User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Nereden nereye geldik?

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde çalıştığı yerden takım çalan ustalar varken o tür bir sistemde neler yaşanır tahmin edemiyorum.

Onu da geçtim adam arabayı liftten düşürür kendi üzerine, al başına belayı.

İşçilik ücretleri yurt dışı gibi artık can yakmaya başladı, ve arbalar her geçen gün daha da pahalanıyor. İncelediğim kadarıyla yurt dışında en azından 3-4 maaşla iyi kötü bir b sınıfı hb falan alabiliyorsun.
    kamera falan olacağı için kimse bir şey yürütemez. evet yürütebilir fakat çok kısa sürede yakalanır. dediğim gibi kamera olayı birinin başına geldi. "abi araba geldiğinde ön cam çatlaktı haberin olsun." şeklinde beyan gelince araba sahibi, "kardeşim ben bırakırken sağlamdı kameralara bakalım" diyor. mekan sahibi pardon bizim eleman yapmış diyor.

yaralanma konusunda, bu gibi yerlerde önceden bir muvafakatname imzalanıyor. çünkü içeride sadece siz çalışmıyorsunuz. spor salonları bu konuda daha tehlikeli. arabayı liftten düşüreceğinden değilde söktüğü tekeri ayağına düşürme olayı daha çok yaşanacağını düşünüyorum
    turbocuk istiyoruz

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kamera falan olacağı için kimse bir şey yürütemez. evet yürütebilir fakat çok kısa sürede yakalanır. dediğim gibi kamera olayı birinin başına geldi. "abi araba geldiğinde ön cam çatlaktı haberin olsun." şeklinde beyan gelince araba sahibi, "kardeşim ben bırakırken sağlamdı kameralara bakalım" diyor. mekan sahibi pardon bizim eleman yapmış diyor.

yaralanma konusunda, bu gibi yerlerde önceden bir muvafakatname imzalanıyor. çünkü içeride sadece siz çalışmıyorsunuz. spor salonları bu konuda daha tehlikeli. arabayı liftten düşüreceğinden değilde söktüğü tekeri ayağına düşürme olayı daha çok yaşanacağını düşünüyorum
    güzel önlemler ama bana çok riskli geliyor açıkçası. Kendi garjımda bile bir ey yaparken 50 tane önlem alıyorum. Hayatında alet tutmamış adama muvafakatname imzalatıp lift vermek Hiç bana göre alınabilecek bir risk değil.

Ama ülkede de bakım onarım işleri dıy olarak ilerlemeye başlayacak bence 10 sene içinde. Hatta 3-5 arkadaş toplaşıp bir mekan kiralayıp hem sohbet hem ortaklaşa bakım işlerine girilebilir diye düşünüyorum. Forumda da yanılmıyorsam var böyle bir garaj, hakan girginer bu tarz bir grup kurmuştu sanki

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandığım aracı iyileştirme ve yenileme ( eskiden aracı değiştirdiğimde biraz daha iyi araç alıyordum yada zevkli birşeyler alıyordum ) daha kolaydı.

Kendi sahibi olduğum otomobil geçmişim şöyle ilerledi.

2013 Ford Fiesta, 2012 Toyota Auris, 2012 Vw Jetta, 2011 Bmw 1.16, 2012 Mini Cooper Countryman S All4, 2012 Polo Gti, 2011 Passat Variant...Bu boşlukta ev aldım arabayı sattım. Sonra modelini hatırlamadığım Opel Corsa, modelini hatırlamadığım Peugeot 206, En son 2004 Audi A6 Avant...

Motorlarda ona keza aynı düzen...

Şimdi arabaya ek masraf yapmaya çekinir haldeyiz.

Eskiden Rc araçlar alırdım, Brusless motorlar sipariş ederim, Lipo piller alırdım, onlara ledler takardım, kendim boyardım vs. Şimdi nerede...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden Rc araçlar alırdım, Brusless motorlar sipariş ederim, Lipo piller alırdım, onlara ledler takardım, kendim boyardım vs. Şimdi nerede...
    bunu okuyunca aci aci tebessum ettim. Eskiden niyetine girip girip geri donuyordum, altimdaki arabaya harciyordum o parayi. Gecen bi bakayim dedim, demez olaydim. Rakamlar uzay...
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu forum sayesinde otomobiller hakkında çok şey öğrendim en sevdiğim kısım DIY bölümü hatta 2013 te üye olduğumdan beri kendi arabama sahip olup kişiselleştirmek istedim. İlk Araba 2019 yılında sahip oldum halada onu kullanıyorum. Kişiselleştirme kısmına gelirsek, baktım işçilik benim için pahalı malzeme parası kadar işçilik çıkıyor. DIY bölümünden faydalanarak kendim, iç döşemesini değiştirdim, ekranlı teyp aldım onu taktım sis farı taktım, dış ve iç plastik aksamlarını boyadım, triger kayışı değişimi, külbütör kapağı boyaması ve conta değişimi gibi ağır bakımlarını kendim yaptım. Hatta şuan gene kendi başıma farlarını tasarlıyorum belki Otomobilleriniz kısmında bi ara konusu açarım. Kendim yaptığım için ve yaptığım kişileştirmeler nispeten ucuz olduğu için ekonomik olarak zorlanmıyorum ama işin performans olarak modifiye kısmına gelirsek sıkıntı başlıyor Forumun bana kattığı bilgiler çok fazla bu hali beni üzüyor ama ekonomik durumun getirdiği stress, hayat yorgunluğu ve sosyal medyanın evrilmesiyle buna bağlı olarak yeni üye girişinin azalması formu biraz cansızlaştırdı ama olsun hiç yoktan iyidir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu okuyunca aci aci tebessum ettim. Eskiden niyetine girip girip geri donuyordum, altimdaki arabaya harciyordum o parayi. Gecen bi bakayim dedim, demez olaydim. Rakamlar uzay...
    O zamanlarda da iyi paraydı şimdi hiiç bakmaya gerek yok
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı özgür67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün gece can sıkıntısından forumda gezinirken geçmiş konularıma göz attım.
    Yaklaşık 17 yıl önce üye olmuşum.O kadar seviyeli,keyifli ve eğlenceli bir ortamdı ki dün inanın burnumun direkleri sızladı.
    Birimiz bir araç alacağı zaman ya da modifiye edeceği zaman herkes oraya odaklanır ve fitne fesatsız bilgi alışverişi ile en iyisi için kafa yorardık.Hatta o zamanlar sosyal medya da olmadığı için içimizden birileri uzun süre foruma girmezse farkedilir ve herhangi bir sorunu var mı diye bilgi almaya çalışırdık
    Şimdi konuyu niye açtım faslına gelelim.Burada bulunmamızdaki ortak noktamız otomobil tutkumuz ama içinde bulunduğumuz şartlar malesef her geçen gün bizleri hem tutkumuzdan hemde birbirimizden biraz daha uzaklaştırıyor.Çoğu eski kemik kadro artık foruma bile girmiyor.Tabi çoğumuz işe güce daldık,evlendik çoluk çocuğa karıştık ama hala azalsada araba tutkumuzdan vazgeçmiş sayılmayız.
    Eskiden kendimizi çok zorlamadan biraz tasarruf yaparak araçlarımızı satın alıp binebilir,istediğimiz eklentilerle zevkimize göre modifiye etmeye çalışırdık ki çakma replika gibi kelimeler hayatımıza girmemişlerdi.
    Sizlere bir kardeşiniz olarak sormak istiyorum.18 yaşımdan beri arabası olan biri olarak her daim aracımı modifiye etmeye,farklılaştırmaya çalıştım.Son yıllardaki ekonomik şartlarla saçmalayan otomobil piyasası ve modifiye ekipmanları sebebi ile kendi nefsimi törpülemeye çalışıyorum ama çok da başarılı olduğum söylenemez.Eskiden gelen alışkanlıklar ve arabacılık kültürüm nedeniyle çakma ürünlerle modifiye yapmak da istemediğim için işin içinden çıkamıyorum.
    Hayatımda ilk kez araba ile uğraşmaktan uzak kalmak için suv tarzı bir araç aldım.15 aydır kullanıyorum.Çok da memnunum ama eksik birşeyler var hissedebiliyorum ve bu durum beni inceden inceye daraltıyor.
    Sizlere sormak istediğim şey sizler bu durumda nasıl bir yol izliyorsunuz.
    Gelecek kaygısı nedeniyle birikiminiz olsa bile korkudan arzu ettiğimiz araçları almaya bile korkar olduk.Bu sadece otomobiller ve otomobil sporları için geçerli bir durum olmadığının da farkındayım.Hiç kimse hobilerinin peşinden gidemiyor.
    Haber izlemeyi birkaç yıldır bıraktığım için bazen boş vakitlerimde YouTube da araç videoları,modifiye videoları izliyorum.Yurtdışı ile inanılmaz bir uçurum oluşmuş durumda ve hal böyle olunca gerginlik biraz daha artıyor
    Sizlerinde fikirlerinizi,tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek için böyle bir konu açtım.Umarım başınızı ağrıtmamışımdır
    Dostum aynı beni tarif etmissin. Bende aynı düşunceler icindeyim. Bir suredir ayrı bi butce ile para biriktirmeye basladim. Aşırı pahalı olmayan eski yillardan sevdigim bir birazda derli toplu 2. araç alıp onjnla uğraşmayı planlıyorum . Şu an için yattım kulağımin üzerine parayı degerlendiriyorum. Bu fiyatlardan araba almayacak kadar zeki insanim diye dusunuyorum. Onumizdeki sene bu zamanlara nasipse alirim. Cok dusundumde omur geciyor surda kac sene daha arac kullanabilecez belli degil , bugun bizim harcamadigimiz parayi gelinler damatlar yiyecek. Ayrica bu para çopede gitmeyecek sonucta karsiliginda bir malın olacak. Kafana eserse satip nakite gecebilirsin. 3 asagi 5 yukari
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceliklerin değişmesi ve ülkemizin geldiği ekonomik durum maalesef bu günleri hazırladı...

Şahsen düşünüyorum araçların değişimi birbirlerinin aynısı duruma gelmesi fakat belli bir standart içinde üretilmesi de bizleri değişiklik veya farklılaşmaktan uzaklaştırıyor...

2011 M3 mesela 4 kere kapısından döndüm almadım şu an düşünüyorum 2023 M3 kapısından dönmeyi bırakın selam bile vermem o paraya sahip olmak değil dert o paranın bir araca verilmesi bakım parça vs. masrafları yani bilemiyorum ama lüks olmanın ötesinde inanılmaz yorucu bir iş oldu maddi manevi.

En iyi araba sıfır sorun az yakıt ucuz araba
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008'de kayıt oldum, o zaman ki muhabbetleri dün gibi hatırlarım, çok acaip bir ekibin içine düşmüştüm,

ama yıllar benden çok şeyler götürdü, çok cenazeler verdim, işlerim darma duman oldu vs vs.

hala forumda birisi araç aldığı zaman yada proje arabası yaptığı zaman kafa dağıtmak için o konuya girip okuyorum,

ama herkesten gördüğüm şu, hiçkimse de eskisi gibi heves kalmadı, ülke şartları, ekonomik durum vs, hayal etmekte sıkmaya başlamış hepimizi.

Allah gönlümüze göre versin.
    Serdar TURGUT

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbir aracımı satmadım. Hepsi duruyor. Ama para harcayamıyorum. Eksikler var binemiyorum. Günlük araçları yenileyemiyorum. Çocuk olduktan sonra ülkenin ekonomisi iyice boka sardığı için her an lazım olur diye birikim yapmaktan paranoyak olup para harcayamaz oldum. Eskiden PayPal ve eBay varken çatır çatır alışveriş yapıyordum. Birde artık bizzat kendim uğraşmak istiyorum ama yer yok. İstanbul da lift koyulabilecek bir yer inanılmaz maliyetlerde. Küçük şehirlerde gene bir şekilde bulunuyor ama İstanbul felaket fiyatlar.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 Ocak kaydolmuşum.. her gün açar bakarım ama çok yorum yapmıyorum.
    O zaman bi E46 Coupe m, bi CBR600 um, bir de Sportage ım vardı yanlış hatırlamıyorsam.
    Bi bankacı ziyaretime gelmişti. para lazım mı dedi. yok dedim. ama şu kadar faizli. he iyi o zaman ver dedim. o parayla almıştım motoru.
    Eşimle 2-3 yıllık evliyiz o zaman.. gezmeye Altunizade araba pazarına gittik alacağımızdan değil. sportage ı gördük, bindik, beğendik, ertesi gün aldık. Hala 5 yıl önce sıfır aldığım aracı kullanıyorum (27k km de) ..

Konuyu açman gayet yerinde ve güzel olmuş teşekkür ederim. dediğin gibi çoğumuz çoluk-çocuğa karıştık önceliklerimiz değişti. sabaha kadar oynayıp 2-3 saatle işe giden ben en son ne zaman Forza oynadığımı hatırlamıyorum. Parktaki neredeyse bütün yarışlara gidip, TV den her yarışı izleyen ben, kaç senedir F1 izlemiyorum.

2015-2018 arası kendi halimce alıp-satardım. akşam işten erken çıkmaya çalışıp araba bakmaya giderdim.. sadece noterden eve getirip, fotoğrafını bile çekmeden 3-4 gün sonra satışı için 10km binemeden notere götürdüğüm araba oldu. Nefsimi favori ilanlarla köreltiyorum.. bi gaza geliyorum ama akşama geçiyor. özellikle içinde bulunduğumuz dönem çok garip. ne alırsın deseniz 15-20 yaşında 4lt üzeri bişey geçer gönlümden ama kesinlikle sıfır-sorunsuz fikrine sonuna kadar katılıyorum.. bu durumda mantık Tesla der. sanki 1 sene daha beklesem Tesla dan daha iyisini daha ucuza alacakmışım gibi.. çok hızlı değişken bi piyasa ve teknoloji.

Bende işe yarayan nacizane tavsiyem şudur; 10 yıldan fazla oldu motor sürmem.. önce hevesti. sonra ihtiyaç oldu. bir süredir de her ikisi.
    günlük Xmax 300 kullanıyorum. ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor
    çok fırsat bulamasamda, ama istediğimde binebileceğim rahatlığıyla mümkün olduğunca MT09 a biniyorum. düşünüyorum bi E55 im olsa veya E38 750 nerden nereye basıcam.. daha fazla zaman ve para ayırmam gerek bunun için. motor çok pratik ve inanın terapisini hakkıyla yapıyor.

özgür67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görüyorum ki birçoğumuz aynı duygular içerisinde mücadele ediyoruz.Bazılarımız tutkusundan vazgeçmeyi tercih ederken bazılarımız düşük bütçeli eklemeler ile mutlu olmaya çalışıyor.Bende uzun süredir kafa yoruyordum ama etrafımda arabalar ve mofifiye konusunda aynı frekansı yakalayacak insan sayısı çok olmadığı için foruma konu açmayı tercih ettim.
    Bende mevcut aracımı muhtemelen 2-3 yaşında sorun çıkarmayacak düşük km li m paket bir 520i ile değiştirip yazılım ve yay gibi uygulamalarla ile nefsimi törpülemeye çalışma konusunda bir karara vardım.Son 15 ayda anladığım şey ben standart bir araca keyif alarak binemiyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir aracımı satmadım. Hepsi duruyor. Ama para harcayamıyorum. Eksikler var binemiyorum. Günlük araçları yenileyemiyorum. Çocuk olduktan sonra ülkenin ekonomisi iyice boka sardığı için her an lazım olur diye birikim yapmaktan paranoyak olup para harcayamaz oldum. Eskiden PayPal ve eBay varken çatır çatır alışveriş yapıyordum. Birde artık bizzat kendim uğraşmak istiyorum ama yer yok. İstanbul da lift koyulabilecek bir yer inanılmaz maliyetlerde. Küçük şehirlerde gene bir şekilde bulunuyor ama İstanbul felaket fiyatlar.
    Ben böyle bir yer baktım, hem arada araba alır toplar satarım falan diye. Sanayi sitelerinde rakamlar uzay. 20K altında kira yok.

Mahalle arası bir yer bulayım desen ses gürültü (Kompresör / somun sıkma) dert olur. Genelde üzerinde ev olan yüksek dükkanlar var.

şu 5k mesela, hobi için er ay 5k vermek ? makul gelmedi bana. Ha 3*4 kafadar olursun kiralarsın o zaman koymaz.

Just a moment...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bir yer baktım, hem arada araba alır toplar satarım falan diye. Sanayi sitelerinde rakamlar uzay. 20K altında kira yok.

Mahalle arası bir yer bulayım desen ses gürültü (Kompresör / somun sıkma) dert olur. Genelde üzerinde ev olan yüksek dükkanlar var.

şu 5k mesela, hobi için er ay 5k vermek ? makul gelmedi bana. Ha 3*4 kafadar olursun kiralarsın o zaman koymaz.

Just a moment...
    Valla fiyat İstanbul a göre bedava. Yüksek tavan düz giriş bir yer.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşında bunda çok etkisi var.. jom coilli, betondan hallice puntodan ağzım kulaklarımda iniyordum, şimdi Cupra Leon aldım , ulan bu sertmiş diyorum
    Tango-1 never dies.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversitede okurken harçlıklarımı biriktirip aracımı modifiye edebiliyordum.
    Söyleyeceklerim bu kadar.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 sene önce 2014 Audi S3'u 160 bın tl gıbı bır para satarken 4 ay beklemiştim.Ekonomi nereden nerelere geldi. Şuan öncelik günlük ihtiyaçlar ve sonrasında hobilerimiz 2. plan oldu.
    Eminim durumu çok iyi olanlar dahi eskisi kadar rahat modifiye yapamıyordur. Şuan her bir mod. ürünü ciddi maliyetlere mal oluyor.
    İşime herzaman öncelik verdim. Bu kısa hayattada hobilerimide işim,ailemden ve sağlıktan sonraki ön planda tuttum.
    Uzun süre aynı araca binmenin ticari yönden eksisi olup artısı olmayacağı ve hayatta imkan doğrultusunda riskleri alıp erişim gücündeki her aracın zevkine bakılması gerektiğini düşünüyorum.
    - Porsche 718 Pdk
    - Bmw M 130i Manual
    inst. kozgaraj

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 yılında kayıt olmuşum.Tabi o zaman öğrenciyiz daha. Neyse 2012 yılında ilk arabamı almak nasip oldu. 94 model honda civic si sedan ile serüvenim başladı. Çok keyifli bir arabaydı ama yıllardır hayalim olan Lancer uğruna sattım. 2014de Lancer aldım.Onunla baya bir uğraştım. Komple boyattım,body kit vs taktım. 8 yıl süren beraberlikten sonra geçen sene anlık bir gaz ile sattım gidip 1.5 dizel stationwagon megane 3 aldım. Lastik ve bakım harici hiç bir şey yapasım gelmiyor ona.
    Onun harici pandemi zamanında sağını toparlarım diye aldığım Colt CZ3 var.Şu an onunla uğraşıyorum.Söktükçe kötü yapılan işçilikleri düzeltmekle uğraşıyorum. Bakalım işleri biterse güzel keyifli bir otomobil olarak kalır inşallah.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duygulandım ya...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler