User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BP Türkiye'den çekiliyor

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shell den sonraki Alternatif BP idi kötü oldu
    ama Ankara içi bi kaç po dan ölçüm yapmıştık yakıt kalitesi guzel cıkmıstı
    Hangisi abi

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangisi abi
    Konya yolu aşşagı ınerken eskı demır kopruyu gecınce sağ dakı PO
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir BP yetkilisinden şöyle bir demeç duydum. Türkiye'de çalışma koşullarına alışığız fakat ilk defa kendimizi hukuksal olarak güvende hissetmiyoruz..
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk duyduğum zaman 2010 da okyanusta yaşanan facia ile alakası var mıdır acaba diye düşünmüştüm

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar daha iyi günlerimiz..

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bp kullanıyorum bp istasyonu denk gelene kadar gidiyorum, hatta bilmediğim yerlerde benzin lambası falan yanıyor bulmak için

ultimate benzin alıyorum sürekli bana göre en güzel benzin ultimate tabi pompadan pompaya değişiyor illa ki . Yine de gazlayacağım zaman eto atıyorum

Shell in istasyonları arasında çok daha fazla uçurumlar var. Çok fazla zengine çekiyor shell . Özellikle bir kere İzmir Fahrettin Altay da ki istasyonundan aldım hayatımda aldığım en kötü benzindi bence.

3. sanayiden çıkınca Ankara asfaltı yan yolda folkartı geçince orada ki shell iyi gibi Arkasın olması lazım.

Başka İzmir de bildiğiniz güzel shlle istasyonları varsa izmirli arkadaşlar yazabilir

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu karar yeni alınmış bir karar değil zaten belki 5 yıldır bu yönde düşünüyor BP.

BP sadece Türkiye'den değil bazı diğer operasyonlarından da çekildi dağıtım kanalı olarak.

Türkiye pazarı çok karsız zararlı veya yasal olarak zorluklar çıkaran bir pazar değil zaten ama 2 büyük oyuncu var Opet ve Shell umarım Petrol Ofisi de BP sonrası gerekli atılımları yapar ve 3.oyuncu olur piyasada.

Total de ciddi bir yatırım kovalıyor diye duymuştum bakalım başka bir sürpriz olur mu piyasada.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir zamanlar defalarca yaptığım testlerde benzinde shell , mazotta bp daha uzun menzil veriyordu
    benim testteki araçlara özel uyum da olabilir tabii
    severdim bp'yi
    ne yalan söyleyeyim güven veren marka imajı vardı

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bp de yüksek hacim araçlarda ben farkı hep çok hissettim 2.5,3.0,4.0 v.b
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BP'deki çalışan bana el değiştirme sürecinin üç, dört yıl sürebileceğini söyledi.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

jimikeys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım firmam rsa önerisi ile 2016 dan beri bp ultimate almaya özen gösterdim. %90 da hep ultimate almışımdır.
    Denk geldiğinde shell nitro(v power ) alırdım.
    En son arada bir opet deneyimim de oldu.
    Çok uzun zamandır piyasada 97 oktan diye tabir edilen katkılı benzinin olmadığı, hatta 95 oktan benzini satarken 95 oktana en yakın değeri verenin bp olduğunu duydum. Performans konusunda özellikle yazılımlı araca katkısı olduğunu çokça kez deneyimledim.
    Opetten aldığım benzin ile bp ye göre daha uzun km ler gittiğimi(10-15 km ) ama bp kadar performanslı olmadığını
    Bp den aldığım benzin ile de çok daha performans odaklı ama düşük km gittiğini söyleyebilirim.
    Bu haber gerçekten üzücü oldu gibi.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir BP yetkilisinden şöyle bir demeç duydum. Türkiye'de çalışma koşullarına alışığız fakat ilk defa kendimizi hukuksal olarak güvende hissetmiyoruz..
    1. BP dünyanın eh hukuk tanımayan en pislik firmalarından biri.
    2. BP dünya çapında organizasyon faaliyetlerini değiştiriyor.
    3. BP öyle ülkelerde hizmet veriyor ki Türkiye aralarında hukuksal manada güneş gibi parlar.

kısacası kessinler palavrayı.. seçimden önce koca koca ekonomistler cds puanımız rezil durumda ölüyoruz bitiyoruz böyle giderse daha da beter olacak hukuksal reformlar lazım demokrasi lazım adalet lazım dedi.
    bugün geldiğimiz noktada cds seçimden bu yana yarı yarıya azaldı demokrasi ve adalet katlandı anlaşılan memlekette..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanki PO Türk markasımı sahibi Vitol oil.. Şimdi BP' de Vitol'ün oldu.. Hollandılalar'a hayırlı olsun..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. BP dünyanın eh hukuk tanımayan en pislik firmalarından biri.
    2. BP dünya çapında organizasyon faaliyetlerini değiştiriyor.
    3. BP öyle ülkelerde hizmet veriyor ki Türkiye aralarında hukuksal manada güneş gibi parlar.

kısacası kessinler palavrayı.. seçimden önce koca koca ekonomistler cds puanımız rezil durumda ölüyoruz bitiyoruz böyle giderse daha da beter olacak hukuksal reformlar lazım demokrasi lazım adalet lazım dedi.
    bugün geldiğimiz noktada cds seçimden bu yana yarı yarıya azaldı demokrasi ve adalet katlandı anlaşılan memlekette..
    Aynı şekilde düşünüyorum. Son dönemde işte efendim Honda gitti, VW gelmedi vesaire diye bi popülist söylemlere bahane ediliyor bu tip durumlar. E bu firmalardan daha fazla da Türkiye'de yatırımı olan, halen üretim yapan bir sürü firma var, onlar kendilerini güvende hissetmiyor mu?

Benzer şeyleri DH'de yazınca "akpli değilim ama yazmayı unutmuşsunuz" diye trol muamelesi yapmaya çalışan oldu. Oysa ki alakası yok. Veya Steam'in dolara geçişi ile ilgili yazdığımda da benzer şeyler geldi ama bahane bence.

Zaten öyle "güvende hissetmeme" vesaire durumları olsa, başta kapitalist sisteme izin veren ve özellikle ABD'nin üretim arka bahçesi olan ama özünde Komünist Çin'e bakmak lazım. Ha hoş, Çin yarın "ben bunların alayına el koyuyorum" dese ABD de direkt olarak bunlar dalar ama sonuçta bu ihtimal var mı var... Veya dediğin gibi, Türkiye'den öte bir sürü saçma sapan ülke var, o yüzden mi bu yavşak firmalar Türkiye'de kendisini güvende hissetmiyor da Afrika'ya ona buna gidiyor? Oralarda daha mı büyük adalet varmış?

Honda zaten globalde böyle bi küçülme kararı aldı, Türkiye'deki fabrikayı bizden dolayı kapatmış algısı hala devam ettirilmeye çalışılıyor.
    VW'nin gelişi de siyasi idi, onu da biliyoruz.

Ha madem böyle bi durum var, tebliğin yönetmeliğin açıklandığı günün ertesi günü Chery miydi, niye "Türkiye'de üretim düşünüyoruz" açıklaması yapıyor?
    Veya Renault hala niye Duster ile birlikte 4 modeli daha Türkiye'de üreteceğini açıklıyor?

Bosch, Siemens gibi firmalar ve daha nice büyük firma niye hala Türkiye'de duruyor?

Bunlara bakmak lazım.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genellikle Veliefendi Hipodrum karşısındaki Bp den almaya özen gösteriyorum iş yeri güzergahım üzerinde diye sanırım kendi istasyonuymuş herhangi bir problem de yaşamadım bakalım sonrasında nereden alacağız.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bp bildiğiniz gibi rusya dan da 2022 de çekildi, daha doğrusu çekilmeye zorlandı, rusya da ki ceo su görevden zorla çektirildi sonrasında arka planda rusya bp yi kovdu ama bp kendi çekiliyormuş gibi açıklama yaptı. emin olun bp güvenilir bir firma değil ve çok fazla ajan yönetici barındıran bir şirket. bp yi kimse özel şirket gibi görmesin. ruslar bizimkilerle bazı konuları paylaşmış olabilir.

bp de hizmet kalitelidir ama paralar özel şirkete değil bazı oluşumların finansına gider.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bp bildiğiniz gibi rusya dan da 2022 de çekildi, daha doğrusu çekilmeye zorlandı, rusya da ki ceo su görevden zorla çektirildi sonrasında arka planda rusya bp yi kovdu ama bp kendi çekiliyormuş gibi açıklama yaptı. emin olun bp güvenilir bir firma değil ve çok fazla ajan yönetici barındıran bir şirket. bp yi kimse özel şirket gibi görmesin. ruslar bizimkilerle bazı konuları paylaşmış olabilir.

bp de hizmet kalitelidir ama paralar özel şirkete değil bazı oluşumların finansına gider.

"karbon ayak izi" meselesini ortaya çıkarmış, kendi okyanusların anasını belleyip sonra da kurumsal sorumluluktan kaçmak için bireysel sorumlulukları ön plana çıkarmak için pr ajanslarıyla çalışmış, faaliyet gösterdiği ülkelerde rüşvet vermediği kimse kalmamış bir firma.
    dünyanın en kirli şirketlerinden biri, ama halkımız neredeyse yas tutup arkasından ağlayacak.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "karbon ayak izi" meselesini ortaya çıkarmış, kendi okyanusların anasını belleyip sonra da kurumsal sorumluluktan kaçmak için bireysel sorumlulukları ön plana çıkarmak için pr ajanslarıyla çalışmış, faaliyet gösterdiği ülkelerde rüşvet vermediği kimse kalmamış bir firma.
    dünyanın en kirli şirketlerinden biri, ama halkımız neredeyse yas tutup arkasından ağlayacak.
    ***** British petrol. Bunlar zamanında standart oil tröstü ile dünya çapında kapışan, ülkelerde darbe yaptırabilecek kadar güçlü firmalar. Bunlar mı devletin içinde devlet mi bunların içinde belli değil. Hal böyle iken bu adamların hukuk yok diye ülkeden çekileceğine inanmak saflık olur. Bilmediğimiz bambaşka sebepleri vardır.
    Savaş MotorSports

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin baktığınız açıdan bakmamıştım, şimdi bu adamlar mı hukuki olarak kendini güvende hissetmiyor? BP için ufak bir tazminatla olayın üstü kapatılmış.
    2010: Close up video captured Gulf Coast rig burning - YouTube
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler