User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Subat Tatili icin tatil onerisi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Subat Tatili icin tatil onerisi

Arkadaslar selam

Subat tatilinde 3-4 gun yurt disi dusunuyorum ucak ile.

Kis tatili gibi olacak. Ucak bileti vs uygun ayarlarsam gidecegim.

Aklimda 1-2 durum var, sizinde onerinizi bekliyorum.

Finlandiya Helsinki ye ucup 2-3 gun cevrede zaman gecirmeyi dusunuyorum.

Yada

İsvicre ye gidip Bernina treni ile İtalya ya gecip oradan donus dusunuyorum.

3 gece icin oneriniz ne olur hafif bütceli.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kopenhag 3 gün keyifle geçer kesinlikle, şehir dışına çıkmanıza da gerek kalmaz

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafif butce icin Finlandiya - Helsinki ne kadar uygun olur bilemedim. Cok pahali oldugu kalmis aklimda...
    öyle işte.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basel havalimanına gidip, araç kiralayıp alsace şarap rotası yapılabilir. Atmosfer güzel, rota keyifli. Dönüşü de strasbourg dan yapabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kopenhag 3 gün keyifle geçer kesinlikle, şehir dışına çıkmanıza da gerek kalmaz
    Belirtmeyi unutmuşum, bu arada çocukla gitmeyi düşünüyoruz 9 yaşında her türlü gezi programına uygun hazırlanmış bir çocuk

Amsterdam vs de düşünüyorum aslında ama baş başa daha keyifli olur gibi.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif butce icin Finlandiya - Helsinki ne kadar uygun olur bilemedim. Cok pahali oldugu kalmis aklimda...
    Aslında yakın zamana kadar uygun uçak bileti bulunabiliyordu şubat tatili dönemi geldiği için muhtemelen biletler pahalanmış. Ama 3 gece yetmez gibi düşündüm, Çünkü Finlandiya ya gidince daha da kuzeyine çıkmadan dönmek olmaz gibi.

Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basel havalimanına gidip, araç kiralayıp alsace şarap rotası yapılabilir. Atmosfer güzel, rota keyifli. Dönüşü de strasbourg dan yapabilirsiniz.
    Şu rota şuan en aklıma yatan rota gibi, Zurich yada Basel e uçakla gidip indiğim şehirde 1 gün geçirmek, ertesi gün, tren ulaşımı ile Chur'a gidip oradan Bernina Express'ine binip 5 saatik doğa-kar manzaralı rotadan İtalya'ya inmek İtalya'da Tirano diye bir yere iniyor Bernina Express.

Tirano'dan yine tren ile Como'ya geçmek. Como da 1 gün kalıp Milano-Bergamo dan uçak ile dönüş.

Yada 3 güne buraları sıkıştırmayıp Nisan a ertelemek olacak.

Şubat ta klasik kış tatili yapmak da (Uludağ-Erciyes vs) mantıklı gibi. Benim izin günü sıkıntımdan dolayı.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amca sen bizi trolluyon hee bursadan yer sordun yunandan hesap yaptın gittin izmirde yedin yemeği
    turbocuk istiyoruz

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yakın zamana kadar uygun uçak bileti bulunabiliyordu şubat tatili dönemi geldiği için muhtemelen biletler pahalanmış. Ama 3 gece yetmez gibi düşündüm, Çünkü Finlandiya ya gidince daha da kuzeyine çıkmadan dönmek olmaz gibi.
    uygun ucak bileti bence gorece dusuk oranli parcasi butcenin. Finlandiya'nin kendisi pahali bir ulke, Helsinki de Finlandiya'ya kiyasla pahali. Gitmek isteniyorsa, ve butce-zaman ikilisi el veriyorsa tabi ki gidilmeli, benim de bucket list'imdedir Finlandiya, ben sadece "hafif butce" dendigi icin uyarma ihtiyaci hissettim.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uygun ucak bileti bence gorece dusuk oranli parcasi butcenin. Finlandiya'nin kendisi pahali bir ulke, Helsinki de Finlandiya'ya kiyasla pahali. Gitmek isteniyorsa, ve butce-zaman ikilisi el veriyorsa tabi ki gidilmeli, benim de bucket list'imdedir Finlandiya, ben sadece "hafif butce" dendigi icin uyarma ihtiyaci hissettim.
    Kuzey ülkelerinin hepsi kazık kısacası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kopenhag muhteşem bir yer. Tivoli deki lunapark dünyadaki ilk lunaparklardan biri gayet eğlenceli. Danimarkada iş bulursam gerçekten yerleşmeyi düşünüyoruz.
    Bunların dışında daha önce Basel Colmar falan dolaşmıştık 2018 yılbaşında oralarda güzel. Eski tarihi kasabalar vs falan zevkli.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kopenhag muhteşem bir yer. Tivoli deki lunapark dünyadaki ilk lunaparklardan biri gayet eğlenceli. Danimarkada iş bulursam gerçekten yerleşmeyi düşünüyoruz.
    Bunların dışında daha önce Basel Colmar falan dolaşmıştık 2018 yılbaşında oralarda güzel. Eski tarihi kasabalar vs falan zevkli.
    gittiğimde bende hayallere çok daldım ama kış mevsiminde gidince hayaller soğuktan dondu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amca sen bizi trolluyon hee bursadan yer sordun yunandan hesap yaptın gittin izmirde yedin yemeği
    Yok abi Trol değil
    Her an her fikre açığım
    Bursa meselesi şöyle oldu, Klarnet ve El-Alem uzun süredir kafamdaydı, Bursa ya gidersek kızımı Altınoluk'a babaannesine götürüp bırakacaktım, oradan Bursa ya git, yılbaşı sonrası dön vs yorucu olacaktır.

Yunanistan acayip mantıklı geldi St Giorgis Makri çocukla gidebileceğin bir mekan. Aradım dedilerki 1 ay önceden rezervasyon doldu, isim bıraktım sıraya girdim. O bölgede iş yapan bir kaç kişiyi araya soktuk vs dolu dediler. İşletmeyi çok takdir ettim.Yılbaşına 1 hafta kala gibi aradılar, rezervasyon iptali olmadı maalesef yardımcı olamayacağız dediler.

İzmir işi de şöyle oldu Babam ve eşi İzmir de oturuyor. Dedik hem kızımı onlara bırakırız, hemde eğlence sonrası otel vs aramayız

Durum bu

Bana birisi diyecek ki hadi gidelim uygun şartlar var Fizana giderim günübirlik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafif bütçe dediğime bakma, bana artık çok şey pahalı gelmemeye başladı. Ama Kuzey tarafını şimdilik daha uzun bir tatil dönemine erteledik.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen hafta Budapeste-Bratislava-Viyana yaptım bir countryman kiralayıp baya keyifli oldu. Tabi kar yoktu, aralık başında kar güzel yağmış.

Şimdi ayın 15i gibi kartalkaya falan baktım bakmaz olaydım 2 gün 25 bin diyorlar kafayı yemişler, bansko gitsem 3te biri fiyat.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta Budapeste-Bratislava-Viyana yaptım bir countryman kiralayıp baya keyifli oldu. Tabi kar yoktu, aralık başında kar güzel yağmış.

Şimdi ayın 15i gibi kartalkaya falan baktım bakmaz olaydım 2 gün 25 bin diyorlar kafayı yemişler, bansko gitsem 3te biri fiyat.
    Aynı şekilde Kayseri Erciyes'e baktım. Dağ otelleri gözleri kör eder
    Şehir Merkezinde ortalama oteller 3000 TL civarı.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    subatta genelde daga kara-kisa gidilir, ben fix misir a aquapark a gidiyorum son yillarda. cocuklar icin de bizim icinde cok daha eglenceli ve keyifli oluyor kis ortasi havuz veya kizil deniz .. son yillarda kesfettim ama kesinlikle tavsiye ederim.. ne yazin bunaltici sicagi, ne kisin ayazi.. senin hedef biraz daha kulturel gezi ama imkani olanlar icin öneride bulunmak istedim..

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Budapeşte , Viyana düşünülebilir. Mart ayında ordaydık çok memnun kaldık. Önümüzdeki mart başında tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Yeme içme konaklama Türkiyeden ucuz.

Eğer görmediyseniz Roma , Floransa , Venedik'te gidilebilir. Ama 3 gün az olur. Özellikle Roma için 2 3 gün ayırsanız yeridir. Roma gidiş Venedik dönüş şeklinde alırsanız güzel olur.

İspanya'da olabilir , Madrid , Barcelona , Toledo gidilebilir.

Ama 3 gün kıstasınız var ise kesinlikle Budapeşte'ye gidin. 3 gün yeterli gelecektir Budapeşte için.

İçlerinde en ucuz budapeşte viyana olur. , İspanya , İtalya takip eder.

Ben olsam bunların hiç birini görmediyseniz eğer , 3 günü 5 6 güne çıkarır İtalya'ya giderim kesinlikle.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Budapeşte , Viyana düşünülebilir. Mart ayında ordaydık çok memnun kaldık. Önümüzdeki mart başında tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Yeme içme konaklama Türkiyeden ucuz.

Eğer görmediyseniz Roma , Floransa , Venedik'te gidilebilir. Ama 3 gün az olur. Özellikle Roma için 2 3 gün ayırsanız yeridir. Roma gidiş Venedik dönüş şeklinde alırsanız güzel olur.

Ama 3 gün kıstasınız var ise kesinlikle Budapeşte'ye gidin. 3 gün yeterli gelecektir Budapeşte için.

Ben olsam bunların hiç birini görmediyseniz eğer , 3 günü 5 6 güne çıkarır İtalya'ya giderim kesinlikle.

Bu arada ben Venedik'i hiç beğenmedim. Bir daha hayatta gitmem. Gördük mü gördük demek için gidilir bana göre.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Budapeşte viyana rotası 3-4 gün için ideal ve ekonomik olur. Amsterdam'dan bugün geldim, bu mevsimde çocukla çok zor olur bence. sürekli yağmur ve rüzgarlı bir hava var 3 günde canımız çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu yaz 8-9 gün İtalya yaptık abi iyi gezdik.
    Ben daha önce Madrid, Valencia, Porto, İbiza gittim eğitim için farklı zamanlarda. Ama ailemi de yazın tekrar götürmeyi düşünüyorum.

Zamandan dolayı ve mevsimden dolayı çok şehir gezisi yapmayacağım gibi.

Daldan dala atlar gibi düşünebilir çoğu kişi ama Dragger yazdıktan sonra Bansko otellerine baktım, Türkiye kayak merkezlerinin 1 günlük parasından ucuza 3 gün konaklama yapabiliyorsun. Ulaşım da kolay.
    Çalıştığım şirkete izin talebinde bulundum.

Karar değiştirmezsem Bansko olacak gibi. Hem kayak tatili, hem farklı bir yer görmüş oluruz.

Ama baharda Nisan da bayram tatilinde Bernina Express olayını yapacağım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler