User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
90 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: APP plaka sahte plaka ilan edildi hayırlı olsun..

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son durum ne düz app ile ceza yiyen var mı yakın zamanlarda? Arka plakayı kareye çevirmek istiyorum hazır el atmışken ön arka app yapayım dedim

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son durum ne düz app ile ceza yiyen var mı yakın zamanlarda? Arka plakayı kareye çevirmek istiyorum hazır el atmışken ön arka app yapayım dedim
    Hep orijinale döndük ama ne durduran ne soran oldu. Zaten trafik öyle yoğun ki çevirme yapamıyorlar uzun zamandır denk gelmedim. Yine de bir süre daha dikkatli olmakta fayda var.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seçim dönemi genelde pek çevirme uygulama olmuyor. olsa da asayiş ve eksik evrak takibi yapılıyor diye görüyorum. vatandaşı fazla bunaltmamak için hatalı parklara bile ceza yazılmıyor bir süredir. herkes kafasına göre takılıyor resmen. app ye de bu ara o sebeple fazla yüklenme olmuyodur. bir ara icabına bakarlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cuma app ile muayeneye girdim ve geçti dudullu da.
    IN BOOST WE TRUST

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Qr kodlu mühürlü app plakalar yine sorun yaratıyor mu? Bi plaka bastılar baktıkça midem bulanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Qr kodlu mühürlü app plakalar yine sorun yaratıyor mu? Bi plaka bastılar baktıkça midem bulanıyor.
    Aynı şeyi bende merak ediyorum dünya para verdik özel plaka aldık bi sefer ondada qr işi çıktı. Cemiyetin bastığı plakalar kelebek gibi duruyor arabanın üstünde

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde instagram uygulamasında bir kısa video gördüm, 61 OF plakalı bir Scirocco sahibi, polis çevirmesinde videoya alıyordu. Araçta APP olduğunu söylemiş Memur beyler, QR kodu gösterip, ''Cemiyetten aldım ben'' diyordu. Ancak görünen ( Videodaki ) APP plakaydı ama QR vardı. Polis ceza keseceğiz beyefendi gibi cümleler söylüyordu vs.

Özetle memuruna bağlı anladığım kadarıyla. Tabii yasal olanı unutmamak lazım, cemiyetten de almış olsanız, APP'nin cezası var. Bunu bilip kullanmanızda fayda var. Ben QR kodlu plaka sahibiyim vs diye itiraz etmenin çok bir faydası olmaz, nihayetinde Polisler de biliyor neyin ne olduğunu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sefa_vts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde instagram uygulamasında bir kısa video gördüm, 61 OF plakalı bir Scirocco sahibi, polis çevirmesinde videoya alıyordu. Araçta APP olduğunu söylemiş Memur beyler, QR kodu gösterip, ''Cemiyetten aldım ben'' diyordu. Ancak görünen ( Videodaki ) APP plakaydı ama QR vardı. Polis ceza keseceğiz beyefendi gibi cümleler söylüyordu vs.

Özetle memuruna bağlı anladığım kadarıyla. Tabii yasal olanı unutmamak lazım, cemiyetten de almış olsanız, APP'nin cezası var. Bunu bilip kullanmanızda fayda var. Ben QR kodlu plaka sahibiyim vs diye itiraz etmenin çok bir faydası olmaz, nihayetinde Polisler de biliyor neyin ne olduğunu.
    Öncelikle videosunu bahsettiğiniz aracın üstündeki plaka APP plaka değil. Standart plaka basım atölyesinden alınmış plaka. Sadece çerçevelerini silmişler polis memuru arkadaşta o yüzden app sanıyor ve ceza yazıyolar.

Sonuç olarak polisin insiyatifine kalmış, bende çok kullandım çevirmelerden geçtim yeni yıldan sonra kimse bir şey demedi. İşe gidip geldiğim rotada çevirme noktası mevcut üstelik.
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD
    2011 Opel Corsa 1.3 Cdti

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç alış satışı yaparken noterci arkadaş eski plakaları getir qr kodlu plaka basım fişi vereyim dedi. tabi biz araba yanımızda olmadığından sökemedik. herhangi bir notere gidip eski plakaları verdiğimiz de , geçen hafta bu aracı almıştık desek plaka basım fişi verirlermi ? bilgisi olan var mı ?

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sefa_vts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Berk007 de belirtmiş, kriterleri paylaşmış olayım olay daha da netleşsin. Aşağıda yazan standard ve usüle uymayan tüm plakalar sahtedir.

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
    Resmi Gazete Tarihi: 18.07.1997 Resmi Gazete Sayısı: 23053

Tescil Plakaları

Nitelik ve Ölçüleri

Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049)

Tescil plakalarının niteliklerine ve ölçülerine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir.

a) Nitelikleri

Tescil plakaları, 0.97 mm. kalınlığında DIN 1745 standardına uygun AL 99,5 F11 ½ sertlikte, gerilme kuvveti 100-150 N/mm, % 0.2 akıcılık sınırı, en az 90 N/mm, uzama direnci en az % 6 (a 10) standardında dikdörtgen biçiminde alüminyumdan yapılır.

Harf ve rakamlar ile plaka kenarları preste en az 1, en çok 3 milimetre kabartılır ve köşeleri 1 santimetre yarıçapla yuvarlatılır. Plaka kenarları (bordürü) genişliği 5 milimetre olur.

Geçici plakalardan gümrük plakaları ile altı güne kadar verilen plakalar, plastik veya karton kâğıttan yapılabilir. Bunların üzerinde ayrıca sol üst köşeden sağ alt köşeye doğru 2 santimetre genişlikte beyaz renkli bir bant bulunur.

Ölçüler ile ilgili ekler var ancak bunlara kimse uymuyor o sebepten Polis isterse ceza yazabilir. Ama bu plakayı ben şöförler odasından aldım diyerek sıyrılamıyorsunuz kanun önünde.

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle videosunu bahsettiğiniz aracın üstündeki plaka APP plaka değil. Standart plaka basım atölyesinden alınmış plaka. Sadece çerçevelerini silmişler polis memuru arkadaşta o yüzden app sanıyor ve ceza yazıyolar.

Sonuç olarak polisin insiyatifine kalmış, bende çok kullandım çevirmelerden geçtim yeni yıldan sonra kimse bir şey demedi. İşe gidip geldiğim rotada çevirme noktası mevcut üstelik.

Teşekkürler açıklama için, videoyu hatırladığım kadarıyla APP diye aklımda kalmış. Baskı puntosu farklıydı ''OF'' harflerinde ''O'' Sıfır ''0'' dı sanki, neyse önemli de değil. Genelde APP plaka olunca akla ilk gelen daha kalın harfler, ancak yine bu konu içerisinde gönderdiğim başka bir postta (yukarıda alıntı yaptım) plaka basım standardı var. Bunun dışındaki tüm plakalar Cemiyet veya standart basım atölyesi bile basmış olsa uygun değil ( İl il har kalınlığı değişmemesi gerekirken değişiyor biliyorsunuz).

Şahsen ben, bu yıl içerisinde birden fazla kez kibarca APP için uyarıldım, tamamen fabrikasyon Passat Variant aracım ile, cam filmi dahi yok. Ceza yazmadı hiç biri sağolsunlar, ancak ben de değiştirmedim. Artık biliyorum ki yazarlarsa neden yazıyorsunuz dememem gerekiyor.

fsm1996 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2024 aracım var qr plakaya baktıkça kırıp atasım geliyor son 5-6 yıldır hep app plaka yapıyordum ben şimdi buna normal app plaka yazsam cezası nedir veya qrlı olanı bagaja koysam ?

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fsm1996 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2024 aracım var qr plakaya baktıkça kırıp atasım geliyor son 5-6 yıldır hep app plaka yapıyordum ben şimdi buna normal app plaka yazsam cezası nedir veya qrlı olanı bagaja koysam ?
    QR kodlu app yapıyolar hocam.Nette var bolca
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi-

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    QRlı Appde muayenede sorun olabiliyormuş geçenlerde bir arkadaşımın başına geldi Şoförler Odasından QR'ı sisteme işlettim tarzında birşey söyledi nasıl işliyor bu sistem

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir satıcı ile görüştüm şoförler odasının bastığı qr kod ile bire bir aynı basacaklarını söyledi. Siparişi verdim gelince buraya yazarım. Okutunca karekodu aynı çıkarsa bi problem yaşayacağımı sanmıyorum.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir satıcı ile görüştüm şoförler odasının bastığı qr kod ile bire bir aynı basacaklarını söyledi. Siparişi verdim gelince buraya yazarım. Okutunca karekodu aynı çıkarsa bi problem yaşayacağımı sanmıyorum.
    bizim telefonlarda kare kodu okumuyor. muhtemelen iç işleri bakanlığı yazılımı olan cihazlar okuyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim telefonlarda kare kodu okumuyor. muhtemelen iç işleri bakanlığı yazılımı olan cihazlar okuyordur.
    Evet bende aynısını denedim Büyük ihtimalle dediğin gibi onların cihazda okutunca bütün bilgiler çıkacak şekilde ayarlanmıştır fakat hiç bi çevirmede denk gelmedim bi polisin QR okuttuğunu plakadan.
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD
    2011 Opel Corsa 1.3 Cdti

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bende aynısını denedim Büyük ihtimalle dediğin gibi onların cihazda okutunca bütün bilgiler çıkacak şekilde ayarlanmıştır fakat hiç bi çevirmede denk gelmedim bi polisin QR okuttuğunu plakadan.
    Muhtemelen kamera EDS gibi sistemler için yapılıyordur. Zaten emniyet sistemi plakayı yazınca otomatik tablete döküyor tüm bilgileri ama kameralar anlık pek çok araç geçtiği ve bazen plakalar okunmadığı için kaydedemiyordur diye düşünüyorum ama qr okuma sistemi farklı bir teknoloji saliseden kısa sürede algı çekebiliyor bence o yüzden yapıldı diye düşünüyorum mantıklı bir uygulama desteklediğim nadir uygumalardan biri piyasada kaç tane hacizli yakalamalı kaçak araç var app takıp devam eden.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çakarlı araçların çoğu app

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çakarlı araçların çoğu app
    severiz
    men dakka dukka.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler