User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Renault Megane E-Tech Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küçüklerden corsa ve 208'in elektriklilerinin menzili kısadır
    zoe o konuda açık ara önde kesinlikle
    ikinci el olmak kaydıyla zoe eve 2.araba olarak alınır bilinir evden şarj edilirse de dalga geçer gibi kullanılır fena yüz güldürür
    F30 satılmayıp punto satılıp üstüne biraz para ekleyip zoe alıp yola devam etmek en mantıklısı

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle şu ortamda en doğru çözüm olur

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acikcasi uzun yol korkusunu pek anlamadim, vekil fian olunur istanbul adama arasi cakar acip 1.5 saatte gidilir eyvalah,
    Ama gezme amaciyla sehir disina cikiliyorsa,
    Tesla sahibi arkadasla iddalasip yola istanbul-izmir yola dusmeyin,
    29 ekimde sarj bedava olunca kumru yiyelim dedik,
    Sarj icin hic durmadik, kahve ihtiyac, bikerede yemek molasinda oylesine sarja kondu, zaten hesap o bu derken %20 dolum hedeflerken %100 doldu ki hic gerek yok, %80den sonra hikaye hic gerek yok onerilmiyorda zaten %80sonrasi cok sure caliyor.
    Hsonu oldugu icin osmangazi otoyol istasyon kasalarinda cerez icecek alan kasayi mesgul ediyordu, yuru git gel araba dolmus oluyor. Elektirik istasyonlarinin uzak noltada olmasi cok iyi, arabada bekleyenler bosuna istasyon hengamesine girmek zorinda kalmiyor.
    bazi yerler pompada kart cekiyor allahtan insanlar gereksiz kalabalik yapmiyor.

Yolda kodiaq teslanin pesinde 5000tl filan yakmistir heralde ayni hizda gidince benzin sarfiyati acimasiz oluyor.

Onun disinda benim bizzat gordugum 1600kg en buyuklerden karavan ile tesla izmirden marmarise 100-130km ortalama hizla tek sarj ile gelmis.
    Ben hic kullanmadim ama e-tron ve taycan ile istanbul-izmir arasi ciddi sikinti yasayan duydum.
    Bayram seyran demesin kimse, ucakta ayni koltugu 4 kisiye satiyorlar, bodrum icine yuruyerek girilmiyor.
    Elektirikli araba alindi diye canini almaya gerek yok,

Oto yolda kac tane ciift motor tesla vs vardi sayamadim, ozellikle bursalilar cok fazla tesla almis, 1 tanesi ile sohpet ettik hsonlari duzenli cesmeye yazliga gidiyormus,
    Telefon sarj etti araba yolda kaldi, solecek acti sarj bitti diyen cevremdekilerin %90i 15 senedir arabasini degismeyen artik degismeyecek karakterler, otoyolda benim gordugum ati alan uskudari gecmis.
    Gelcekte bukadar rahat olacagini sanmiyorum bugunden alip 2.mi kacinci araba olacaksa, ev sarj istasyon isini cozup duzene sokmak lazim,
    Simdiden elektirikciler vs yamyamlar kaldirmis bile, ileride vay elektirikli otomu az yakio bakimda yok gibi diyip biyerlerden yerlestirmeye baslarlar.

Acabami diyen megane vs ortalama 200km giden xmax vs ile ayni depo, uzunda ayni saatte varacak gibi hesap yapsin,
    Yada pil kapasitesi buyuk mutlaka cift motor tercih etsin.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İkinci elde satışta çok fazla elektrikli araç var yaşlarına oranla… çoğu yeni 2021-2023 model arası araçlar çok fazla var alanlar niye bu kadar kısa sürede satmak istiyorlar iyi düşünmek lazım analiz etmek lazım …

Bence şehir içi ufak zoe , bmw i3, smart eq, Fiat 500e tarzı minik 100-150 km menzilli bir şey güzel olur yanına uzun yol için normal bir araba çiçek ..

Bu arada konu dışı şimdi millet rks, yuki,volta falan minik elektrikli arabalarını alıp 150-200 bine gerçi sanırım onlar motorsiklet olarak geçiyormuş A1 ehliyeti ile kullanıla biliniyor dendi bana neyse üstündeki jel aküleri lifepo lityum akülerle değiştiriyorlarmış.. birde onların bazı modellerinde aküyü eve alıp götürüp şarj edebiliyorsunuz illa araç üstünde şarj etmenize gerek yok ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRKaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehirler arası ben sabırlıyım yavaş giderim, şarj süreleri problem değil derseniz elektrikli olabilir. Ama hem kışın hem uzun yol ciddi sıkıntı elektrikli araba ile.

Şehir içinde daha mantıklı. Bu arada cam açınca pil gidiyor kısmına öyle bir şey yok. Genel olarak konfor özelliklerinden en fazla tüketimi etkileyen aracın içini ısıtmak. Harici olarak müzik sistemi, farlar otomatik cam menzili etkilemez.

Şarj maliyeti olarak evde, iş yerinde şarj imkanı olursa maliyet olarak çok avantajlı oluyor.
    abi 2 yıldır BMW iX , 3 aydırda i7 sahibiyiz.
    pilin nerelere gittiğine inanamassın.

borusandan aracı alırken 600 km menzil efektif 500 gider dediler , i7 sıfır iklimlendirme ile 300 km gidiyor şehir içinde.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane larda isi pompasi yok. Tum ulkelere isi pompali gonderilen araba bize bos geliyor
    Bence alternatiflere bakmak daha mantikli. Dusurebilirseniz ioniq6 en mantiklisi bu fiyatlara
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesla sahibiyim, %80-20 arası kullanıyorum genelde. Bu da 350 km filan menzil yapıyor. Şehiriçinde menzil artıyor. Açıkçası benim için bu sınır, bundan daha az giden elektrikli istemezdim. 1.600 altı klasmanda da tercihim togg olurdu. Eğer togg olmuyorsa önce Kore sonra Çin sonra Avrupa-Japon bakardım.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesla sahibiyim, %80-20 arası kullanıyorum genelde. Bu da 350 km filan menzil yapıyor. Şehiriçinde menzil artıyor. Açıkçası benim için bu sınır, bundan daha az giden elektrikli istemezdim. 1.600 altı klasmanda da tercihim togg olurdu. Eğer togg olmuyorsa önce Kore sonra Çin sonra Avrupa-Japon bakardım.
    250 benim için sınır olur daha azı riskli olacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet de bu konuyu okuyor galiba

Gece yarısı vergi dilimleri değişmiş. Sanırım togg’a bir zam gelecek.
    Savaş MotorSports

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %10 vergi dilimi için matrah 200 bin TL arttırıldı yani bu kadar daha zam yapabilirler bu dilimde kalmak için oda %18+%10 ile yaklaşık 260 Bin TL zam olası demek bu aracada zam beklenebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi 2 yıldır BMW iX , 3 aydırda i7 sahibiyiz.
    pilin nerelere gittiğine inanamassın.

borusandan aracı alırken 600 km menzil efektif 500 gider dediler , i7 sıfır iklimlendirme ile 300 km gidiyor şehir içinde.
    i4’de pil arzalari, ve yapacak ekip bilgi olmadigi icin paramin tamamini iade etmislerdi,
    Dun arkadasim elektirikli bmw’ler patir patir dokuluyor dedi hadi ordan demistim, ix guzel bi sevenekti aslinda ama ugrasilmaz,
    Eqs ve eqe kullanip omrunu serviste geciren biliyorum surekli bi dert cikiyor.
    1/2 milyon km’de teslalalar cogaldi, ulkemizde bile yuksek km ozel ithal servisin olmadigi donemle alinmis bir cok araba var, hatta omur boyu ucretsiz sarji yeni model
    Y alirlarsa transfer edebileceklermis.

Bu durumda tesla elektirikli arabalarin mercedesi oldu, kamp modu, bagaj alanlari vs gunluk ihtiyac,
    Meganede on motorda saklama alani beklerdim acikcasi,
    2003te sanirim 106gti’a play station baglamistim, mars yaparken kapanmamasi icin devre filan vardi ama unutup akuyu bitirdigim cok oldu,
    Ozamandan beri arabada zaman gecirmeyi severim ama bos bosta oturulmuyor, buyuk ekran netflix klima ac takil motor calistirma aku bitme derdi olmamasi buyuk avantaj, sarj olurkende bahaneyle oturabiliniyor ama uzun surmuyor

Elektirikli 308de gelmis, acikcasi o sinif ve fiyatta bir arabayi alacagimi asla dusunmuyorum, pazar gunler arada atasehirden sabah cikip garipce kahvalti, istinye yada bebek turlayip, caddeye sahile geciyorum, astra/308 bu arabalarin o gunu cikarabilecegini sanmam,
    Klima/ aksesuar kullanimini araba hesapliyor uzun yolda en fazla %1/2 ama isi pompasi olmayan grup ciddi anlamda sikinti, ilk mars dur bekle hatta trugo sarjda tesla %70 dolulukta arada pilleri isitip birakiyor,
    Kendi tesla sarjinda asla gormedim, ben istasyona girmeden bikere isitip birakiyor sanmistim, dolum esnasinda bile mudahale ediyor demekki baya baya gerekli bisey.

Zoe/500/mini grubu 150 anca gider diye hir durum yok, dusuk beygirli arabalar gayet verimli, zaten paket atar modda sirket arabasi degiller, ofis-avm-ev heryer istasyon, avm ler sirket residance ve ofis icin ayirdi elektirik bulamamak imkansiz, kaldiki zaten beyaz yaka biri bu arabalar ile 1 hafta rahat is/git gel kullanabiliyor.
    Togg disinda ara sinif bakmazdim, onlarinda standar normal araba tipi mars akuleri, ana pilden sarj olamiyor sanirim beklemede normal akuleri benznli gibi bitebiliyormus, surekli takviye gerekli, benim kirmizi cizgim.

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 hafta önce yenı kasa corsa e aldım. Bunun harıcınde uzun yol ıcın farklı aracımda var.
    Navıgasyon paketı,cam tavan ev tıpı sarj cıhazı, 20 bın tlık sarj kartı lansmana özel hedıye Dıreksıyon ısıtma koltuk ısıtma,şerıt takıp, adaptıf cruıse vb... Fıyatıda cok uygun.
    Eco modda 80 90 km aralıgında ortalama 11- 11.5 kw tuketımı var. Bır dolum ıle 400 km gecıyor.
    Cogunlukla normal mod veya sporda kullanıyorum.15 kw cıvarında tuketım oluyor. Bu sekılde bıle 300 km + menzıl sunuyor
    Tamamen boşken dolum malıyetı 70 - 100 tl
    0 100 8 sanıye, sanzımanda olmadıgı ıcın kısa aralıklarda çoğu aractan hızlı ıvmelenıyor.
    Bakım yok, otv suan %10 aynı aracın benzınlısınde % 60 .. Elektrıklıde talebın artmasından kaynaklı yakın zamanda otv lerın degıstırelecegı aşıkar
    Evınızde veya ısyerınızde wallbox alıp dolum saglayabıleceksenız kesınlıkle alın.
    Fakat dışarda ıstasyonlarda sarj olacaksa ben olsam asla almazdım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet de bu konuyu okuyor galiba

Gece yarısı vergi dilimleri değişmiş. Sanırım togg’a bir zam gelecek.
    Aramızda casus var

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kendimde Tesla Model Y var ailemde de IX var.

Size tek tavsiyem şu olur,

Burada elektrikli araç kullanmayan veya teorik bilgi ötesinde bilgisi olmayan, sahibi olmayan veya ön yargılı olan kişilerin yorumları ile hareket etmeyin.

Hesabınızı kitabınızı yapın, gidin test sürüşü yapın beğenip beğenmemek uyup uymaması size kalsın.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün doğan kabak Fatih Altaylı çok güzel sohbeti var bol bol elektrikli araçların gerçekleri hakkında konuşuyorlar ..

Otomotiv sektörünün geleceği? Doğan Kabak, Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı - YouTube
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrikli araç evet ciddi tasarruf ama bence evin 2. aracı olmalı.

bir kaç wallbox kurulum maliyetide yazayım ; ortalama 50 metre kablolama + süzgeç sayaç ( sadece araca ne kadar elektrik sarfiyatı olduğunu öğrenmek için + pano + yeni sigorta vs ;

zes ; 1200$ (zorlu)
    sharz.net ; 46 bin tl (bunlar turpac'ın iştiraki)

gibi bir fiyat verdi geçen hafta
    médiocrité partout

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektrikli araç evet ciddi tasarruf ama bence evin 2. aracı olmalı.

bir kaç wallbox kurulum maliyetide yazayım ; ortalama 50 metre kablolama + süzgeç sayaç ( sadece araca ne kadar elektrik sarfiyatı olduğunu öğrenmek için + pano + yeni sigorta vs ;

zes ; 1200$ (zorlu)
    sharz.net ; 46 bin tl (bunlar turpac'ın iştiraki)

gibi bir fiyat verdi geçen hafta
    Wall box kurulumu ıcın belırttıgınız fırmaların fıyatları doğru fakat
    Gectıgımız hafta mustakıl evde kullanmak ıcın legrand 22 kw bluetootlu model aldım.
    Cıhaz 21.000 tl + kablo sıgorta kaçak akım montaj dahıl 25.000 tl mal oldu.

***** yabancı sıteden afax marka 22 kw cıhazıda ısyerım ıcın aldım. 9.500 tl 22 kw fıyatı 11 kw fıyatıda 6.500 tl ..
    11 kw cogu arac ve kullanıcı ıcın yeterlı olacaktır. Bu durumda malıyetler 10 - 12 arasında kurulum malıyetı olur.
    Iyı arastırıp çok daha makul fıyatlara wallbox kurulumu yapılabılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 hafta önce yenı kasa corsa e aldım. Bunun harıcınde uzun yol ıcın farklı aracımda var.
    Navıgasyon paketı,cam tavan ev tıpı sarj cıhazı, 20 bın tlık sarj kartı lansmana özel hedıye Dıreksıyon ısıtma koltuk ısıtma,şerıt takıp, adaptıf cruıse vb... Fıyatıda cok uygun.
    Eco modda 80 90 km aralıgında ortalama 11- 11.5 kw tuketımı var. Bır dolum ıle 400 km gecıyor.
    Cogunlukla normal mod veya sporda kullanıyorum.15 kw cıvarında tuketım oluyor. Bu sekılde bıle 300 km + menzıl sunuyor
    Tamamen boşken dolum malıyetı 70 - 100 tl
    0 100 8 sanıye, sanzımanda olmadıgı ıcın kısa aralıklarda çoğu aractan hızlı ıvmelenıyor.
    Bakım yok, otv suan %10 aynı aracın benzınlısınde % 60 .. Elektrıklıde talebın artmasından kaynaklı yakın zamanda otv lerın degıstırelecegı aşıkar
    Evınızde veya ısyerınızde wallbox alıp dolum saglayabıleceksenız kesınlıkle alın.
    Fakat dışarda ıstasyonlarda sarj olacaksa ben olsam asla almazdım..
    Hayirli olsun, kullanim tarzini belirleyip dogru elektirikliyi alip mutsuz olan gormedim,
    Hayat beklentisi kalmamis tayfa 50/100km de bir cep telefonu gibi sarj olacak konusurken 35/38 liraya gore tasaruffa ve rahatliga alisildi bile,
    Gecen haftalar sonra dizel manuel araba calistirdim sanki hep elektirikliye biniomuscasina yadirgadim

Gercekten dizeller gibi olacak,
    Yakinda otv benzinliler ayni olur rakamlar firlar ozamanda ne gerek var alirken pahali bide 20 yil sonra pili bozulur hic almayacaklar.
    Artik kotuleyene daha cok kotuluyoru, binmek isteyenahbe sarji yokki bitmis filan diyorum iyice sogusunlar

Rakamlar okadar azki ben sadece ozellerde sarj ediyorum, evde trifaze saat cikisi var hic baglama ihtiyaci duymadim.

Yakinda scenic ve 2008 uzun menzil gelecek sanirim bence net alinir, fiyat teslaya yakin olursa boyut, hiz, telefon kontrol icin dusunmeden tesla.
    Hatta teslanin tek motoru alinir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wall box kurulumu ıcın belırttıgınız fırmaların fıyatları doğru fakat
    Gectıgımız hafta mustakıl evde kullanmak ıcın legrand 22 kw bluetootlu model aldım.
    Cıhaz 21.000 tl + kablo sıgorta kaçak akım montaj dahıl 25.000 tl mal oldu.

***** yabancı sıteden afax marka 22 kw cıhazıda ısyerım ıcın aldım. 9.500 tl 22 kw fıyatı 11 kw fıyatıda 6.500 tl ..
    11 kw cogu arac ve kullanıcı ıcın yeterlı olacaktır. Bu durumda malıyetler 10 - 12 arasında kurulum malıyetı olur.
    Iyı arastırıp çok daha makul fıyatlara wallbox kurulumu yapılabılır.
    abi bmw 3 firma ile çalışıyor , zes randevuyu 1 hatta 2 ay sonraya atıyor , sharz.net üstte söylediğim fiyat , bide bir firma daha var unuttum.
    araç ceo'nun olduğu için bmw'nin çalıştığı firmalar haricine bakmadım , yarın öbür gün bir sorun vs çıkarken uğraşmak istemedim açıkcası...
    médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler