User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
171 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araba zevkiniz keyfiniz ne durumda ve elektrikli araç güzellemeleri

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Araba zevkiniz keyfiniz ne durumda ve elektrikli araç güzellemeleri

Benim hiç kalmadı yani tuhaf tuhaf fiyatları geçtim en ufak şey için bir şeyler yapmaya kalksan 10-20 bin tl lerden kapı açılıyor geçen bir arkadaşın araca ses sistemi yaptım nerdeyse 50 bin tuttu ..
    Ben şahsen hiç bir şeyden keyif alamaz oldum araba dünyasında artık..
    zaten galiba benim düşüncem genel anlamda bu forumda bile karşılığını görmüş eskiden anlık yüzlerce insanın takıldığı günlük binlerce insanın takıldığı bu forumda bile nerdeyse kimseler kalmamış..

Yani her şeyi pahalılığı geçtim bazı şeylere hiç anlam veremez hale geldim internette araba fiyatlarına yorumum yok ama yani bu kadar yedek parçanın sarf malzemesinin pahalı olduğu ve çok popüler bazı modellerin bile parçasının olmadığı bir dönemde bakıyorum öyle ilanlara fabrikası kapanmış yada 2-3 sene üretilmiş üretimden kalkmış yada 20-30 yaşına gelmiş çok popüler marka bile olsa artık parça tedariği durmuş parçası olmayan bazı modeller yada kronik arızadan geçilmeyen bazı modeller daha modelli parçası olan piyasada tutan aynı segment akranı modellerle kafa kafaya satılıyor hatta pahalıya satılıyor alanda yok biliyorum çünkü takip ediyorum altını kalın kalın çiziyim fiyatında parasında değilim sadece satılmıycağını bile bile neden yaparlar anlamış değilim ..

Elektrik araç güzellemeleri ayrı oda artık bunalttı cidden… samimi olıyım ben elektrikli araçta gelecek görmüyorum marka model fark etmez insanların çoğu bu elektrikli araçları güzellemeler yapıyor ama kimse diğer kısmından söz etmiyor ..

Elektrikli araçlar esasen kullan at tarzı araçlar batarya pil ömürleri var garanti bittimi Buda genelde 8-10 yaş civarı oluyor… arabanın bataryaları yenilenemek nerdeyse araba parasına patlıyor bunun en bilindik örmeği meşhur Finlandiya da 2012 yılında model s almış adam 8 yıl 200 bin km garanti bitince batarya yenilemeye 20 bin euro mu öyle bir şey istemiş servis adam da arabayı yaktı .. YouTube internet bütün haber sitelerinde görebilirsiniz haberini her yerde var...
    bizim gibi araba piyasasının kuvvetle ikinci elde döndüğü ve ikinci el kuvvetli ve yaygın piyasalarda pazarlarda bana göre elektrikli aracın geleceği yok çünkü batarya garanti bittimi o aracı kim alır neden alır adam bir araba parası harcıycağını bile bile gider ikinci el garantisi bitmiş pilleri bitme noktasına gelmiş araç alırım bence kimse almaz..
    ikinci elden Cep telefonu laptop alırken bile bataryanın durumunu soruyoruz fiyatını o belirliyor çünkü orjinal batarya ürünün kendinden pahalıya gelebiliyor millet yan sanayi çin malı takıyor onlarda ancak 6 ay 1 sene götürüyor sonra başladığın yere geri dönüyorsun ..

İkinci el dediğimiz şey neden var neden hala yollarda Renault 9 Toroslar doğan Şahin murat131 eski e36 bmw ler w124 Mercedes’ler tıkır tıkır yollarda ve peynir ekmek gibi ikinci eli var çünkü devamlılığı sürekliliği var tamiri kolay ustası bol yedek parçası var ve ucuz.. bana göre kimse 7-8 yaşına geldimi yada 8-9 yaşına geldimi zaten 8-10 yıl ortalama batarya garanti ömrü olan bir aracı almaz ..

İkinci nedenler şarj istasyon yaygınlaşma olayı artı istasyonların çalışması YouTube da görüyoruz işte adam uzun yola çıkıyor istasyon bozuk yada çalışmıyor hala uzun şarj süreleri dizele benzinliye göre kısa menzil ve elektrik şarj istasyonunda şarj da çok ucuz değil .. ve hala o kadar indirime rağmen elektrikli araçların sıfır fiyatları pahalı .. bana inanmayan geçen sene yada önceki sene zoe ile kalkana giden bir arkadaş vardı YouTube da orda enerji maliyeti sürdüğü zaman yazmıştı ve o zamanın benzin fiyatlarına göre gayet pahalı idi enerji yakıt tüketim maliyeti…

Üçüncü neden bana göre alınabilecek bir elektrikli araç long range yani uzun menzilli çift motor olanlar .. mtv leri şu anda 25 bin tl .. bu sene ek mtv ile 50 bin tl ödiycek misal araç sahibi…
    elektrikli araçların kasko yapmadan binmek yapılıcak en büyük hata olur sıfır piyasada bilindik tutan bir benzinli yada dizel araç al kasko yapma çokta sorun olmaz ustası bol , yedek parçası var , çıkması var bir şekilde toplarsın …
    elektrikli araçda bu bir sıkıntı resmi servise götürmek zorundasın buda çok Yüksek maliyet rakamları demek o yüzden kasko bana göre bence kesinlikle ama kesinlikle yapmak şart ve zorunlu.. Buda nerden baksan ek 17-18 bin tl ortalama rakamlar tutar düz 20 bin tl de işte .. ek kasko maliyeti demek ..
    bazı insanlar elektrikli araç bakımı yok sanıyor kontrolleri var arkadaşlar genel kontroller batarya sıvısı , fren hidrolik yağı, yazılım güncelleme, yüksek voltaj sistemlerinin kontrolleri , bataryaların test cihazı ile kontrolü falan filan .. Buda markadan markaya değişiyor bazısı 1 yıl 20 bin km diyor bazısı yılda iki kez diyor yaz ve kış olmak üzere .. bu bakımlara da ortama yılda 10 bin tl desen ..
    Kısaca elektrikli aracın lastiği dönmese kapıda yatsa yılda ortalama üç aşağı beş yukarı 50 bin tl maliyeti var kapıda..

Bunları niye yazdım elektrik araç bende seviyorum hatta mg yada kona alma arifesindeyim elimdeki araçladan birini satmayı ciddi düşünüyorum uzun süredir elektrikli araçları YouTube falan takip ediyorum insanların çoğu güzelleme yapıyor esas benide bu kıllandırttı bir şeyi çok güzelliyorsan kapatmaya gizlemeye çalıştığın bir şey vardır bana göre .. lafım eğrisi doğrusu her şeyi hakkaniyetli anlatan yazan çizen video çeken dostlara değil onlar baş taçı ..

Neyse işte iç dökmece oldu sizde yazarsınız fikrinizi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Evet gizli elektrikli otomobil cemiyetinde 33. seviye olmak için çalışıyorum.

Bir çok yanlış bilginiz var o yüzden bunları düzeltmek için uğraşamayacağım. Herkesin kendi tercihi uymuyorsa almayın

Saygılar Rıdvan,
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Derdim tartışmak değil zaten yanlışlar varsa düzelt en azından yanlış kalmasın sorun değil bende doğrusunu öğrenmiş olurum …
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifiyeyi bırakalı çok oldu ����
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli arabada da düşüncelerime bayağı tercüman olmuşsun.

Çevrecilik vs. olaylarına hiç girmeyelim , çünkü şu an en çok tartışılan konu o pillerin nasıl geri dönüşüm yapılacağı ve maliyetleri. Kendi geri dönüşümünü bırak elektrik enerjisi zaten kendi üretim maliyetleri içerisinde dahi çelişiyor. Belki önümüzdeki 10 yılda bu değişir.

Şu an ciddi bir dayatma var elektrikliye ama ne olursa olsun piyasayı talep belirler, arzla ne kadar daha gidecek böyle bilmiyorum. Elektrikli araba aynen dediğin gibi daha çok tüketilsin atılsın yenisi alınsın mantığıyla üretiliyor. Bu adamların derdi çevre değil daha çok mal satmak neticede.

Benim ön görüm şu an piyasadaki elektrikli arabaların %90 ı sazan.avi. 5 seneye o kadar farklı teknolojiler çıkacak ki çoğu çöp olacak. Minimum 2030a kadar fosil yakıttan devam.

Diğer konuyla ilgili zaten diyecek bir şey yok , neyin tadı kaldı ki arabacılığın tadı kalsın. Artık her şey sıradan bayağı , herkes birbirini taklit etme peşinde. Farklı olmak eskiden ayrıcalıkken şu an freak muamelesi görüyorsun. Sürüye katıl k i sevilesin. Onun dışında bu pahalılıkta hiç bir şeyin keyfi zaten kalmadı. Yani işin özü keyiften ziyade bu kıvranmamız fakirlikten
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesla aldım. Açıkçası biraz yorucu bir iş. Misal babamın kullanabileceğini hayal edemiyorum. Keyif kısmında da basınca performansı var ama zaten batarya gidiyor, ne anladım bu işten diyorsun. Pişman mıyım değilim, vergi dilimi sayesinde daha uygun fiyata daha iyi araç aldığımı düşünüyorum. Bir de gidişat mecbur buraya gibi görünüyor, alışacağız
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli arabada da düşüncelerime bayağı tercüman olmuşsun.

Çevrecilik vs. olaylarına hiç girmeyelim , çünkü şu an en çok tartışılan konu o pillerin nasıl geri dönüşüm yapılacağı ve maliyetleri. Kendi geri dönüşümünü bırak elektrik enerjisi zaten kendi üretim maliyetleri içerisinde dahi çelişiyor. Belki önümüzdeki 10 yılda bu değişir.

Şu an ciddi bir dayatma var elektrikliye ama ne olursa olsun piyasayı talep belirler, arzla ne kadar daha gidecek böyle bilmiyorum. Elektrikli araba aynen dediğin gibi daha çok tüketilsin atılsın yenisi alınsın mantığıyla üretiliyor. Bu adamların derdi çevre değil daha çok mal satmak neticede.

Benim ön görüm şu an piyasadaki elektrikli arabaların %90 ı sazan.avi. 5 seneye o kadar farklı teknolojiler çıkacak ki çoğu çöp olacak. Minimum 2030a kadar fosil yakıttan devam.

Diğer konuyla ilgili zaten diyecek bir şey yok , neyin tadı kaldı ki arabacılığın tadı kalsın. Artık her şey sıradan bayağı , herkes birbirini taklit etme peşinde. Farklı olmak eskiden ayrıcalıkken şu an freak muamelesi görüyorsun. Sürüye katıl k i sevilesin. Onun dışında bu pahalılıkta hiç bir şeyin keyfi zaten kalmadı. Yani işin özü keyiften ziyade bu kıvranmamız fakirlikten
    Takiptesindir eminim Toyota sessiz devrim yaptı .. içten yanmalı hidrojen yakıt hücreli modelini seri üretime geçirdi ..
    Şu anda ilk çıkan hybridler gibi çok pahalı ama ilerde ucuzlayacaktır büyük ihtimalle bugünkü lpg cng kiti gibi normal içten yanmalı motorlara adaptasyonu olucaktır diye düşünüyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli araç yandığı zaman nasıl söndürülecek onu da çok merak ediyorum,
    Yollarda bir dolu serseri mayın vardı zaten, elektrikli arabalarla daha da tehlikeli oldular,
    Birgün alacak olursam kesinlikle hybrid alırım, en azından yolda kalmam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabalar daha çevre dostu sloganlarıyla çıktı ama değiller. Pil için yapılan madencilik çok ciddi kirlenmeye neden oluyor, çevreye zararlı atık piller ne yapılacak belli değil, elektrik tületimini arttıracaklar ve hala elektriğin büyük bir bölümü çevre dostu yollarla üretilmiyor. Ne anladım ben bu işten? Egzozundan su buharı çıkaran hidrojenli otomobiller bence çok daha mantıklı duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takiptesindir eminim Toyota sessiz devrim yaptı .. içten yanmalı hidrojen yakıt hücreli modelini seri üretime geçirdi ..
    Şu anda ilk çıkan hybridler gibi çok pahalı ama ilerde ucuzlayacaktır büyük ihtimalle bugünkü lpg cng kiti gibi normal içten yanmalı motorlara adaptasyonu olucaktır diye düşünüyorum..
    Evet farkındaysan japonlar zaten elektrikli işine bir türlü dalmıyorlar, Otomotiv endüstrisinin öncüsü dünya devi japonların susması yapamadıklarından değil herhalde. Nissanın yaptığı fosil yakıtı elektrik enerjisine çeviren yeni nesil motor bile çok daha mantıklı şu anki pilli araçlardan. Yani şu an çok deneysel bence pazar. Üreticiler trende yönelik aynı anda bir yoklama çekiyor gibi.

Geçen sene california da yaşayan porsche de sürüş mühendisi olan bir adamla istanbul parktaki özel etkinlikte sohbet etme firsatım oldu. California LA da elektrik şebekesinin araçlar yüzünden çöktüğünü ve insanların gece 3 de 5 de kalkıp araç şarj etmeye çalıştığını sıraya girdiğinden, bu elektirkli araba olayının ne kadar erken dalınıp saçmaladığını ve tüketiciyi yanılttıklarını vs. konuştuk. Bunu söyleyen ben değilim USA da yaşayan porsche mühendisi Menzil olayı zaten başlı başına bir safsata ki şu an deli gibi dava açılıyormuş USA da yine tesla şirketine. Çünkü kağıt üzerindeki veriler çoğu arabada reel kullanımda yarısı ancak tutuyor.

Savunan da çok insan var özellikle iklim krizi olayından ötürü, sonuçta olay ineğin saldığı metan gazına kadar inmiş durumda herkesin görüşüne saygı duyuyorum alana mani olmam yüz yüze sabaha kadar tartışırım ama burada üşeniyorum yazmaya açıkçası çok tepki çekmekte istemiyorum, herkesin fikri bilgi ve tecrübesi kendine diyelim
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli araçları ruhsuz buluyorum.
    söyleceklerim bu kadar
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu ben elektrikli araç aldım ama çevreci olduğu vs için almadım ki. Gram da umrumda değil öle olduklarını da düşünmüyorum. Hatta @HaKo seninle başka konuda bu konunun neden bu şekilde yapıldığını ve neye hizmet ettiğini anlatmıştık hem fikir olmuştuk hatırlarsan.

Dediğim gibi herkes istediğini düşünmekte özgür, alır almaz mantıklı gelir gelmez. Bunlar ayrı konular tartışmaya da gerek olduğunu düşünmüyorum ben her kullandığımda iyi ki almışım diyorum. Aynı fiyata 1.5 TSI Audi Q3 alacak kişiye hayır diyemeyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende tartışmam hayatta sohbet ediyoruz fikir alışverişi herkesin fikrine saygım sonsuz ..

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 konu var ciddi düşünülmesi ve çözülmesi gereken ;

-pil ömrü dolunca o pillerin geri dönüştürülmesi
    -dünyadaki tüm elektriğin tamamen temiz kaynaklarla üretilmesi

bunlar tamamsa bu devrim olur
    ama bunlardan biri bile eksikse bu iş sürdürülemez hale gelir
    ötesi yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli araçları ruhsuz buluyorum.
    söyleceklerim bu kadar
    Bu konuda da bana saçma gelen bir durum var;

Günlük kullanılan ne bileyim 1.4 İ20 veya 1.0TSI Manuel Polo veya aile arabası olarak kullanılan premium 1.5TSI bir Q3'un nasıl bir ruhu veya hissiyatı var Günlük kullanımda segment / fiyat bazında elektrikli araçlar benzeri araçlardan çok daha keyifli örnek 1.4 İ20 vs Zoe Q3 vs Model Y gibi gibi.

Ha derseniz ki benim spor aracım var gazlıyorum dağ yollarında bunun muadili yok vs haklısınız bişey diyemeyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ben elektrikli araç aldım ama çevreci olduğu vs için almadım ki. Gram da umrumda değil öle olduklarını da düşünmüyorum. Hatta @HaKo seninle başka konuda bu konunun neden bu şekilde yapıldığını ve neye hizmet ettiğini anlatmıştık hem fikir olmuştuk hatırlarsan.

Dediğim gibi herkes istediğini düşünmekte özgür, alır almaz mantıklı gelir gelmez. Bunlar ayrı konular tartışmaya da gerek olduğunu düşünmüyorum ben her kullandığımda iyi ki almışım diyorum. Aynı fiyata 1.5 TSI Audi Q3 alacak kişiye hayır diyemeyeceğim
    Zaten alana satana kimsenin bir şey dediği yok ki ? Biz burada genel gidişatı ve tüm pazar elemanlarını tartışıyoruz. Sonuçta hepimiz günün sonunda tüketiciyiz, ülkenin şartları göz önünde bulundurduğumuzda hepimiz fiyat performans odaklı ürüne yöneliyoruz kısa vadede, performans kısmı kimine göre konfor kimine göre hız , tüketim vs. Bana sorarsan sizin araçlar zam yemeyene kadar tam bir fiyat performans canavarıydı. Son zamla bence pek bir numarası kalmadı. Yanlış görmediysem 3 milyonu geçti çünkü fiyatları. Açık söylüyorum tesla y şu an benim gözümde elektrikli araç almak için sınırda , yani bütçe / verimlilik oranına baktığımda alınacak tek araba piyasadaki. O fiyatın üstüne çıkan yani lüks segmentte 5-10 milyon tl bayılıp alınan elektrikli araçları benim aklım mantığım hiçbir şekilde almıyor. Benim görüşüm bu yönde.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk başlarda bende böyle düşünsem de , gidişat elektrikli araçların menzillerinin artması ile daha da çoğalacak gibi.

Çevrecilikle alakası yok bu işin, herkes param vardı aldım, merak ettim aldım ya da mantıklıydı aldım şeklinde hareket ediyor. Yakıt fiyatları bu şekilde iken, ev ya da iş de şarj etmeye müsaitse , kesinlikle alınabilir.

Tesla çok güzel bi atak yaptı, değerlendiren değerlendirdi. Birkaç problem dışında memnun olmayan yok gibi.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada, 300-400 km menzilli araçlar kesinlikle mantıklı gelmiyor bana. O kadar para veriyorsun, 400 km şehir içi binmek için araba alıyorsun. Aşırı lüks

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda da bana saçma gelen bir durum var;

Günlük kullanılan ne bileyim 1.4 İ20 veya 1.0TSI Manuel Polo veya aile arabası olarak kullanılan premium 1.5TSI bir Q3'un nasıl bir ruhu veya hissiyatı var Günlük kullanımda segment / fiyat bazında elektrikli araçlar benzeri araçlardan çok daha keyifli örnek 1.4 İ20 vs Zoe Q3 vs Model Y gibi gibi.

Ha derseniz ki benim spor aracım var gazlıyorum dağ yollarında bunun muadili yok vs haklısınız bişey diyemeyeceğim
    saydıklarını da ruhsuz buluyorum zaten, 1.5 leon var evde zerre keyif almıyorum kullanırken son yazdığın cümlede kesinlikle hemfikirim.
    imkanlarım doğrultusunda gücüme göre tercih ettiğim otomobilleri zaten biliyorsun, komşu da sayılırız. benim için otomobil işleri 2010dan sonra düşüşe geçti sanki. sevdiğim beğendiğim modeller genelde 2010 öncesi nedense.tabi ki yeni çok güzel otomobllier var ama tamamen kişisel zevk ve tercih, o dönem araçları kadar içimi kıpraştırmıyor.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler