User Tag List

Sayfa 3/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 39 ile 57 arasý

Konu: Kaza Hk.

huseyinturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý OnurG Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi aslýnda servis þiþiriyor diye bir þey yok, araç servise kazalý þekilde geldiðinde bir ön ekspertiz yapýlýr burada ustanýn deðiþmesi gerekli dediði her þey kalem kalem yazýlýyor liste çýkartýlýyor, her ihtimale karþý sökülmeden belli olmadýðý için gördüðü görmediði çoðu þeyi yazdýrýyor listeye. Daha sonra eksper gelip aracý görüyor ve servisin deðiþim yazdýðý parçayý onarým'a yollayýn dediði çok oluyor. Haliyle bu sefer hasar listesinde çýkan fiyat aþaðýya düþüyor. Mesela listeyi yapan kaporta ustasý davlumbaz kýrýk diye deðiþim yazýyor ama eksper gelip onarým yollayalým diyor. Yukarýda belirttiðim gibi mesela þaft önemli bi parça biz deðiþim istiyoruz hasar gördüðü için ama eksper onarýma yollayalým diyor maliyeti düþürmesi için. Þuan eskisi gibi hoop hemen deðiþim yapalým deðilde parça maliyetlerinden dolayý onarýma gitmeyi daha fazla yapýyolar
    Servis þiþiriyor diye bir þey var kardeþim, kaput deðiþecek mesela kaput vida gevþetme 1400, kaput vida sök tak 1700, kaput vida sýkma 1400 gibi þeyler vardý ilk attýklarý liste de. Hatta aradým sitem edicektim sövecem sandýlar heralde hemen görüþmelerimiz kaydedilmektedir anonsu koydular araya.

Ama güvendiðin bildiðin usta yoksa her türlü servis mantýklý tertemiz sýfýr sorunla aldým arabamý sadece süreç sýkýntýý onaydan sonra 45 gün sürdü onarým doðuþ istese 5 günde yapardý o hasarý

Yaþ
    34
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiþ olsun, bu paylaþtýðýnýz liste sanýrým servis tarafýndan yapýlan ön ekspertiz. Eðer þayet iþleme baþlandýðýnda bu liste daha da pahalanabilir azalabilir de çünkü eksper gelince bazý parçalara deðiþim yerine onarým veriyor geçen gün þaft deðiþmesi gerekli dedik onarýma yollayalým dedi oradan biliyorum bende Öncelikle sigorta þirketiniz aracý bu þekilde satýlýða çýkartýp iyi bir fiyat verirse perte çýkartabilir. Sizin dosyanýzýn durumundan o anlaþýlýyor þuan.
    Eksper gelmis. On inceleme yapýldý. Edevlete 395 bin lira gibi birsey dustu simdi. Sanirim bu eksperin cikardigi fiyat.

Malesef disarids guvendigim usta yok. 50-100 icin disariya gitmeyede degmez bence. En azindan muhatap bulabilirim. Tramere ha 300 islemis ha 400
    Bazý tsi lar doðuþtan þanslý

Yaþ
    26
    Þehir
    Edirne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý huseyinturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Servis şişiriyor diye bir şey var kardeşim, kaput değişecek mesela kaput vida gevşetme 1400, kaput vida sök tak 1700, kaput vida sıkma 1400 gibi şeyler vardı ilk attıkları liste de. Hatta aradım sitem edicektim sövecem sandılar heralde hemen görüşmelerimiz kaydedilmektedir anonsu koydular araya.

Ama güvendiğin bildiğin usta yoksa her türlü servis mantıklı tertemiz sıfır sorunla aldım arabamı sadece süreç sıkıntıı onaydan sonra 45 gün sürdü onarım doğuş istese 5 günde yapardı o hasarı
    Abi şöyle onları servis yazsa bile şuan eksper onaylamıyor. Şuan servis danışmanıyım, hasar danışmanıyla aynı masada oturuyorum oradan gördüğüm bildiğim bu. Atıyorum sen 20 bin işçilik istiyorsun eksper diyor ki bunun hakkı 10 bin sen 10 bin tllik yazıp fatura kes. Onarım süreçleri evet uzun önce dosya aç eksper gelsin baksın sonra sigorta onay versin vs uzayıp gidiyor iş iyice bir de bunun içine servis yoğunluğu girince daha da uzun bi süre oluyor.
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

Yaþ
    26
    Þehir
    Edirne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi şöyle onları servis yazsa bile şuan eksper onaylamıyor. Şuan servis danışmanıyım, hasar danışmanıyla aynı masada oturuyorum oradan gördüğüm bildiğim bu. Atıyorum sen 20 bin işçilik istiyorsun eksper diyor ki bunun hakkı 10 bin sen 10 bin tllik yazıp fatura kes. Onarım süreçleri evet uzun önce dosya aç eksper gelsin baksın sonra sigorta onay versin vs uzayıp gidiyor iş iyice bir de bunun içine servis yoğunluğu girince daha da uzun bi süre oluyor.
    Abi onlarý servis yazsa bile Þuan eksper onaylamýyor. Þuan servis danýþmanýyým, hasar danýþmanýyla ayný masada oturuyorum oradan gördüðüm bildiðim bu. Atýyorum sen 20 bin iþçilik istiyorsun servis olarak eksper diyor ki bunun hakký 10 bin sen 10 bin tllik yazýp fatura kes. Onarým süreleri evet uzun önce dosya aç eksper gelsin baksýn sonra sigorta onay versin vs uzayýp gidiyor iyice bir de bunun içine servis yoðunluðu girince daha da uzun bi süre oluyor.
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

Yaþ
    26
    Þehir
    Edirne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 5500 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eksper gelmis. On inceleme yapýldý. Edevlete 395 bin lira gibi birsey dustu simdi. Sanirim bu eksperin cikardigi fiyat.

Malesef disarids guvendigim usta yok. 50-100 icin disariya gitmeyede degmez bence. En azindan muhatap bulabilirim. Tramere ha 300 islemis ha 400
    Evet simdi arac onarýma baslanýldýktan sonra ekstra bir sey cýkmazsa iþçilik onarým vs içindeyse bu tutarýn sizin tramer tutarýnýz büyük ihtimalle bu olacak, haklýsýnýz evet dýþarýda olmasýndan ise serviste olmasý daha iyi her þey orjinal ve saçma sapan vida atýlýp tutturma gibi durumlar yok direk deðiþim oluyor çoðu parça. Ama sigorta þirketleri bu sýralar deðiþmesi gereken parçalara bile onarým verebiliyor maliyeti düþürmek için ben ona þaþýrýyorum.
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

Mutu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet simdi arac onarýma baslanýldýktan sonra ekstra bir sey cýkmazsa iþçilik onarým vs içindeyse bu tutarýn sizin tramer tutarýnýz büyük ihtimalle bu olacak, haklýsýnýz evet dýþarýda olmasýndan ise serviste olmasý daha iyi her þey orjinal ve saçma sapan vida atýlýp tutturma gibi durumlar yok direk deðiþim oluyor çoðu parça. Ama sigorta þirketleri bu sýralar deðiþmesi gereken parçalara bile onarým verebiliyor maliyeti düþürmek için ben ona þaþýrýyorum.

Bunlara ve primleri her sene x1 x2 yapmalarýna raðmen de batmayý baþarabilenler var. Akýl alýr gibi deðil.
    Instagram: mutusgarage

Mutu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Mutu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunlara ve primleri her sene x1 x2 yapmalarýna raðmen de batmayý baþarabilenler var. Akýl alýr gibi deðil.

Düzenleme yokmuþ her sene primlerim mütemadiyen artmasýyla alakalýydý yorumum. Min %100
    Instagram: mutusgarage

altugkocer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Öncelikle geçmiþ olsun. Yetkili servisin verdiði fiyatlar direk parçalarýn liste fiyatý. Sigorta þirketleri bunlarý iskontolu almýyor mu zaten? Ben en son citroen marka aracýmla kaza yaptýðýmda sigorta þirketinin liste fiyatý üzerinden ortalama %35-40 hatta belki de daha fazla iskontosu vardý.

Yaþ
    26
    Þehir
    Edirne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý altugkocer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öncelikle geçmiþ olsun. Yetkili servisin verdiði fiyatlar direk parçalarýn liste fiyatý. Sigorta þirketleri bunlarý iskontolu almýyor mu zaten? Ben en son citroen marka aracýmla kaza yaptýðýmda sigorta þirketinin liste fiyatý üzerinden ortalama %35-40 hatta belki de daha fazla iskontosu vardý.
    Abi söylediðin iskonto rakamlarý mümkün olamaz, þuan anlaþmalý sigortalý olduðumuz þirketlerle en fazla %15 parça %15 iþçilik iskontosu uygulanýyor en son fatura olurken. Bahsettiðin 40'lar imkansýz
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

S-works - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakamlara iskonto yapmýyorlar pek. Daha ziyade Ön raporda sallýyorum davlumbaz deðiþecek yazýyor ancak tamir sýrasýnda saðlam olduðu görülüyor .Uzun lafýn kýsasý 100 kalem yazýyorlar, iþlem sýrasýnda 70-80 e düþüyor. Bu arada Kaskonuz varsa ikame araç alacaksýnýz, süre dolunca tamir süresi 21 günden uzun olursa servis ikame araç veriyor (Net bilgiyi sigortacýnýzdan alýrsýnýz )Bizim golf kaza yaptýðýnda 15 gün kiralýk araç vardý. Sonrasýnda parça temin edilemedi (Koltuk süngeri )15. günden sonra Doðuþtan ikame verdiler . Araçsýz kalmamýþ oldum.
    Special Works Detaylý Araç Bakým Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

huseyinturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý S-works Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Rakamlara iskonto yapmýyorlar pek. Daha ziyade Ön raporda sallýyorum davlumbaz deðiþecek yazýyor ancak tamir sýrasýnda saðlam olduðu görülüyor .Uzun lafýn kýsasý 100 kalem yazýyorlar, iþlem sýrasýnda 70-80 e düþüyor. Bu arada Kaskonuz varsa ikame araç alacaksýnýz, süre dolunca tamir süresi 21 günden uzun olursa servis ikame araç veriyor (Net bilgiyi sigortacýnýzdan alýrsýnýz )Bizim golf kaza yaptýðýnda 15 gün kiralýk araç vardý. Sonrasýnda parça temin edilemedi (Koltuk süngeri )15. günden sonra Doðuþtan ikame verdiler . Araçsýz kalmamýþ oldum.
    Þu bilgiyi 1 ay önce öðrenseydim keþke, 1 aydýr araçsýz kaldýk boþuna

Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abi söylediðin iskonto rakamlarý mümkün olamaz, þuan anlaþmalý sigortalý olduðumuz þirketlerle en fazla %15 parça %15 iþçilik iskontosu uygulanýyor en son fatura olurken. Bahsettiðin 40'lar imkansýz
    Ben yedek parçacý olarak kendi arabamýn parçalarýný tedarik ettim, toplam iskontom liste fiyatý üzerinden %29'du. Üstelik ben sigorta þirketini beklemeden kendim çektim parçalarý. Bu arada sigorta þirketiyle konuþtuðumda onlarýn iskontosu %30küsürlerdeydi.

Ortalama 2-3 ay oldu. Bu süreçte oranlar deðiþti mi bilmiyorum tabi

Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý altugkocer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben yedek parçacý olarak kendi arabamýn parçalarýný tedarik ettim, toplam iskontom liste fiyatý üzerinden %29'du. Üstelik ben sigorta þirketini beklemeden kendim çektim parçalarý. Bu arada sigorta þirketiyle konuþtuðumda onlarýn iskontosu %30küsürlerdeydi.

Ortalama 2-3 ay oldu. Bu süreçte oranlar deðiþti mi bilmiyorum tabi
    Edit:

Rakamlar karýþmýþ, benim iskontom %19, sigorta þirketinin %29 muþ. Aklýmda yanlýþ kalmýþ

Burak Mehmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyundai erada %70 tedarik iskontosu gördüm... tamponun tamir ücretinden ucuza geliyordu.
    Servis Anlaþma iskontosuyla parça Tedarik iskontosu bambaþka oluyor..

Yaþ
    26
    Þehir
    Edirne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Burak Mehmet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hyundai erada %70 tedarik iskontosu gördüm... tamponun tamir ücretinden ucuza geliyordu.
    Servis Anlaþma iskontosuyla parça Tedarik iskontosu bambaþka oluyor..
    Benim bahsettiðim hasarlý aracýn faturasý kesilirken anlaþmalý sigorta þirketi için faturada uygulanacak olan iskonto tutarý. Zaten servis kendine mal aldýðý zaman iskontolarý her firmanýn farklý
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

Yaþ
    34
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pert karari cikti fakat ilanlardaki kazali araclarin fiyatina denk bir fiyat teklif ettiler. Bunu kabul etmezseniz onarima gideriz tarzinda da bir emrivaki yapmaya calisiyorlar. Ýtiraz ettik ama bunun baska bir usulü vs varmidir. Telefonla ulasamiyoruz kendilerine. Yada s*mp*o dan bir tanidik falan bulabilir miyiz is cozecek
    Bazý tsi lar doðuþtan þanslý

AhmetKadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    55-Bafra
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazalý arac parasý vereceklerse kazalý aracýnýz olsun, deger kaybý ödemesini de aldýgýnýzda daha karlý cýkmýs olursunuz.
    pert kararý da cýktýktan sonra nasýl tekrardan onarýma doneceklermýs, pazarlýk usulu fýyat kýrmaya calýsýyor sanký. aradýklarýnda aracýnýza emsal ýlanlardan yuzde 5 10 dan asagýya dusmemeye calýsýn bence.
    acentenýz hýc mý yardýmcý olmuyor sýze
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

E46 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    izmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta sirketi ile konuþarak perte cýkarabilirsiniz ancak her iki durumda da zarariniz olacaktýr. Þayet sunucuz yoksa drger kaybi ole telafi edilmeye calisilir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

E46 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    izmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þirketle konuþ perte çikart. Sonra kendi aracini satin al. Dýsarda yaptirt sonra sat. Ancak boyle yirtilir bu isten
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler