User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kaza Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim herkese.
    Suan ‘agir hasar degerlendirme formu gonderildi, rayic deger calismasi bekleniyor’ olarak gorunuyor dosya durumu. Umarim bir sekilde cikarabiliriz
    Öncelikle geçmiş olsun, bu paylaştığınız liste sanırım servis tarafından yapılan ön ekspertiz. Eğer şayet işleme başlandığında bu liste daha da pahalanabilir azalabilir de çünkü eksper gelince bazı parçalara değişim yerine onarım veriyor geçen gün şaft değişmesi gerekli dedik onarıma yollayalım dedi oradan biliyorum bende Öncelikle sigorta şirketiniz aracı bu şekilde satılığa çıkartıp iyi bir fiyat verirse perte çıkartabilir. Sizin dosyanızın durumundan o anlaşılıyor şuan.
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Perte çıkarken de raic bedel araştırmasını bir kaç firmaya veriyorlar. Onlarda işi en ucuza kapatmaya çalışıyor. Benim S40 T4 için arabanız şu model klima var mıydı diye sorduğunda küfür edip telefonu suratına kapamıştım.
    IN BOOST WE TRUST

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    450k bedel he, ülke nereden nereye geldi be,

Büyük geçmiş olsun.
    Serdar TURGUT

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçmiş olsun.

dışarda çok çok daha ucuza halledilir. sigortalar her durumda kar gözettiği için muhtemelen pert e çıkarırlar aracınızı. tek sıkıntı size az para vermeye çalışacaklardır. umarım en az kayıpla çıkarsınız işin içinden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Siz iyiyseniz gerisi hallolur Allahın izniyle.
    Allâh’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol
    Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun can sıkıcı bir durum. Araç 2023 model olduğu için sıfır araç klozu altında aracın sıfır fiyatı neyse o parayı ödemeleri gerekiyor pert durumunda. Bu aracı hasarlı halde almak isteyecek kişinin sıfır fiyatından 450 bin daha az bir ücret teklif ederse pert olmaz. 2 tane far 100bin TL olunca inanılmaz bir rakam çıkmış bu hasara 450 bin TL. Yürüyen aksam parçası yok. Airbag yok. Far ve tampon büyük para. Intercooler bile ucuz kalmış orada.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük geçmiş olsun şase uçları kasmış gibi zaten ilerde kesinlikle sıkıntı yaratır satış sürecinde, pert için bastırın umarım olumlu sonuçlanır.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak pert'e çıkarsa bedele 2 kez itiraz hakkınız var, düşük teklif ederler genelde sonra yükseltirler, aynı durum değer kaybında da geçerli, ilk tekliflerini kabul etmeyiz. Acentanız yok mu yönlendirmiyor mu sizi ?

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki far 100.000 tutmuş. Pahalı ucuz algımız bozuldu tamamiyle. Buna benzer bir kaza kardeşim yapmisti. Airbag acma yoktu. Sasede sorun yoktu(Sizde var.) Sadece ekstra olarak teker kopmuştu. Bastırıp perte cikarmistik aracı. Sizinde boyle yapmanızı tavsiye ederim.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun,

Sigortanın bakacağı durumlar;

1.Aracın hasarsızının değeri nedir?
    2.Sizin aracınızın hasar bedeli nedir?
    3.Sizin aracınız hasarlı halde ne kadara satılır?

2. ve 3. maddelerin toplamı 1. maddeyi geçiyorsa pert, geçmiyorsa onarım verirler.

bir diğer nokta olarak aklınızda bulunsun, kaza tarihinde aracınızın Trafiğe çıkış tarihi üzerinden 1 yıl geçmediyse, aracın ilk ruhsat sahibi iseniz ve aracı aldıktan sonra ilk 10 gün içerisinde kasko yaptırdıysanız ve araç perte ayrılırsa kasko bayideki 0 araç bedelini ödemek zorunda.

İlk başta 2. elleri üzerinden bir teklif yapar, "0 araç klozu'nu" söylediğiniz anda hiç itiraz etmeden bayiden fiyat alıp liste fiyatına yakın, bayi pazarlık kapsamında bir fiyat teklif eder

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak pert'e çıkarsa bedele 2 kez itiraz hakkınız var, düşük teklif ederler genelde sonra yükseltirler, aynı durum değer kaybında da geçerli, ilk tekliflerini kabul etmeyiz. Acentanız yok mu yönlendirmiyor mu sizi ?
    Acenta forumdan arkadas. Sagolsun ilgileniyor.
    Ben yinede genel durumdan fikir edinmek adina konu actim.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun,

Sigortanın bakacağı durumlar;

1.Aracın hasarsızının değeri nedir?
    2.Sizin aracınızın hasar bedeli nedir?
    3.Sizin aracınız hasarlı halde ne kadara satılır?

2. ve 3. maddelerin toplamı 1. maddeyi geçiyorsa pert, geçmiyorsa onarım verirler.

bir diğer nokta olarak aklınızda bulunsun, kaza tarihinde aracınızın Trafiğe çıkış tarihi üzerinden 1 yıl geçmediyse, aracın ilk ruhsat sahibi iseniz ve aracı aldıktan sonra ilk 10 gün içerisinde kasko yaptırdıysanız ve araç perte ayrılırsa kasko bayideki 0 araç bedelini ödemek zorunda.

İlk başta 2. elleri üzerinden bir teklif yapar, "0 araç klozu'nu" söylediğiniz anda hiç itiraz etmeden bayiden fiyat alıp liste fiyatına yakın, bayi pazarlık kapsamında bir fiyat teklif eder
    Aracin ilk sahibi degilim ne yazik ki ancak saha 1 yasini doldurmamisti. 1 hafta sonra 1 yasini dolduracak. Aldigim gun kasko yaptirdim zaten, kasko olmasan marşa basmiyorum ilk sahiplik durumu kismini karsilamiyorum sadece
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çok geçmiş olsun allah beterinden korusun.. Farın tanesine 48.437 yazılınca çok da şaşırmamak lazım aslında listeye.. Umarım sonuç istediğiniz içinizi rahatlatacak şekilde olur.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun daha dün aracımı doğuştan teslim aldım, 219.000 liste çıkarmışlardı araç yapıldı fatura 150 küsür çıktı. Servisler şişirebildiği kadar şişiriyor kasko sigorta firmaları tırpanlıyor sonra rakamı.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şekilde bi arkadaşım 3008 le kaza yaptı 360 bin civarı bi hasar kaydı oldu serviste yapıldı serviste iyi toplanıyor gerçekten ben olsam serviste yaptırırdım az tramerli olup özensiz ve kötü derme çatma yapılacağına serviste düzgün toplanmasını yeğlerim
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir şey söz konusu olabiliyor mu? 450k masraf çıktığı için al kardeşim şu 450 bini arabanı da al git ne yapıyorsan yap

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun daha dün aracımı doğuştan teslim aldım, 219.000 liste çıkarmışlardı araç yapıldı fatura 150 küsür çıktı. Servisler şişirebildiği kadar şişiriyor kasko sigorta firmaları tırpanlıyor sonra rakamı.
    Abi aslında servis şişiriyor diye bir şey yok, araç servise kazalı şekilde geldiğinde bir ön ekspertiz yapılır burada ustanın değişmesi gerekli dediği her şey kalem kalem yazılıyor liste çıkartılıyor, her ihtimale karşı sökülmeden belli olmadığı için gördüğü görmediği çoğu şeyi yazdırıyor listeye. Daha sonra eksper gelip aracı görüyor ve servisin değişim yazdığı parçayı onarım'a yollayın dediği çok oluyor. Haliyle bu sefer hasar listesinde çıkan fiyat aşağıya düşüyor. Mesela listeyi yapan kaporta ustası davlumbaz kırık diye değişim yazıyor ama eksper gelip onarım yollayalım diyor. Yukarıda belirttiğim gibi mesela şaft önemli bi parça biz değişim istiyoruz hasar gördüğü için ama eksper onarıma yollayalım diyor maliyeti düşürmesi için. Şuan eskisi gibi hoop hemen değişim yapalım değilde parça maliyetlerinden dolayı onarıma gitmeyi daha fazla yapıyolar
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tramere ilk keşif rakamı işliyor ama sanırım.
    Mesela size 219k TL fiyat verdi servis, siz arabayı arkadaşınıza çekip cebinizden yaptırdınız fakat keşif yapılıp dosya açıldığı için tramere 219k TL yazıyorlar diye biliyorum
    Okumadan imzalamam.....

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tramere ilk keşif rakamı işliyor ama sanırım.
    Mesela size 219k TL fiyat verdi servis, siz arabayı arkadaşınıza çekip cebinizden yaptırdınız fakat keşif yapılıp dosya açıldığı için tramere 219k TL yazıyorlar diye biliyorum
    Evet orası öyle ortak tam kaskonun bitiş günü ağaca vurmuştu arabasını stop kırılmıştı kasko ret verdi geç başvurduğu için ama tramerinde bedel gözüküyor, parça sorguda değişen parçalarda gözüküyor hatta.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler