User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: APP plaka sahte plaka ilan edildi hayırlı olsun..

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten APP sahte plaka, aracın üzerindeki ile bire bir olsa bile orjinal plaka değil. Bunda şaşıracak birşey yok, yıllardır da yasaktı.
    aynen öyle App zaten sahte.. niye şaşırıyoruz ki..

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen cumartesi aksami beylikduzunde arkadasim ceza yedi appden.
    2600 kusur lira. 32 lira olan ceza direk ruhsattan farkli bir plaka takilmasi durumu.

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    App nasıl sahte mesela ? Ben bizzat Bursa şoförler odasından app olarak fiyat farkı vererek bastırdım. Bunun sahteliği illegalliği nerede ? Hatta aynı odadan 2 hafta önce karekodlu app de bastırdım bununda neresi sahte ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle App zaten sahte.. niye şaşırıyoruz ki..
    Alıntı mrtngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    App nasıl sahte mesela ? Ben bizzat Bursa şoförler odasından app olarak fiyat farkı vererek bastırdım. Bunun sahteliği illegalliği nerede ? Hatta aynı odadan 2 hafta önce karekodlu app de bastırdım bununda neresi sahte ?
    Buraya alıntı yaptığımı sanmıştım yapamamışım

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dönem dönem böyle haberler çıkıyor, kaçıncı kere app , cam filmi konusu açıldı. Hepsi de bir şekilde geldi geçti, ceza yemeden kurtulan kurtuldu, yiyenin de yanına kaldı.

Daha 2 gün önce app ve ön cam filmi olan aracım ile 4 şehir değiştim, girmediğim çevirme kalmadı. Hiçbirinde de ceza yemedim, en ufak bir problem dahi yaşamadım. Şans meselesi de diyebiliriz

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde gözüm korktu zaten plakalar eskimişti önce notere 200 küsüratını unuttum bir para verdim sonra basıma 490 tl verdim. Benim plakam 2 harf 3 rakam. 3 harf 3 rakam plakalardan sık bastıklarından mı yoksa harf konumları artık bu şekilde mi kabul ediliyor bilmiyorum çok çirkin oldu göze batıyor.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buraya alıntı yaptığımı sanmıştım yapamamışım
    avrupa press plaka 2017 de yasaklandığı için o tarihten sonra aldığınızın hepsi sahte.. Basan adam sahte plaka basıyor.. adamın şöförler odası olması bir şey değiştirmiyor.. Yani polise gidip bu mühürlü diyemiyorsun..

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avrupa press plaka 2017 de yasaklandığı için o tarihten sonra aldığınızın hepsi sahte.. Basan adam sahte plaka basıyor.. adamın şöförler odası olması bir şey değiştirmiyor.. Yani polise gidip bu mühürlü diyemiyorsun..
    Emniyet plaka degisiminde al bu evragi karsida cemiyet var diyerek, onundeki yere gonderiyor, suan gayet presle cat cut orda odada basiyorlar,
    Avrupa uyumlu plaka basil basiliyor, var mi bunu yapan?

Motosiklette ufak plaka ile park, hiz vs epey bi ceza yazdilar ama plakanin tipine karismadilar.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu haberler her dönem gelir geçer.

3 tane çevirmeden geçtim son 1 haftada hiç kimse birşey demiyor.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöförler odası resmi bir kurum değil yetkilendirilmiş kurum.

Bunu şu şekilde düşünebilirsin, egzoz muayenesini istasyonda yaptırsa geçemeyecek araç sahipleri, gidip sanayide yetkilendirilmiş '' Egzoz Muayene İstasyonu'' gibi yerlerde aracı ve ruhsatı götürüp yapabiliyor. Kontrolsüz usüle aykırı yapılabiliyor.

APP istemeyince APP basmıyor o odalar ekstra fark alarak dışarıda herhangi bir dükkana vereceğin mebla ile bu hizmeti sağlıyor ve gelir kapısı oluşturuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teneke aynı teneke, mühür aynı mühür oda aynı oda.. Sadece baskıya koyduğu kalıp farklı.. Evet polise gidip mühürlü orijinal dediğinde belki anlatamazsın ama misal şuan karekodlu tenekeyi şoförler odasından başka kimse kullanamıyor alamıyor tedarik edemiyor eee karekodlu app'de basıyorlar.. Bu da mı sahte olacak şimdi ?

Alıntı Sefa_vts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöförler odası resmi bir kurum değil yetkilendirilmiş kurum.

Bunu şu şekilde düşünebilirsin, egzoz muayenesini istasyonda yaptırsa geçemeyecek araç sahipleri, gidip sanayide yetkilendirilmiş '' Egzoz Muayene İstasyonu'' gibi yerlerde aracı ve ruhsatı götürüp yapabiliyor. Kontrolsüz usüle aykırı yapılabiliyor.

APP istemeyince APP basmıyor o odalar ekstra fark alarak dışarıda herhangi bir dükkana vereceğin mebla ile bu hizmeti sağlıyor ve gelir kapısı oluşturuyor.
    resmi kurum değil evet ama egzoz muayenesini tüv dışında yaptırınca bu geçersiz sahte demiyorlar.. Ben de bu saçmalığı anlamıyorum karakter mi yasak karakodlu olmaması mı yasak

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu saçmalığı anlamıyorum karakter mi yasak karakodlu olmaması mı yasak
    Alıntı Sefa_vts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kontrolsüz usüle aykırı yapılabiliyor.

.
    cevap zaten verilmiş aslında anlayamayacak bir şey yok.
    belirlenen kriterler belli plaka konusunda, bunun dışına çıkılması usulsüz.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teneke aynı teneke, mühür aynı mühür oda aynı oda.. Sadece baskıya koyduğu kalıp farklı.. Evet polise gidip mühürlü orijinal dediğinde belki anlatamazsın ama misal şuan karekodlu tenekeyi şoförler odasından başka kimse kullanamıyor alamıyor tedarik edemiyor eee karekodlu app'de basıyorlar.. Bu da mı sahte olacak şimdi ?

resmi kurum değil evet ama egzoz muayenesini tüv dışında yaptırınca bu geçersiz sahte demiyorlar.. Ben de bu saçmalığı anlamıyorum karakter mi yasak karakodlu olmaması mı yasak
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap zaten verilmiş aslında anlayamayacak bir şey yok.
    belirlenen kriterler belli plaka konusunda, bunun dışına çıkılması usulsüz.

@Berk007 de belirtmiş, kriterleri paylaşmış olayım olay daha da netleşsin. Aşağıda yazan standard ve usüle uymayan tüm plakalar sahtedir.

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
    Resmi Gazete Tarihi: 18.07.1997 Resmi Gazete Sayısı: 23053

Tescil Plakaları

Nitelik ve Ölçüleri

Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049)

Tescil plakalarının niteliklerine ve ölçülerine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir.

a) Nitelikleri

Tescil plakaları, 0.97 mm. kalınlığında DIN 1745 standardına uygun AL 99,5 F11 ½ sertlikte, gerilme kuvveti 100-150 N/mm, % 0.2 akıcılık sınırı, en az 90 N/mm, uzama direnci en az % 6 (a 10) standardında dikdörtgen biçiminde alüminyumdan yapılır.

Harf ve rakamlar ile plaka kenarları preste en az 1, en çok 3 milimetre kabartılır ve köşeleri 1 santimetre yarıçapla yuvarlatılır. Plaka kenarları (bordürü) genişliği 5 milimetre olur.

Geçici plakalardan gümrük plakaları ile altı güne kadar verilen plakalar, plastik veya karton kâğıttan yapılabilir. Bunların üzerinde ayrıca sol üst köşeden sağ alt köşeye doğru 2 santimetre genişlikte beyaz renkli bir bant bulunur.

Ölçüler ile ilgili ekler var ancak bunlara kimse uymuyor o sebepten Polis isterse ceza yazabilir. Ama bu plakayı ben şöförler odasından aldım diyerek sıyrılamıyorsunuz kanun önünde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabah motorla giderken çevirdi polis , rutin kontrol.

app plakayı sordum, app yasak dedi. Arabamda var dedim , sök başına iş alma dedi.

kimliğimi cüzdana koyarken yanımızdan app plakalı F10 geçti gitti

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konudaki ilk mesajda plakanin Giresun olmasi guzel, her memlekete gittigimde gozlerim belerirdi, oyle kotu bir fontu var ki Giresun'daki yetkili plaka basan artik her kimse, yani Ankara-Istanbul'daki herhangi bir aracta o plaka olsa her polis ceza yazar. Neyse, 2 gun sonra gene gidiyorum, gittigimde gordugum degisik fontlari fotograflar burada paylasirim.

Sozun ozu, ulke genelinde bu font isi standart olmadikca cok bas agrir. Karadenizde neredeyse her ilin fontu farkli, ve trafikte denk geldigimiz gercekten kotu merdiven altinin merdiven alti sahte app'lerinden de kotu fontlari genel olarak. Simdi oyle bir plakam olsa, mesela Gumushane'den alinma, bana sahte veya app plaka muamelesi mi yapacaklar yani?
    öyle işte.

ROXYN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Krc app" karekodlu app basıyor arkadaşlar alabilirsiniz

Ek bilgi:Plakaları çok güzel kullanıyorum örnek isteyene atabilirim.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ROXYN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Krc app" karekodlu app basıyor arkadaşlar alabilirsiniz

Ek bilgi:Plakaları çok güzel kullanıyorum örnek isteyene atabilirim.
    Karekodlu app diye bi plaka çeşidi yok. Bastıkları sahte karekodlar yakalanınca cezayı ödeyecekler mi yoksa biz onu süs olarak basmıştık, araca takılmasına karışmayız mı diyecekler. O kısmı önemli...

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosikletle çevirmelerde bi sıkıntı olmadı küçük plaka ile 2022 sonuna doğru çevre yolunda arkadan yazmışlardı 750 tl gittik ödedik paşa paşa. İşin garibi başka ilçesi olan kumlucada motosiklete normalinden küçük plaka veriyor cemiyet, memleket a dan z ye sıkıntı. Kime derdini anlatacaksın, bu kameralarda plaka okumuyor dedikleri de yalan madem okumuyor o kadar hgs ogs otogar hava alanı gibi yerler nasıl okuyor. Tamamen soygun başka açıklaması yok...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde gözüm korktu zaten plakalar eskimişti önce notere 200 küsüratını unuttum bir para verdim sonra basıma 490 tl verdim. Benim plakam 2 harf 3 rakam. 3 harf 3 rakam plakalardan sık bastıklarından mı yoksa harf konumları artık bu şekilde mi kabul ediliyor bilmiyorum çok çirkin oldu göze batıyor.

Kalıpta basımı yapan arkadaş amatörmüş. Ortalayamamış.
    Instagram: mutusgarage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler