User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
70 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Basınçlı Yıkama Makinası hk.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Basınçlı Yıkama Makinası hk.

son gelen asgari ücret zamlarından sonra araç yıkama fiyatları da 400-450 TL bandına geldi. Durum böyle olunca da 2 yıkama arasındaki süreyi olabildiğince uzatmak için bireysel yıkama mantıklı bir hal almaya başladı.

Şampuan, jant fırçası, jant temizleyici gibi kimyasallar var. Geriye bir kova kalıyor bir de basınçlı yıkama makinası. Evine alıp deneyen, belli bir modelden memnun kalan, tavisyesi olan var mıdır?

Mesela şu iş görür mü? Bunların su girişleri nasıl oluyor? Hortum besleme şart mı yoksa kovadan besleme de aynı performansı veriyor mu?
    K2 Universal Car Basınclı Yıkama Makinesi
    Konu Evrenoz tarafından (14-01-2024 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    k2 en amator makinedir. gunluk 1 arac yıkamak ıcın uygundur.1den fazla artarda arac yıkandıgında bozulması ıcın zemin hazırlamış olursun. malzeme kalıtesı ucuz oldugundan hıssıyat olarak mukemmel degıl fakat fazlasıyla iş gorur. arac yıkarsın
    ama basıncla davlumbaz temızlıyım dersen o işin makinesi değildir.
    kendı makinen olması kendı yerınde yıkama yapmak en guzelı
    varsayıyorum ki yerin yok bir kopuk pompası ile benzınlıklerdede arac yıkanıyor.illa makine almak şart değil.

guzel havlu, guzel sampuan , eldiven,jant lastık fırcası ve lastık süngeri ile iyi işler cıkartılır.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K3 aldım bir yıl önce öyle çok basınçlı biraz cihaz değil ama yeterli iş görüyor , motosiklet yıkamak içinde gayet başarılı

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam k3 derim. Fiyat performans işinde. Güzel bir foam lance ile gayet iyi iş yapar. İmkan varsa tabi k4-5 gider.

semehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda belirttildiği gibi,sadece bir araç yıkayabilirsiniz.
    İdeal çalıştırma süresi maksimum 15 dk.15 dk sonrası pompa dişlileri plastik olduğu için zarar görmeye başlıyor.
    Dinlendire dinlendire kullanmakta fayda var,biraz nazlı

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Bosch EasyAquatak 110 Bar olandan var, tek araba yıkıyorum davlumbaz vs tertemiz yapıyor. Tabii öyle yıkamalardaki yüksek basınç yok ama en azından su sarfiyatı için bile aşırı iş görüyor.

Benzinliklerde yıkama jetonu 5 lira olunca bu işe bu kadar para harcanmaz diyip almıştım İyi ki almışım.

Taşıması çok kolay, memlekete giderken bile götürüyorum çok yer kaplamıyor. Kovadan su çekerkende performansı aynı, sadece daha sesli çalışıyor.

Benim ürünün linkini aşağı bırakıyorum. Bir de ek 5m basınçlı yıkama için hortum aldım. Genelde kutu içeriğinde 1m hortum oluyor, arabanın etrafında makineyi de gezdirmek gerekiyor. Şu an ben makineyi ellemeden arabanın etrafında tam tur dönebiliyorum.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 10 yıldır K2 kullanıyorum, hortumla yıkama, kova ile yıkama yada dışarda yıkatma gibi seçeneklere bakıp tekrar makinama bakıyorum ve gayet iş gördüğünü düşünüyorum. Ben makinayı zamanında Bim'den almıştım. Artıllarından başlıyorum: Paket içeriği diğerlerine göre zengin olan bir seçenek bendeki. Küçük bir foam lance, döner uçlu nozzle, standart nozzle, fırçalı yıkama aparatı ve şampuan vardı içeriğinde. Foam lance performans ve kapasite olarak yetersiz ama vakti zamanında gayet işimi görüdü, şuan jant lastik davlumbaz temizlği için kullanıyorum, Döner uçlu nozzle davlumbaz temizliğinde gayet işimi görüyor, fırçalı yıkama aparatı yine zaman zaman davlumbaz içinde kullanıyorum. Kovadan su çekebiliyor bu güel bir artı, yaklaşık 40-45 litre ön yıkama, temaslı yıkama, hızlı cila sonrası durulama için yeterli geliyor.

Eksi yönlerine gelirsek çok kısa bir hortumu var, aracın etrafında makine ile dönmek gerekiyor, tabi dönerken, hortumun çıkması, kovadan su çekiyoraam tüm tertibatı taşıması tam bir işkence insanı bezdiriyor. eğer K2 alacaksanız bunuda satın alın derim.
    Ama ben aşağıdaki ürünü alara sorunu çözdüm, her hangi bir basınç kaybı yaşamadım.

Stone Banks 10 m basınclı yıkama hortumu değiştirme icin Karcher hızlı bağlantı sistemi basınclı yıkama aksesuarı icin Karcher K2 K3 K4 K5 K7 : Amazon.com.tr: Bahce

Harici olarak Mjjc nin foam lancelerini kullanıyorum, gayet güzel performans alıyorum.

Şu inceleme videom;

Şuda detaylı yıkama yaptığım bir video ileri sarıp K2 kullandığım kısımlara göz atabilirsiniz. Davlumbaz yıkamada, döner uçlu nozzle ve foam lance performansını görebilirsiniz.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arlaık sonu karcher K3 aldım, 2 tane uç var. basınçlı yıkayan uç yıkmacılardaki gibi araç üzerindeki 20+ günlük kiri söküp almıyor.

Ama önce k3 ile bir tur yıka, sonra köpükle sonra temaslı yıka yaparım dersen iş görür.

Foam lance bu: 2'si 1 arada kopuk tabancası, kar kopuğu, mızrak, ayarlanabilir sabunluk, 1 l tencere başlığı, 1/4 inc (1/4 inc) hızlı bağlantı ve Karcher yuksek basınclı temizleyici ile uyumlu K2 K3 K4 K5 K6 K7 : Amazon.com.tr: Bahce baya güzel iş gördü.

Karcher'ın kendi ürününü önermediler bana. Bu linkteki ürün full prinç malzeme, diğerleri plastikmiş bozuluyormuş.

Makinayı da 29 aralıkda 2899 a almışım, şuan 3099 TL

Hepsiburada.com | Guvenlik

Şampuanı da @wolkanku nun önerisi ile şundan aldım.

Cam için de şunu aldım.

Ürünler hi-end mazlemeler değil. Ama 400-450 tl yıkama maliyeti düşünülünce çok makul kalıyor. 9 yıkamada amorti ediyorsun malzemeleri.

Ha imkan + yer varsa + ses sorunu yoksa daha basınçlı bir makina alınabilir.

Ben site içi garaj önü kullanıyorum, alet dizel bir arabanın rolantisinden birazcık fazla ses çıkartıyor. Hortumu da 7 metre, makinayı araba önüne koyunca hb bir arabayı rahatlıkla yıkıyorum.

Ha bir de jant için şunu aldım,

İtalyan ATAS For Est Forclean 2,5kg Motor Mekanik Ve Jant Deterjanı Konsantre Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arlaık sonu karcher K3 aldım, 2 tane uç var. basınçlı yıkayan uç yıkmacılardaki gibi araç üzerindeki 20+ günlük kiri söküp almıyor.

Ama önce k3 ile bir tur yıka, sonra köpükle sonra temaslı yıka yaparım dersen iş görür.

Foam lance bu: 2'si 1 arada kopuk tabancası, kar kopuğu, mızrak, ayarlanabilir sabunluk, 1 l tencere başlığı, 1/4 inc (1/4 inc) hızlı bağlantı ve Karcher yuksek basınclı temizleyici ile uyumlu K2 K3 K4 K5 K6 K7 : Amazon.com.tr: Bahce baya güzel iş gördü.

Karcher'ın kendi ürününü önermediler bana. Bu linkteki ürün full prinç malzeme, diğerleri plastikmiş bozuluyormuş.

Makinayı da 29 aralıkda 2899 a almışım, şuan 3099 TL

Şampuanı da @wolkanku nun önerisi ile şundan aldım.

Cam için de şunu aldım.

Ürünler hi-end mazlemeler değil. Ama 400-450 tl yıkama maliyeti düşünülünce çok makul kalıyor. 9 yıkamada amorti ediyorsun malzemeleri.

Ha imkan + yer varsa + ses sorunu yoksa daha basınçlı bir makina alınabilir.

Ben site içi garaj önü kullanıyorum, alet dizel bir arabanın rolantisinden birazcık fazla ses çıkartıyor. Hortumu da 7 metre, makinayı araba önüne koyunca hb bir arabayı rahatlıkla yıkıyorum.

Ha bir de jant için şunu aldım,

İtalyan ATAS For Est Forclean 2,5kg Motor Mekanik Ve Jant Deterjanı Konsantre Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    Araç kuru iken aracın kirine göre doğru şampuan seçilirse, bu sorun ortadan kalkar, araç kuru iken atılan köpük kir/trafik filmi ile etkileşime geçer ve kiri çözer, ıslak olduğunda ise daha az etkileşim olur ve akar gider Mesela ben 2 ay aracımı yıkamadım, 2 ay sonrası durum berbattı, K2 Bora Pre wash attım, ardından Flowey B33 attım kirden eser kalmadı makinem K2 bu arada. Eğer yazlık bir şampuan kullansaydım kirler olduğu gibi kalacaktı. Yazlık kışlık sampuan seçimi burada önemli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç kuru iken aracın kirine göre doğru şampuan seçilirse, bu sorun ortadan kalkar, araç kuru iken atılan köpük kir/trafik filmi ile etkileşime geçer ve kiri çözer, ıslak olduğunda ise daha az etkileşim olur ve akar gider Mesela ben 2 ay aracımı yıkamadım, 2 ay sonrası durum berbattı, K2 Bora Pre wash attım, ardından Flowey B33 attım kirden eser kalmadı makinem K2 bu arada. Eğer yazlık bir şampuan kullansaydım kirler olduğu gibi kalacaktı. Yazlık kışlık sampuan seçimi burada önemli
    Öğrencez işte, biz de ilk defa elimize aldık makinayı Foam lancei takana kadar neler yaşadım ah bilsen

Prinç kısmın içine k3 ün siyah boruyu sokmaya çalıştım 1 saat neyse sonra birisi uayndırdı onu tabancaya takıcan diye O kadar yok yani.

Şu yazdıklarını bi araştırayım güzel öneriler gibi duruyor.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4-5 yıldır K2 kullanıyorum.. biraz yıprandı ama yazın neredeyse her hafta sonu en az 2 motor 1 araba yıkadı.. zaman zaman 3 motor 2 araba yıkadığımda oldu asla teklemedi.. yıpranma sebebi yanlışlıkla şut çekmem veya kablosunu fazla sıkıp dolamamdan dolayı temassızlık yapması.. 2 ay kadar önce K3 aldım nedense bana K2 tadını vermedi..
    kovaya falan gerek yok.. hafif koyu kıvamda şampuan alıyorsun, makinenin arkasındaki şeffaf hortumu şampuan şişesinin içine sokunca tabancadan köpük fışkırtıyor yani baya yıkamacı modda temizlik yapabiliyorsun.
    temizlikten sonra lastik parlatıcı, süt, nikelaj parlatıcı, hızlı cila vs yıkamacıdan daha çok içime siniyor..

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/akse...ml#post8771247
    ilanım var düşünen iletişime geçebilir

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğrencez işte, biz de ilk defa elimize aldık makinayı Foam lancei takana kadar neler yaşadım ah bilsen

Prinç kısmın içine k3 ün siyah boruyu sokmaya çalıştım 1 saat neyse sonra birisi uayndırdı onu tabancaya takıcan diye O kadar yok yani.

@mirafiori işin bilgililerinden gerçekten, sağolsun bende yıkama işinde çok sınıf atladım videolarını izleyerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Estafurullah Atas bitince önerim Flowey R1, jant lastik davlumbaz motor temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mirafiori işin bilgililerinden gerçekten, sağolsun bende yıkama işinde çok sınıf atladım videolarını izleyerek
    Estafurullah, teşekkür ederim Emin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estafurullah Atas bitince önerim Flowey R1, jant lastik davlumbaz motor temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz
    ürün için 1/10 sulandırın diyor ya.

ben bunu 1 lt alıcam atıyrum 5 lt pet şişeye koyup 4 lt su ekledim diyelim. Sonra köpük makinasına ne kadar koymam gerekir ?

Ya da sen foam lance e seyreltmeden mi koyuyorsun. Bunun kullanımı kafamı karıştırdı. Çok acemiyiz bu işlerde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ürün için 1/10 sulandırın diyor ya.

ben bunu 1 lt alıcam atıyrum 5 lt pet şişeye koyup 4 lt su ekledim diyelim. Sonra köpük makinasına ne kadar koymam gerekir ?

Ya da sen foam lance e seyreltmeden mi koyuyorsun. Bunun kullanımı kafamı karıştırdı. Çok acemiyiz bu işlerde.
    Bu bahsettiğim R1 jant temizleyicisi, şişede yapmak lazım 1:10 seyreltilir, 910 ml su 90 ml ürün şeklinde.

Hiç bir ürünü seyreltip kenara koymayın ürün özelliğini yitirebilir, kullanacağınız zaman ihtiyacınız kadar kullanın, harici orjinal olarak şişesinde dursun. Foam lance için 600 ml karışım ortalama bir araç için yeterli gelecektir. 1:10 seyreltilen bir şampuan için konuşuyorum, önce 546 ml su koyun, ardından 54 ml şampuan koyun, kapatın çalkalayın iş tamam. Suyu ben önce koyuyorum, şampuan üzerinre eklerken köpürebiliyor doldururken zorluk oluyor Ben bazen biraz fazla köpük atsın diye. 5-10 ml fazla koyduğumda olabiliyor Numaramı göndereyim özelden, istediğiniz zaman bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K2 olan ürün, elimizle hortumun yarısını kapatıp yaptığımız tazyikten daha güçlü çıkışa sahip midir acaba? 2-3 günlük kurumuş kuş pisliğini alır mı
    men dakka dukka.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K2 olan ürün, elimizle hortumun yarısını kapatıp yaptığımız tazyikten daha güçlü çıkışa sahip midir acaba? 2-3 günlük kurumuş kuş pisliğini alır mı
    Translate: K2 olan ürün, elimizle hortumun yarısını kapatıp yaptığımız tazyikten daha güçlü çıkışa sahip midir? 2-3 günlük kurumuş kuş pisliğini çıkarır mı
    men dakka dukka.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler