User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Yarım kalmış site , yüksek aidat sorunu

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ahmet geçmiş olsun kagıthane kısmını görünce yabancı gelmedi benzer seyler daha hafif olsada benimde basıma geldi orda otururken (asansor aidat en son cıktıgımda 1 sene oldu tam net hatırlamasamda 3e yakındı simdi gecmiştir muhtemelen).casada diye bir sitede oturuyordum.

Allah sabır versin suri afgan vs nufusu daha fazla orda bizden.ben huzuru kel alaka olarak alemdaga tasınıp buldum bosuna sinir stres olmana degmez
    1881 - 193

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adiniza fatura gelmiyorsa eger oturdugunuz yerin iskani alinmamis olma ihtimali yuksek. Sizin ev sahibinizde de bagimsiz bolume ait tapu olmayabilir, arsa payi falan vardir. Neyse, gunun sonunda hakli da olsan, malesef ki bu ulkede hakkini ispat etmek de zulum. O sebeple, hazir mal sahibi de degilken ben en kisa surede kosarak uzaklasirdim oradan. Kiraniz makul olabilir, ancak odediginiz kira+aidat miktarina denk, kirasi daha yuksek ama aidati daha uygun alternatifler illa ki vardir. Basinizi agritip bu kadar dert sahibi oldugunuza yazik bence.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ufacık sitede oturuyorum güvenlik bahçivan vs yok. Eskiden 6 bloktuk şimdi 2 blok kaldık diğerler kentsel dönüşümle arsa paylarını alıp ayrıldı yenilendi. Şimdi apartman yönetmeliği ile devam ediyoruz. Ben yönetime girmeden 2 önceki yönetici aldığı aidatları nereye kullandığını ve bütçedeki açığı açıklayamayınca el çektirdik başka bir amca ben şunu yaparım bunu ederim diyerek atladı. Benim uğraşma isteğimde yoktu toplantılara falan da katılmıyordum. 3 ay sonra aidatlar uçtu hadi ok bu seferde yok kameralı diafon yaptırıcam apartmana mantolama yaptırıcam diye aidat*3 paralar toplandı. Mantolama için bir sürü adamı yönlendirdik yok ben anlaştım x firma yapacak Mayıs sonunda dedi. Ulan daha 6 ay var neden topladın o zaman bu parayı, zam gelecek eski fiyattan anlaştım dedi. E peki tamam dedik. Herif Nisan ayında hop evi satıp sırra kadem bastı. Hiç bir toplantı tutanağını deftere işlememiş. Apartman banka hesapların baktık para hesapta ama bankadan hareket dökümü bir geldi paşam daha önce kapıcı tazminatı ve acil ihtiyaç için yedekte tutulan ve söylediği işler için toplanan paraları kendi hesabına atmış her ay düzenli olarak, büyük ihtimalle o paradan faiz almış ayrılmadan 2 gün öncede toplu olarak parayı kendi hesabından apartmanın hesabına aktarmış. Konuştuğunu söylediği mantolama firmasının olaydan haberi yok. Bizim öyle şimdi parasını aliim sonra yaparız diye bir sistemimiz de yok dedi. Bunlardan sonra apartmanda birisi ile işleri düzene koymak için yönetimi ele aldık. Avukatlara verdik eski 2 yöneticiyi darlıyorlar çatır çatır alıcaz faizini. Şu anda tek kapıcımız var. Bu hırsız yönetici zamanında 2 sene önce 1400 lira olan (ısınma hariç) aidatı daha yeni 1250 lira yaptık. Yılbaşından önce 1000 liraydı.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf düzenli olsun otoparkım, güvenliğim, sosyal donatı yaşanası olsun diye site ortamına taşınacaktım herkesten her yerden benzer sıkıntılar duyuyorum..
    En lüks sitede bile illa bir sürü problem olduğu görülüyor.. Nispeten pürüzsüz bir hayat yaşamak çok mümkün değil heralde bu memlekette anlaşılan..
    Ayrıca yakıştıramasakta Kağıthane artık lüks semt statüsünde sayılır .. Merkez hariç tüm kenar mahalleleri benim oturduğum semt dahil leş..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf düzenli olsun otoparkım, güvenliğim, sosyal donatı yaşanası olsun diye site ortamına taşınacaktım herkesten her yerden benzer sıkıntılar duyuyorum..
    En lüks sitede bile illa bir sürü problem olduğu görülüyor.. Nispeten pürüzsüz bir hayat yaşamak çok mümkün değil heralde bu memlekette anlaşılan..
    Ayrıca yakıştıramasakta Kağıthane artık lüks semt statüsünde sayılır .. Merkez hariç tüm kenar mahalleleri benim oturduğum semt dahil leş..
    katılıyorum.hanımda site olsun güvenliği olsun otoparkı falan olsun rahat ederiz diyor ama çevremdem duyduklarım karşısında mahallede kalalım daha iyi diyorum.

sitede oturuyorsun otopark daire araç sayısı verilmiş ama fazlasını koymaya çalışır sen aracını park edemezsin.merkezi ısıtma soğutma olur site yönetimi paraları alır ödemez kaçar gider sen kış günü soğuk'da susuz donarsın.dahasıda var site işi çok zor.benim 2-3 arkadaşım sitede yaşıyor 3'de memnun değil.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum.hanımda site olsun güvenliği olsun otoparkı falan olsun rahat ederiz diyor ama çevremdem duyduklarım karşısında mahallede kalalım daha iyi diyorum.

sitede oturuyorsun otopark daire araç sayısı verilmiş ama fazlasını koymaya çalışır sen aracını park edemezsin.merkezi ısıtma soğutma olur site yönetimi paraları alır ödemez kaçar gider sen kış günü soğuk'da susuz donarsın.dahasıda var site işi çok zor.benim 2-3 arkadaşım sitede yaşıyor 3'de memnun değil.
    Malesef aynen öyle.. İşim Maltepe'de bir plazada.. VRV sistemi bir gün çalışır 3 gün çalışmaz.. Sıcak açarsın soğuk gelir yazın kavrulur kışın donarsın.. Beğenmediğim evim çok daha izole.. Bir sıkıntı olur yok yönetimden karar geçmesi lazım yahu diyorum şuraya 2 vida atsak sıkıntı çözülecek yoook.. Otoparka iniyorum yerime birisi çekmiş 200m2 ofis vermişsin 3 araçlık yer.. Giriş çıkış aynı yoldan kafa kafa gelince inatçı keçi gibi bekle dur.. Asansöre binersin adam yük asansörü12. katta diye beklemiyor binanın öte berisini normal asansöre sokmaya çalışıyor.. Ya çok kalbur üstü sitelere yöneleceksin -ki bu sefer sadece aidatı 15-20 bin TL ki benim için mümkün değil, yada köhne mahallende yuvarlanıp gideceksin.. Çözümü benim açımdan şimdilik yok

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kavacık'Ta bizim oturduğumuz 25 senelik sitede böyle şeyler yok, havuz mavuz yok aidat yeni 1600 mü 1800 mü ne oldu. Bahçe ve güvenlik işleri var, sitenin yarısından çoğu eskidir biz de 20 yıldır burdayız, blok yöneticileriyle site yöneticileri de genelde eski ve hep samimi insanlar. Aptalca yapılan işler olmadı mı oldu ama 312 daire var en kötü 2şer bin lira attığımız oldu belediyeyle olan anlaşmazlıklara vs

Tün bütçe dökümü de her yıl başında sonunda bloklara asılıyor falan. Merkezi ısıtma yok o da bir dertten kurtarıyor

Tek sıkıntı zamanında araç sıkıntısı olmazken şimdi bazen birkaç araç dışarıda kalabiliyor. Eski usül düzen bazen iyi oluyormuş hakikaten. Güvenliklerin bahçıvanların kapıcıların bile birçoğu zamanla bizden emekli olmuştur. Tekrar sevdim valla sitemi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler