User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Basınçlı Yıkama Makinası hk.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Translate: K2 olan ürün, elimizle hortumun yarısını kapatıp yaptığımız tazyikten daha güçlü çıkışa sahip midir? 2-3 günlük kurumuş kuş pisliğini çıkarır mı
    hortum ve parmakla kıyaslanmayacak kadar basınç verir tabii ki

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem saçma yıkama fiyatları, o saçma rakama rağmen, iğrenç kalitede malzeme ve hatta fırça kullanılması ve yıkamacıda sıra bekleme gibi hususlardan bıktığımdan, linkteki aleti aldım.
    Hepsiburada.com | Guvenlik
    Şu ana kadar iki kez kullandım. birisinde tek araba, diğerinde ise iki araba arka arkaya yıkadım. Tek batarya ile iki araç yıkanabiliyor. Basınç da tatmin edici ama bir Karcher gibi büyük aletlerdeki basınç yok. elektrik için priz, su için de çeşme ihtiyacı ortadan kalkıyor. Sadece ilk su basılırken, hortumun tamamen su içine daldırılıp, sistemde hava kalmadığına emin olmak lazım.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben de K5 bakıyorum, şarj istasyonunu kurdururken bunu düşünerek 220 prizde koydum kutuya. Sanıyorum ki k5 altındaki basınç çok tatmin edici değil. Hem Foam lance hem de yıkmama için K5 e yönelicem ben de. Bu arada bence cilalı seramikli ppf li arabada basınca çok ta gerek yok, gereksiz bir fantezi gibi geliyor ama bakalım.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence K5 altına bakmamak lazım. iyisini kullanmadığınızda diğerleri yetecek gibi görülebilir ancak yetersiz. K5 ve k7 bakılmalı (Taşımada ağırlık sorun olmayacaksa )

Kir çözme konusunda yüzeyi yeterince ıslatıp , yeterince beklerseniz çıkmayacak kir yoktur. Burada zaman devreye giriyor. Zaman kısıtlı olacağından makinanın debisi ve basıncı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi kir çözüyor.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 senedir K5 kullanan biri olarak başlangıç kesinlikle K5 seviyesinde olmalı. K5 seviyesi altındaki makineler tozlu araçları rahatlıklar yıkar fakat yoğun kirli araçlarda çamuru tam olarak çözmeyecektir.

Kullandığınız şampuanda önemli. Kiri sağlam söken şampuanlar yüzeyde ki korumayı da söküyor. O yüzden burada basıncın önemi ortaya çıkıyor.

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıldır K3 kullanıyorum, arada dinlendirerek 3 araba yıkıyorum bir sorun çıkarmadı şimdilik. Sadece içerisinde gelen köpük atma aparatı iyi değil, KÖROĞLU'nun paylaştığı bu ürünle (2'si 1 arada kopuk tabancası, kar kopuğu, mızrak, ayarlanabilir sabunluk, 1 l tencere başlığı, 1/4 inc (1/4 inc) hızlı bağlantı ve Karcher yuksek basınclı temizleyici ile uyumlu K2 K3 K4 K5 K6 K7 : Amazon.com.tr: Bahce) o sorunu çözebilirsiniz.

Sonuç olarak K3'ü amatör kullanım için tavsiye ederim ama K5 olursa tabi ki daha iyi olur.
    Real Cars, Real Roads.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar,

Tek seferde 1 arabadan fazla yıkamak gibi bir durum yok. Dağ taş çamur bayır da gezmem. Derdim soft kir, hadi en fazla kuş pisliği.
    Araçta seramik var, su tutsam gidiyor ekseriyetle bütün kir. Jantımı temizleyecek basınçta su verecek bir şey alsam yeter bu durumda.

Kafamdaki yıkama şekli;

Su tut, seramik için uygun şampuanlı ( gyeon ürünü kullanıyorum ) su ile sünger/kova, durula, seramik cilası ( yine gyeon ) .

Bu durumda k2, hadi biraz daha derli toplu olsun dersem k3 yetecek sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar,

Tek seferde 1 arabadan fazla yıkamak gibi bir durum yok. Dağ taş çamur bayır da gezmem. Derdim soft kir, hadi en fazla kuş pisliği.
    Araçta seramik var, su tutsam gidiyor ekseriyetle bütün kir. Jantımı temizleyecek basınçta su verecek bir şey alsam yeter bu durumda.

Kafamdaki yıkama şekli;

Su tut, seramik için uygun şampuanlı ( gyeon ürünü kullanıyorum ) su ile sünger/kova, durula, seramik cilası ( yine gyeon ) .

O arabaya K7 hakkı ama neyse cimrilik zor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arabaya K7 hakkı ama neyse cimrilik zor
    Pillisi de varmış bu aletlerin ondan alsana sen
    K 2 Bataryalı Basınclı Yıkama Makinesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Pillisi de varmış bu aletlerin ondan alsana sen
    K 2 Bataryalı Basınclı Yıkama Makinesi
    PİLLİ K7 performsn varsa alırım. Sen K2 al amcam

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Site içleri veya bina önleri sorun olmuyor mu?

Ben müstakil bir evde oturuyorum orada hiçbir sorun yok fakat istanbuldaki evim bir site içerisinde bazen araç yıkayanları görüyorum benden yana hiçbir sorun yok ben takılmam ama ciddi şikayet oluyormuş sudan kaynaklı o sorunu nasıl çözüyorsunuz yoksa en mantıklısı kendin yıkamak zaten
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Site içleri veya bina önleri sorun olmuyor mu?

Ben müstakil bir evde oturuyorum orada hiçbir sorun yok fakat istanbuldaki evim bir site içerisinde bazen araç yıkayanları görüyorum benden yana hiçbir sorun yok ben takılmam ama ciddi şikayet oluyormuş sudan kaynaklı o sorunu nasıl çözüyorsunuz yoksa en mantıklısı kendin yıkamak zaten
    Ben İstanbul'dayım köyümde istanbul'da olduğu için genellikle köyde yapıyorum yıkamayı ama zaman zaman evin önündede yıkadığım oluyor, uzatma ile elektrik çekiyorum suyuda kovadan çekiyorum, hortum sarkıtarakta suyu evden alabilirim ama kova daha pratik oluyor. Şuana kadar bir şikayet olmadı, bana birşey diyende olmadı, bu birazda semt ile alakalı bir durum.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yaklaşık 10 yıldır felan aracımı kendim yıkıyorum hep , ilk başta k2 aldım ama çok kısa sürede bozuldu ama bizde 3 araç var yıkadığımızda saatlerce kullanıyoruz,ardından k3 aldım o da bozuldu en son black and decker marka aldım yaklaşık 6-7 yıldır sorunsuz kullanıyorum bozulmadı.Kesinlikle alıcaksanız foam lance aparatıda alın derim makinanın içinden çıkan köpük aparatları çok keyf vermiyor (güncel olarak çıkıyormu bilmiyorum ben aldığımda çıkmıştı).Eviniz müstakil ve bahçeli değilse hiç almayın derim abi , birtane 500 tl lik basınçlı pompalı köpük cihazı alıp benzincide yıkamanız daha kolay ve pratik olur neden derseniz ben artık makinam olduğu halde gidip benzinlikte yıkıyorum araçlarımızı , çünkü bahçeye hortum çek , elektrik çek , sonra hepsini topla kaldır , zaten sürekli hortum bağlantı aparatları bozuluyor sök tak sök tak , tam bir eziyet olmaya başladı eğer evinizin bahçesi varsa ve sürekli sök tak uğraşmadan sabit bir şekilde durucaksa alın derim yoksa kısa sürede usanırsınız benim görüşüm bu şekilde , makinede k2-k3 haftada 1 tek araba yıkıycaksanız yeterli olur.
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    PİLLİ K7 performsn varsa alırım. Sen K2 al amcam
    ne kirli adamsın da k2 basıncı yetmiyor sana
    git bi hamama da kırklan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar,

Kafamdaki yıkama şekli;

Hepsi OK de sünger e aman diyeyim.

Şu makarna fiber paspaslar var. Onların duş için ele geçenleri var onlardan alın. Ya da uzun tüylü fiber bez depolayın. Kovayı da 2 adet kullanın. Biri temiz şampuanlı olacak. Diğeri sadece su. Arabayı silmek için şampuanlıya daldıracağız. Sildikten sonra sade suya sokup kiri pası çamuru atacağız. Sonra yine şampuanlıya daldıracağız. Arabaya süreceğiz. Böylece kir çamur aracı çizmeyecek.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    ne kirli adamsın da k2 basıncı yetmiyor sana
    git bi hamama da kırklan
    Beyfendi aracımda PiPiEF var ama kalite ve performansa önem verdiğim için iyisini istiyorum sizin gibi cimri değilim. Yunanda ezdiğin paralarla Karcherin %50 hissesini alırdın.

Saygılar Rıdvan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beyfendi aracımda PiPiEF var ama kalite ve performansa önem verdiğim için iyisini istiyorum sizin gibi cimri değilim. Yunanda ezdiğin paralarla Karcherin %50 hissesini alırdın.

Saygılar Rıdvan
    orocomdo popoof vor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi OK de sünger e aman diyeyim.

Şu makarna fiber paspaslar var. Onların duş için ele geçenleri var onlardan alın. Ya da uzun tüylü fiber bez depolayın. Kovayı da 2 adet kullanın. Biri temiz şampuanlı olacak. Diğeri sadece su. Arabayı silmek için şampuanlıya daldıracağız. Sildikten sonra sade suya sokup kiri pası çamuru atacağız. Sonra yine şampuanlıya daldıracağız. Arabaya süreceğiz. Böylece kir çamur aracı çizmeyecek.
    Ben de sünger kullanıyorum ve aracı çiziyor malesef. Bahsettiğiniz ürünler için link verme şansınız var mıdır?

Ben de benzinlikle yıkamak zorunda kalıyorum. Şampuanları *****. Burada kullanmak için düzgün köpük pompası bilen var mı? HB tarzı sitelere bakıyorum satılan ürünlerin yorumlarında kimse memnun değil.
    Savaş MotorSports

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7-8 yıldır K2 kullanıyorum otomobil ve bisiklet kitini almıştım (Bimden 180 lira vermiştim), aksesuarları ile birlikte geliyor. Günde tek araba yıkyoruz makineden önce ben yoruluyorum. "Sadece su basayım lekeleri çıkarsın geçsin" için güçsüz ama işlerin %90'ı için yeterli, kovadan da çalışabiliyor. Bunun için ilk çalıştırmada hortumu doldurmak gerekli kendisi boş hortuma su çekemiyor ama dolu hortumda su bitene kadar sorunsuz çalışıyor.

ucuza bulursanız ekstra bir köpük aleti ve kaliteli bir şampuanla tatmin edecektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler