User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Dsg ve sorunlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu isteyen müşteri sayısı az, genelde kalkışta şuna da saplarım diye hep full boost
    zaten sorun oradan geliyor be esasında az egomuzu kenara koyup çok değil bir tık daha az beklentimiz olsa kurtaracak ama yok illa sidik yarıştıracağız,illa o 3-5hp fazlası olmalı bizde

ama sorun şurda, bu 180hp/300tq yazılımını atıyorum ele alalım şimdi bunun sahibi 1 ve 2de temkinli olacaksa sert kalkış yapamayacaksa boost by gear ile atıyorum 165hp/275tq kafası rahat adamın yazıldığı ve yallah diye tam gaz kalkan adamın karşısında zaten yenilmeyecekmi?

3 ve sonraki viteslerde zaten ikiside eşit ve 180hp/300tq dahası boost by gear olan araç kuvvetle muhtemel kalkışıda daha iyi tutunarak kalkacak zaten temelde butün mantığı o buradaki konuda farklı sebeblerle neden düşünülmüyoru konuşuyoruz.

araç DQ200 lü bir araç ise bence olması güzel olurdu boost by gear ama tabi mümkünse

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten sorun oradan geliyor be esasında az egomuzu kenara koyup çok değil bir tık daha az beklentimiz olsa kurtaracak ama yok illa sidik yarıştıracağız,illa o 3-5hp fazlası olmalı bizde

ama sorun şurda, bu 180hp/300tq yazılımını atıyorum ele alalım şimdi bunun sahibi 1 ve 2de temkinli olacaksa sert kalkış yapamayacaksa boost by gear ile atıyorum 165hp/275tq kafası rahat adamın yazıldığı ve yallah diye tam gaz kalkan adamın karşısında zaten yenilmeyecekmi?

3 ve sonraki viteslerde zaten ikiside eşit ve 180hp/300tq dahası boost by gear olan araç kuvvetle muhtemel kalkışıda daha iyi tutunarak kalkacak zaten temelde butün mantığı o buradaki konuda farklı sebeblerle neden düşünülmüyoru konuşuyoruz.

araç DQ200 lü bir araç ise bence olması güzel olurdu boost by gear ama tabi mümkünse
    Abi dediğin şey mantıklı, zaten günümüzde normal şartlarda kaç kez kalkışta birileriyle deniyoruz ki? Vitese göre basıncın bir de şöyle bir avantajı var. Arabamda 18 MSW jant ve PS4 lastik var. Baktığımızda günlükte kullanılabilecek güzel bi kombinasyon ama ben bu şartlarda bile zaten %90 asfaltta 1 komple boş çeviriyorum 2 de tutma tutmama arasında biraz daha geziniyor lastikler. Sonrasında oturup gidiyor ki zaten asıl hızlanmayı 2 sonu 3. viteste yakalıyorum.

Defalarca denedik Kalkışta yazılım sarmaktan dolayı bir tık geriye düşüyor.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dediğin şey mantıklı, zaten günümüzde normal şartlarda kaç kez kalkışta birileriyle deniyoruz ki? Vitese göre basıncın bir de şöyle bir avantajı var. Arabamda 18 MSW jant ve PS4 lastik var. Baktığımızda günlükte kullanılabilecek güzel bi kombinasyon ama ben bu şartlarda bile zaten %90 asfaltta 1 komple boş çeviriyorum 2 de tutma tutmama arasında biraz daha geziniyor lastikler. Sonrasında oturup gidiyor ki zaten asıl hızlanmayı 2 sonu 3. viteste yakalıyorum.

Defalarca denedik Kalkışta yazılım sarmaktan dolayı bir tık geriye düşüyor.

2008 yılında sıfır leon almıştık arkadaşıma.Motor seçeneği 1.6 düz benzinli.Aldığında arkadaşım arada sırada sıfırdan kalkış yapıyordu.üstünde 15-16 style jantlar üstünde bridgestone lastikler vardı.Bu sıfırdan kalkışlarda ben hep şunu düşünürdüm lastikler çok yeni iyi bir tutunma yapıyor,baskı balatada iyi kaçırma yapmıyor bu stres yük şanzumana biniyor ilerde bir sorun olmaz inşallah diye düşünürken 3.500km şanzumanda düz yolda giderken 1-2-3 vites atınca aracı kompresyona bıraktığımızda bir uğultu gelmeye başlamıştı.

araç garantili olduğu için servise götürdük şanzuman açıldı içinde bir dişli bozulmuş olduğunu söylediler.garantili değişim yaptılar ve bir daha o sorunu yaşamadık ama sıfırdan kalkışta yapmadık.

senin aracında 18 jantlar var ve üstünde Michelin Pilot Sport 4 olduğunu yazmışsın.Aslında ilk sorunun cevabı burda jantlar büyük lastik çok iyi yol tutuyor (asfalt kötü sarıyor olsa bile tutuyor,kabak lastikli aynı kombin ile deneyebilirsin farkı görüceksin)burda en kırılgan yer şanzuman oluyor.

mesela ben aracımı sıfır aldığımda 16 jant üstünde bridgestone lastik vardı.arkadaşımda 18 jant michelin lastikli mini coopers vardı.lastiklerin ömrü dolmuş değişmesi gerekiyordu.

1-2 kez ışıklarda kalkış yaptık 130km kadar 5-6 boy açıyordum gelemiyordu sarmakdan.sonra lastikleri değiştirdi ilk kalkıştı 1-2 boy açmaya başladı.benim aracım 1.2TSI 105HP

birde eskiden sıfırdan kalkış yaparken ESP kapatıyormuydun ?oda bence yanlış en azından o devrede olsa aracın kırılabilecek yerlerini bir nebze korumaya alıyor.esp kapatıp sıfırdan kalkış araca aşırı zarar veriyor.ben şimdiye kadar hiç esp kapamadım.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 yılında sıfır leon almıştık arkadaşıma.Motor seçeneği 1.6 düz benzinli.Aldığında arkadaşım arada sırada sıfırdan kalkış yapıyordu.üstünde 15-16 style jantlar üstünde bridgestone lastikler vardı.Bu sıfırdan kalkışlarda ben hep şunu düşünürdüm lastikler çok yeni iyi bir tutunma yapıyor,baskı balatada iyi kaçırma yapmıyor bu stres yük şanzumana biniyor ilerde bir sorun olmaz inşallah diye düşünürken 3.500km şanzumanda düz yolda giderken 1-2-3 vites atınca aracı kompresyona bıraktığımızda bir uğultu gelmeye başlamıştı.

araç garantili olduğu için servise götürdük şanzuman açıldı içinde bir dişli bozulmuş olduğunu söylediler.garantili değişim yaptılar ve bir daha o sorunu yaşamadık ama sıfırdan kalkışta yapmadık.

senin aracında 18 jantlar var ve üstünde Michelin Pilot Sport 4 olduğunu yazmışsın.Aslında ilk sorunun cevabı burda jantlar büyük lastik çok iyi yol tutuyor (asfalt kötü sarıyor olsa bile tutuyor,kabak lastikli aynı kombin ile deneyebilirsin farkı görüceksin)burda en kırılgan yer şanzuman oluyor.

mesela ben aracımı sıfır aldığımda 16 jant üstünde bridgestone lastik vardı.arkadaşımda 18 jant michelin lastikli mini coopers vardı.lastiklerin ömrü dolmuş değişmesi gerekiyordu.

1-2 kez ışıklarda kalkış yaptık 130km kadar 5-6 boy açıyordum gelemiyordu sarmakdan.sonra lastikleri değiştirdi ilk kalkıştı 1-2 boy açmaya başladı.benim aracım 1.2TSI 105HP

birde eskiden sıfırdan kalkış yaparken ESP kapatıyormuydun ?oda bence yanlış en azından o devrede olsa aracın kırılabilecek yerlerini bir nebze korumaya alıyor.esp kapatıp sıfırdan kalkış araca aşırı zarar veriyor.ben şimdiye kadar hiç esp kapamadım.
    Abi detaylı yazın için teşekkür ederim, ilk yaşadığım sorun için kesinlikle ben de aynı şeyleri düşünüyorum, durur vaziyetteki dişliye ani binen yükte dediğin gibi parçanın dayanma şansı yok ama 3. vitesle alakalı sorunu anlayamıyorum sadece. ESP spor modda kullanıyorum gazlayacağım zaman, ESP açık olursa araba sürekli kesiliyor hani sıkacağıma allah belasını versin sakin gideyim dersin o derece
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kendi bildiğime göre esp hariç yazdığına katılıyorum. esp de ve asr de frenle dengeye almaya çalışıyor. aslında sararak gitmesi gereken durumda frenle arabayı yavaşlatıyor.

ne olursa olsun dsg de 2. vites bile çok düşük. manuel araçların 2. vitesi kadar hız anca yapıyor zaten. hatta devir olarak torkun maksimum olduğu devirden sonra basmak daha doğru geliyor bana. hele kendi aracım için 2500 devirden den sonra tork maksimum seviyelerde oluyor. 2000 devirde gaza bastığımda 2000-2500 arası fazlaca güce maruz kalıyor. o sebeple ufak ufak doldurarak hızlanıyorum her zaman 3000 devir sonrasında tam gaz yapıyorum. daha güvenli olduğunu düşünüyorum ama illa bu kadar güç zarar veriyodur yinede.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu arada ben sadece 1 kere sıfırdan diktim arabayı 1449 sonrasında o da Cevatla video çekerken LC'yi denemek için
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada şanzıman sıfır takıldı demişsin, içinde 1.7 lt yağ ile gelmiştir o şanzıman.

3 lt civarı yağ olsun içinde, muhtemelen daha önce dediğim gibi grup dişlisi zarar görmüştür ama yağını değiştirip 3 lt civarı yağ koyun. Sonuçta dişlileri soğutan oradaki yağ. Isındıkça yağın azlığından zarar vermiş olabilir.
    EMC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada şanzıman sıfır takıldı demişsin, içinde 1.7 lt yağ ile gelmiştir o şanzıman.

3 lt civarı yağ olsun içinde, muhtemelen daha önce dediğim gibi grup dişlisi zarar görmüştür ama yağını değiştirip 3 lt civarı yağ koyun. Sonuçta dişlileri soğutan oradaki yağ. Isındıkça yağın azlığından zarar vermiş olabilir.
    Abi şu an şanzımanı indirdiler, içini açıp detaylı bilgi verecekler. Bu durum da aklımda bulunsun. Teşekkürler.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun aynı motor ve şanzıman leon fr ım vardı 2019 40bin kmlerde aldım egzoz stage 1 yazılım ve downpipe vardı bende de
    aracı ilk aldığımda keyifle sıkarak baya kullandım sıfırdan kalkmalar olsun ara hızlanmalar olsun zorladım 48binde dsg silkemelemeye vuruntu yapmaya başladı önce egzozu söküp orjinal yazılıma döndüm gene aynı değişen olmadı yetkili serviste bakım yapıp yazılım güncelleme yaptırdım
    Vuruntu %80 azaldı araba baya düzeldi dsgden gelen sesler gitti alt takım içinse yağlama yapıldı araba baya kendine geldi bi 10 bin km kullandım daha hiçbir problem olmadı ama şanzıman kulakları değişmesi gerekiyordu titreme vardı sadece araçta benim sonra sattım kurtuldum ve dsgye tövbe ettim
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun aynı motor ve şanzıman leon fr ım vardı 2019 40bin kmlerde aldım egzoz stage 1 yazılım ve downpipe vardı bende de
    aracı ilk aldığımda keyifle sıkarak baya kullandım sıfırdan kalkmalar olsun ara hızlanmalar olsun zorladım 48binde dsg silkemelemeye vuruntu yapmaya başladı önce egzozu söküp orjinal yazılıma döndüm gene aynı değişen olmadı yetkili serviste bakım yapıp yazılım güncelleme yaptırdım
    Vuruntu %80 azaldı araba baya düzeldi dsgden gelen sesler gitti alt takım içinse yağlama yapıldı araba baya kendine geldi bi 10 bin km kullandım daha hiçbir problem olmadı ama şanzıman kulakları değişmesi gerekiyordu titreme vardı sadece araçta benim sonra sattım kurtuldum ve dsgye tövbe ettim
    O titreme bende de var, motor kulağındandır diyordum şanzıman kulağı mıymış DSG yi sert kullanıp da aynı sorunu yaşamayan yok anladığım kadarıyla.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O titreme bende de var, motor kulağındandır diyordum şanzıman kulağı mıymış DSG yi sert kullanıp da aynı sorunu yaşamayan yok anladığım kadarıyla.
    hazır kulaklar değişecekse, powerflex vs bakabilirsin.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boşta veya 2de düşük hızlardaki alttan gelen evlere şenlik ses olmayan dsg görmedim ben de, 1-2 geçişinde bir boşluk hissetiriyor diye en son bakımda kalibrasyon yaptılar düzeldi ve çok daha canlı hale gelmişti. Aradan bir 10k km geçti o boşluk hissi yok ama 3-4km hızda bile 2de kalıp gereğinden fazla yarım debriyaj hissi geri geldi. o kalibrasyon sonrası canlılıkta gitti. tabi 1-2-3 arası geçişlerde hafif tıkırtılar devam. Çok takılmıyorum garanti devam ediyor nasıl olsa diye.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler