User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
77 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Bebek Oto Koltuğu hakkında

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Britax Romer DualFix2 R Oto Koltuğu Isofix (Storm Grey, 0-18 kg) : Amazon.com.tr: Bebek

Bu koltuk hakkında bilgisi olan var mı ? Marka güzel marka herhalde.
    Anıl ben bunu kullanıyorum sağa sola dönmüyor ayak desteği yok bizimkinde sabit.

Bende oldukça memnunum yatma seviyesi biraz az birde koltuk yüksek olmadığı için 2-2.5 yaşına kadar camdan dışarıyı göremiyor.

Yolculuklarda dışarıyı izlemesi hem çabuk uyumasına hem de sıkılmamasına neden oluyor.

ADAC puanları iyiydi yanlış hatırlamıyorsam. 3 yıl oldu alalı Genel olarak ben memnunum.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Allah analı babalı sağlıkla büyütsün. Musmutlu bir hayatı olsun çocuklarımızın.

Sonrasındaki yorumum ise şu olur asla Recaro alma. Ben Recaro Tian modelini almıştım internetten eşimin aracı için dursun kullanırız diye, ISOFIX'i sorunlu çıktı geri bildirim destek deseniz E-Bebek sebebiyle çok zayıf. Elimde kaldı sıfır hiç oturmadı çocuk. Satacağım Letgo'dan muhtemelen.

Doğrudan araba araba dolaştırdığımız ise Besafe Isofix Comfort X3. Çok memnunum, dönen koltuk çok baktık ilk başta yerleştirirken vs kolay olsun diye. Sonrasında sadece güvenlik olarak tercih ettik dönmesi mantıklı gelmedi Koltuk yüksek, dışarıyı rahat görebiliyor şu an 3 yaşında ve meraklı sürekli dışarıdan birşey seyretmek isteyecek ileride. Bunun için baştan yüksek bir model tercih etmende fayda var.

ilk 10 Kg'ını anakucağı ile rahatlıkla halledip sonra geçsen daha iyi olur ekonomik olarak. Diğer türlü ara koltuk gibi kalacaktır.

Besafe'in tek handikapı 9-18 Kg olması, büyüdükçe değiştirmek zorunda kalacağım gibi görünüyor, yükseltici ile çözerim diyordum ama mümkün olmayacak muhtemelen.

Memnun olduğum kullandığım ;

BeSafe iZi Comfort X3 ISOfix Oto Koltuğu (Anthracite Mesh, 9-18 kg) : Amazon.com.tr

Memnun olmadığım, kulllanamadığım ve 2-3.000 TL'ye satmayı düşündüğüm sorunlu koltuk ; ( Aldıktan sonra uzunca süre kullanmadık ihtiyacımız olunca denedik garanti süresini geçirmiştik, şikayetvar.com adresinde benzer inanılmaz sorunlar varmış sonradan fark ettik )

https://www.e-bebek.com/recaro-tian-...-rec-tia141008

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla almayacağım bu gidişle zaten. Çok zamlanır diye almak istiyordum. Şu an kendi ana kucağıyla devam ederiz daha sonra bakarız artık. 360 derece dönmesi bizim açımızdan mantıklı geldi.

Teşekkürler bilgiler için.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla almayacağım bu gidişle zaten. Çok zamlanır diye almak istiyordum. Şu an kendi ana kucağıyla devam ederiz daha sonra bakarız artık. 360 derece dönmesi bizim açımızdan mantıklı geldi.

Teşekkürler bilgiler için.
    Bende senin mantıkla oğlum doğmadan önce almıştım. Kullanmaya başladığım zaman ile aldığım zaman arasında 2.5 kat fiyat farkı vardı. İyi ki almışım zamanında demiştim.
    M.Kemal ATATÜRK

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende senin mantıkla oğlum doğmadan önce almıştım. Kullanmaya başladığım zaman ile aldığım zaman arasında 2.5 kat fiyat farkı vardı. İyi ki almışım zamanında demiştim.
    ilk cevapladığın britax benim yolladığım 360 derece dönüş özelliği var sanırım yok demişsin. Ya da senin ki farklı versiyon mu o kısmı anlamadım . Bir de yükseklik ayarı alçak mı kalıyor camdan dışarıyı göremiyorsa sıkıntı
    imzasız..

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün ne alırsam ucuz diye düşün

Bez konusunda iyi planlama yapın. Uygun diye alıp ebat küçük gelince sıkıntı oluyor.

3 Yaş doğum günü için Elsa diş fırçasını 2022 Ağustos'da 380-400 lira gibi bir fiyata almıştık. Şubat 2023'de hediyesini verdiğimizde 750 lira olmuştu. Şuan geldiği fiyatı link olarak aşağıya bırakıyorum

Hepsiburada.com | Guvenlik

Bu çok basit bir örnek. Çok fazla örnek var bunun gibi.

Kıyafet konusunda gerçekten para harcamayın. Yediği helal giydiği haram. İnanılmaz hızlı büyüyorlar. Cumartesi abimin kızına 7 çift ayakkabı yolladım, 5'i bize başkalarından gelmişti 2 tanesini biz para verip almıştık. 9-10 ay içerisinde ayakkabıları giyemeyecek kadar büyüdü ayakları

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk cevapladığın britax benim yolladığım 360 derece dönüş özelliği var sanırım yok demişsin. Ya da senin ki farklı versiyon mu o kısmı anlamadım . Bir de yükseklik ayarı alçak mı kalıyor camdan dışarıyı göremiyorsa sıkıntı
    O biraz arabanın isofix konumuna bağlı. 407SW ' de isofix bağlantıları yüksekti misal en alt kademede bile koltuk yüksek kalıyordu. Sattım 2018 Polo' ya geçtim onda misal gömülüyodu çocuk. Bahsettiğim BeSafe İzi Comfort x3 için geçerli.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bez konusunda iyi planlama yapın. Uygun diye alıp ebat küçük gelince sıkıntı oluyor.

3 Yaş doğum günü için Elsa diş fırçasını 2022 Ağustos'da 380-400 lira gibi bir fiyata almıştık. Şubat 2023'de hediyesini verdiğimizde 750 lira olmuştu. Şuan geldiği fiyatı link olarak aşağıya bırakıyorum

Kıyafet konusunda gerçekten para harcamayın. Yediği helal giydiği haram. İnanılmaz hızlı büyüyorlar. Cumartesi abimin kızına 7 çift ayakkabı yolladım, 5'i bize başkalarından gelmişti 2 tanesini biz para verip almıştık. 9-10 ay içerisinde ayakkabıları giyemeyecek kadar büyüdü ayakları
    bu 3 yaşa kadarki çocukların hiç eskitmeden bir iki defa kullandığı malzeme döngüsü cidden hayat kurtarıyor

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bezde 4 numara direk yatırımlık reşat altını gibi, her türlü önden fazla fazla almakta fayda var,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu 3 yaşa kadarki çocukların hiç eskitmeden bir iki defa kullandığı malzeme döngüsü cidden hayat kurtarıyor
    Abi kesinlikle bu döngünün içinde olmak şart. Yoksa ekonomik olarak sürdürülebilirlik imkansız. Eş dost akraba gruplarından döndürüyoruz.

Geçen sene bi heves igor sarı yağmur botu aldık, ilk yıl pek giyemedi ayağı alışkın olmadığı için. Bu haftasonu giymeye başladı ama görünen köy kılavuz istemez; seneye bu botlar çiziksiz, boyasız, değişensiz olarak birine nasip olacak Leyla giyemeyecek

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kesinlikle bu döngünün içinde olmak şart. Yoksa ekonomik olarak sürdürülebilirlik imkansız. Eş dost akraba gruplarından döndürüyoruz.

Geçen sene bi heves igor sarı yağmur botu aldık, ilk yıl pek giyemedi ayağı alışkın olmadığı için. Bu haftasonu giymeye başladı ama görünen köy kılavuz istemez; seneye bu botlar çiziksiz, boyasız, değişensiz olarak birine nasip olacak Leyla giyemeyecek
    Abi hatun onları dolap' tan satıyo Epey de rağbet görüyo

Kıyafetleri genel olarak biz de dağıtıyoruz ama ayakkabıdır, süt sağma makinesidir hep dolaptan nakite çevirdik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hatun onları dolap' tan satıyo Epey de rağbet görüyo

Kıyafetleri genel olarak biz de dağıtıyoruz ama ayakkabıdır, süt sağma makinesidir hep dolaptan nakite çevirdik
    Oto koltuğu ile Chicco küvet & alt değiştirme masası gibi demirbaş tadında olanları sattım. Kalanları hep dağıttık, dağıtıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoldayım detay yazamıyorum daha sonra mesajı editlerim ama bütçeye göre bu ikisini incele derim
    https://ty.gl/r00b0nua9o
    Fırsat: Chicco Seat3Fit Air Oto Koltuğu Gr.0+/1/2, Siyah https://amzn.eu/d/54f6bbV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl benimki sabit sağa sola dönmüyor. Ben alırken 360 derecelik modeli ya yoktu yada ben görmemişim. Sabit olan yerine 360lık modeli seçerdim demek istemiştim.

Bendeki britax 9-36 kg olan model. O yüzden ilk kullanmaya başladığımız zamanlarda çocuk boy kilo olarak küçük olduğu biraz aşağıda kalıyor sağı solu göremiyor.

Şuan 3 yaşına yaklaştı görüş açısı filan gayet güzel etrafı izleyebilir hale geldi.

Ben 2021 in başında 2000TL ye almışım koltuğu.

Bendeki model birebir bu aşağıdaki.

Just a moment...
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl benimki sabit sağa sola dönmüyor. Ben alırken 360 derecelik modeli ya yoktu yada ben görmemişim. Sabit olan yerine 360lık modeli seçerdim demek istemiştim.

Bendeki britax 9-36 kg olan model. O yüzden ilk kullanmaya başladığımız zamanlarda çocuk boy kilo olarak küçük olduğu biraz aşağıda kalıyor sağı solu göremiyor.

Şuan 3 yaşına yaklaştı görüş açısı filan gayet güzel etrafı izleyebilir hale geldi.

Ben 2021 in başında 2000TL ye almışım koltuğu.

Bendeki model birebir bu aşağıdaki.

Just a moment...
    edit yok: 9-18kg mış. yanlış yazmışım.
    M.Kemal ATATÜRK

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende zamanında kafa yormuştum bu işe. Sağa sola dönse iyi olur dediler ama ben sağa sola dönen değil, yüksek oturum pozisyonu olduğunu için BeSafe Izi Comfort X3 aldım. Camdan dışarı bakar, yolu izler falan diye. Tabi başka koltuk kullanmadığım için gerçekten yüksekte mi değil mi bir fikrim yoktu.

2 yaşına geldiğinde eşimin arabasına Ebebekte indirim olduğu için Recaro Toria Elite Select I Size aldım. O zaman anladım Besafe gerçekten yüksekmiş, çocuk rahat rahat dışarıyı izleyebiliyormuş. Ben Besafeden memnun kaldım, yatış açısı falanda güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oto koltuğu ile Chicco küvet & alt değiştirme masası gibi demirbaş tadında olanları sattım. Kalanları hep dağıttık, dağıtıyoruz
    Jacadi' den elbiseler aksesuarlar aldık çok aşırı hevesli, biraz büyük gibi geldi o zamanlarda.. 3-4ay sonra giyer dedik 3ay sonra olmadı üstüne
    İgor botlar, zara aksesuarlar air jordan'lar fln yalan oldu..
    Cybex araba, babybjörnler v.s v.s hepsi boşta kucaktan ayrılmıyor koala gibi..
    Satmayada kıyamıyorum hepsini özene bezene almışım.. Bakayım biraz daha dursunlar yerleri dolap-sahibinden anlaşılan..
    Ayrıca babaanne hırkasına burun kıvırıyorduk şimdi üstünden çıkarmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah hayırlı evlat etsin anıl. Bende 2 ayrı kiloda besafe kullananlardanım. Yüksek olunca çocuk sıkılmıyor. Çocuğu alıştırmak zor yoksa oturmuyor sevmiyor. Be safe modelleri güvenilirliği kanıtlamış ve yatma oranı yüksek. Çevremdekilerde benden görüp aldı memnunlar. Attığım ilandakide arkadaş üst kiloya geçtiği için satıyor.

Just a moment...
    Kredi kartı ödemesi alıyorsa son fiyatıyla beraber alayım ben bunu, bakmayayım başka..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı ödemesi alıyorsa son fiyatıyla beraber alayım ben bunu, bakmayayım başka..
    Onu arkadaş ile konuşun isterseniz şahıs olduğu için kart get ile falan olur sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler