User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Aliexpress gelmeyen kargo hk

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aliexpress gelmeyen kargo hk

Kasım indirimleri muhabbetine 7-8 parça ürün aldım.

2 tanesi sorunsuz geldi 14-20 gün arası.

Ürünlerin fiyatları en pahalısı 800 lira diğerleri 20-100 tl arası, hepsi ayrı sipariş ayrı paket. Tek pakette birleştirilmedi. Zaten farklı üyeliklerden de var. Adres aynı ama.

30 kasımdan beri beklemede ürünler. Takip kodlarını PTT'ye yazıyorum gönderi bulunamadı diyor. Arıyorum temsilci de yok geçersiz numara diyor. Denk geldi şubeye gittim onlarda sonuca ulaşamadı.

Bu ürünler gümrükte mi bekliyor, kayıp mı, tr'ye mi girmedi henüz.

Aşağıda bir ürüne ait kargo durumu mevcut görsel.

Eğer gümrükte ise nasıl yol izleyebiliriz.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip no ile ptt kargo uygulamasından sorguladınız mı durumunu güncel bilgi için oraya bakmak lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takip no ile ptt kargo uygulamasından sorguladınız mı durumunu güncel bilgi için oraya bakmak lazım
    Sitesinden yazdım, aradım, şubeye gittim yok hocam

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aliexpressten bütün ürünler ptt ile gelmiyor ki, bana farklı firmalarla da geldi yakın zamanda
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde posta ile gelip, sonrasında aras vb firmalara dağılabiliyor, en doğru takip bilgisi ptt kargo uygulamasında oluyor, hiç birinde bilgi yoksa muhtemelen çoktan kaybolmuştur zaten gümrüğe tabi olsa yazı gelmiş olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar PTT ile geliyor sorunlu olan şu an beklemede olan ürünler. Yazıyor kargo detaylarına baktığımda. Keşke aras getirse hep zaten. Geçen sene 7-9 günde geliyordu kargolarım yine ptt ye düştük

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kargo muhabbetine az sövmedim çinlilere şaka değil ürünü satan satıcıya güzelce ingilizce sövüp işimi çözüyordum üstüne bide özür diliyorlardı bu aliexpres işini 4 sene önce bıraktım,belki yüzlerce ürün alıyordum sonrasında bu vergi sistemi artışı olunca bıraktım. Kargonun tahmini gelme süresi yazıyor mesela 1ay-2ay diye o süre doldumu peki eğer dolduysa kargo için satıcıyla irtibata geçin ve para iadesi isteyin baktın bekle diyor inceden bi döşeyin sülalesine ben öyle çözüyordum. Bitane kargom bile kalmadı gümrükte.hatta bazen eksik gelen oluyordu parayı iade ediyorlardı.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ücret iadesi başlattım geçen hafta, şimdi de az sövdüm direkt sövmeyi iletmiyor sansürledim sövdüm göreceğiz ne olacak, bacakaazzz kiminki böyük

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alışverişim oluyordu ali den ama kargo işi dert, Artık önce Amazon'a bakıyorum. Benzer rakamlara buluyorsam ürünü basıp geçiyorum amazon siparişine.

Hiç takılan olmadı ali den, ama PTT girince işin içine tüylerim ürperiyor. Olabildiğince PTT ile kargo almıyorum tr alışverişlerimde de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknopat sitesinde sanırım bir yazı gördüm. 1 ay içerisinde 3 üründen fazla aynı tc ye sipariş olursa gümrük vergisi çıkabilir vs diyorlar. Ürünler 100 euro ya da doları geçiyor. Bu konunun aslı nedir

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu dönemde yoğunluktan dolayı gecikmeler çok oluyor. benim de yurtdışı alışverilerim normalinden uzun sürede geldiler.

bu siteden kargo takip numarası ile takip edebilirsin, ptt'den daha detaylı açıklamalar mevcut oluyor genelde.

ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takip kodu sadece rakamlardan mı oluşuyor harf olmadan ? Öyle ise eğer 17track.net ten takip edip hata verdiğinde taşıyıcı seç diyip Cainiao seçin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu dönemde yoğunluktan dolayı gecikmeler çok oluyor. benim de yurtdışı alışverilerim normalinden uzun sürede geldiler.

bu siteden kargo takip numarası ile takip edebilirsin, ptt'den daha detaylı açıklamalar mevcut oluyor genelde.

ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takip kodu sadece rakamlardan mı oluşuyor harf olmadan ? Öyle ise eğer 17track.net ten takip edip hata verdiğinde taşıyıcı seç diyip Cainiao seçin.
    Seviyorum bu forumu Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geldi paketler, teşekkürler tekrardan, gümrükte bekletiliyormuş, sanırım kasım indirimi muhabbetine biraz uzun sürdü

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    1 ay içerisinde Ali'den söyleyip getirebileceğiniz max ürün sayısı normalde 5.

5'in üstü ürün için gümrük beyannamesi doldurmak zorunlu. Sen iyi kurtarmışın.

Üürünlerin Çin'den TR'ye gelmesi, yurtiçinden sana gelmesi bazen daha erken olabiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay içerisinde Ali'den söyleyip getirebileceğiniz max ürün sayısı normalde 5.

5'in üstü ürün için gümrük beyannamesi doldurmak zorunlu. Sen iyi kurtarmışın.

Üürünlerin Çin'den TR'ye gelmesi, yurtiçinden sana gelmesi bazen daha erken olabiliyor
    Hepsi geldi çok şükür 8 kargo. Bilmeden şansım yaver gitmiş

Alternatif varsa değerlendirmek isterim aliexpress gibi, geçenlerde instagramdan kaydetmiştim, aliexpress'e ürün veren siteymiş, daha uygunmuş vs vs. Buradan alın diyordu, kaydettiklerimden bakmam gerek

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi geldi çok şükür 8 kargo. Bilmeden şansım yaver gitmiş

Alternatif varsa değerlendirmek isterim aliexpress gibi, geçenlerde instagramdan kaydetmiştim, aliexpress'e ürün veren siteymiş, daha uygunmuş vs vs. Buradan alın diyordu, kaydettiklerimden bakmam gerek
    Aynı ürünleri ben amazonda da buluyorum ama amazon rakamları yüksek oluyor.

Şöyle örnek vereyim, şu aşağıdaki fren yağı değişim aletini aldım aliexpress den 550 TL ye geldi.

https://tr.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2tur

Amazon da aynısı 890 TL

Amazon da takılma riski yok bence, hiç sorun yaşamadım.

Bu ay 2 ürün aldım amazon üzerinden çin den 12. gün ürünler elimdeydi aras kargo ile.

Ali den gelen kargo ptt ile gelecek, en az 12 günü var tr içinde ptt ile bana varması için. O da gelirse, bazen gidip almak zorunda kalıyoruz.

VICASKY Fren Hidroliği Değiştirici Fren Hidroliği Boşaltılmış Hava Alma Yağ Sıvı Cıkarıcı Pompa Fren Yağı Değiştirme Aleti Fren Yağı Değiştirme Aracı Sıvı Yağ Pompalama Unitesi Plastik : Amazon.com.tr: Spor ve Outdoor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı ürünleri ben amazonda da buluyorum ama amazon rakamları yüksek oluyor.

Şöyle örnek vereyim, şu aşağıdaki fren yağı değişim aletini aldım aliexpress den 550 TL ye geldi.

https://tr.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2tur

Amazon da aynısı 890 TL

Amazon da takılma riski yok bence, hiç sorun yaşamadım.

Bu ay 2 ürün aldım amazon üzerinden çin den 12. gün ürünler elimdeydi aras kargo ile.

Ali den gelen kargo ptt ile gelecek, en az 12 günü var tr içinde ptt ile bana varması için. O da gelirse, bazen gidip almak zorunda kalıyoruz.

VICASKY Fren Hidroliği Değiştirici Fren Hidroliği Boşaltılmış Hava Alma Yağ Sıvı Cıkarıcı Pompa Fren Yağı Değiştirme Aleti Fren Yağı Değiştirme Aracı Sıvı Yağ Pompalama Unitesi Plastik : Amazon.com.tr: Spor ve Outdoor
    Türkiye Amazonda 560 TL + kargo ve 6 taksit.

CENPEK Evrensel Oto Araba Fren Hidroliği Yağ Değişimi Değiştirme Aracı Fren Hidroliği Drenajlı Hava Alma Aracı Ekipman Kiti Sıvı Cıkarıcı Fiyatları

Kargo dahil 618 tl

Mercon 5 Şanzıman Yağı Vakum Pompası Yağı 26 x 15 x 7 Oto Araba Fren Hidroliği Yağ Değişimi Değiştirme Aracı Otomotiv Pompa Yağı Hava Alma Boş Tahliye Kiti Fiyatları

50-60 TL için beklemeye, gümrük riskini almaya değmez bence.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler