User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
171 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Araba zevkiniz keyfiniz ne durumda ve elektrikli araç güzellemeleri

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşların savunduğu kadar şirket sahipleri savunmamışlardır elektrikli araçları. Biraz sakin olun tamam en çok sizin elektrikli aracınız var en çok sizinki keyifli, en harika sizinkisi

E60 M5 aracım var. İsteyen istediği zevk yaşatılır, pm atmanız yeterli. Geçin pilli arabaları Biz mi kurtaracağız dünyayı
    Şimdi ben sana desem ki E60 M5 ler 1000km de bir motor kırıyormuş öle duydum diye ne dersin? 100km de bir yağ yakıyormuş. Top speed giderken yaplamayı kesiyor vs. ben öle duydum, forumlarda okudum desem mesela. Konuda sürekli yanlış bilgilendirme veya yönlendirme yapılırsa doğal olarak forum olduğu için anlayana anlatmak istersin.

Saldım istediğinizi yazın alın almayın boklayın boklamayın, alacak adam biraz araştırır kendine uyuyorsa alır bana ne amk
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben sana desem ki E60 M5 ler 1000km de bir motor kırıyormuş öle duydum diye ne dersin? 100km de bir yağ yakıyormuş. Top speed giderken yaplamayı kesiyor vs. ben öle duydum, forumlarda okudum desem mesela. Konuda sürekli yanlış bilgilendirme veya yönlendirme yapılırsa doğal olarak forum olduğu için anlayana anlatmak istersin.

Saldım istediğinizi yazın alın almayın boklayın boklamayın, alacak adam biraz araştırır kendine uyuyorsa alır bana ne amk
    hahaha haklısın tabi ki

şaka maka ben de düşünüyorum ama daha küçük olanlarından işe gidip gelmelik olanlardan. Hatta bir ara Ami'e baktım ve F/P olaranı çok mantıksız geldi hiç girmedim.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guncel bir degerlendirme, bu abiyi cok severim, galerisi var araba alip satiyor falan.

CAN YOU ROAD TRIP IN AN EV? 600 Miles in the Audi e-tron GT - YouTube

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl olay tamamen elektrikli olduğunda bir çok sanayideki usta ve servis elemanları ne iş yapacak?
    Yada bizim arabalarımız ne olacak
    Düşünebiliyor musunuz? Diyelim petrol tamamen bitti. Turbolar vs. Ortaya çıkacak olan işsizliği?
    Ben en çok bu konuyu merak ediyorum. Sanırım yine kendime dert edinecek bir şey buldum
    Mesajım çok geride kalmış, konu biraz dağılsın
    Var mı bu konuda bir tezi olan?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl olay tamamen elektrikli olduğunda bir çok sanayideki usta ve servis elemanları ne iş yapacak?
    Düşünebiliyor musunuz? Diyelim petrol tamamen bitti. Turbolar vs. Ortaya çıkacak olan işsizliği?
    Ben en çok bu konuyu merak ediyorum. Sanırım yine kendime dert edinecek bir şey buldum
    Türkiye'deki inşaat sektöründe ne kadar adam varsa başka sektörlere kaydığı gibi ,
    Avukatların sadece Türkiye'de avukat olabildiği ve savaş çıkarsa bir Avrupa ülkesinde işçi olarak sıfırdan başlaması gerektiği gibi ,
    bu adamlardan da kendini adapte eden kalacak edemeyen batacak öyle ne olursa olacak 😁

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O 2 kere top gaz limiti doğrumu ben onu duymuştum sadece 2 kere top gaz yapmana izin veriyormuş elektrikli araçta..
    Diger markalarda nasildir bilmiyorum ama Mercedes'in butun elektrikli serilerini kullandim hic oyle bir durum yasamadim, duymadim da.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nineleven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki inşaat sektöründe ne kadar adam varsa başka sektörlere kaydığı gibi ,
    Avukatların sadece Türkiye'de avukat olabildiği ve savaş çıkarsa bir Avrupa ülkesinde işçi olarak sıfırdan başlaması gerektiği gibi ,
    bu adamlardan da kendini adapte eden kalacak edemeyen batacak öyle ne olursa olacak ��
    Mutlaka ama burada sadece Türkiye'yi ilgilendiren bir durum yok
    onlarca ülke de onlarca ekonomi döngüyü gerçekleştiren ustalar vs. var,
    Benim de aklıma takıldı durduk yere bu

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutlaka ama burada sadece Türkiye'yi ilgilendiren bir durum yok
    onlarca ülke de onlarca ekonomi döngüyü gerçekleştiren ustalar vs. var,
    Benim de aklıma takıldı durduk yere bu
    İngiltere'de sokak lambalarını fenerden elektrikliye geçirmek istediklerinde feneri yakıp söndürenlerin işsiz kalacağı bunun ekonomiyi kötü etkileyeceğini düşünüp elektrikli lamba yapmasak mı demişler ama neyseki dinlenmemiş..
    gören gözler için burda çok ibret var
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hellori hazretleri bir gün bir mahlukat-ı böcekle karşılaşıyor yolda giderken. böcek buna diyor ki:
    - velelkame vele halama.
    yani diyor ki:
    - nerden geliyorsun, nereye gidiyorsun ey yolcu
    hellori de dönüyor diyor ki:
    + velel kem velhe venehe. velal kama hele vırvır cırcır elkeeeeeeee
    yani
    + hadi ordan* vırvır cırcırdan başka bir şey yapmayan böcek benle sohbet ediyor.
    bunun üzerine böcek dönüyor aynen şunları diyor:
    - vele kam vele val helehe o..çogugi
    yani diyor ki:
    - ibne orospi evladi! sen böcekler konuşamaz mı zannettin?
    bunun üzerine hellori dönüyor
    + velel kam lehenehe.
    yani diyor ki:
    + bana b0kyemek düşer. en iyisi ben siktirip gideyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngiltere'de sokak lambalarını fenerden elektrikliye geçirmek istediklerinde feneri yakıp söndürenlerin işsiz kalacağı bunun ekonomiyi kötü etkileyeceğini düşünüp elektrikli lamba yapmasak mı demişler ama neyseki dinlenmemiş..
    gören gözler için burda çok ibret var
    Mutlaka ülkelerin kendi içlerinde bu şekilde gelişmeler karşısında aldığı politikalar vardır, ama burada söylemek istediğim global çapta bir durum yani bir iki ülkeyi kapsayan bir durum söz konusu değil.
    Örneğin tüm dünyada turbo işi yapan kaç tane usta / dükkan vardır, hadi diyelim 10 yıl içinde tamamen elektrikli olduk petrol yasaklandı vs. bu durumda ne olacak

Not: gereksiz gerilme yaratan konuyu umarım biraz dağıtmışızdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutlaka ülkelerin kendi içlerinde bu şekilde gelişmeler karşısında aldığı politikalar vardır, ama burada söylemek istediğim global çapta bir durum yani bir iki ülkeyi kapsayan bir durum söz konusu değil.
    Örneğin tüm dünyada turbo işi yapan kaç tane usta / dükkan vardır, hadi diyelim 10 yıl içinde tamamen elektrikli olduk petrol yasaklandı vs. bu durumda ne olacak

Not: gereksiz gerilme yaratan konuyu umarım biraz dağıtmışızdır
    Aynı zamanda içten yanmalı motorlara sahip araçlarımız için de soruyorum bunu, devlet hurda karşılığında alıp teşvik mi sayacaktır yine
    Avrupa' da bazı şehir vs. yasaklanan dizel otomobiller için alınan vs. bir karar var mı acaba? hiç denk geldiniz mi?

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence elektrikli araç dediğin clio, polo veya bir büyüğü c segment olmalı. A noktasından B noktasına kadar gidip gelmelik. Performans anlamında zaten elektrikli ne kadar gitsede hem zevk olarak hemde menzil olarak beni tatmin etmedi.

Tesla ne kadar test yaparsa yapsın, herkesin kullandığı koşul veya aracını tuttuğu koşul bir değil. Antalyanın neminde duran teslayla Ankaranın -25 derece soğuğunda duran teslaları ilerde göreceğiz. Yıllardır telefon üreticileri ne teknolojiler kullanıyor, hala iphone pil ömrü olarak nerelerde görüyoruz.

Pil sürekli bitmeden şarj edildikçe veya tamamen pil full şarjda durdukça veya tamamen bitip tekrar dolduruldukça aklımda deli sorular

Birde bu pil olayının şişmesi, kaza anında yanması veya patlaması olarak neler oluyor bilgim yok umarım telefondaki piller gibi değildir. Eğer öyleyse patlarız
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajım çok geride kalmış, konu biraz dağılsın
    Var mı bu konuda bir tezi olan?
    nereye sçacaklar gibi olmuş

vizyonu olan, eli iş tutan adam her türlü yürümeye devam edecek. işi bilen adam gidecek lpg dönüşüm kiti gibi hybrid dönüşüm kitlerini montajlamayı öğrenecek. bu tür dükkanlar açılacak.
    Lpg gibi hyrid geçişleri ayar tutmadığında mesela dinamo ayarına gideceksin ( şu an sallıyorum ) , eskinin turbocusu bugünün dinamocusu olacak belki de.
    bugünün yağ satıcısı , yarının çip satıcısı olacak belki de.
    Vizyonu olmayan , kendini geliştiremeyen de sektör dışında sıradan işlerde çalışacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanYazgan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tesla ne kadar test yaparsa yapsın, herkesin kullandığı koşul veya aracını tuttuğu koşul bir değil. Antalyanın neminde duran teslayla Ankaranın -25 derece soğuğunda duran teslaları ilerde göreceğiz. Yıllardır telefon üreticileri ne teknolojiler kullanıyor, hala iphone pil ömrü olarak nerelerde görüyoruz.
    dacia'sından teslasına hepsi zaten bizim bile aklımıza gelmeyecek zorlu koşullarda araçları aylarca teste tabi tutuyorlar. Mesela -40 derecede hangi parça donması sebebiyle kapıdan giriş yapamıyorsun gibi olasılıkları gözden geçirip ona göre parçaların materyalleri değiştirilebiliyor.
    bu sayede ankarada ve antalyada , isterseniz ekvatorda gönül rahatlığıyla seri üretim tüm araçları kullanabiliyorsunuz.

hatta ilginç bir örnek, alfa 156larda kapı kolları gerçek kromdur. ilk kasa mk1 156 ilk çıktığında çok satmıştı, özellikle soğuk iklimdeki kullanıcılarda araca giriş yapamama durumları oluştuğunda bakıyorlar ki , anahtarın giriş yaptığı yuvanın dibi metal malzeme, kromla birlikte içeri giren su damlalarıyla soğukta donarak üstüne basılması ve içeri girilmesi imkansız hale gelince, mk2'de kilit mekanizmasının dibini plastik yapıyorlar

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akıllı vida ve siyah silikonu kullanabilecekleri yeni sektörlere geçiş yapacaklar

Gerçek zanaatkarlar ise bu araçları da öğrenerek kendilerini geliştirerek yollarına devam edecekler.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nereye sçacaklar gibi olmuş

vizyonu olan, eli iş tutan adam her türlü yürümeye devam edecek. işi bilen adam gidecek lpg dönüşüm kiti gibi hybrid dönüşüm kitlerini montajlamayı öğrenecek. bu tür dükkanlar açılacak.
    Lpg gibi hyrid geçişleri ayar tutmadığında mesela dinamo ayarına gideceksin ( şu an sallıyorum ) , eskinin turbocusu bugünün dinamocusu olacak belki de.
    bugünün yağ satıcısı , yarının çip satıcısı olacak belki de.
    Vizyonu olmayan , kendini geliştiremeyen de sektör dışında sıradan işlerde çalışacak.
    hahahaha
    abi haklısın, bu tür dönüşüm kitler güzel projeler olacak mı acaba bakalım

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıllı vida ve siyah silikonu kullanabilecekleri yeni sektörlere geçiş yapacaklar

Gerçek zanaatkarlar ise bu araçları da öğrenerek kendilerini geliştirerek yollarına devam edecekler.
    ahahahaha iki vida sıkmaya ve bu vidaları bile sıkmayı beceremeyen ustalardan, dünya para isteyenlerden kurtulacağız sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hellori hazretleri bir gün bir mahlukat-ı böcekle karşılaşıyor yolda giderken. böcek buna diyor ki:
    - velelkame vele halama.
    yani diyor ki:
    - nerden geliyorsun, nereye gidiyorsun ey yolcu
    hellori de dönüyor diyor ki:
    benimkiler kadar derin olmasa da cok degerli bir yorum
    ufka kisik gozlerle bakiyor, bu kadim hikayenin sonsuz anlamiyla triplere giriyorum
    "ibretlik bir paylasim"

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işyerim ve evim arası 120 km günlük bazda değerlendirmem aşağıdaki şekilde.

320i aracımla 11 lt yakıt tuketiyorum. Günlük şuanda 400 tl gibi bir rakam.

tesla model y performance 2.6 tl x 75 kw : 195 tl ye full depo oluyor ve insan gibi sürersem 420 430 km arası gidiyor. buda ortalama 3 gün gidiş gelir ve sadece gidiş yapıyor. yani şuan işe gidiş maliyetim ortalama 55 tl.

diğer yandan tesla aracın kaskosu 26.000 tl + 25.000 tl vergi ödedim. yıllık bakım masrafı 0 tl

320i aracın kaskosu 24.000 tl + 6500 tl civarı mtv + yılda 3 bakım 12.000 x 3 : 36000 tl

Yılda 40.000 km üzerinden kısaca ;

320i 3.200.000 tl araç bedeli , 130.000 tl yakıt , 66500 tl diğer masraflar. Yani yıllık 196500 tl
    Tesla 2.800.000 tl araç bedeli 18.333 tl yakıt , 51000 tl diğer masraflar . yani 69.333 tl

Yani hem 530 hp arabaya biniyorum. Hem 400.000 tl cebimde kalıyor. Hemde yıl içerisinde 3’te 1’ini harcıyorum.
    Valla güzel hesap, çok km yapanlar için güzel bir ref.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O 2 kere top gaz limiti doğrumu ben onu duymuştum sadece 2 kere top gaz yapmana izin veriyormuş elektrikli araçta..
    Böyle bir şey yok tabii ki, yazdığım yanlış anlaşılmış. Üst üste basınca piller ısınıyor ve aracın performansı düşüyor demek istedim. Yoksa istediğin kadar basıyosun bir limit olduğunu hiç duymadım.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler