User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
164 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: ''TR'de tek'' bir M3 hikayesi..

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

''TR'de tek'' bir M3 hikayesi..

Sami Tarcan E36 ekspertizi tam olarak böyle olurdu zaten. 3 araba bir yerde çıkıyor.
    MMPower Garage stickerını blurlaması bana birşeyler anlattı gibi.. Turuncu bir M3 var çünkü ortalıkta. Büyük ihtimal bu kasanın şase kodunu ona yazdılar.
    O turuncuya boyanmış araba ''Ruhsatta turuncu M3 kardeşim'' oldu.

MODİFİYENİN ALTINDA YATAN GİZLİ SIRLAR? - YouTube

Yorumlarda geçen bir diyalog ;

@eem.marikan;
    Meşhur bir turuncu M3 toplandı TR’de. Çoğu kişi biliyordur. Muhtemelen o aracı ilk aldıklarında şase kötü durumdaydı (bu araç oluyor kendileri). Onlarda temiz bir şase bulup orijinal turuncu şase kodunu ona aktardı. Buna da yine artık 4 kapı şasesi aktarmışlar heralde diye tahmin yürütüyorum.

@Babayaga5;
    Mmpowerin arac mı ?

@eem.marikan;
    Ve muhtemelen bu olaydan sonra dünyada tek olan turuncu M3 yeni ruhsat sahibi EGM olacak. İlginç bir olay olacak.

@eem.marikan;
    Turuncunun videolarda uçmuş yani olayın bununla bağlantısı olma ihtimali daha yüksek artık.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memlekette ne e36 lar var arkadaş... genelde kupayı komple değiştiriyorlar ama tarcanları hesaba katmamışlar
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merakla bekliyoruz.Bakalım ne çıkacak bunun altından.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlarda birisi kısaca özetlemiş

@gokberkcakman525
    2 saat önce
    Bu yeşil araba ,Bmw nin tek ürettiği orjinal Turuncu e36 m3 . Sonra bu araba siyaha boyanıp supra motor swap ile Ankarada uzun süre gezdi . Siyaha boyanıp defalarca supra motoru ile gazlanan kasa bitik bir haldeydi .Bu durumda Elde kalan 2 değerli şey bir adet supra motoru ile fabrikanın orjinal Turuncu M3 e ait şase numarası . Sonra supra motoru videolardan görüldüğü üzere mazda projesine aktarılmış. Değerli olan şase numarası da düzgün bir e36 coupe şasesine kaynak yapılarak aktarılmış. Yani videoda görülen bu yıkık araba aslında Bmw nin fabrikadan çıkarttığı orjinal tek olan turuncu M3 . Bu arabanın şase numarası daha düzgün bir coupe ye aktarıldığı için boşta kalan bu kasaya da şase numarası ayarlanarak kaynaklanmış ama 4 kapının ki aktarılmış. Olay burada patlamış . Araç sahibine çok çok geçmiş olsun .

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet o arkadaşın şu yorumuna bittim.. Harbiden üzücü bir durum.. Bu ''kOleksİyonlUk'' araba merakımız da bu olayla son bulur umarım..
    Beğendiğim 1-2 yaşındaki bir arabayı , aynı paraya alabileceğim en fazla 8-10 yaşındaki üst segment arabalarla mukayese ederim. Değmiyorsa modelli aracı alıp keyime bakarım.
    Eskiden Türkiye piyasası da böyleydi.. Bu ergenliğini atamamış Youtuber'lar çıktı ; e36 şöyle , e39 şöyle , e60 şöyle , e46 şöyle diye diye.. 2010 Corsa nere bunlar nere hesapta..
    Bizde öyle güzel olmuyor o işler abisi. Bu Tarcanlara gelen arkadaş kafayı yemiştir. Bir hurdaya 600.000TL verdim diye..

@gokberkcakman525
    Gerçekten bu tek olarak üretilen M3 araba avrupanın herhangi bir ülkesine satılmış olsaydı 10. K m de bir koleksiyonerin garajındaydı. Araba Ankaraya düşünce siyaha boyanıyor, orjinal motoru sökülüp supra konuyor kazalar yapıyor. Oradan change oluyor , sulu boya gibi yeşile boyanıp allanıp pullanıp 320 motor ile çok büyük bir projeymis gibi satıldıktan sonra emniyet otoparkında çürümeye terk edilecek . Gerçekten hiçbirşeyin kıymetini değerini bilmeyen tuhaf bir milletiz . Araba fabrikasından tek doğmuş ama kadersiz doğmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ***** youtube kanalı yapım videolarını kaldırmış sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başları ağrıyacak gibi RIP RAL2005

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sazan sarmalı gibi hikaye. Bakalım nereye bağlanacak.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende izledim şok oldum, aynı tamirhanenin xxxx gerçek yüzü adlı videosuna denk geldim onu da izledim sonra o kapasiteyi gördüm olabilir yaparlar

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben açıkçası bir şey anlamadım. Sabah kafa açılmadı henüz ondan sanırım.

Şimdi bir araç var x firmaya ait, turuncu dünyada tek deniyor, tamam.

Bu turuncu araç siyaha falan boyanıyor, sonra tekrar turuncuya boyanıyor, finalde bu garip yeşile boyanıyor.

Bu garip yeşil arabanın şase no değiştiriliyor, yeni eklenen şase no 4 kapı bordo araç olarak çıkıyor.

E asıl şase kodu nerede aracın ? orijinal turuncu şase numarasını saklıyorlar başka bir bmw ye takmak için mi ?

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlarda birisi kısaca özetlemiş

@gokberkcakman525
    2 saat önce
    Bu yeşil araba ,Bmw nin tek ürettiği orjinal Turuncu e36 m3 . Sonra bu araba siyaha boyanıp supra motor swap ile Ankarada uzun süre gezdi . Siyaha boyanıp defalarca supra motoru ile gazlanan kasa bitik bir haldeydi .Bu durumda Elde kalan 2 değerli şey bir adet supra motoru ile fabrikanın orjinal Turuncu M3 e ait şase numarası . Sonra supra motoru videolardan görüldüğü üzere mazda projesine aktarılmış. Değerli olan şase numarası da düzgün bir e36 coupe şasesine kaynak yapılarak aktarılmış. Yani videoda görülen bu yıkık araba aslında Bmw nin fabrikadan çıkarttığı orjinal tek olan turuncu M3 . Bu arabanın şase numarası daha düzgün bir coupe ye aktarıldığı için boşta kalan bu kasaya da şase numarası ayarlanarak kaynaklanmış ama 4 kapının ki aktarılmış. Olay burada patlamış . Araç sahibine çok çok geçmiş olsun .
    Tekrar üst üste mesaj olacak fakat tamamdır şimdi netleşti. Keşke bir okusaymışım Olan bmwnin tek ürettiği turuncu M3'e oldu. (doğruluğu hk. bilgim yok fakat doğru ise yazık olmuş)

Peki bu durumda, MMPOWER'ın tek turuncu e36 M3 orijinal dediği elindeki araç replika mı oluyor ? Şase numarasını aktarıp bir 36 ya turuncuya mı boyanmış oluyor. (Bu arada neden tek üretmiş bmw turuncu bilmiyorum pek mantıklı gelmedi araştırmadım da gerçi).

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ahahaha şaka gibi Kayseri Power.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    *** Gerçek yüzü videosundaki aracı yapan bir yerden herşeyi beklerim.
    Utanması olan para aldığı müşteriye böyle bir araç teslim etmez. Teslim edenin de hile hurda konusunda sınırı olmaz.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ral 2005 için sonu kötü olmuş.artık tarihin tozlu sayflarında görücez.evet bmw m3 ral 2005 boya kodlu dünyada tek (bmw'nin kendi üretip boyadığı şase kodu ile tek)neden tek diyeceksiniz bir tane üretip o zamanlar almanta tüvtürk'den o renk için onay alamamışlar trafiğe çıkış izni verilmemiş.aracın rengi acil yardım (itfaiye ambulans gibi) yardım araçları ile aynı diyenlerde vardı,renk çok göz alıcı dikkat çekici diye izin verilmedi diyenlerde oldu.özetle almanya tüvtürk izin vermemiş.sonra nasıl olduysa bmw bunu fabrikada tutmak yerine türkiye göndermiş.aracı alanlarda bir kaç sene binmiş sonra kaza çarpma durumlarında renk tutturmak zor oluyor klasik bir renk'e boyanmış.

sonrası zaten ***** bmw severler aracı buluyor ankara bir garaj orjinal renk boyayıp supra motoru koyuyor.(benim çok beğendiğim bir durum değildi bu orjinal kalmasını beklerdim)

sonra mmpower bu aracı alıyor ve üzerindeki supra motoru mazda rx8 projesinde kullanıyor.arabayıda orjinal sadık kalıcak şekilde toplıyacaz diyolar ki videolarındada öyle gördük.

şimdi tarcanlar videosundan öyle olmadığı ortaya çıktı.eğer bir change vakası varya böyle özel tüm dünyadaki bmw severlerin bildiği bir aracı kurtarmak için bu yöntem seçildiyse kötü olmuş.

keşke bmw almanya iletişime gecip kurtarmak için farklı bir yöntem yapılsaydı (belki konuştular ama çözüm üretilemedi)

özetle ral2005 game over.
    Seat IBIZA FR

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aklıma takılan soru turuncu m3 aracın şase nerede
    men dakka dukka.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlginç bir olay, dün izledim videoyu...
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bir de tabi buradan "Elimde patladı Bonzai" şarkısını göndermek gerekiyor RAL için.

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw tarihinde istisnai bir şekilde üretilen ve şans eseri kosiflerin türkiyeye kazandırdığı bu arabayı böyle yaban etmek cidden akıl işi değil.. Kasa ne kadar kötü olsada ne arabalar toplanıyor.Bunumu toplamaya üşenip şase çakıldı.Arabaya ve mağduriyeti yaşayan arkadaşa üzüldüm.EGM gerekeni yapar.Geçmiş olsun..
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olay biraz kafa karıştırmış sanırım.

Videodaki yeşil Bmw kupası, muhtemelen esasında turuncu olan M3'ün kupası,
    Yeşil Bmw şasi numarasında 4 kapı ancak videoda coupe, dolayısıyla kayıp bir sedan kupamız var,
    Turuncu M3 ise muhtemelen başka bir temiz kupayla değiştirilmiş çünkü yeşil araç orijinalinde 4 kapı onun kupa kullanılmış olamaz, turuncu M3'ün şasi numarasına sahip kupa da bozuk olduğu için yeşil Bmw'ye geçirmişler.

Yani olayda asıl gerçek turuncu M3 coupe(şuan yeşil olan ve başka şasi nolu kupa), yeşil Bmw'nin asıl sedan(4kapı) kayıp kupası ve turuncu M3 şasi no taşıyan ve hangi araca ait olduğu belli olmayan Coupe kupası var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler