User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
102 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 2024 okul fiyatlari artislari

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanları okuyunca dedim iyiki çocuk yapmamışım allah yardımcınız olsun.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilfen Ataşehir ilkokul 1. sınıf için 600.000 TL
    Koç Lise 1. sınıf için henüz net olmamakla beraber 1.000.000 TL

Abim ailesiyle İngilterede. International okula gidiyor çocuklar. O yüzden orada da biraz pahalı ama seneye iş gereği buraya dönme ihtimallerine karşılık okullardan aldığı fiyatlar bu şekilde.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2022 de anaokuluna aylık 4500 TL den ödeyerek 10 ayda toplam 45 bin ödedik. 2023 için 100bin derler 90bine anlaşırız diyorlardı. 145 bin dediler. Neymiş milli eğitimde ciddi uyarı almışlar civardaki en ucuz okul bunlarmış mış mış. Eşimin de özel okulda öğretmen olduğunu bile bile bu yalanı söylediler. Küfürler ede ede al aşağı ver yukarı senelik peşin olarak 110bin TL ye anlaştık. Şimdi ilk okul bakıyoruz seneye için ama bizim kıstaslarımız biraz farklı olduğu için fiyatlar 120 bin TL ile 600 bin TL arasında değişiyor. Yemek vs.vs. hariç rakamlar.

Bu arada devlet okulu diyorsunuz da yakın zamanda devlet okullarına girip çıkmışlığınız var mı bilmiyorum? Sadece sınıf kalabalığı için bile devlet okulundan uzak durmak bir sebep. Bizde devlet okulu seçenekler arasında değil maalesef. Ancak ne bilim çok iyi bir devlet okulu vardır. Oraya gitmek için kendi evimizi kiraya verip ordan bir yere taşınmamız felan gerekiyordur gibi ütopik bir plan ile belki ancak.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abim ailesiyle İngilterede. International okula gidiyor çocuklar. O yüzden orada da biraz pahalı ama seneye iş gereği buraya dönme ihtimallerine karşılık okullardan aldığı fiyatlar bu şekilde.
    600.000TL - 1.000.000 TL nedir yahu Özel Üniversite kaç para oldu

Balıkesirde 120 veriyoruz millet owww diyor, bunları duysalar çocuk yapmaktan vazgeçerler.

Gerçekten İstanbul'da yaşamak ayrı bir sanat.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kızımda bilindik bir anaokulunda, erken kayıt 225bin TL + Kırtasiye peşin ödemede,
    Yeni kayıt rakamını bilmiyorum ama çok fazladır çünkü ilk kayıt yaptırdığım sene hemen hemen %70 fazla ödemiştim kayıt yenileyenlerden,

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sınıflarımız da led aydınlatmalar, cam tavan ve masajlı napa deri koltuk paketi bulunmaktadır

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapmayın etmeyin. tamam devlet okulları süper olmayabilir ama aradaki farkın çok daha azı ile yabancı dil kursu ve ekstra sporlara yollarsınız çocukları. bu paraları verdikçe özel okullar günden güne daha da sapıtacak.
    kesinlikle katılıyorum şuan benim ufaklık 4 sınıfa gidiyor devlet okuluna buradaki ilk okul seviyesinde özel diye tabir ettiğiniz tüm okullarda verilen eğitim ile aynı eğitimi alıyor ben dışardan destekleyerek ingilizce aldırıyorum ve şuan b2 seviyesinde ingilizcesi var yani haftada iki canlı derse bire bir ingilince konuşuyor ve öyle böyle değil hiç takılmadan hatasız o sebeple ülkede bulunan bir kaç özel okul harici tüm okullar ticarethane
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınıflarımız da led aydınlatmalar, cam tavan ve masajlı napa deri koltuk paketi bulunmaktadır
    Sınıflarımızda her köşe ve sırada airbag vardır. Öğrenciler bizzat helikopter ile evlerinden alınıp, ders bitiminde evlerine bırakılacaktır. Ödevleri öğretmenlerimiz bizzzat yapıp öğrencilere sunacaktır. Bu sayede öğrenciler ödev de yapmayacaktır. Ayrıca, öğlenleri somon ızgara, dallas steak... çıkmaktadır.
    Bu ne spor gazatesi böyle fiyat mı olur ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama özel okulların verdiği eğitim, bizlerin öğrencilik hayatının iyi devlet okullarından pek de farklı değil. İktisadi açıdan mutlak zarar bir operasyon yürütüyoruz. Türkiyede 1-2 özel okul hariç verdiğimiz paraları amorti etmeye çocukların bordrolu yaşam sürelerinin yetmesi çok ama çok zor. Bugün 1m TRY, ülke sınırlarındaki çoğu üniversite mezunundan fazla kazanıyor... E kaç m try bütçe öngörüyoruz toplam eğitim hayatları boyunca?

Zaten bizleri tetikleyen temel etken de eğitim kalitesi değil aslında. Günün sonunda örnek aldıkları ve maruz kaldıkları sonucunda evlerimizde tanıyamadığımız evlatlar görmenin geri dönüşü kolay olmayacak, belkide mümkün değil. İyi insan yetiştirmek istiyoruz kısacası.

Devlet okulları öyle bir durumda ki ebeveyn olarak kendimizi ister istemez bütçemize uyabilecek bir özel okulda buluyoruz. Bir şekilde de kendimizi ikna ediyoruz.

Kök sebep düzelmedikçe bunu bilen eğitim sektörü bizlere karşı durumu silahlaştırmaya devam edecek.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınıflarımızda her köşe ve sırada airbag vardır. Öğrenciler bizzat helikopter ile evlerinden alınıp, ders bitiminde evlerine bırakılacaktır. Ödevleri öğretmenlerimiz bizzzat yapıp öğrencilere sunacaktır. Bu sayede öğrenciler ödev de yapmayacaktır. Ayrıca, öğlenleri somon ızgara, dallas steak... çıkmaktadır.
    Bu ne spor gazatesi böyle fiyat mı olur ya.
    Eşimin eski çalıştığı okul MEF okullarıydı. Hemen üstünde Zorlu Tower var. Okuldan bir sınıf öğretmeni derste toplu taşıma araçlarına örnek verin diyince bir kız "helikopter" demiş. "Kızım helikopter toplu taşımamı ?" diyince "biz her sabah helikopter ile geliyoruz" demiş. Çiftlik evlerinden Zorlu Tower'a helikopter sonrası aşağı Ulus'a özel şoför ile gelen Zorlu'nun torunu tabi toplu taşıma olarak helikopteri söyleyecek.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim de aklımız almıyor ki artık
    su çok güzel , gelsene
    biraz soğuk ama
    içine girince alışıyosun
    ne diyeyim kiskandik kompile ulkece sizi kurulu duzenim olmasa gelirdim de kurulu duzen var :P

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne diyeyim kiskandik kompile ulkece sizi kurulu duzenim olmasa gelirdim de kurulu duzen var :P
    hak veriyorum
    London , acı vatan
    helak oldunuz oralarda

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence konu biraz da çocukla alakalı, ben tembel bir adamdım ama zekiydim. Çalışmadan okulda dinlediğimle ortalama notlar alır geçerdim.

Ben okudum yıllarca, üstüne yüksek lisans yaptım, üstüne smmm ruhsatı aldım vs hep kovaladık kısacası.

Geldiğim nokta da bakıyorum benden 1.5 yaş küçük erkek kardeşim ticaret yapıyor ve durumu benden daha iyi. Okulla işi yoktu, zorla liseyi bitirdi.

Bu açıdan okul eğitimi benim gördüğüm zorunluluktan öteye gitmiyor, artık üniversite okumanın da bir kifayeti kalmadı, fark yaratabiliyor musun mesela.

Ben işletme mezunuyum o zaman puan yeten en yakın okul saü idi, girdik bitirdik çıktık.

Ben gibi şimdi 1000 lerce işletme mezunu var. Bu mezun gençlerin çoğu işsiz, eğer zamanında kendi becerilerine göre yönlendirilselerdi belki de daha mutlu olacakları işler yapacaklardı.

Sürekli bir "kurumsal" insan yetiştirme derdindeyiz gibi geliyor. Benim müdahale imkanım olsaydı (velayet anne de) devlet okuluna gönderir, sadece dil için ek destek verirdim.

Artık dil bilmeyen insanın geçerliliği yok, sonra yolunu çizerdik birlikte.

ideal olarak görünenin dışında bir bakış açısı bu bazılarına ters gelecektir eminim.

Ama bu gün (Maalesef) std bir çalışanın şirketlerdeki üst düzey yöneticilere kiralanan arabanın kira bedeli kadar bile bir değeri yok.

Diplomalı işsiz yetiştiriyoruz, özellikle apartmanlara kurulmuş tabela üniversitelerinde.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kızımın gittiği Bilnet(Bilfen) eğitim güzel, ingilizce eğitimi de başarılı. (Çocukla da bağlantılı tabi)
    Ben bu sene Cambly ye üye oldum, haftada 1 gün yarım saat online çalışma yapıyor.
    Evde bazı günler sadece ingilizce konuşma oyunu yapıyoruz(kendi yetkinliğimce)

Yazın İtalya ya gittiğimizde bazı siparişleri kızıma verdirdim, isteklerini garsonlara kendisinin söylemesini istedim vs ki özgüveni gelişsin diye.

Olabildiğince yatırımı çocuğun dil gelişimi ve sosyal becerisine yapıyoruz. Biraz daha geliştirince 2.yabancı dile yoğunlaştıracağım.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence konu biraz da çocukla alakalı, ben tembel bir adamdım ama zekiydim. Çalışmadan okulda dinlediğimle ortalama notlar alır geçerdim.

Ben okudum yıllarca, üstüne yüksek lisans yaptım, üstüne smmm ruhsatı aldım vs hep kovaladık kısacası.

Geldiğim nokta da bakıyorum benden 1.5 yaş küçük erkek kardeşim ticaret yapıyor ve durumu benden daha iyi. Okulla işi yoktu, zorla liseyi bitirdi.

Bu açıdan okul eğitimi benim gördüğüm zorunluluktan öteye gitmiyor, artık üniversite okumanın da bir kifayeti kalmadı, fark yaratabiliyor musun mesela.

Ben işletme mezunuyum o zaman puan yeten en yakın okul saü idi, girdik bitirdik çıktık.

Ben gibi şimdi 1000 lerce işletme mezunu var. Bu mezun gençlerin çoğu işsiz, eğer zamanında kendi becerilerine göre yönlendirilselerdi belki de daha mutlu olacakları işler yapacaklardı.

Sürekli bir "kurumsal" insan yetiştirme derdindeyiz gibi geliyor. Benim müdahale imkanım olsaydı (velayet anne de) devlet okuluna gönderir, sadece dil için ek destek verirdim.

Artık dil bilmeyen insanın geçerliliği yok, sonra yolunu çizerdik birlikte.

ideal olarak görünenin dışında bir bakış açısı bu bazılarına ters gelecektir eminim.

Ama bu gün (Maalesef) std bir çalışanın şirketlerdeki üst düzey yöneticilere kiralanan arabanın kira bedeli kadar bile bir değeri yok.

Diplomalı işsiz yetiştiriyoruz, özellikle apartmanlara kurulmuş tabela üniversitelerinde.
    Aslında bu şöyle bir denklem

Eğer çocuğun imkanı var ise ve kapasitesi ticari eylemler gerçekleştirebiliyor yani elinde hiç imkanı olmayan kişilerin yapabileceği herhangi bir girişim ülkemizde maalesef mevcut değil yani ben oradan buradan ekleyim 100.000 TL kredi çekeyim ile maalesef artık sadece dükkan ( o da belki ) tutabiliyor.

Fakat kırsal kesimi düşünün ya da gerçekten çok ama çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren aileleri o durumda da okuyan bir kişi örneğin bankacı olarak kendi çekirdek ailesinin kaderini oluşturabiliyor çünkü o şartlarda herhangi bir girişimi bırakın karın doyurma mücadelesinden ötesi olmuyor.

Kısacası eğitim 10 yıl önce gerektiği kadar popüler değil bence evet bundan 10-20 yıl önce eğitimin bir rasyonel karşılığı vardı bunu da her şehire üniversite açarak her ile 1000 banka şubesi açarak bitirdik...

Artık diplomanın değeri çok düşük zaten asgari ücret ile diplomalı 08.00-17.00 çalışanın aldığı maaş bir birine eşit hale geldi neredeyse memuriyet hariç hiçbir maaşlı işin en azından başlangıç seviyelerinde değeri kalmadı maalesef.

İstanbul için şöyle bir matematik var 12 ( ilkokul-ortaokul-lise ) 2 ( kreş-anaokulu ) 5 ( hazırlık + 4 yıllık lisans bölümü ) 19 yıllık bir eğitim hayatı mevcut. bu 19 yıllık eğitim hayatını tamamen özel okullarda geçiren biri olarak söylüyorum şu an güncel rakamlarla herhalde bu eğitim minimum 500k $ a patlıyor yazık günah o para ile ciddi bir yatırım yapıp çocuğunuzun gelecek kaygısını azaltabilirsiniz.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingilizce öğretmeyin demiyorum ama bence rusça öğrettirin gelecekte para rusya da olacak bence. özellikle mühendis ve mimar kesinlikle rusça öğrenirse işsiz kalmaz ve kaliteli yaşam sürer.

bence gelecekte mimar mühendisler en iyi maaşları rusya da alacak. rusya da ki binaların tamamı yenilenecek, söz verdikleri gibi yenilemenin sadece %5in de başarılı olabilseler 40 senelik iş var şimdiden inşaat ve mimari sektörde. üstelik son 10 yılda çok fazla inovasyon center silikon vadisi yatırımı yaptılar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ülke saçma sapan hal aldı. Ben 2.üniversite için Kültür Üniversitesine gittim askere gitmemek için. Gece vardiyasında vardiya amiri olarak çalışarak ödedim okul parasını ki cebime de para kalıyordu. Senede 5150 USD ödüyordum 99 da. Şu anda ne kadardır bilemiyorum.
    Bir arkadaşım hali vakti yerinde. Eski bahriyeli subay. İki kızı var. İkisini de devlet okuluna verdi öğleden sonraları için bazı dersler için özel öğretmen tuttu. Bazı dersleri de kendisi veriyor hem de çocuklarla vakit geçiriyorum diyor. Büyük kızı geçen sene özel okul sınavında üst düzey bir okuldan %100 burs kazandı ona rağmen göndermedi. İyi yoldayız demek ki dedi aynı yöntemle devam ediyor. Ne kadar tutuyor diye sordum özel okula göre çok çok daha iyi hem de işine yarayacak dersler için özel ders alıyoruz. Çocuklar neye kanalize ise o derslere yönlendirdik şimdi daha da iyi öğreniyorlar dedi.
    IN BOOST WE TRUST

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuğum ANKARA da bulunan Ovacık sınav kolejinde okuyor 1. sınıf 120 bin tl okul ve yemek için ödemiştim. 20 bin tl kırtasiye + kdv farkı ödedim.Buna ek olarak 10 bin tl civarı da kıyafetleri tutmuştu.

2. sınıf için rakamın önemi yok ben göndermeyecem çocuğu özele

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün kayıt yenilemeye gittim.
    %76 zamlı rakam verdi.
    Bakanlık %57 diyor dedim.
    Onlar da bana %57 sizin geçen seneki ücretiniz üzerine değil, bizim geçen sene MEB'e bildirdiğimiz ücretin üzerine %57 max zam dedi.
    Okul ücreti geçen yıl 180k TL olarak bildirilmiş MEB'e.
    Sizden istenen ücret buna kıyasla çok düşük dediler.
    Kayıt yapmadan çıktım.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler