User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
171 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Özgün ve Okan'a geçmiş olsun.

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, Allah şifalar versin
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok üzücü , Allah tez zamanda şifa versin.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun ikisine de. Umarım tez zamanda iyileşirler.

Gerçekten kimse burada üzerine alınmasın ama ağırlıklı olarak VAG ve BMW grubu kullanan standart sürücüler çok fazla hızlı araba sürüyor otobanlarda. Yasal limitler dahilinde aile ile bir yere gitmek bile bir risk haline geldi son zamanlarda. Burada da maalesef kötü bir örneği ile karşı karşıya kalmış durumdayız. Tahminen telefonla vs oynuyordur yakın zamanda otobanda telefonda oynayan biri az daha arkadan vuruyordu ben görüp kaçmasam.
    kol dayamaya nerdeyse uzanıp tek eliyle twit atan kaynıyor ortalık...

bence cezasıda çok az.daha ağır yaptırımlar uygulanmalı.

kemek takmıyan kendine takmaz.ama telefonla oynayan + çevresine zarar verir.

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rabbim acil şifalar versin.Büyük geçmiş olsun.
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cep telefonuyla konuşma cezası olarak başladı kural. ancak şuan instagram story izleyenmi dersin reels takip eden mi twitterda takılan mı bir sürü saçma sapan hareketler. geçenlerde gördüm adam açmış elinde 101 oynayarak araç kullanıyordu. sonumuz hiç iyi değil. Ne kurallar kural ne eğitimler eğitim ne insanlar...

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük geçmiş olsun, Allah sevdiklerine bağışlasın. Umarım en kısa zamanda tedavileri tamamlanır.

Artık otomobil kullanmak da tehlikeli bir hal aldı. Doğru düzgün kimsenin araç hakimiyeti yok. Takip mesafesi nedir, fren nasıl yapılır, kimse bilmiyor. Viraj dönemiyorlar ama düz yolda ne giderse yapıştırıyorlar, sonra sonucu ağır oluyor. Çok değil bundan 10 sene önce yol yapmak, araç kullanmak bi keyifti ama artık zaruri haller dışında araç kullanmıyorum. İnsanın sinir sistemi yıpranıyor.
    Real Cars, Real Roads.

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ikisine de çok geçmiş olsun rabbim şifa versin tez zamanda.. Şu story,makas mevzularını instagram sayfaları meziyet gibi paylaştığı sürece, altına hakkını vermiş tarzında yorumlar yapıldığı sürece önüne geçilmesi çok zor.. Gençlik zaten dipten cahil olarak yetişiyor bu da tuzu biberi oluyor malesef

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce toparlar sağlıklarına kavuşurlar. Ameliyat sonrası durum nedir var mı güzel bir gelişme?
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acil şifalar diliyorum. Üzücü...

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çok geçmiş olsun. Allah ikisine de acil şifalar versin.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi ne zaman araba sürsem kendimi açık hava tımarhanesinde zannediyorum sağ salim eve gitmek için kendimi zor tutuyorum
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah şifa versin geçmiş olsun ikisinede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok büyük geçmiş olsun ikinizede umarım hayırlı haberler gelir..

en çok korktuğum şeylerden biridir arkadan dangozun birinin gelip tapagaz vurması trafikte bile götü kollaya kollaya geziyoruz artık tampon yapanlar saçma makaslar atanlar salça olanlar tarifi yok malesef hele ki passat linea egea reno nun clio fluence ve bazen megane grubu illallah ettiriyor..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, Allah sevdiklerine bağışlasın. Umarım en kısa zamanda tedavileri tamamlanır.

Artık otomobil kullanmak da tehlikeli bir hal aldı. Doğru düzgün kimsenin araç hakimiyeti yok. Takip mesafesi nedir, fren nasıl yapılır, kimse bilmiyor. Viraj dönemiyorlar ama düz yolda ne giderse yapıştırıyorlar, sonra sonucu ağır oluyor. Çok değil bundan 10 sene önce yol yapmak, araç kullanmak bi keyifti ama artık zaruri haller dışında araç kullanmıyorum. İnsanın sinir sistemi yıpranıyor.
    Aranel idi sanırım birkaç sayfa öncesinde o da yazmıştı, araba kullanmayı adam gibi bilmeyen "standart" sürücülerin mal mal işler yapması, yapmaya çalışması neticesinde oluyor bu işler. Çok fazla "standart" sürücü var.

Uzun yıllardır hep söyleriz aslında arkadaşlarla falan da, otomobil silah gibi, sadece nasıl durup kalkacağını öğret ondan sonra sal trafiğe, yok öyle bir şey, böyle olmaması lazım.
    Ya da atıyorum, eleman 18 yaşında ehliyet alır, o da bi standart sürücüdür, babanın da durumu iyidir, çat diye 300 beygir arabayı dayarlar. Eleman ölmezse şans... Bunlara izin verilmemesi lazım mesela. Ya da ona göre otomobil kullanma öğretilmeli.

Bir arkadaşım vardı, kavşakta soldan gelen arabayı hepimiz görüyoruz, bi bu görmedi, son anda görüp frene bastı, ne viraj bilir ne bişey bilir. Yabancı bi ülkede bi otomobil firmasına gitmiş, spor bi aracı test ettirmişler, kalkarken arkadan çekiş araç, kıçı başı biraz oynayınca bu da ufak kontralarla düzeltmiş, Amerikalı araba kullanmayı bilmeyen moronlar da "ooo hakimiyetin mükemmel" falan demişler. Lan dedim senin mi hakimiyetin mükemmel, ben gelsem gel abi yarın NASCAR'da başla diyecekler demek ki, bozulmuştu

Eh, elektriklilerle de patlayanları biliyorsunuz. Taycan'ların yarısı kazalı Tesla'larda da başladı.
    Adamlar 40'a çıkabildikleri yerde 120'ye ulaşınca Allahları şaşıyor, hakimiyet yok, kontrol yok, patlıyorlar dümdüz yolda salak salak.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aranel idi sanırım birkaç sayfa öncesinde o da yazmıştı, araba kullanmayı adam gibi bilmeyen "standart" sürücülerin mal mal işler yapması, yapmaya çalışması neticesinde oluyor bu işler. Çok fazla "standart" sürücü var.

Uzun yıllardır hep söyleriz aslında arkadaşlarla falan da, otomobil silah gibi, sadece nasıl durup kalkacağını öğret ondan sonra sal trafiğe, yok öyle bir şey, böyle olmaması lazım.
    Ya da atıyorum, eleman 18 yaşında ehliyet alır, o da bi standart sürücüdür, babanın da durumu iyidir, çat diye 300 beygir arabayı dayarlar. Eleman ölmezse şans... Bunlara izin verilmemesi lazım mesela. Ya da ona göre otomobil kullanma öğretilmeli.

Bir arkadaşım vardı, kavşakta soldan gelen arabayı hepimiz görüyoruz, bi bu görmedi, son anda görüp frene bastı, ne viraj bilir ne bişey bilir. Yabancı bi ülkede bi otomobil firmasına gitmiş, spor bi aracı test ettirmişler, kalkarken arkadan çekiş araç, kıçı başı biraz oynayınca bu da ufak kontralarla düzeltmiş, Amerikalı araba kullanmayı bilmeyen moronlar da "ooo hakimiyetin mükemmel" falan demişler. Lan dedim senin mi hakimiyetin mükemmel, ben gelsem gel abi yarın NASCAR'da başla diyecekler demek ki, bozulmuştu

Eh, elektriklilerle de patlayanları biliyorsunuz. Taycan'ların yarısı kazalı Tesla'larda da başladı.
    Adamlar 40'a çıkabildikleri yerde 120'ye ulaşınca Allahları şaşıyor, hakimiyet yok, kontrol yok, patlıyorlar dümdüz yolda salak salak.
    Şirkette yeni ehliyet alan bir arkadaşımıza araba sürmeyi öğrenme işleri nasıl gidiyor dediğimde ''öğrendim ya kolaydı'' gibi bir cevap aldım.
    Sen dedim arabayı sadece bir yerden bir yere götürmeyi öğrendin, önemli olan acil durumda nasıl reaksiyon vermen gerektiğini bilmen gerek bir dünya zemin/hava kombinasyonu var dediğimde bozulmuştu.

Bir sonraki gün sabah hava yağmurluyken virajda dönemeyip arabayı kaldırıma oturtmuş ve neticesinde aracı pert etmişti..

Senin de bahsettiğin gibi araba sürmeyi biliyorum diyenlerin bir çoğu sadece aracı şeritte tutmayı, kaldırıp sonrasında durdurmayı biliyor abi.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirkette yeni ehliyet alan bir arkadaşımıza araba sürmeyi öğrenme işleri nasıl gidiyor dediğimde ''öğrendim ya kolaydı'' gibi bir cevap aldım.
    Sen dedim arabayı sadece bir yerden bir yere götürmeyi öğrendin, önemli olan acil durumda nasıl reaksiyon vermen gerektiğini bilmen gerek bir dünya zemin/hava kombinasyonu var dediğimde bozulmuştu.

Bir sonraki gün sabah hava yağmurluyken virajda dönemeyip arabayı kaldırıma oturtmuş ve neticesinde aracı pert etmişti..

Senin de bahsettiğin gibi araba sürmeyi biliyorum diyenlerin bir çoğu sadece aracı şeritte tutmayı, kaldırıp sonrasında durdurmayı biliyor abi.
    Aynen..

Yazmayı unuttum, benzer şekilde "ben şu kadar senelik şoförüm" diyenlere bakın, %99'unun hiç bi boktan haberi yoktur. Sonra gider salak salak kazalar-hatalar yaparlar.

Bizim servis şoförü vardı öyle bi tane, kışın cam buğu yapar, o havalandırmayı cama vermeyi, iki cam açıp buğuyu gidermeyi bilmezdi. Elde bez, sil allah sil... İleri sürücülük, trafiği okuma, az kafa kullanma... Hiçbiri yok.
    Örneğin kapalı olduğunu gördüğü kavşağa girip yolu tıkadı bi gün, adamın biri laf etti, hakaret ediyo herife, biz burada çocuk taşıyoruz bilmemne... Adam da kızdı, çocuk taşıyosun diye kapalı olduğunu gördüğün yola mal gibi girip bizi de mi engellemen gerekiyor, bi de hakaret ediyosun diye bağırdı. Kesti sesini. Ben o zaman lisedeydim, bunu düşünebiliyorum, herif düşünemiyor. Sorsan 20 senelik servis şoförü, malasker.

Kadınlarla falan çok dalga geçerler. Kadını erkeği yok, kiminin motor becerisi, geometri becerisi, kafa kullanma yetileri gerçekten otomobil kullanmaya uygun değil, bunu gayet bilimsel bi şekilde ölçüp biçip ehliyeti ona göre vermeleri lazım, hatta dünya üzerinde bi standart olması gerekli mesela, denizcilikte havacılıkta falan olduğu gibi. Tehlike aynı tehlike değil mi? Daha bile fazla. Uçak havada başka kimse ile muhatap olmuyor ama uçuyor diye bin tane önlemi, pilotların geçtiği bin tane eğitim, uyması gereken kural vs var. Sürücüler hepsi birlikte, birinin yaptığı diğerini etkiliyor, ama bir sürü malı trafiğe salıyorsun.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen..

Yazmayı unuttum, benzer şekilde "ben şu kadar senelik şoförüm" diyenlere bakın, %99'unun hiç bi boktan haberi yoktur. Sonra gider salak salak kazalar-hatalar yaparlar.

Bizim servis şoförü vardı öyle bi tane, kışın cam buğu yapar, o havalandırmayı cama vermeyi, iki cam açıp buğuyu gidermeyi bilmezdi. Elde bez, sil allah sil... İleri sürücülük, trafiği okuma, az kafa kullanma... Hiçbiri yok.
    Örneğin kapalı olduğunu gördüğü kavşağa girip yolu tıkadı bi gün, adamın biri laf etti, hakaret ediyo herife, biz burada çocuk taşıyoruz bilmemne... Adam da kızdı, çocuk taşıyosun diye kapalı olduğunu gördüğün yola mal gibi girip bizi de mi engellemen gerekiyor, bi de hakaret ediyosun diye bağırdı. Kesti sesini. Ben o zaman lisedeydim, bunu düşünebiliyorum, herif düşünemiyor. Sorsan 20 senelik servis şoförü, malasker.

Kadınlarla falan çok dalga geçerler. Kadını erkeği yok, kiminin motor becerisi, geometri becerisi, kafa kullanma yetileri gerçekten otomobil kullanmaya uygun değil, bunu gayet bilimsel bi şekilde ölçüp biçip ehliyeti ona göre vermeleri lazım, hatta dünya üzerinde bi standart olması gerekli mesela, denizcilikte havacılıkta falan olduğu gibi. Tehlike aynı tehlike değil mi? Daha bile fazla. Uçak havada başka kimse ile muhatap olmuyor ama uçuyor diye bin tane önlemi, pilotların geçtiği bin tane eğitim, uyması gereken kural vs var. Sürücüler hepsi birlikte, birinin yaptığı diğerini etkiliyor, ama bir sürü malı trafiğe salıyorsun.
    Konuyu murdar ettik ama kışın ac ile cam buğusu almamı garipsiyen arkadaşlarım var dı. ac tuşunun sadece yazın kullanılması gerektiğini sanıyorlar dı. oysaki ac ile ön cama verdiğinde 5 saniye de buğu yok olur. dediğin gibi bunu bilmeyen bir sürü servis şöförü var. bir çoğu yaşlı ve 40 senelik şöförler.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen..

Babam buna direkt örnektir. 65 yaşında 18 yaşından beri ehliyeti var ama cidden hiç birşeyden haberi yoktur. 8 km'lik Ofis - Ev - Ofis Bostancı - Kadiköy. Allahtan hızlı kullanma merakı yoktur hiç.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maalesef örnekler çok. Bende belirli aralıklarla lastik basınçlarını kontrol ederim. Bir gün arkadaş lastikler şişik niye kontrol ediyorsun diye sormuştu. Dedim bakınca şişik gibi ama ölçünce 34 olması gereken lastik 29 a düşmüş kullanırken hissediyorum demiştim. Benim şişik ya aldığımdan beri inmedi diyordu. Bu gün ülkedeki tüm ehliyetler iptal edilip tekrar ciddi bir yazılı ve uygulamalı sınav ile ehliyet verilse ülkenin %90' ı ehliyet alamaz.
    Tufan has no limits.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler