User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Otopark Sorunu Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Otopark Sorunu Hakkında

Arkadaşlar selamlar, yeni aldığım daire ile ilgili bir sorun yaşıyoruz. Çözümü için yönlendirmenize ihtiyacım var.
    Belki daha önce başına gelmiş birileri olabilir.

Yeni sayılabilecek bir binadan daire aldım. Yönetimi dışarıdan bir firma yapıyor. Otopark anahtarını alabilir miyim dedim. 3 numaralı dairenin otopark hakkı yok denildi.
    Nedenini sorduğumda yeterli alan olmadığı için böyle bir kısıtlamaya gitmişler.

Bu durum yasal olarak olabilir mi? Bulunduğum yer de çok fazla trafik var dışarda yer bulmakta zorlanıyoruz. bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

Cevaplarınız için teşekkürler

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar
    satın aldıysanız siz de diğer daire sahipleri ile aynı haklara sahipsiniz
    yani kendi daireniz hariç , ortak alanlardan eşit oranda yararlanma hakkınız var bildiğim kadarıyla
    ama farklı bir örnek vereyim , daireniz diğer katlardaki dairelerden m2 olarak küçüktür , yani siz bina geneline göre küçük oranlı bir sahipsinizdir , belki bu durumda ortak alan kullanım hakkı vs değişebilir ama bu dediğim gibi diğerlerine göre ciddi küçük bir daireniz varsa geçerli olur
    bizim apartmanda da aynı sorun vardı , ilk toplantıda yönetim karar aldı , bahçede ek yer açıldı (imkan vardı tabii)
    bizde "hakkı yok" durumu yoktu , otoparklar ayarlanırken eski daire sahibinin arabası yokmuş , yıllar boyunca da olmamış , dolayısı ile istenen bir hak da olmamış
    sizde de benzer durum var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar
    satın aldıysanız siz de diğer daire sahipleri ile aynı haklara sahipsiniz
    yani kendi daireniz hariç , ortak alanlardan eşit oranda yararlanma hakkınız var bildiğim kadarıyla
    ama farklı bir örnek vereyim , daireniz diğer katlardaki dairelerden m2 olarak küçüktür , yani siz bina geneline göre küçük oranlı bir sahipsinizdir , belki bu durumda ortak alan kullanım hakkı vs değişebilir ama bu dediğim gibi diğerlerine göre ciddi küçük bir daireniz varsa geçerli olur
    bizim apartmanda da aynı sorun vardı , ilk toplantıda yönetim karar aldı , bahçede ek yer açıldı (imkan vardı tabii)
    bizde "hakkı yok" durumu yoktu , otoparklar ayarlanırken eski daire sahibinin arabası yokmuş , yıllar boyunca da olmamış , dolayısı ile istenen bir hak da olmamış
    sizde de benzer durum var
    Cevap için sağol hocam. m2 olarak küçük değil aslında üst katlar kaç m2 bilmiyorum ancak bu durumda dubleks sahiplerininde 2 araçlık otopark yeri olmalı. onu sordum ona da tek dediler.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projeye bakın evin projesinde verilmediyse hak iddia edemezsiniz. evin projesinde varsa hakkınızı alırsınız her türlü. '' diye biliyorum ''
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    projeye bakın evin projesinde verilmediyse hak iddia edemezsiniz. evin projesinde varsa hakkınızı alırsınız her türlü. '' diye biliyorum ''
    Tapuda herhangi bir şey yazmıyor üstad. Yönetim planı diye birşey varmış ancak o da yöneticide yok, muhtemelen muteahhit de kaldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yönetim planı belediyede vardır.
    Herkese park yeri imkanı yoksa, açık yapılır, ilk gelen kapar.
    Sizin gibi otopark hakkı olmayan kaç daire var? Veya şöyle sorayım, kaç araba için otopark çizmişler?
    Okumadan imzalamam.....

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Krupp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tapuda herhangi bir şey yazmıyor üstad. Yönetim planı diye birşey varmış ancak o da yöneticide yok, muhtemelen muteahhit de kaldı.
    Yönetim planı en sevdiğim

Yönetim planını ilgili tapu dairesinden kat maliki olduğunuza dair tapunuz ile birlikte bilgi edinme başvurusu yaparak temin edebilirsiniz.

Yönetim planı, kat malikleri kanununa göre toplam meskenin (dükkan ve daireler dahil) 4te3 ünün onaylaması ile değiştirilebilir. Teferruatlı iştir. Avukat vs gerekebilir.

Bizim sitede mütayit kendi uhdesinde kalan 90 m2lik 2 dükkanın metrekaresini, yönetim planı ile 300 m2 ye çıkartmış.

Dükkan sahipleri bir tek bizim balkona gelip çay içemiyordu haricinde tüm ortak alanlar kapalı garajda otopark ön bahçeler arka bahçeler apartman içinde depolar her yer onlarındı. Değiştirdik.

Yapılacak ilk iş tapudan yönetim planını alın okuyun inceleyin. Mütayitler bu plan ile kendine göre tahsisler yaptığı için site maliklerine veya yönetime bunu vermez.

Atla deve de değil değişir sadece çoğunluk lazım.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi otopark hakkı olmayan kaç daire var? Veya şöyle sorayım, kaç araba için otopark çizmişler?
    Üstad 22 daire var 16 araç yeri varmış bana söylenen 4 daire in otopark hakkı olmadığı. 2 kişinin hiç arabası yok sanırım onu dahil etmiyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yönetim planını ilgili tapu dairesinden kat maliki olduğunuza dair tapunuz ile birlikte bilgi edinme başvurusu yaparak temin edebilirsiniz.

Yönetim planı, kat malikleri kanununa göre toplam meskenin (dükkan ve daireler dahil) 4te3 ünün onaylaması ile değiştirilebilir. Teferruatlı iştir. Avukat vs gerekebilir.

Bizim sitede mütayit kendi uhdesinde kalan 90 m2lik 2 dükkanın metrekaresini, yönetim planı ile 300 m2 ye çıkartmış.

Dükkan sahipleri bir tek bizim balkona gelip çay içemiyordu haricinde tüm ortak alanlar kapalı garajda otopark ön bahçeler arka bahçeler apartman içinde depolar her yer onlarındı. Değiştirdik.

Yapılacak ilk iş tapudan yönetim planını alın okuyun inceleyin. Mütayitler bu plan ile kendine göre tahsisler yaptığı için site maliklerine veya yönetime bunu vermez.

Eyvallah üstat. Bende belediyeden alabilirim diye düşünüyorum ancak 16 kişi rahat olduğundan dolayı çoğunluk sağlanamaz bence ��

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim binada 9 daire var, otopark alanı 7 arabalık ben 3 araba koyuyorum kimse birşey demiyor (diyemiyor ) boş bulduğunuz yere gidin koyun arabayı öyle bir dünya yok ben parasını verip aldığım dairenin otoparkını kullanamıyorsam kimse gıkını çıkaramaz...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim binada 9 daire var, otopark alanı 7 arabalık ben 3 araba koyuyorum kimse birşey demiyor (diyemiyor ) boş bulduğunuz yere gidin koyun arabayı öyle bir dünya yok ben parasını verip aldığım dairenin otoparkını kullanamıyorsam kimse gıkını çıkaramaz...
    var hocam ne yazık ki. Projeye bakmak lazım. Yengemin bulunduğu 2 bloklu bina yıkıldı tekrar yapıldı. Havuz için bir kısım hayır bir kısım evet dedi. Evet diyenler fark ödedi, havuz yapıldı bina bitti ama havuz istemeyen daireler havuza giremiyor. Tabi doğal olarak aidat daha az ödüyorlar. Şimdi o dairelerden biri satılsa alan kişi de havuza giremeyecek, projede yazılı hangi dairelerin kullanabileceği. Bu arkadaşın olayında emlakçı bokluğu var gibi. Söylememiştir muhtemelen. Ama şu var projeye yazılmadıysa sadece söz de kaldıysa bu park yeri çatır çatır park eder.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    var hocam ne yazık ki. Projeye bakmak lazım. Yengemin bulunduğu 2 bloklu bina yıkıldı tekrar yapıldı. Havuz için bir kısım hayır bir kısım evet dedi. Evet diyenler fark ödedi, havuz yapıldı bina bitti ama havuz istemeyen daireler havuza giremiyor. Tabi doğal olarak aidat daha az ödüyorlar. Şimdi o dairelerden biri satılsa alan kişi de havuza giremeyecek, projede yazılı hangi dairelerin kullanabileceği. Bu arkadaşın olayında emlakçı bokluğu var gibi. Söylememiştir muhtemelen. Ama şu var projeye yazılmadıysa sadece söz de kaldıysa bu park yeri çatır çatır park eder.
    İşi uzatıp mahkemeye giderlerse ancak projeye göre davranırlar bence. Benim hakkım 1 araç ama nereye park edeceğime karıştıkları için 3 araba koydum gıcıklığına.yoksa bi süre sonra 1 araç koymaya devam ettim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sizin otopark AVM otoparkı gibi anladığım kadarıyla herkesin tek kapıdan girip çıktığı ortak bir alan.

Eğer öyleyse burası kat maliklerinin ortak alanı sayılır ve senin de kat mülkiyet kanununa göre bu alanı kullanmaya hakkın var.

En temizi git tapuya al sitenin yönetim planını orada daire 3 kullanamaz yazıyor mu yazmıyor mu buna bak.

Eğer yazmıyorsa direk talep edersin. Yazıyorsa da dava açıp yönetim planına itiraz edersin.

Daireyi aldım diyorsun yıllarca oturacaksın neticede bu büyük sorun bence.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşların çoğunluğu zaten açıklamış, 3 numaranın hakkı yok diye bir şey olmaz bence de, otopark ortak ise önce gelen kapar modeli olur. Muhtemelen önceki sahibin arabası yokmuş çökmüş bunlar da

Ha şu planlanmışsa olabilir ancak öyle tek tek daire kapsamaz diye düşünüyorum, örneğin yakınımızda 3 bloklu bi sitede böyle;
    - 2+1 dairelerin kapalı otopark kullanma hakkı yok, bahçe ve dışarı park ediyorlar.
    - 3+1 dairelerin ilk bloğun altındaki otoparkı kullanma hakkı var.
    - 4+1 daireler ise sadece bir blokta ve o bloğun altındaki ayrı bi kapalı otoparka park ediyorlar.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yönetim Planı olmadan ne konuşulursa boş iş oluyor maalesef. Öncelikle o otopark diye bildiğiniz alan yönetim planında
    ne gözüküyor ona bakılmalı. Otopark mı yoksa bahçe yada ortak alan mı ?

Çok basit ama parçalı uzun bir örnek vereceğim. Oturduğum evi inşaat sırasında aldım. Daha duvarları yoktu evi gördüm

sonra otopark nerede diye sordum şaşırdılar. Otoparkı dolaştım yerim neresi dedim.Mimar 2 gün sonra çağırdı plandan gösterdi.

Beğendim otopark yerini vs.vs. Daha sonra ben mütahhitin mimarından AutoCad çizim dosyasını aldım. Kenardaki notlarda

belediyeye gidecek yönetim planı bilgileri vardı. 54 dairelik tek bir blok ve hepsi otopark alanlı diye satıldı. Yönetim planında 44 otopark

yeri yazıyordu. 4 dükkan için 1er otopark yeri ile 40 daire için otopark yeri ve her dairenin otopark yeri planda işaretlenmişti.

Toplam kaç ağaç dikilmesi gerektiğine kadar yazılıydı. Sonra detaylı bakınca bir sığınak gözüküyordu -3 otopark katında. İskan alınırken

orada bir duvar vardı. İskan alındıktan sonra duvar yıkıldı ve 54 araçlık park yeri oluştu. Tüm daire otopark yerleri işaretlendi plana

ve sıraya göre. Sonra zurnanın zırt dediği yeri gelelim. Benimle birlikte inşaat sırasında daire alan birisi park yerini beğenmemiş.

Mütahahhit de o park yerini binanın su ve doğalgaz tesisatını yapan şirkete iş karşılığı verdiği daire ile yeri değiştirmiş. Sonra yönetim

planına da bunu işlemiş. Bahsi geçen 2 dairenin numaraları sıralı gitmiyor haliye otoparkda. Binanın ikinci yılına kadar tesisat şirketinin

dairesi boş kaldı sonra satıldı. Alan kişi kıyameti kopardı ilk toplantıda. Dava edicem böyle birşey olmaz. Benim aracım Transporter.

-2 iniş rampasının altında park yerim orada tavan alçak giremiyorum vs.vs. Bende daire alırken banyo mutfağa baktınızda otoparkına mı bakmadınız dedim.

Sonra ondan gaz alan başka biriside benim otopark -3 de. Bu çok adaletsiz. Kura çekelim felan dedi. Dedim kanun gözünde sizin otopark yeriniz bile yok.

Yönetim planına göre Daire 1 den Daire 14' kadar olan hiçbir dairenin kanunen otopark da hakkı yok. Ben daha evin duvarları yokken otopark yerime

baktım siz daire alırken bakmadınız mı da gelip şimdi kura felan diyorsunuz dedim. Olay büyüdü avukata gidildi ama sonuçta taşınmazlar konusunda

uzman olmayan bir avukat bunların parasını alıp sonra çözümü yokmuş bu işin dedi. Birde üstüne para harcıdılar ama yönetim planı üstün geliyor.

Edit : Benim daire tapumda otopark yerimi belirken bir bilgi var. Ve haliyle 14 dairede bu bilgi yoktur. Ama işin kötü tarafı bende böyleyse 4 dükkanda da bu bilgi var.
    Ve adamlar gidip benim park yerim var deseler kimse birşey diyemez.
    Konu Schumi tarafından (29-11-2023 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Yönetim Planı işi ilginçmiş, çok enteresan detaylar var arkadaşların yazdığına göre. Oraya bakmadan çözülemeyecek demek ki gerçekten de.

Bu arada Schumi, üstad birçok kişinin aklına gelmez herhalde otoparka bakmak, ha var mı var dersin biter. Hoş daire tahsisli yerlerde hani ben neredeyim falan diye bakmak benim de aklıma gelir belki diyeceğim herhalde ama ilk anda eve bakarken gelmez büyük ihtimal

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Yönetim Planı işi ilginçmiş, çok enteresan detaylar var arkadaşların yazdığına göre. Oraya bakmadan çözülemeyecek demek ki gerçekten de.

Bu arada Schumi, üstad birçok kişinin aklına gelmez herhalde otoparka bakmak, ha var mı var dersin biter. Hoş daire tahsisli yerlerde hani ben neredeyim falan diye bakmak benim de aklıma gelir belki diyeceğim herhalde ama ilk anda eve bakarken gelmez büyük ihtimal
    Valla nasıl akla gelmez ben mi çok taktım bu duruma anlamadım. Kesinlikle eve bakmaya gittiğim ilk gün bakarım otoparkına da.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönetim Planı olmadan ne konuşulursa boş iş oluyor maalesef. Öncelikle o otopark diye bildiğiniz alan yönetim planında
    ne gözüküyor ona bakılmalı. Otopark mı yoksa bahçe yada ortak alan mı ?

Çok basit ama parçalı uzun bir örnek vereceğim. Oturduğum evi inşaat sırasında aldım. Daha duvarları yoktu evi gördüm

sonra otopark nerede diye sordum şaşırdılar. Otoparkı dolaştım yerim neresi dedim.Mimar 2 gün sonra çağırdı plandan gösterdi.

Beğendim otopark yerini vs.vs. Daha sonra ben mütahhitin mimarından AutoCad çizim dosyasını aldım. Kenardaki notlarda

belediyeye gidecek yönetim planı bilgileri vardı. 54 dairelik tek bir blok ve hepsi otopark alanlı diye satıldı. Yönetim planında 44 otopark

yeri yazıyordu. 4 dükkan için 1er otopark yeri ile 40 daire için otopark yeri ve her dairenin otopark yeri planda işaretlenmişti.

Toplam kaç ağaç dikilmesi gerektiğine kadar yazılıydı. Sonra detaylı bakınca bir sığınak gözüküyordu -3 otopark katında. İskan alınırken

orada bir duvar vardı. İskan alındıktan sonra duvar yıkıldı ve 54 araçlık park yeri oluştu. Tüm daire otopark yerleri işaretlendi plana

ve sıraya göre. Sonra zurnanın zırt dediği yeri gelelim. Benimle birlikte inşaat sırasında daire alan birisi park yerini beğenmemiş.

Mütahahhit de o park yerini binanın su ve doğalgaz tesisatını yapan şirkete iş karşılığı verdiği daire ile yeri değiştirmiş. Sonra yönetim

planına da bunu işlemiş. Bahsi geçen 2 dairenin numaraları sıralı gitmiyor haliye otoparkda. Binanın ikinci yılına kadar tesisat şirketinin

dairesi boş kaldı sonra satıldı. Alan kişi kıyameti kopardı ilk toplantıda. Dava edicem böyle birşey olmaz. Benim aracım Transporter.

-2 iniş rampasının altında park yerim orada tavan alçak giremiyorum vs.vs. Bende daire alırken banyo mutfağa baktınızda otoparkına mı bakmadınız dedim.

Sonra ondan gaz alan başka biriside benim otopark -3 de. Bu çok adaletsiz. Kura çekelim felan dedi. Dedim kanun gözünde sizin otopark yeriniz bile yok.

Yönetim planına göre Daire 1 den Daire 14' kadar olan hiçbir dairenin kanunen otopark da hakkı yok. Ben daha evin duvarları yokken otopark yerime

baktım siz daire alırken bakmadınız mı da gelip şimdi kura felan diyorsunuz dedim. Olay büyüdü avukata gidildi ama sonuçta taşınmazlar konusunda

uzman olmayan bir avukat bunların parasını alıp sonra çözümü yokmuş bu işin dedi. Birde üstüne para harcıdılar ama yönetim planı üstün geliyor.

Edit : Benim daire tapumda otopark yerimi belirken bir bilgi var. Ve haliyle 14 dairede bu bilgi yoktur. Ama işin kötü tarafı bende böyleyse 4 dükkanda da bu bilgi var.
    Ve adamlar gidip benim park yerim var deseler kimse birÅŸey diyemez.
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi sizin otopark AVM otoparkı gibi anladığım kadarıyla herkesin tek kapıdan girip çıktığı ortak bir alan.

Eğer öyleyse burası kat maliklerinin ortak alanı sayılır ve senin de kat mülkiyet kanununa göre bu alanı kullanmaya hakkın var.

En temizi git tapuya al sitenin yönetim planını orada daire 3 kullanamaz yazıyor mu yazmıyor mu buna bak.

Eğer yazmıyorsa direk talep edersin. Yazıyorsa da dava açıp yönetim planına itiraz edersin.

Daireyi aldım diyorsun yıllarca oturacaksın neticede bu büyük sorun bence.
    [QUOTE=Ormanci;8781102]Arkadaşların çoğunluğu zaten açıklamış, 3 numaranın hakkı yok diye bir şey olmaz bence de, otopark ortak ise önce gelen kapar modeli olur. Muhtemelen önceki sahibin arabası yokmuş çökmüş bunlar da

Üstadlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Güncel bilgi şu şekilde; Bugün yönetici ile tekrar görüştüm. 13 araçlık yer var. Resmi onaylı projede 125m2 üstündeki her bağımsız bölüm için 1 araç otopark hakkı vardır. 125m2 altındaki daireler 1-2-3-4 diye belirmişler.

Bu durumda yapacak birşey yok sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla nasıl akla gelmez ben mi çok taktım bu duruma anlamadım. Kesinlikle eve bakmaya gittiğim ilk gün bakarım otoparkına da.
    Yani şöyle, açık otopark gördüm mü zaten sallamıyorum da, şu an oturduğumuz eve taşınırken kapalı otopark demişlerdi, iyi dedik baktım hap kadar bi yer. Ulan dedim buna park etmesem de olur. Sonra park bana kaldı, çünkü giriş çıkışı bela. Hatta daire sahipleri uyuz oldu ben kiracıyım kapalıya park ediyorum diye. 3-5 denediler, olmadı, herkes dışarı park ediyor çok komik

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler