User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Midilli Adası Önerileri

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Midilli Adası Önerileri

Merhaba

Arkadaşlar selam

Daha önce motosiklet ile Yunanistan'da 4 gün geçirmiştik.

Yine daha önce Midilli'ye 4 motosikler gidip 2 gece 3 gün zaman geçirmiştik.

Yarın Midilli'ye tekrar 2 motosiklet eşlerimizle gidip 2 gece 3 gün zaman geçireceğiz.

Daha önce gidip şu mekanda yemek yemeden dönmeyin, şurası çok bilinmez ama gidin dediğiniz yer önerilerine ihtiyacım var.

Bilgilerinizi rica ederim.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Daha geçen hafta gittim

Bence kesinlikle Petra veya Molivosta kalın. İkisinde de bookinden güzel yerler bulabilirseniz Petgrada kalırsanız denize yürüyerek gider gelirsiniz Tavernalı plajları çok keyifli. Mermaid Taverna plaj ve akşam yemeği için güzel, yanında Christos ta var o da baya iyi.

Sabah kahvaltısı için Bake & Cakes var tavsiye ederim yine Petrada. (bunlar 2dk lık yanyana yerler zaten).

Akşam yemeği için Molivosta Le Grand Blue her gittiğimizde memnun kalıyoruz baya ama rezervasyon şart.

Plomariye gitmeyin bir *** yok, deniz olarak plajı fena değil. Yarın gün deniz girmek için gidilebilir. Genel olarak özellikle Merkez yani Port > Petra Molivos yolu çok keyifli özellikle ortadan giden yok hele hele motor için.

Not 2: Plajlarda kalamar yemeyin çok pahalı örnek vermek gerekirse Ahtapot (2 kol) veya 5 tane büyük ızgara jumbo 10-11 Euro iken Kalamar bütün 19 euro. Ama Molivosta restoranlarda hepsi 11 Euro

Bir de Bira yerine Ouzo tercih etmek daha mantıklı Bira 3.5 Euro 20lik Ouzo 7 Euro.

Bir sorun olursa sölerim.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adanın iç kısımında bir manastır vardı. Orayı da mutlaka görün derim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben senelerce tekne ile geçtim Assostan. Bu sene arabayla Halkidiki yaptım. Yangının başladığı gün macera dolu bir yolculukla döndüm. Halkidiki plajları gerçekten güzel ve daha uygun fiyatlı.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha geçen hafta gittim

Bence kesinlikle Petra veya Molivosta kalın. İkisinde de bookinden güzel yerler bulabilirseniz Petgrada kalırsanız denize yürüyerek gider gelirsiniz Tavernalı plajları çok keyifli. Mermaid Taverna plaj ve akşam yemeği için güzel, yanında Christos ta var o da baya iyi.

Sabah kahvaltısı için Bake & Cakes var tavsiye ederim yine Petrada. (bunlar 2dk lık yanyana yerler zaten).

Akşam yemeği için Molivosta Le Grand Blue her gittiğimizde memnun kalıyoruz baya ama rezervasyon şart.

Plomariye gitmeyin bir *** yok, deniz olarak plajı fena değil. Yarın gün deniz girmek için gidilebilir. Genel olarak özellikle Merkez yani Port > Petra Molivos yolu çok keyifli özellikle ortadan giden yok hele hele motor için.

Not 2: Plajlarda kalamar yemeyin çok pahalı örnek vermek gerekirse Ahtapot (2 kol) veya 5 tane büyük ızgara jumbo 10-11 Euro iken Kalamar bütün 19 euro. Ama Molivosta restoranlarda hepsi 11 Euro

Bir de Bira yerine Ouzo tercih etmek daha mantıklı Bira 3.5 Euro 20lik Ouzo 7 Euro.

Biz gidince rerere rororo, kendi gidince ahtapotlar mokoko

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ajans mısın nesin belli değil bu ülkenin insanı sana güvenmiyor Yorgo :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha geçen hafta gittim

Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adanın iç kısımında bir manastır vardı. Orayı da mutlaka görün derim..
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben senelerce tekne ile geçtim Assostan. Bu sene arabayla Halkidiki yaptım. Yangının başladığı gün macera dolu bir yolculukla döndüm. Halkidiki plajları gerçekten güzel ve daha uygun fiyatlı.
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz gidince rerere rororo, kendi gidince ahtapotlar mokoko
    Ajans mısın nesin belli değil bu ülkenin insanı sana güvenmiyor Yorgo :/
    Selamlar
    ancak cevap yazabiliyorum kusura bakmayın.

Herkese çok teşekkür ederim.

Daha önce gittiğimizde Polichnitos bölgesinde kalmıştık. Motorlarla belli bölgeleri gezmiştik.

Bu gidişimizde Petra da kaldık.

İlk gün Midilli ye indikten sonra merkezinde ufak bir tur attık.

Sonrasında kıyı şeridini takip ederek Mantamados a gittik. Orada tarihi önemli bir kilise var. Ziyaret ettik.

Mantamados dan çıktıktan sonra Skala Sikamineas a gittik. Harika bir küçük balıkçı kasabası. Birkaç güzel küçük restaurant var.

Kıyı şeridini takip ederek Molivos a geçtik. Orada ufak bir tur atarak kalacağımız yer PETRA ya geçtik. Zaten yakın bir bölge.

Petra da Airbnb den bulduğumuz Troyan Hills diye bir yerde kaldık deniz manzaralı orta bütçeli bir yerdi.

Sabah erken kalkıp Skala Kallonis e geçtik virajlı güzel dağ yollarından indik. Motorlar için harika yollar.

Skala Kallonis da güzel bir balıkçı köyü. Biraz zaman geçirdikten sonra yine dağ inişlerinden Plomari ye geçtik.

Plomari da çok güzel bir bölge. Orada da biraz zaman geçirdik.

Yine kıyı şeridinden Skopelou yolundan devam ettik. Yol kenarında daha önce keşfettiğim Σουσαμλή ΜαÏία Ο.Ε. diye bir pastahaneye gittik. Çevresinde yerleşim yok ama pastahane var. Zamanında balıkçılar için yapılmış bir cafe vb yermiş sonrasında büyütmüşler. Efsane tatlıları var.

Oradan Midilli Merkez e geçtik. Merkezde sokaklarda biraz dolaştık. Atari salonunda bozma kumarhane var slot makineleri gittik bir denedik ama tatsız bir yer çıktı.

Midilli merkezden Petra ya ara yollardan geri döndük.

Dönüş günü sabah erken kalkıp Petra da denize girdik. Berrak ve güzel bir denizi var.

Petra da kaya üzerine kurulmuş bir kilise var orasını ziyaret ettik.

Petra dan Molivos - Skala Sikamineas yolundan Midilli merkez e döndük.

Pazar akşam dönüş gümrük çok kalabalıktı ama pasaport sırası kalabalık olunca daha hızlı çalışıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Çok güzel rota olmuş sevindim keyifli geçmesine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Skala Sikamineas bizim yazlığın tam karşısında. Müsellim de tüplü dalıştan çıktığımızda Türkiyeye dönemeyip oraya sığınmak zorunda kalmıştık. Baktık kimse birşey demiyor daha sonra haftada 2-3 gün oraya yemeğe gidiyorduk. Her gittiğimizde rakı götürüyorduk onlarda Ouzo veriyorlardı. Çoğu anadili gibi Türkçe biliyor zaten. Tabi bu bahsettiğim 99 2000 yılları. Mülteci olayları 2006 da patlak vermeye başladıktan sonra tekne ile gitmeyi bıraktık. Hiç düşmanlık görmedim her seferinde de iyi ağırlandım. Bizim sahildeki balıkçılar gönül koyuyordu abi burada yemiyorsun gidip oraya para veriyorsun diye. Ulan doğduğumdan beri buradayım bütün sülalenizi tanıyorum restoran sahibi olmadan önce balıkçı olduğunuz günleri biliyorum bana bile yemeğe geldiğimde geçiriyorsunuz oraya gittiğimde ıstakoz bile yesem benzin parasını eklediğimde dahi daha ucuza geliyor siz içtiğimiz çaya bile para yazıyorsunuz adamlar yemekten sonra tatlı cart curt ikram ediyor. Oradan neden buraya kimse yemeğe gelmiyorda biz gidiyoruz anladın mı diyordum. Aptal aptal suratıma bakıyorlardı. Adamlar hala değişmedi hala fiyatları bize göre daha uygun bu kur oranlarına rağmen.
    IN BOOST WE TRUST

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Skala Sikamineas bizim yazlığın tam karşısında. Müsellim de tüplü dalıştan çıktığımızda Türkiyeye dönemeyip oraya sığınmak zorunda kalmıştık. Baktık kimse birşey demiyor daha sonra haftada 2-3 gün oraya yemeğe gidiyorduk. Her gittiğimizde rakı götürüyorduk onlarda Ouzo veriyorlardı. Çoğu anadili gibi Türkçe biliyor zaten. Tabi bu bahsettiğim 99 2000 yılları. Mülteci olayları 2006 da patlak vermeye başladıktan sonra tekne ile gitmeyi bıraktık. Hiç düşmanlık görmedim her seferinde de iyi ağırlandım. Bizim sahildeki balıkçılar gönül koyuyordu abi burada yemiyorsun gidip oraya para veriyorsun diye. Ulan doğduğumdan beri buradayım bütün sülalenizi tanıyorum restoran sahibi olmadan önce balıkçı olduğunuz günleri biliyorum bana bile yemeğe geldiğimde geçiriyorsunuz oraya gittiğimde ıstakoz bile yesem benzin parasını eklediğimde dahi daha ucuza geliyor siz içtiğimiz çaya bile para yazıyorsunuz adamlar yemekten sonra tatlı cart curt ikram ediyor. Oradan neden buraya kimse yemeğe gelmiyorda biz gidiyoruz anladın mı diyordum. Aptal aptal suratıma bakıyorlardı. Adamlar hala değişmedi hala fiyatları bize göre daha uygun bu kur oranlarına rağmen.
    Abi bu mevzu cok dogru guncel kura ragmen saka maka. Evimden cikip bogazda iki kisi balık yemege gideceğime Dedeagac'a gidip gelmem daha ucuza patlıyo
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler