User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
102 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 2024 okul fiyatlari artislari

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu paraları okula vermek yerine cocuğun geleceği için tekirdağ kırklareli arsa tarla bişey alın bence ilerde iyi para yapar cocuğunuz da dua eder
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu paraları okula vermek yerine cocuğun geleceği için tekirdağ kırklareli arsa tarla bişey alın bence ilerde iyi para yapar cocuğunuz da dua eder
    Açıkçası ben aynı cümleleri eşime söylüyorum. Sonra dönüp hayatın gerçekleriyle yüzleştiğimde gücüme göre bir okula vermek zorunda olduğum aklıma geliyor, bu cümleler öylesine kalıyor.

Yoksa Enflasyon oranında artışlarla beraber 10 yıllık eğitimi bir çocuğun 100.000-130.000 Dolar bandında gerçekleşiyor.

Ana okullarına girerken bile mülakata giriyor çocuklar. Göstermelik vs diye düşünürdüm bizden önceki çocuk reddedilince artık işin iyice suyunun çıktığını fark ettim. Çizim yaptırıyorlar, oyun oynatıyorlar, ingilizce soru soruyorlar vs. 3,5 yaşında çocuk şimdiden bu sınav rekabet düzeninin içinde buluyor kendini.

Buna da biz ( ebeveynler ) çanak tutmak zorundayız gibi oluyor. Göndermek istediğim ilk okulların hepsi; ''Ya anaokulunu bize yazdırırsınız oradan geçişe izin veririz ya da bizim sınavlarımıza girer, okuma, yazma, matematik için.'' diyor ilk okul 1. sınıf için. Yahu sizin göreviniz bunu öğretmek değil mi diyemiyorsunuz herkes aynı sonsuz döngüye girmiş.

Çok acaip oldu bu eğitim sistemi. Ben ilk okul- orta okul - lise ve son olarak üniversiteyi oldukça iyi okullarda ama devlet okullarında okudum. Şimdi mezun olduğum neredeyse hiç bir okula göndermek istemeyebilirim çocuğumu.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etrafımdaki herkesin çocuğu özel okula gitti veya gidiyor.

Ben çocuklarım olmadan önce de aynı şeyi söylüyordum, çocuklarım olunca da söylediğimi yapıyorum.

Kızım mahallemdeki devlet okuluna gidiyor 3. sınıf, oğlum seneye oyun grubuna başlar muhtemelen.. özel okula vereceğim parayı biriktirdim - biriktiriyorum. birikeni de lisede harcarım gibime geliyor.

lise ve üniversite çok daha önemli bence.. okuma yazma öğrenmesi için fahiş fiyatlar ödemem.. devlet okulu başta bi 5-10 istedi evet, başka bir şey yok..

Arkadaşları çıkışta ya bize geliyorlar ya bizimkiler gidiyor vizyonu normal veya bi tık üst ailelere.. kendi adıma konuşuyorum, kızım okulunu, öğretmenini ve arkadaşlarını seviyor çokta mutlu.. biz de öyle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğitim seviyesi de eskisi gibi değil. 4-5 sene önce ilk mezun olduğum Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümüne uğradım okula diplomamı yeniden çıkarttırmak için. Hala çıkarttıramadım o kısmı ayrı. Okulda hocalarla konuştum. Adamlar eğitim sisteminden şikayetçi. Tekstil Mühendisliği en zon bölümlerden biridir. Elektronik makine cart curt ne varsa hepsini görürsün. Adamlar okulu kazananlar dersleri geçebilecek eğitim seviyesinde olmadıkları için sürekli sınıfta kalıyor. Dekanlıkta hocalara baskı yapıyor geçirsinler diye. Bölüm puanı benim zamanımda en yüksek puanlı bölümlerden biriyken şu anda en düşük puanlı bölüm. Ziraatin bile puanı daha yüksek. Kazananlarda düşük kapasiteli öğrenciler ama dersler zor. Devlet lisesinden çok az öğrenci geliyor gelenlerin çoğu özel liselerden geliyor ama durumlar ortada demişlerdi.
    IN BOOST WE TRUST

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunca para veriliyor ne yetişiyor ülkede ? koskoca bir hiç. en iyi ünv miz dünyada 650. sıralarda. çoğu ünv. miz avrupada lise düzeyinden farksız. kısaca birkaç eğitim kurumu hariç çoğu devlet okullarının verdiği eğitimden farksız. fazladan havuzu basketbol sahası vs var.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğitim seviyesi de eskisi gibi değil. 4-5 sene önce ilk mezun olduğum Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümüne uğradım okula diplomamı yeniden çıkarttırmak için. Hala çıkarttıramadım o kısmı ayrı. Okulda hocalarla konuştum. Adamlar eğitim sisteminden şikayetçi. Tekstil Mühendisliği en zon bölümlerden biridir. Elektronik makine cart curt ne varsa hepsini görürsün. Adamlar okulu kazananlar dersleri geçebilecek eğitim seviyesinde olmadıkları için sürekli sınıfta kalıyor. Dekanlıkta hocalara baskı yapıyor geçirsinler diye. Bölüm puanı benim zamanımda en yüksek puanlı bölümlerden biriyken şu anda en düşük puanlı bölüm. Ziraatin bile puanı daha yüksek. Kazananlarda düşük kapasiteli öğrenciler ama dersler zor. Devlet lisesinden çok az öğrenci geliyor gelenlerin çoğu özel liselerden geliyor ama durumlar ortada demişlerdi.
    ben de 2005 giriş ege mezunuyum, mevcut seviye farkını ben bile hissedebiliyorum maalesef.

bu arada konu ile ilgili
    Yalova 3-4 yaş kreş : okul + yemek 185k erken kayıt, yaz dönemi hariç

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben meslek lisesinde öğretmenim ne isterseniz sorabilirsiniz
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sefa_vts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben aynı cümleleri eşime söylüyorum. Sonra dönüp hayatın gerçekleriyle yüzleştiğimde gücüme göre bir okula vermek zorunda olduğum aklıma geliyor, bu cümleler öylesine kalıyor.

Yoksa Enflasyon oranında artışlarla beraber 10 yıllık eğitimi bir çocuğun 100.000-130.000 Dolar bandında gerçekleşiyor.

Ana okullarına girerken bile mülakata giriyor çocuklar. Göstermelik vs diye düşünürdüm bizden önceki çocuk reddedilince artık işin iyice suyunun çıktığını fark ettim. Çizim yaptırıyorlar, oyun oynatıyorlar, ingilizce soru soruyorlar vs. 3,5 yaşında çocuk şimdiden bu sınav rekabet düzeninin içinde buluyor kendini.

Buna da biz ( ebeveynler ) çanak tutmak zorundayız gibi oluyor. Göndermek istediğim ilk okulların hepsi; ''Ya anaokulunu bize yazdırırsınız oradan geçişe izin veririz ya da bizim sınavlarımıza girer, okuma, yazma, matematik için.'' diyor ilk okul 1. sınıf için. Yahu sizin göreviniz bunu öğretmek değil mi diyemiyorsunuz herkes aynı sonsuz döngüye girmiş.

Çok acaip oldu bu eğitim sistemi. Ben ilk okul- orta okul - lise ve son olarak üniversiteyi oldukça iyi okullarda ama devlet okullarında okudum. Şimdi mezun olduğum neredeyse hiç bir okula göndermek istemeyebilirim çocuğumu.
    Büyüyünce bir bakacak eli kalem tutmamış hasbel kader bir ustanın yanına çırak, sanayiye çırak, ya da kepapçıda yamak olarak çalışan biri ondan çok kazanıyor olacak

Ben de okudum. Girmediğim sınav kalmadı. sonuç aynen bu...

Vinç operatörü olmak varmış. Hangi anne baba böyle idealle insan yetiştirir bilemiyorum
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4+4+4 eğitim sistemi ile beraber önce sanayide yetişecek adamları kaybettik, teknik eleman yetiştirememeye başladık. Üni.de yayın yapmadan ingilizce bilmeden hocalar türemeye başladığından beri eğitim rezalet durumda e sonucu olarakta Üni eğitimleri yerlerde. Yeğenlerin hepsi özel okulda , 6 yeğen var , 3 ü sorunsuz ve gayet başarılı , 3'ünün umrunda değil,
    Diyanette her şeye maydanoz olmaya devam ediyor , demekki daha da beter olacak sistem. şu para şuna verilmez kavramından çıktım artık, okullar bile kaptırabildiğine kaptırıyor. Gık'ımız çıkmıyor..
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 yaşımdan beri hep şu cümleyi kurardım; kendi dölümü büyütüp adam etmek için aşağı yukarı 1 milyon lira para dökeceğim, ne için , bir yerlerde asgari ücretin bir tık üstüne özel sektörde işe başlasın diye...
    bu şartlarda ülkeye çocuk bırakılmaz da dedim, bu uğurda yaşadım, çocuk istediğini fark ettiğim hiç bir kızın önünü kapatmadım hatta 2. kez görüşmedim bile.

artık bu görüşüm de değişti, bu dünyaya çocuk bırakılmaz diyorum.
    3. dünya savaşını mı görecekler, mutant zombi virüslerini mi görecekler , deprem mi görecekler, kuraklık mı görecekler ne görecekler belli değil.

yeni nişanlandım, 2 sene birlikteliğim döneminde de defalarca söyledim, içinde 200gr çocuk sevgisi varsa benimle vakit kaybetme , 6 ay üzülürsün sonunda çocuğuna baba olacak kafada biriyle olursun dedim. neticede düğün tarihi aldık bile.

bu postu takip ettikçe ,yıllık, temizinden 500 bin ve üzerini bu hayatı sonuna kadar güzel yaşamak için harcamanın ne büyük bir lüks olduğunu yine görmüş oldum.

Allah herkese hayırlı evlat yetiştirmeyi nasip etsin, güç kuvvet sabır versin.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kiralar uçtu ve aşırı yükseldi

gecen sene 4katlı bina(ö.okul) 90k kira verirken,şuan 300k isteniyor.

bunu kimse görmüyormu,görüyor.bence sistematik bir artış uygulanıyor.

kiralar bu kadar uçmasa artış oranlarıda bukadar %ler konuşulmazı.bu sadece okullardada değil,cafe,lokanta,tüm esnafta aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün açıkladılar. %130 zam yapmışlar....
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiralar uçtu ve aşırı yükseldi

gecen sene 4katlı bina(ö.okul) 90k kira verirken,şuan 300k isteniyor.

bunu kimse görmüyormu,görüyor.bence sistematik bir artış uygulanıyor.

kiralar bu kadar uçmasa artış oranlarıda bukadar %ler konuşulmazı.bu sadece okullardada değil,cafe,lokanta,tüm esnafta aynı
    Kira her okul için arttı, bazı özel okullar 150-200 bandında fiyat belirlerken bazıları 300-500-1000 diyor sorun orda. Fazla para isteyen öğretmene fazla para vermiyor mesela. Birde özel okullar her öğrenci için devletten belli bir ödeme alıyor diye biliyorum. Kızım anaokulunda şuan, geçen sene 120 bin olan 1. Sınıf ücretini yemek dahil 300 bin yaptılar teşekkür ederiz kayıt yenilemeyi düşünmüyoruz dedik. Okulun ısrarı üzerine yarın görüşmeye gidicez bakalım ne diyecekler

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12. Sınıfta çocugu olan varsa açık liseye aldırıp dersane vs saglam bir yol çizebilir
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okullar ticarethane üstünde karlılıkla çalışıyor. yaklaşık 20 öğrenciden aldığı yıllık ücret binanın yıllık kira vs masrafını karşılıyor. Öğretmen ücretleri komik seviyede. O nedenle adamların kazançları öyle böyle değil.
    IN BOOST WE TRUST

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizimkinin 3.sınıf ücreti 220 bin TL civarında. Diğerlerini görünce şükür dedik

Daha önce de çok konusu geçti yazdık çizdik, üniversiteye kadar özel okulda okumuş biri olarak şiddetle devlete karşı çıkıyordum, liseye kadar da devlette okumuş olan eşim de tam tersini söylüyordu. Sonunda hanımcılık kazandı tabi :P
    Tabi işin aslı, devlette olanları görünce midem bulandı.

Ha atıyorum kişi sayısının bol olduğu yerlerde saçmalıklar oluyor ama mesela hanımın bi akrabası Ümraniye'de bi devlet okuluna vermiş iyi olduğunu bildiği, gayet rahatız, öğretmeni iyi, sınıfı iyi, öyle saçma sapan para da istemiyorlar dedi. Revaçta olan yerler kara borsa moduna girmiş, yüksek fiyata araba satmaya çalışan rüşvet isteyen bayi muhabbeti işte aynı...

Örneğin Antalya'daki arkadaş da sorun yaşamadığını söylüyor. Sorun İstanbul'da zaten agalar

Bir de asıl sinir olmaya başladığım şey, otobüs servis kazalarını falan gördükçe, trafikte bir sürü malla karşılaşınca, ulan diyorum iyi ki çocuk servisle okula gitmiyor. 65 yaşında daha camdaki buğu nasıl çözülür bilmeyen, trafikte kafası çalışmayan, ofansif defansif sürüş teknikleri anlamında bir halt bilmeyen öküzün birine veya genç de olsa serseri dallamanın birine düşecek, sonra bi de bunlara dalmak zorunda kalacağım, hanıma diyorum ki hiç elleme, okutabildiğimiz kadar burada okutalım. Çocuk sabahın köründe kalkacak, 2 saat akşam yol gelecek falan. Tüm bunların üzerine 500 bin TL para vereceksin bu okullara, abovv

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimkinin 3.sınıf ücreti 220 bin TL civarında. Diğerlerini görünce şükür dedik

Daha önce de çok konusu geçti yazdık çizdik, üniversiteye kadar özel okulda okumuş biri olarak şiddetle devlete karşı çıkıyordum, liseye kadar da devlette okumuş olan eşim de tam tersini söylüyordu. Sonunda hanımcılık kazandı tabi :P
    Tabi işin aslı, devlette olanları görünce midem bulandı.

Ha atıyorum kişi sayısının bol olduğu yerlerde saçmalıklar oluyor ama mesela hanımın bi akrabası Ümraniye'de bi devlet okuluna vermiş iyi olduğunu bildiği, gayet rahatız, öğretmeni iyi, sınıfı iyi, öyle saçma sapan para da istemiyorlar dedi. Revaçta olan yerler kara borsa moduna girmiş, yüksek fiyata araba satmaya çalışan rüşvet isteyen bayi muhabbeti işte aynı...

Örneğin Antalya'daki arkadaş da sorun yaşamadığını söylüyor. Sorun İstanbul'da zaten agalar

Bir de asıl sinir olmaya başladığım şey, otobüs servis kazalarını falan gördükçe, trafikte bir sürü malla karşılaşınca, ulan diyorum iyi ki çocuk servisle okula gitmiyor. 65 yaşında daha camdaki buğu nasıl çözülür bilmeyen, trafikte kafası çalışmayan, ofansif defansif sürüş teknikleri anlamında bir halt bilmeyen öküzün birine veya genç de olsa serseri dallamanın birine düşecek, sonra bi de bunlara dalmak zorunda kalacağım, hanıma diyorum ki hiç elleme, okutabildiğimiz kadar burada okutalım. Çocuk sabahın köründe kalkacak, 2 saat akşam yol gelecek falan. Tüm bunların üzerine 500 bin TL para vereceksin bu okullara, abovv
    Valla 2 kere okudum ama çocuk özel de mi devlette mi tam emin olamadım. Her cümlede farklı algılıyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla 2 kere okudum ama çocuk özel de mi devlette mi tam emin olamadım. Her cümlede farklı algılıyorum.
    Cümle karışmış olabilir hoca 1'e başlarkenki durumdan bahsettim, yoksa çocuk bu sene 2.sınıfta zaten

Eşim devlet okulunda okumuş hep, çocuğumuz için özel okul istedi başından beri. Devleti yaşananları biliyorum gitmesin diye...
    Ben ise çocukluğumda hep özelde okudum, hiç bir faydasını olayını görmedim, hatta okulum devlet okulu gibiydi, bütün it kopuk bizdeydi, bi üniversitem devlet oldu Ben devleti savunuyordum o yüzden, ne gerek var özele falan diye..

Sonuç olarak çocuk özelde

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bu işin sonu çok farklı bir yere gidiyor kimse dikkat çekmiyor ama müfredatlar özel okullarda da aynı devlet okullarında da sadece eğitimi veren kurumun + ve - leri öğretmenlerin + ve - leri var.

Şimdi devlet okullarında iyi okulların bir çoğu özellikle liseler imam hatip oldu. ilk ve ortaokullarda ise eğitim kalitesinde sorunlar olduğu dile getiriliyor fakat özel okullar için hiç yaptırım göremiyoruz...

günün sonunda özel okullara ciddi yaptırımlar ve boykot uygulanıp özellikle orta kesim devlet okullarına yönlenirse yeni muhafazakar bir eğitim sistemi görebiliriz dini muhafazakarlık ayrı bazı konularda noksan eğitim müfredatları baskılanmış bir tarih göreceklerini düşünüyorum...

umarım bir an önce eğitim kurumları biraz daha normal fiyatlara iner ve bu tartışmalar büyümez.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler