User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
102 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2024 okul fiyatlari artislari

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lisede öğretmenim açiğa almak mantikli ama onuda artik kolay bir şekilde yapamiyorlar kistaslar var
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canakkalede kolejde gecen sene 2022-23 icin 33 bin odedim, 23-24 icin 103 odedim. Bu sene nolacak kimbilir

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konudaki mesajları okuyunca ruhum daraldı , yaşama sevincim bir miktar daha azaldı.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lise 3'e giden kız kardeşim var, semtteki butik bir dershaneye yazdırdık temmuzda, seneliği 16k idi. Bu haftasonu çağırdılar, gittik, gelecek sene için 59k diyorlar. Erken kayıt bir de diyorlar, olmazsa 80. Hadi şimdi parayı verdik, e senin dershanede seneye aynı hocaları tutup tutmayacağın ne *****? Hocalarla genel olarak senelik sözleşme imzalıyorlar, sene sonu büyük kadro değişiklikleri olabiliyor. Seneye kadro kötü olursa verdiğim paraya yanmam da, kızın bir senesi çöp olur ona yanarım.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa Sınav Koleji ana okulu ve 1. sınıfa giden iki kızım vardı. İkisi 126 liradan bu sene 230 lira ya gel anlaşaım dediler. Bende bir s... gidin dedim. Devlet okulan yazdırıyorum. ÖZel okulların hali perişan. Ted de öğretmen arkadaş var özel okullara bulaşma dedi dinlemedim. Bu sene yeter artık dedim.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balıkesir Bilnet (Bilfen )

3. Sınıfa gidiyor kızım, 2015 doğumlu. 3 yıldır aynı okulda.

4.Sınıfa da kayıt yaptırdık Kasım ayında kayıtlar açılır açılmaz. Erkan kayıt kesinlikle avantajlı.

28.000 TL den başladı galiba 1.sınıfta yemek dahil ( Yemek 3 öğün )

4.Sınıf için bu sene yemek hariç 120.000 TL ye kayıt oldu. Yemeği de erken belirlememe sebepleri gıda daki hızlı artış kaynaklı. ( Eğitim dönemine yakın açıklayacaklar )

Özele karşıydım, ama şimdi iyiki der gibiyim.

Eğitim, kullanım alanı avantajları ( Havuz, Buz Pateni, Tenis alanı, Normal spor salonu, Müzik odası iimkanları, görsel sanat odası, bilişim odası vs )

Sabah kahvaltı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı vs.

Eşimde bende çalıştığımız için çocuğumuzu sabahçı yada öğlenci olabileceği bir okula gönderemiyoruz. Göndersek bile öğleden sornası yada sabahı farklı bir kurs vs eğitim kurumunda geçmesi gerekli, oradan al okula götür ki bu öğlenleri imkansız benim için. vs vs

Kitap bedelleri biraz yüksek, kıyafetler aşırı değil ama piyasa fiyatına da değil.

Güvenli olması benim için ayrı bir önem arz ediyor. Okula giden kesim ve çizgisi az çok belli.

Ama ortaokul dönemini şimdiden ne yaparız düşünüyoruz.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kreş dönemi 3 yaş geçen sene yemek dahil 105.000 TL,
    Bu sene erken kayıt döneminde yemek dahil 183.000 TL

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mersin'de yaşıyorum, eşim buralı ve Mersin'i seviyoruz diye 5 sene önce kadar İstanbul'dan taşındık buraya. İlk geldiğimiz sene marka bilinilirliği sebebiyle Bahçeşehir Kolejine vermiştik. Bir takım olaylar ve midemizi bulandıran tavırlar sonrası paçayı zor kurtardık üçüncü ayda.
    Bahçeşehir'den sonra, önceki sayfalarda bazı arkadaşların düşündüğü gibi, devlet okuluna verelim, daha iyi olur, ne kadar kötü olabilir ki? Biz de devlet okulunda okuduk diyip yazdırdık. Bakın arkadaşlar, çocuklar ve maruz kaldıkları konusunda kendimize sıkıntı yaptığımız şeyler de huylarımız gibidir, herkesinki kendine doğrudur bence.. kimisi fazla önemsemez, maruz kalarak öğrensin der, kimisi (bizim gibi manyaklık derecesinde olup, alışana kadar okulun kapısında nöbet tutanlar hariç) biraz daha hassas yaklaşabilir.. fakat bu devlet okullarının savunulacak hiçbir tarafı yok kimse kusura bakmasın. Neredeyse ayda 2-3 defa yerel haber portallarında, bir okulda ilkokul düzeyinde çocuğun bıçaklandığı ve ağırlıklı olarak ölümle sonuçlandığı haberlerini okumaktan içimiz şişti.
    Şimdi özel okul konusuna gelecek olursam, devlet okulundan da aldıktan sonra çocuğu, ufak, kendi çapında, herkesin birbirini tanıdığı ve ilk etapta müdüre hanımı çok da sevdiğimiz bir okula vermiştik. Biz akademik başarıdan ziyade, endişelerimizden dolayı sosyal ilişkileri iyi olsun, aklımız kalmasın, haber alabilelim gibi konulara ağırlık verirken, birşey olduğunda bahçe duvarından bakınca, okulun tamamında ne olduğunu görebiliyor olmak aşırı iyi gelmişti. Hatta bu okul Mersin'in en uygun fiyatlı özel okullarından birisiydi. Kayıt olduğumuz sene 15.000 Lira, Geçen sene 27.000 Lira, bu sene de 40.000 Lira para verdik yıllık peşin. Bu sene yemek parası için 20 bin lira ödedik ki yemekler de bir halta benzese..
    Yeni sene için eğer okul ayakta kalırsa ki hiç sanmıyorum farklı olaylar var çünkü, 80-100 bin bandında bir fiyat olacağı konuları konuşuluyor henüz netleşmiş değil. Yemek de herhalde 40 bin lira olur düşüncesindeyim.
    İki fayansı aynı hizada döşeyebilecek bir adamın bile gerçekten çok zor bulunduğu, bir işi yapmış olmak için yapan insanların doldurduğu bu kentte, iyi bir öğretmen ya da iyi bir okul bulma umudunu tamamen yitirmiş durumda alternatif planlar üretme peşindeyim.
    Ben de konuya kaynak olmuş gibi oldum ama böyle fikirleri olan varsa da paylaşırsa çok sevinirim. Bu özel okul saçmalığı bariyerini nasıl atlayıp alternatif bir yol izleyebiliriz? Devlet okullarını saymıyorum, çünkü hiçbir güç beni devlet okullarının eskiden sahip olduğu idealistliğe halen sahip olduğu konusunda ikna edemez. Neticede aynı ülkede hep aynı şeylere maruz kalarak yaşıyoruz. Benim maruz kaldığım şeylere maruz kalmadan yaşayan kısıtlı bir tayfa illa vardır ama onlarla da işim olmaz. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir herhalde..
    Teşekkürler.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben biraz sunu merak etmeye basladim, 5 sene oldu tasinali ulkeden, 2000 lira olan kiralar 20.000 olmus, 60 bin olan okullar 400-500 olmus, 40-50 lira olan arabalar 800-900 olmus, satilik ev fiyatlarindan bahsetmiyorum bile.

bunlari nasil karsiliyorsunuz? yani ne kazaniyorsunuz su anda da mesela 1 milyona araba alip 500 bine cocugu okula gonderebiliyorsunuz yav? benim aklim almiyor
    5 sene önce sen ayrılırken herkes supervisor'dı 5 sene içinde aramızdaki en düşük pozisyon direktör oldu. COO, CEO, CFO kaynıyor buralar

Şaka bir yana da geçmişe göre oldukça dikkatli harcama yapıyoruz. En önemli bütçe kalemi Leyla ve geleceği. Kalan kalemleri kıra kıra gidiyoruz.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde 2,5 yaşında oğlum var. Zaten karamsardım. Konu iyice tuzu biberi oldu. Kafamda okul çağına geldiğinde nüfusu daha az bir ilçeye taşınıp devlet okuluna göndermek var. Şimdiden ufak yatırımlar yapmaya çalışıyorum. Biraz hisse biraz coin aldım 20 sene sonra bozmak üzere. Bu sene BES yapmayı düşünüyorum. fonda değerlenecek şekilde.

Hakikaten yazılan rakamlar korkunç. Biriktirilip yatırım yapılsa çocuk çalışmadan yaşayabilir. Yurt dışında okutmak daha ucuza gelecek gibi görünüyor.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde 2,5 yaşında oğlum var. Zaten karamsardım. Konu iyice tuzu biberi oldu. Kafamda okul çağına geldiğinde nüfusu daha az bir ilçeye taşınıp devlet okuluna göndermek var. Şimdiden ufak yatırımlar yapmaya çalışıyorum. Biraz hisse biraz coin aldım 20 sene sonra bozmak üzere. Bu sene BES yapmayı düşünüyorum. fonda değerlenecek şekilde.

Hakikaten yazılan rakamlar korkunç. Biriktirilip yatırım yapılsa çocuk çalışmadan yaşayabilir. Yurt dışında okutmak daha ucuza gelecek gibi görünüyor.
    benim kız moskova da özel ilkokula gidiyor. hafta da 4 saat ek ingilizce dersi dahil 8.000tl. Fiyat ruble olarak geçen sene de aynıydı yemek de kahvaltı + öğle yemeği toplam 1500tl aylığa geliyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kız moskova da özel ilkokula gidiyor. hafta da 4 saat ek ingilizce dersi dahil 8.000tl. Fiyat ruble olarak geçen sene de aynıydı yemek de kahvaltı + öğle yemeği toplam 1500tl aylığa geliyor.
    haftada 4 saat ingilizce kısmı kafa karıştırmasın fiyatlar aylık fiyat. yıllık ödeyene %20 indirim var.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben biraz sunu merak etmeye basladim, 5 sene oldu tasinali ulkeden, 2000 lira olan kiralar 20.000 olmus, 60 bin olan okullar 400-500 olmus, 40-50 lira olan arabalar 800-900 olmus, satilik ev fiyatlarindan bahsetmiyorum bile.

bunlari nasil karsiliyorsunuz? yani ne kazaniyorsunuz su anda da mesela 1 milyona araba alip 500 bine cocugu okula gonderebiliyorsunuz yav? benim aklim almiyor
    bizim de aklımız almıyor ki artık
    su çok güzel , gelsene
    biraz soğuk ama
    içine girince alışıyosun

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cocuk 5,5 yasında bu sene son aylık 9k, gecen sene 5k ödüyordum. Orman okulu için de yıllık 10k extra servis ücreti altında ödeme var ama zorunlu değil.
    seneye ilk okula baslıyor devlete vereceğim küçük için kreşle konuşacağz bakalım 2024-2025 sezonu ne olacak fiyatlar.
    Sizdeki fiyatları duyunca halimize çok şükür dedim ama yoruyor maliyetler.
    www.vava.cars

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "başlarım özeline de bilmemnesine de.. bi gidin lan" desen , nereye gideceksin?
    devlet okulları da hoşgeldin diye mendil açıyorlar , habire ota moka para topluyorlar
    eğitimin içeriği , sınıfların kalabalıklığı , öğretmenlerin eksikliği falan o konulara hiç girmeyelim bence..
    Kozyatağı, Erenköy civarındaki ilkokul ve ortaokullara bakmıştık. Öğretmen yoksa maalesef başka ders yapılmıyor ve ders boş geçiyor. Ha kaç kere denk gelinir bilemem. Tabi bir başka husus binanın ne kadar sağlam olduğu. Erenköy'deki iyi bilinen devlet okulu 2 senedir kapalı. Bina çürükmüş. İhaleye çıkılacak da müteahhit bulunacak da yapılacak da.
    Maalesef tablo hiç iç açıcı değil. Birde veli grubu ile ortak paydada buluşamama riski de bir hayli fazla. 29 Ekim'i kutlamasak, opsiyonel olsa diyen bir grup ile ben anlaşamam. Hadi herşeye katlandın, bu seferde özellikle yabancı dil açığını kapatmak için dışarıda kurslarda çocuğu süründüreceksin.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden veliler diğer velilerle bu kadar muhatap değildi
    dahası eskinden veliler bu kadar katılmazdı her bişeye
    ben hatırlamıyorum hiç kendi çocukluğumdan anamı babamı bu şekil..
    e şimdi her haltın içine velileri soktular , öğrenci okutmanın ötesine geçti velilik müessesesi
    şimdi okul içeriği başka konu , veli konfigürasyonu başka konu oldu maalesef
    velilerin anlaşıp anlaşmaması bu bebelerin okul hayatının bu kadar niye içinde onu kimse sorgulamıyor
    iş öyle bir çorbalanmış ki
    ooooff oooffff
    hangi işin neresinden tutulacak ki

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha servis ne olacak belirsiz
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mevki: istanbul / kağıthane
    okul: kağıthane final

2 çocuk (kızım 4 e, oğlum 2 ye gidiyor)

bu sene 85 (kızım)-70 (oğlum) verdik.. eğitim-yemek(kavaltı ve öğle yemeği)-giyim-kitaplar ((ev-okul arası 1km yok, bu sebepten biz bırakıyoruz servis yok))

önümüzdeki sene ne olcak bilmiyoruz.. Sonumuz hayrolsun..

Saygılar
    Rıdvan...

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beylikdüzünde 210 bin + kdv fiyat verdi okulumuz 1. Sınıf için. Yemek ücreti haziranda belirlenecekmiş üzerine eklenecekmiş. Ben çok merak ediyorum öğretmenlere ne kadar maaş veriyorlardı ne kadara çıkardılar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler