User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: Donusum bmw m araclar

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donör araba var ise yapması çok basit ve karlı. Yeni kasa 5 için konuşalım, 2milyona falan kasası temiz 520i alınabilir. Yurt dışındanda 60.000dolara temiz bir tane alınsa 1.6 milton falan ediyor.
    Toplamda 2 tane arabamız oldu birisi 520i, birisi m5 ve toplamda 4 milyon harcadık diyelim. Şimdi M5'i tamamen 520i'ye geçirseler, 520i'den çıkan çamurluk kaput, tesisat, koltuklar,tavan,şanzıman, motor...vs ölüsünün ölüsü 300k etse ve onuda işçiliğe yazsak. 4 milyona f90 m5 nerede var? Sıfır 520i parası

İşin illegal kısmı sanırım M3 - M4 - M5 olarak ülkeye giren araçlar benim bildiğim üzere 320i, 520i olarak çıkamaz. Muhtemelen o tarz araçlar son nefesini veriyorlar ülkede. Oradan bağlantısız biriside araba getiremez, getirse bile 2 yıl sonra çıkmadığında devlet hayırdır kardeşim nerede bu araba der? Oranın vatandaşı arabayla girse arabasız çıkabilir mi bilmiyorum?

Fatura işini sanırım kesebiliyor, ne olacak hurda motor girişi yapsa. Ardından hurda motora fatura keser geçer (rektefiye ettik düzelttik...vs)

Eğer devlet bu işin üstüne giderse zaten ruhsata işletenleri kimsenin ihbar etmesine gerek yok çünkü kendileri zaten işlettiği için kayıt altındalar. Bunu daha önce imar affında yapmışlardı, imar affı olacak diye herkes inşaata başladı ve sonrasında af için başvurdu. Af çıkmadığında ise kaçak yapıları kimsenin şikayet etmesine gerek kalmamıştı, herkes başvuru yaparak aslında kendi kendini şikayet etmişti.

Ruhsata işletmeyenler ise zaten direkt illegal onlara diyecek bir şey yok.

Ben bile 2 arabamı satsam, dönüşüm M makine alsam üstüne ciddi paramda kalıyor. Ama önceki yazılanlarda olduğu gibi bu iş bende patlar, M arabaya binelim derken M sporttan bile oluruz diye girişmiyorum
    +
    Tabi bu benim fikrim, kimsenin arabasına illegal demedim bunu da ekleyim. En ucuz ve karlı olanı donör araba bunu belirtmek istedim buda illegal sanırım. Dönüşüm arabalara performans yazılım yaptığımda oldu. Kimisi tam dönüşümdü kimisinin BDCsinde araba hala n13 kodlu 1.6 motor görünüyordu kimisi gerçekten M idi. Bu işi düzgün ve legal yapabilmek için parçaları tam ve eksiksiz ülkeye sokabilmek gerekli, standarat bir vatandaşda astarını geçecektir. Dolayısıyla dönüşüm alınacak ise veya yaptırılacak ise prof. yerler ile çalışılması en mantıklısı bence

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama önceki yazılanlarda olduğu gibi bu iş bende patlar, M arabaya binelim derken M sporttan bile oluruz diye girişmiyorum
    Forumdan bir üyemizin RB26 swap aracını hazımsızın birisi şikayet edince yanlış hatırlamıyorsam üniversite vs.vs. tespite gidip daha sonra bu motoru sök bize ver diye emniyet motora el koyup kupayı sahibine geri verdi. Change dediğimiz olayın en büyük sorun kısmı şase no geçirme. Pert araçları yurt dışı araçlar ile değiştirme vs.vs. Tabiki motor işletmemek bir problem ama sonuçta arabanın mülkiyeti hala sana ait orjinal kupa / şase olduğu için arabadan olmazsınız. Valla benimde bu aralar X3 alıp birisine verip X3M yaptırmak gibir hayalim var. Ama sadece hayal şuan.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Change’ler zaten xray’a sokulda direkt kaynak yerlerini görür anlarlar.

Yurt dışında böyle değil her şey çok rahat ama bizim burada çok karışık. Üniversite ne anlayack RB26’dan …vs

Birisi tam olayı anlatana kadar ben hala çekimserim dönüşüm işine

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Change’ler zaten xray’a sokulda direkt kaynak yerlerini görür anlarlar.

Yurt dışında böyle değil her şey çok rahat ama bizim burada çok karışık. Üniversite ne anlayack RB26’dan …vs

Birisi tam olayı anlatana kadar ben hala çekimserim dönüşüm işine
    Universite ne mi anlayacak ? Şöyle örnek vereyim sana. Misal bir motorbloğu üstündeki şase numarasını gittin tam düzgün şekilde CNC freze de sildin. Dikişi makinası gibi darbeli numara yazan makinada en son teknoloji ile başka no çaktın. Hemde yüksek çözünürlük diyelim. O motor bloğunu üniversite çözebiliyor. Daha doğrusu bunun ile alakalı Türkiye'de yazılmış tez konuları bile var. Bir arada PDF'i denk gelmişti biraz bakınınca bu konuda bu kadar bilgilerinin olmasına şaşırmıştım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya birşey soracağım ? Şase no'yu değiştirmek zorunda mısınız ?
    Şase no. aynı kalsın. Motoru - şanzımanı 30.000€'ya geçirdik kardeşim deyin ne var ?

İlla 4 Milyona mal edip 10 Milyona satma peşindesin he.. 10 Milyona kime M5 satacaksın ? 10 Milyon param olacak ta almanyanın sciroccosu M5 alacağım.
    ''yaağğnnlıyo knk ''

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dönüşüm araçlarda şasi no değişmiyor zaten. Esas sıkıntılı kısım, yürür halde geldiği ülke trafiğine tescilli aracın yedek parça gibi burada sökülerek donör araç yapılması ve sökülen bu parçaların da Türkiye trafiğine tescilli araca montajlanması.

Kullandığın parçalar yedek parça niteliğinde değil, vergisini ödemiyorsun, kdv ve gümrük vergisi yok, yürüyen bir aracı parçalıyorsun bu şekilde vergi zayiine sebep oluyorsun. Öte yandan kullandığın araçta da teknik değişiklik yapıyorsun, belki motoru işletmeyeceksin ancak aracın motoru bir üst vergi diliminde olacak, devlet ise bu durumu ruhsata işletmediğin için haberdar olmayacak, bu mevzu stroker ile hacim alanlar için de geçerli bu arada, kimse henüz patlamamış olsa da.(***** strokerın takibi daha zor ihbar olmadıkça anlaşılamaz)
    İşte problem kısım bu. O parçaları kendin vergisiyle getirtsen burada satın alacağın M arabadan daha yüksek bir rakama malolacak belki de, bir sandık motor için Borusan'da dönen rakamlar bile dudak uçuklatır, sen komple kupa hariç bir arabayı ülkendeki motor rakamına kapatıyorsun. Bu arada şasi no da değişir resmi olarak ya da ağır şekilde tahrip olmuş araca kupa koyabiliyorsun ancak onun usulleri ve prosedürleri inanılmaz yorucu, daha farklı ve katı, zaten dönüşümde de şasi no değişmiyor dediğim gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nineleven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şase no. aynı kalsın. Motoru - şanzımanı 30.000€'ya geçirdik kardeşim deyin ne var ?

İlla 4 Milyona mal edip 10 Milyona satma peşindesin he.. 10 Milyona kime M5 satacaksın ? 10 Milyon param olacak ta almanyanın sciroccosu M5 alacağım.
    ''yaağğnnlıyo knk ''
    Ben anlamadım bu sorunun muhatabı ben miyim ama 4 milyon yazan bendim.

1-Şasi değiştiriyorlar demedim
    2- Ben kimseye bir şey satmaya çalışmıyorum
    3- 10 milyona çıkılırsa borusan çıkışlılar zaten var ama teknik olarak ucuza mal etmek için donor araba şart.

Parça parça getirmek yukarıdaki mesajda anlatıldığı gibi orijinalin fiyatını geçer. Diğer şekilde dönüşümün hatta ruhsata işletme kısmını ben cidden anlamadım ama.

Motor ruhsata işli değilse zaten ihbarla el koymaları kadar doğal bir şey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Mehmetmert

Ya yok 4 Milyonu vallahi kafadan attım. Nasıl tuttuysa demek ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

''yaağğnnlıyo knk ''
    Burada ''peşindesiniz he'' yazacağıma peşindesin yazmışım. Peşindesin deyince de tek kişiyi hedef almışım gibi olmuş.
    Ben genel konuya yazmıştım. Zaten ''zorunda mısınız'' diye başlamışım. Problem yok yani. Hem becerebiliyorsanız yapın canım banane

Kimler ne paralar götürüyor , o kadar emek vermişsiniz 6 Milyoncuk götürün canım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Mehmetmert

Ya yok 4 Milyonu vallahi kafadan attım. Nasıl tuttuysa demek ki
    Turunch m3 falan ortalık karışık, ben kaçayım çok dolaşmayım ortalıkta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman istediğin marka motoru araca koy, üstüne plastik koruma yı kendi markan olandan geçir bitti gitti mi ?

Bence büyük risk
    Abi ilanda kaç tane e36 e46 swaplı varsa %80-%90 işli değil en azından benim niyetim vardı e46 320i-325i arıyordum ara sıra swaplı 316i lere denk geliyordum hepsi işli değil diyordu. Tüv de çalışan insanların motor no okuduklarını bile düşünmüyorum bazı araçlarda okunmayacak yerlerde çünkü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada mavi f80 m3 patladı diye duyum aldım yani bu iş patlayacak bu 1
    ikincisi ise bulgar yada gürcüden yabancı arkadaş getiriyor aracı söküp kazalı tramersiz veya direkt kazalı bir araca aktarıyorlar her şeyini kalanı çıkmacılara satılıyor kalan boş yurtdışından gelen şase hurdaya atılıyor aracı getirten arkadaşa araç sorulduğunda aracım çalındı diyor ruhsat işletme olayına gelirsek stok affı çıktı bilindiği üzere stok affına elimde faturasız kayıtsız motor girebiliyorum?? stok affına örnek veriyorum şu numaralı s55 motor veya numara dahi girmeden girip faturasıyla egm den motor no alıp dahi işletebilirim böyle bir imkan var
    kimisi hiç uğraşmıyor change yapıyor

turuncunun olay change mesela yurtdışından temiz e36 coupe şasesi geldi çürük orj m3 şase no aktarıldı boşta kalan çürük şaseyide atmak yerine para edeceği için hurdacılardan boş şase no satın aldılar (sigortadan kazalı çekme belgeli araç alıp parçalarını satıyorlar sanki araç parçası sökülmemiş gibi aracın satışını veriyorlar ama aslında araç boş kupa ) bu şaseyide bu videosu olan yeşil aracın üzerine çakıyorlar ancak belki bulamadılar belki ucuz oldu 4 kapı satışı alıp 4 kapı numarası çakmışlar yani olayın içinde olmayan arkadaşlar coupe araç nerde vs gibi sormuşlar olaya açıklık getireyim sanayideyim olayları çok duydum büyüklerimiz anlattı işin içinde olduğum için bu konulara vakıfım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler