can sıkıcı bir hal almış.
    Ustalıktan ziyade esnaflık, ulaşılabilirlik, işin arkasında durma için önermiştim ama araç markası uymuyormuş atlamışım onu

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış iş her yerde yapılabiliyor. Hatalı işçilik oluyor , bazen taktığın parça arızalı oluyor.Önemli olan hata değil , hataya sahip çıkmak.50 senedir sanayide servisimiz var muhakkak sorunlar olmuştur ama hiçbir zaman bizimle ilgili bir sorunu duymamazlıktan geldiğimizi ne gördüm , ne duydum.

Umarım sizinde aslında basit olan sorunlarınıza bir çözüm üretirler.Çünkü müşteri çok zor alışır , çabuk küser.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz de memlekette oto tamirhanesi işletiyoruz. Dükkana alınan aracı kendi aracımız gibi koruyup kollamaya özen gösteriyoruz , zorundayız. Evet olabiliyor bazen aksilikler heryerde olduğu gibi fakat çözümü müşteri ile karşılıklı ve hemen çözüyoruz. Bir çizik mi var , müşteriye gidebileceği dükkanları da ya kendi gitmek istediği dükkanı söylüyoruz, gerekli iletişimi kurup ödemeyi yapıyoruz.

Araçta bir ses var ise, biz müşterinin aracında duyduğu sesi duyamamamız halinde aracı 10 defa lifte kurup indirip kaldırdığımızı biliyorum.

Yedek parça konusunda firmanın insiyatifi çok fazla fakat ne hikmetse garanti deyince ustaların yüzü düşüyor. Düşmesin arkadaş, malzeme hatalı işte. Sen tedarik ettin, gerekirse incelemeye gönder, sonucu yazı ile bildir.

Geçmiş olsun abi, sabırlı adamsın vesselam

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle yaşanan durum için çok geçmiş olsun umarım çözülür. Gerek kullandığım Clio ve Megane Rs'lerimden gerekse daha farklı ortamlarımızdan Orçunu da Merdan abiyi de çok eski tanırım fazlasıyla oturmuşluğumuz yardımlarını almışlığım olmuştur. Korumak veya taraf tutmak amaçlı söylemiyorum yanlış anlaşılmasın zaten Orçun da foruma üye umarım mantıklı bir açıklamaları vardır gerçekten üzücü bir durum.
    Umbrella Corporation

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun Serkan yazılanları okudum 1 sene sabır ile beklemissin.

sımdı buraya cıkıp gel yapalım denılırse bıraz sacma olabılır.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış iş her yerde yapılabiliyor. Hatalı işçilik oluyor , bazen taktığın parça arızalı oluyor.Önemli olan hata değil , hataya sahip çıkmak.50 senedir sanayide servisimiz var muhakkak sorunlar olmuştur ama hiçbir zaman bizimle ilgili bir sorunu duymamazlıktan geldiğimizi ne gördüm , ne duydum.

Umarım sizinde aslında basit olan sorunlarınıza bir çözüm üretirler.Çünkü müşteri çok zor alışır , çabuk küser.
    Kazayla insan ölüyor, şükür bizimkinde maddi bir sorun var çözümleyecek bişey de değil ama dediğin gibi sahip çıkmamazlık vurdum duymazlık oldu. müşteri cidden çabuk küser ben müşteri gibi de yaklaşmadım ben dostane gittim insani gittim 1 sene falanda bekledim. ama geldiğimiz durum ortada.

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de memlekette oto tamirhanesi işletiyoruz. Dükkana alınan aracı kendi aracımız gibi koruyup kollamaya özen gösteriyoruz , zorundayız. Evet olabiliyor bazen aksilikler heryerde olduğu gibi fakat çözümü müşteri ile karşılıklı ve hemen çözüyoruz. Bir çizik mi var , müşteriye gidebileceği dükkanları da ya kendi gitmek istediği dükkanı söylüyoruz, gerekli iletişimi kurup ödemeyi yapıyoruz.

Araçta bir ses var ise, biz müşterinin aracında duyduğu sesi duyamamamız halinde aracı 10 defa lifte kurup indirip kaldırdığımızı biliyorum.

Yedek parça konusunda firmanın insiyatifi çok fazla fakat ne hikmetse garanti deyince ustaların yüzü düşüyor. Düşmesin arkadaş, malzeme hatalı işte. Sen tedarik ettin, gerekirse incelemeye gönder, sonucu yazı ile bildir.

Geçmiş olsun abi, sabırlı adamsın vesselam
    Dediğin gibi aksilik olabiliyor hizmet sektöründe sabit kaliteli sürdürmek zor inişler, çıkışlar görüyoruz. çözüm yapılan hatanın telafisi, müşterinin yanında durmak, iyi niyet.

50 kez kapılarını aşındırsam iş akışlarını baltalasam tavırlarını anlayacağım.

beni forumun bir çoğu tanır kimseye zahmet verecek yada anlaşılmayacak birisi değilim.

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yaşanan durum için çok geçmiş olsun umarım çözülür. Gerek kullandığım Clio ve Megane Rs'lerimden gerekse daha farklı ortamlarımızdan Orçunu da Merdan abiyi de çok eski tanırım fazlasıyla oturmuşluğumuz yardımlarını almışlığım olmuştur. Korumak veya taraf tutmak amaçlı söylemiyorum yanlış anlaşılmasın zaten Orçun da foruma üye umarım mantıklı bir açıklamaları vardır gerçekten üzücü bir durum.
    Bende senin gibiyim orçunu daha eski tanırım merdan ustayı 2-3 yıldır tanırım ama ismini işindeki başarısını yıllardır okurum gıyabeten bilirim. Kavrama değiştiğindeki yardımlarını falanda unutmam saolsun. her ne kadar sonraki kısımda volan sesini klimada ki olayımı çözmesede kavrama zamanı iyiliğini görmüşümdür.

1 yıldır bekliyorum yaklasık 15 gündürde bu iş kafamı çok kurcalıyor kendimi yerlerine koydum anlaşılır kabul edilebilir bişey göremedim. bu konuyu buraya açmaktan 3. kişilerle paylaşmaktan ben inanın utanıyorum. ama onlar beni bu duruma sevk ederken sanıyorum tek saniye serkanla oturduk kalktık bi zararını görmedik, istekleri ölçüsüz değil yaptığımız işin arkasında duralım, duramıyorsak başımıza iş geldi kendimizi anlatalım demediler.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mekan burasımı Serkan?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Serkan yazılanları okudum 1 sene sabır ile beklemissin.

sımdı buraya cıkıp gel yapalım denılırse bıraz sacma olabılır.
    teşekkür ederim.

işin açıkcası kimsenin gelip yapalım demesini de beklemiyorum diyeceklerini de sanmıyorum.

Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mekan burasımı Serkan?

benim bıraktıgım yer en son kapanmıştı muhtemelen bu foto yeni taşındıkları yer.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (2 üye ve 1 konuk)

1. Gökhan Bilgin,
  2. Testarossa

Bu Konudaki Etiketler