User Tag List

Sonuçlar: 2024 maaş zammi beklentiniz

Katılımcı sayısı
208. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • %49 altı

80 38.46%
  • %49 üstü

96 46.15%
  • Kendi kendimin patronuyum

32 15.38%
Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
96 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2024 Maaş zammı beklentiniz

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kişiyim kendime çalışıyorum. Ben müşterilere %60 yansıtmayı denersem küfür yer miyim diye düşünüyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı şeylerde karamsar bir insanım. İsterseniz dikkate de almayabilirsiniz söylediğimi.
    %100 dahi alsam piyasa şartlarına yanaşamıyorum. Günden güne köye yerleşip çay kesmeye başlamaya daha çok yaklaşıyorum.
    Ben de aynı fikirdeyim de benim gideceğim köyüm de yok köyüm Mecidiyeköy

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kamu işçisiyim. Sadece %32 enflasyon farkı

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rotasyon iste buralara, senlik mekanlar. Rahat etme imkanın yüksek. Garaj da açarız hafta sonu bakım falan derken ekstraya çıkarız

Oranlar muallak kafadaki ile fiili uymayacak kesin. %49 altı olur diye düşünüyorum.

Üstü olursa da güzel olur. Netice de 2 ay sonra yine fakirleşeceğiz.

Satın alma gücünü artırmayan hiçbir artış zam değildir, sadece daha az isyan et diye verilen sus payıdır.
    Abi daha önce de konuştuk. Durumları biliyosun, ayarlayabilirsem gram düşünmem. Yoksa garajında 7/24 çay demleyen, kazım koyuncu eşliğinde parmaklarını kesen birini görürsün bol bol
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı fikirdeyim de benim gideceğim köyüm de yok köyüm Mecidiyeköy
    Allah sana da kolaylık versin.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şu an serbest çalışıyorum 1 yıldır, sağolsunlar içimizde çalışma isteği bırakmadılar, normalde şu an yurtdışında olmam gerekliydi ama işler yolunda gitmedi falan filan. Aslında iş zam beklentisinden çıktı kendimde dahil herkeste bir bitkinlik vazgeçmişlik görüyorum çevremde, allah herkese sabır versin...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakamları önemi kalmadı ki, isterse %100 versinler 2 ay sonra yine yetmeyecek. Daha şubatta zamlı maaş almadan bu aydan başladık herşeyi çok zamlı almaya. Rakıya bile %33 zam geldi eskiden 1 cl rakı 1 tl oldu çok pahalandı diye dalga geçerdik şimdi 1 cl 10 tl oldu.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alüminyüm kapı pencere sektöründe çalışan bir firmayız. Personellerime % 60 zam yaptım. Ne istiyorsunuz dedim, bi maaş söylediler. Bende bir maaş söyledim benim planım buydu dedim. İkisinin ortasını bulduk, razı mısınız dedik. Razı oldular hallettik çok şükür.

Artık maliyet artık kar marjımız yetersiz geliyor, mecburen kar marjımızı arttıracağız.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kişiyim kendime çalışıyorum. Ben müşterilere %60 yansıtmayı denersem küfür yer miyim diye düşünüyorum.
    tam olarak bu cümlenin aynısını yaşıyorum.1 aydır ne fiyat yaparsam söyleyebilirim diye düşünüyorum.İnanılmaz bir durumun içerisindeyiz gerçekten.Çok yazık..
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alüminyüm kapı pencere sektöründe çalışan bir firmayız. Personellerime % 60 zam yaptım. Ne istiyorsunuz dedim, bi maaş söylediler. Bende bir maaş söyledim benim planım buydu dedim. İkisinin ortasını bulduk, razı mısınız dedik. Razı oldular hallettik çok şükür.

Artık maliyet artık kar marjımız yetersiz geliyor, mecburen kar marjımızı arttıracağız.
    Karı arttırmak için ya masraflardan kısacaksın, ya verimliliği arttıracaksın yada mecbur zam yapacaksın, senden ürün alan herkeste aynı katma değerde zam yapmaya kalktığı zaman gene kendimizi aynı bokun içerisinde bulmaya devam edeceğiz,

Sizin özelinizde yazmıyorum yanlış anlamayın,

Ama genel olarak fiyatlar ve maliyetler bir dengeye oturmadığı sürece hiç birşey değişmeyecek.

Yıl sonu Euro/Dolar beklentileri, yerel seçim öncesi zor bastırılan döviz kurları, tavan yapmış hukuksuzlukla beraber işimiz çok zor gerçekten,

Sabır ve akıl sağlığından başka birşey dileyemiyorum Rabbim'den.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karı arttırmak için ya masraflardan kısacaksın, ya verimliliği arttıracaksın yada mecbur zam yapacaksın, senden ürün alan herkeste aynı katma değerde zam yapmaya kalktığı zaman gene kendimizi aynı bokun içerisinde bulmaya devam edeceğiz,

Sizin özelinizde yazmıyorum yanlış anlamayın,

Ama genel olarak fiyatlar ve maliyetler bir dengeye oturmadığı sürece hiç birşey değişmeyecek.

Yıl sonu Euro/Dolar beklentileri, yerel seçim öncesi zor bastırılan döviz kurları, tavan yapmış hukuksuzlukla beraber işimiz çok zor gerçekten,

Sabır ve akıl sağlığından başka birşey dileyemiyorum Rabbim'den.
    Her sektörde işçilik maliyetleri arttı mal girdisi maliyetleri de artacak haliyle. Enflasyon da buna paralel artacak. Zaten beklentileri de değiştirdiler enflasyon yönünde.

Bir arkadşaımın 4 bin olan kirası 11 bin oldu. Bir başkası 4 e otururken ev sahibi 20k istedi.

Şuan enteresan bir durum yaşanıyor, insanlar aldıkları ya da alacakları zam farklarını daha eline geçmeden kira farı olarak ödeyecek konuma geldiler.

%25 kısıtına uyan kimse de görmedim pek (bi ben uydum sanırım) Daha ne kadar kötü olabilir ki dediğim her an gerçekten daha kötüsünü görüyorum yaşıyorum.

Zam alsan da yine fakirleşmeye devam ediyorsun. Kuzeye giden bir gemi de güneye koşmak gibi, sürekli bir fakirleşme var. Birileri de aşırı zengin oluyor bu arada.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şerif Varlı'nın yeni asgari ücret / usd karşılığı videosunu izleyin mutlaka

Şerif Nadi Varlı on Instagram: "Yeni asgari ucret 17.002 TL ne ifade ediyor?
    Sizce 2024 yılı sonu dolar kuru ne olur"

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her sektörde işçilik maliyetleri arttı mal girdisi maliyetleri de artacak haliyle. Enflasyon da buna paralel artacak. Zaten beklentileri de değiştirdiler enflasyon yönünde.

Bir arkadşaımın 4 bin olan kirası 11 bin oldu. Bir başkası 4 e otururken ev sahibi 20k istedi.

Şuan enteresan bir durum yaşanıyor, insanlar aldıkları ya da alacakları zam farklarını daha eline geçmeden kira farı olarak ödeyecek konuma geldiler.

%25 kısıtına uyan kimse de görmedim pek (bi ben uydum sanırım) Daha ne kadar kötü olabilir ki dediğim her an gerçekten daha kötüsünü görüyorum yaşıyorum.

Zam alsan da yine fakirleşmeye devam ediyorsun. Kuzeye giden bir gemi de güneye koşmak gibi, sürekli bir fakirleşme var. Birileri de aşırı zengin oluyor bu arada.
    buna davalar açılıp haksız olduğuna dair karar alındı diye biliyorum. %25 üstü zam yapılmalıdır diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %49 üstü zam alacak patron olmayan arkadaşlar patronunuzu sevin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buna davalar açılıp haksız olduğuna dair karar alındı diye biliyorum. %25 üstü zam yapılmalıdır diye.
    dava açsan da adam tahliye ettirmek için uğraşıyor bu sefer.

evden çıksan tutacak olduğun ev, verecek olduğun kira ile emsal oluyor.

4 den 11 olan arkadaşın oturduğu lokasyonda 18 den aşağı ev yok, 12 yi seve seve kabul etti. %25 diye diretse max 2 sene oturur.

Tahliye ettikten sonra tutacağı ev kirası yine yüksek kalacak. + emlak komisyonu + depozito + abonelik taşı + taşınma masrafı derken oturup hesap yapınca mevcuta yüksek zam yapmak daha makul kalıyor.

Makul kalıyor ama nereye kadar, bu sene hadi aldığın zam kira artışını karşıladı, sen de kemer sıktın seneyi atlattın.

Seneye ? Bu iş bir yerde patlayacak ama ne zaman merak ediyorum. Bir insanın 1 ay çalışıp (Asgari ücret) çalıştığını götürüp bir bina nın 30 günlük kullanımı olarak vermesine benim gönlüm razı gelmiyor.
    @XoR

videodaki arkadaş zaten olanı söylemiş, orta vadeli program da 2024 için kur ortalamasını devletin kendisi 36.8 olarak açıkladı. Ki bu tahminin üzerinde gerçekleşeceğini sanırım hepimiz biliyoruz.

Mevzu seçime kadar kuru sabit tutmak, sonrasında enflasyon ve kur hızlıca yükselecek bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    dava açsan da adam tahliye ettirmek için uğraşıyor bu sefer.

evden çıksan tutacak olduğun ev, verecek olduğun kira ile emsal oluyor.

4 den 11 olan arkadaşın oturduğu lokasyonda 18 den aşağı ev yok, 12 yi seve seve kabul etti. %25 diye diretse max 2 sene oturur.

Tahliye ettikten sonra tutacağı ev kirası yine yüksek kalacak. + emlak komisyonu + depozito + abonelik taşı + taşınma masrafı derken oturup hesap yapınca mevcuta yüksek zam yapmak daha makul kalıyor.

Makul kalıyor ama nereye kadar, bu sene hadi aldığın zam kira artışını karşıladı, sen de kemer sıktın seneyi atlattın.

Seneye ? Bu iş bir yerde patlayacak ama ne zaman merak ediyorum. Bir insanın 1 ay çalışıp (Asgari ücret) çalıştığını götürüp bir bina nın 30 günlük kullanımı olarak vermesine benim gönlüm razı gelmiyor.
    @XoR

videodaki arkadaş zaten olanı söylemiş, orta vadeli program da 2024 için kur ortalamasını devletin kendisi 36.8 olarak açıkladı. Ki bu tahminin üzerinde gerçekleşeceğini sanırım hepimiz biliyoruz.

Mevzu seçime kadar kuru sabit tutmak, sonrasında enflasyon ve kur hızlıca yükselecek bence.
    Verilen zamların daha cebe girmeden (Ocak sonu) eridiği bir ülkede işin içinden ben çıkamıyorum. Buna istinaden de seninle daha önce konuştuğumuz üzere döviz kazanacağım yurtdışı fırsatları için tabiri caizse kendimi parçalıyorum.

Yaşam maliyetinin diğer avrupa ülkelerine kıyasla en düşük olduğu Yunanistan'a çevirdim rotayı. Sektörel (Turizm) olarak imkanlar ve tesisler bol. Dubai çok istemiştik 2 tane iş görüşmem oldu lakin eşimin 2-3 çalışmayacağı senaryoda tek musluk ile Dubai'de sıfıra sıfır kapatıyoruz ayı. Hayatın bize getireceği süpriz gollere (hastalık vb.) Dubai tolerans bırakmıyor.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verilen zamların daha cebe girmeden (Ocak sonu) eridiği bir ülkede işin içinden ben çıkamıyorum. Buna istinaden de seninle daha önce konuştuğumuz üzere döviz kazanacağım yurtdışı fırsatları için tabiri caizse kendimi parçalıyorum.

Yaşam maliyetinin diğer avrupa ülkelerine kıyasla en düşük olduğu Yunanistan'a çevirdim rotayı. Sektörel (Turizm) olarak imkanlar ve tesisler bol. Dubai çok istemiştik 2 tane iş görüşmem oldu lakin eşimin 2-3 çalışmayacağı senaryoda tek musluk ile Dubai'de sıfıra sıfır kapatıyoruz ayı. Hayatın bize getireceği süpriz gollere (hastalık vb.) Dubai tolerans bırakmıyor.
    Gönlüne göre olsun diyorum, dubai gerçekten cezbedici, bizden bir arkadaş dil mil derken gitti. Orada şuan emlak vs işleri yapıyor, biraz da şans yaver gitti sanırım. Gayet memnun hayatından.

Az önce bi akrabam ile konuştum, kızı nişanlanmış. Kız da çocuk ta mimar itü mezunu, ingilizce + italyanca / ingilizce + almanca var 2 sinde.

TR de başvuru yaptıkları yerlerden yılmışlar. Almanya kovalıyorlar, oğlan şuan orada yüksek yapıyor, yaşam şartları buraya göre çok daha iyiymiş.

Burada başvursa ist da alacağı kira + karın doyurma olur. Sıfıra yakın sosyal hayat. Denk getirebilirsen, eşin de uyum sağlıyorsa refah yaşayacağın yere göç en temizi.

30 lardayken ben de çok istemiştim ama hatalı tercihlerin sonucu el kol bağlandı kaldım burada.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müşteriye %50 yi kabul ettirebilirsem iyidir diye düşünüyorum şuan bende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    %49,11 el sıkıştık yönetim kurulu ile

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisimiz de beraber çalıştığımız arkadaşlarımızla oturup konuştuk kendilerine sorduk onlar sayesinde para kazanıyoruz. sahip olduğumuz şeylere sahibiz
    %64 üzerinde anlaştık
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler