User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: 68' otomatik beetle muayne sorunu

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bitane de ben ekliyeyim

20 gün önce çeki demiri ruhsata işli değil diye geçirmediler..
    Yetkili bayiiden aracın fabrikan böyle çıkıp, gümrükten de böyle girdiğine dair türkçe ve almanca imzalı kaşeli belge alıp götürdüm.
    Şef e gittim.. ben bu bayiinin yetkili olduğunu ve imzanın geçerli olduğunu nerden bileyim dedi..
    İmza sirküsü ve Yetki belgesi aldım götürdüm.. tamam iyi yapmışsın ama ruhsata işletmen gerekli dedi.
    İşletmek için notere gittim yeterlilik belgesi istedi.
    Belge için TSE ye gittim senin aracım orjinal ben veremem dedi.
    Sonuç ? Çeki demiri söküldü ve geçti.. günlerce uğraşı, saatlerce zaman kaybı, 10k civari maliyet..

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitane de ben ekliyeyim

20 gün önce çeki demiri ruhsata işli değil diye geçirmediler..
    Yetkili bayiiden aracın fabrikan böyle çıkıp, gümrükten de böyle girdiğine dair türkçe ve almanca imzalı kaşeli belge alıp götürdüm.
    Şef e gittim.. ben bu bayiinin yetkili olduğunu ve imzanın geçerli olduğunu nerden bileyim dedi..
    İmza sirküsü ve Yetki belgesi aldım götürdüm.. tamam iyi yapmışsın ama ruhsata işletmen gerekli dedi.
    İşletmek için notere gittim yeterlilik belgesi istedi.
    Belge için TSE ye gittim senin aracım orjinal ben veremem dedi.
    Sonuç ? Çeki demiri söküldü ve geçti.. günlerce uğraşı, saatlerce zaman kaybı, 10k civari maliyet..
    Sanırım şu an bunun tersi bir problemde Tesla Model Y’lerde var. Ruhsatta çeki demirli yazıyor ama araçta çeki demiri yok. Sonu ne olacak acaba?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yıllar önce bir arkadaşda gümrükten 106 gti çekmişti araç muayenede aynalardan kaldı orjinal değil denmiş arkadaş orjinal dedi gitti 106gti reklam broşürlerini götürdü gösterdi bakın reklam broşüründe var diye pegout ile yazıştı sonra ne oldu bilmiyorum..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım şu an bunun tersi bir problemde Tesla Model Y’lerde var. Ruhsatta çeki demirli yazıyor ama araçta çeki demiri yok. Sonu ne olacak acaba?
    Ahaha aynen Çeki demirli yazıyor ancak yok, çünkü tesisatı var.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Ranger da çeki demirli. Demiri takmadan muayneden geçtim. Çeki demiri kancası takılı değil diye hafif kusur yazıldı.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeki demiri olup ruhsat'da yazmıyorsa sorun.ama ruhsat'da yazıp çeki demiri sökülmüşse yada kafası takılmadıysa sorun yok.

çünkü çeki demirlerinde sökülebilenler var sabit olanlar var.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim 156 nın arka sinyalleri kırmızı yanıyordu Amerikan versiyonlarında olduğu gibi. Zonguldak TUV bıraktı bunlar orjinal değil sarı yanmak zorunda diye. Arkadaşa orjinal bak üstündeki amblemine kadar Alfa dedim o zaman film var kanıtliim dedi. Elinde falçata ile kenarını kazıdı aha film yokmuş ben anlamam dedi. Lan sinyale zarar verdin diyorum bişey olmaz ondan dedi. Nasıl düzelir düşün düşün git sarı film kapla geçer dediler. Sarı film buldum üstüne koydum hala kırmızı 2 kat yaptım koydum hala kırmızı. Sonra arkadaş dedi olm Corvette lerin hepsi kırmızı diye. Aha dedim geri gittim müdürü çağırdım. O da bana kırmızı geçmez dedi. Peki Corvetteler nasıl geçiyor dedim onlar öyle geliyor dedi. E bu da Amerikan versiyonu heralde üstündekiler orjinal stop dedim. 99 model araba geldiğinde yasak yoktu şimdi mi yasak senelerdirde geçmiş burada mı kalıyor aynı stoplar dedim. Gitti telefonunu aldı video çekti merkeze sordu. 2 saat bekledik cevap geldi Amerikan versiyonlar geçer diye. Herifler inadına bir daha baştan herşeyi kontrol ettiler. Bişey bulamadılar geçti. Sonra stoplara led yaparken anladık ki eski sahibi stopların içine oje dökmüş kırmızı yansın diye. Onları temizleyelim dedik stoplar elimizde kaldı yeni stop aldık. En son geçirirken de arka emniyet orta emniyet kemeri koltuğun altında kalmış. Sıradan alırken çıkarmaya çalıştım adam nasılsa kalır onunla uğraşma sonra çıkarırsın eski arabalar genelde kalıyor dedi. Kalmazsa dedim o zaman çıkarırsın dedi. Peki. Bekle bekle yeni yıllı arabalar çıkıyor benimki içeride hala. Sonra çıktı kaldı dedi. Neden diye sordum arka emniyet kemeri dedi. Baba sen dedin sonra çıkarırsın bakarız diye şimdi neye göre bırakıyorsun dedim. O zaman 2 dakikan var 2 dakika da çıkaramazsın kalır diye. Senin gelmişi geçmişini diye söylendim. Soktum kolu hırsla tuttum çıkardım elim çizile çizile. Herifin suratı düştü ama geçirmek zorunda kaldı.
    IN BOOST WE TRUST

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gibi durumlarda kurumu da uğraştırmadıkça bu mevzular son bulmaz.

Dayımın çok yakın bir arkadaşında E92 M3 vardı, aracı yaklaşık 2-2,5 sene önce muayeneye götürdüğünde ağır kusur yazıp bırakıyorlar. Olay da şu, araç bordo renkli ancak tavan karbonfiber ve ruhsatta çift renk yazmıyor. Adamlar ısrarla tavanın görünen rengi nedeniyle ruhsatta çift renk olarak işlenmesi gerektiğini söyleyince, Borusan İstinye'den tavan yapı malzemesinin farklı olduğu ve bu nedenle aracın çift renk olarak tescillenmediğine yönelik bir yazı verdiler, araç bununla muayeneye gitti ancak istasyonda "sorumlu" kişi bunun tasarım ekibi görüşü olmadığı ve taraflı bir görüş olabileceği gibi komik bir nedenle aracı eksiklik giderilmediği için yine muayenede bıraktı. En son dama dedik ve Bmw AG GMBH antetli kağıtta doğrudan Almanca yani anadilde benzer bir yazıyla gittiler fakat bu sefer de metnin içeriği okunamadığı için anlayamayız yapabileceğimiz bir şey yok diyerek 3. Sefer muayeneden bıraktılar.

Alpaslan abi en son metni yeminli tercümanla çevirtti, içerikte de detaylı şekilde tavan sacının, aracın görünen yapısal kısmın yüzdelik olarak denk geldiği miktarının küçük bir kısma isabet etmesi ve aynı zamanda trafikte görünürlük açısından belirlilik unsuru sağlayabilecek bir kısım olmadığı ve ibu nedenle lk bakışta araç rengini tayin etmede kıstas olunacak bir bölüm olmadığı gibi bu şekilde aracın çift renk tanımlanmasına olanak sağlamayacağı, ayrıca tavan materyalinin farklı olması ve bu materyalde boyamaların uzun süre malzeme üzerinde kalamayacağı, bu sebepten aracın fiziksel olarak yalnızca Melbourne metalik kırmızı rengiyle tanımlanabileceğine yönelik kapı gibi bir görüş yazmışlar.

Tabi işin ucunu bırakmadı, davacı oldu. Çünkü araç yaklaşık 2,5 ay muayeneye giremedi, birçok sefer istaayona gitti, ek ücret ödendi, muayene gecikme bedeli ve yeminli tercüman masrafı vs. Sonuç olarak açtığı tazminat davasını da kazandı, mahkemenin hükmündeki gerekçede ise teknik incelemeyle mesul bir kurum olan TüvTürk ekibinin, teknik detay ve sonuçları yanlış yorumlaması ve kurum personelinin bu eksiklik ve hatasından davacının zarara uğraması olmuştu. Kazandığı miktar çok cüzzi ancak sadece uğraştırmak için açmıştı.
    şu olayın aynısı video da mevcut.. dk 9:40

TUVTURK SACMALIKLARI! 4 ARABA MUAYENE İSTASYONUNDA! - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayeneden geçme gerekçesi nedir ne olmalıdır neden olmalıdır gibi konuları bir kenara bırakıyorum.

Şimdi 4 4lük araçla muayeneye gittik ve geçtik diyelim. Kapının önünde adamın gözünün içine bakarak kör eden MASMAVİ LED taksam, Sisleri 7/24 açık hale getirsem, araçta ne kadar susturucu varsa söksem, bir de konuyla alakalı olması açısından 4 lü leri bozsam ve dama desem ki "HADİ SEN ORADA UYGUN MU DEĞİL Mİ DİYE BAKMAYA DEVAM ET, 2 YIL SONRA GÖRÜŞÜRÜZ", egsoz kısmı hariç hiçbir şey olmadan yolda gezeceğim. Egsozu yapmasam hiç sorunsuz gezeceğim.

TÜV kontrol etsin eyvallah da sanki kontrol sonrası haşa Allah Kelamı haline geliyor da araç trafiğe çıkar çıkamaz diye ahkam kesiliyor.

Uygulamanın neresinden tutsan orasından elinde kalıyor.

Konudaki araca gelirsek, almanya'da eski yaştaki araçlar için plakaya H (Historisches Auto) harfi ekleniyor. Tarihi araç damgasıyla tamamen farklı muameleye maruz kalıyor. 4lü bugün için şart olabilir. Ve şartsa isterse 100 yaşında isterse 1 yaşında araç olsun o özellik BENCE olmalı. Yoksa o araç trafikte olmamalı.

Verirsin araca H harfi gibi bir belirteç, değişik plaka yaparsın, kullanan da trafilkte yanında gezen ded eski olduğunu ve ona göre muamele etmesi gerektiğini bilir. Şimdi atyıorum arkadaşın araç gece durdu 4 lü yok yakamadı. Hava sisli bilmem ne görüş düşük. Arkadan gelen görmedi. Son anda kırdı çarptı ya da çarpmadı, savruldu ya da savrulmadı. Bu durumda sorumlu kim???

Daha kapsamlı çözümler üzerinde çalışmalıyız kanaatindeyim.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bcaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazı işlerine gerek kalmadan hallettik şükür. İşini bilen adama ilk anda yönlendirilmiş olsak mevzu buralara yine gelmeyecekti ama buna da şükür deyip geçiyoruz artık mevcut sistemde.
    Öyle oluyor bizde yazıyı aldık gittik halk tiplerinde bu zaten yok sizden neden istemişiz ki dedi tüvde farklı bir arkadaş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler