User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Muayeneden "Neye Rağmen" Geçtiniz? Güncel Tecrübe Örnekleri

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilkyardım çantasındaki yarabandını kullanmıştım. eksik var diye hafif kusur yedim.

kapı direkleri orjinalden siyah olan arabamda. kapı direkleri araç renginden farklı renge boyanmış diye hafif kusur da gördüm.

downpipe ile bakalım başımıza ne gelecek

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç 2013 benzinli F20
    5 cm eibach yay mevcut lastik yanakları ön 235 arka 245. Haliyle boşluk yok gibi fakat sürtme vs. yok
    İki defa muayene girdim. Bodrum-Konacıkta hiç bakmazlarken, İstanbul Haraççılarda çapraza alıp didik didik baktılar. Direkten dönerekte olsa geçtik ama bir standart yok. O günkü teknisyenin keyfine göre değişiyor kurallar.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    minide komple düz boru milltek son , sesli dv semi slick ile geçtim , hatta içerde bi gaza bastılar cufladı vs çok güzelmiş vs diyerek yolculadılar

polo gti da dp, komple krom duz boru sadece milltek ile gene aynı istasyonda hiç takılmadan geçtim hatta eksoz arkadan bir tık fazla çıkıkmış ona hafif kusur yazdı riskli bagaja eşya koyarken bacak vs değer diye

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minide komple düz boru milltek son , sesli dv semi slick ile geçtim , hatta içerde bi gaza bastılar cufladı vs çok güzelmiş vs diyerek yolculadılar

polo gti da dp, komple krom duz boru sadece milltek ile gene aynı istasyonda hiç takılmadan geçtim hatta eksoz arkadan bir tık fazla çıkıkmış ona hafif kusur yazdı riskli bagaja eşya koyarken bacak vs değer diye
    Mini Countryman varken milltek son susturucu uçları eşimin bacağında 1 senelik geçici dövme hatırası bırakmıştı yarım ay şeklinde
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cumartesı gunu seat leon 2.0 TDİ aracımı muayneye goturdum komple egzost kw coıll falan vardı aracta son duz boruyu sokup supersprınt ı taktım dısarda emısyonu falan aldım muayne ıstasyonuna goturdum frenden gectı alttan ınceleme sırasında mudurum bu arabada susturucu yok dıye cagırdı mudurde ındı asagıya arac sahıbı kım bu arabada susturucu yok dedım sonda duran ney dedım tuv onaylı ve 3 defadır bende bu sekılde gecıyo dedım eskısı benı ılgılendırmez arada susturucu olması gerekıyo falan dedı sonra stepneye kadar ıncık boncuk kontrol ettıler egzosttan bıraktılar sımdı susturucu takıp yenıden tekrar yaptırıcam bakalım gecıcekmı
    t

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim değilde eski çalıştığım yerde yaşanan bir olayı anlatayım
    Adam servise geldi arabasız dedi ki "sizi dava ediyorum bana change araç satmışsınız"
    aracın muayene istasyonunda Ruhsat ile araç üstündeki şase numarası tutmuyormuş. Bu arada adam haklı adamın kesilen fatura ve ruhsat tamam ama aracın üzerindeki şase numarası farklı..
    Sonra arabanın üzerindeki şase numarasına göre araştırma yaptığımızda adamla aynı gün teslim edilmiş başka bir peugeot partnerde çıktı o şase numarasıda. yani bizim teslimatçılar plakaları yanlış arabalara takmışlar.
    şimdi olayın bu postu ilgilendiren tarafı, diğer adam diğer arabayı bu olaydan 3 gün önce tüv muayenesinen sorunsuz geçirmiş

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim değilde eski çalıştığım yerde yaşanan bir olayı anlatayım
    Adam servise geldi arabasız dedi ki "sizi dava ediyorum bana change araç satmışsınız"
    aracın muayene istasyonunda Ruhsat ile araç üstündeki şase numarası tutmuyormuş. Bu arada adam haklı adamın kesilen fatura ve ruhsat tamam ama aracın üzerindeki şase numarası farklı..
    Sonra arabanın üzerindeki şase numarasına göre araştırma yaptığımızda adamla aynı gün teslim edilmiş başka bir peugeot partnerde çıktı o şase numarasıda. yani bizim teslimatçılar plakaları yanlış arabalara takmışlar.
    şimdi olayın bu postu ilgilendiren tarafı, diğer adam diğer arabayı bu olaydan 3 gün önce tüv muayenesinen sorunsuz geçirmiş
    Bayi işi sonrasında nasıl çözdü acaba
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayi işi sonrasında nasıl çözdü acaba
    önce arabaları değiştirin dediler... muayeneden geçen araba çok temiz ve km siz diğeri sıkıntılı olunca sahipleri kabul etmedi.
    evrak üzerinde satış yapılıp plakalar değiştirildi
    arabasına el konan adamın arabası eline geçene kadar 2 ay kadar ikame araba verdiler

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiğin Outside inside yönünden kalmıştım 😀
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rotilde ufak boşluk var diye kaldım da, arka torsiyon dağılmış tekerlerden biri resmen çapraz duruyor süspansiyon namına bir şey yok kimse ona bir şey demedi.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk aracım 94 model honda civic'de komple düz boru + oem egzost vardı. hafif kusurla Batman'da çalışırken geçmiştim. Lancer genellikle hafif kusurdan geçti hep. Sadece bir kere ön takımdaki boşluktan kaldım. En son Colt'u muayene götürdüm. Frenler arasındaki fark %30dan fazla çıkmış.O sıra hanım aracın yanındaydı. Görevliye çocuğu kreşe götürüp getiriyorum diyince tekrar soktular muayeneye ve öyle böyle geçti.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka emniyet kemerim kopuk iğne iplikle diktim 2 seferdir geçiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiberden yapılan replika porsche 356 aracımda,
    okunamayan şase no, tutmayan motor no, sileceksiz, stop farsız, kadransız, emniyet kemersiz, kapı camı ve tentesiz geçti.
    araba daha proje aşamasında tamamlanmadan, bir boşlukta kapağı bi atalım neler olacak bakalım dedik ve geçti. bizde inanamadık.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okunamayan şase no, tutmayan motor no, sileceksiz, stop farsız, kadransız, emniyet kemersiz, kapı camı ve tentesiz geçti.
    araba daha proje aşamasında tamamlanmadan, bir boşlukta kapağı bi atalım neler olacak bakalım dedik ve geçti. bizde inanamadık.
    konunun en iyi mesajı olabilir, daha iyisi gelemez heralde

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stop-Far olmadan nasıl geçmiş. Personelin ilk günü falan mıydı ? Patlak ampulle kalıyor arabalar Çok iyiymiş.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

FatihR. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    civic VTİ varken çapraz takoza almışlardı. Biraz sürtüyor ama yine de geçirecem demişti eleman ve geçmişti.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki muayenedir, arabayı yukarı kaldırıp indirdikten sonra far ayarı kanalında sinyalimin teki gidiyor ve kalıyorum. Kaputu ac kapa yapıp tekrar randevu alıp geciyorum. Artık iyice paranoyak oldum yine kalacam diye.

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra g aracım vardi editions paket silivri kavaklıda muayeneye girdim araba full dip basıktı muayenede eksiklerimizi görür yaptırırız diye girdim. Arabayı aldılar adam bu basıklıkla geçemezsin dedi havalı havalı ama bi bakalım dedı aracı aldı kapıdan bir metre gitti ilk fren testine girerken fiberden yaptırdığım opc tamponumu ve farlarımı kırdılar ben bir kıyamet koparttım müdür fln geldi arabayı getirdiler tampon ellerinde öderiz fln dediler sigorta giriş kağıtlarını verdiler gönderdiler benı eve gidince baktım arabayı muayeneden de geçirmişler ama sadece fren testine girmiştim dahada ileri gidememişti zaten
    ASTRA GSİ16V

CORSA GSİ16V

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio 1-2 kullananlar bilir, hem sinyal kolunda hem de direksiyon üzerinde korna butonları var

Muayene günü geldi çattı, bakacak adam geldi bindi. Egzoz orjinal ama hava filtresi var, içerde arabaya vututu yaptırıyor çakal

Neyse ben geçeceğinden emin şekilde beklerken "abi araba kaldı, kornan çalışmıyor" dedi. Şaşırdım, sonra dedim "bak sinyaldeki çalışıyor", "yok abi hepsi çalışmak zorunda" dedi.

"Haydaaaa" falan derken "neyse abi gideyim müdüre danışayım" dedi, 2 dk sonra geri geldi. O da "ya bırak olm çalışıyormuş işte ne uğraştırıyorsun " demiş. Öylece geçtim.

Bir arkadaşımın yayları kesik, farları xenon, sislerin biri sarı biri beyaz, soba borusu gibi düz borulu otto egzozlu tek kapı ölüm paket 1.4 is vardı yıllar önce. ARabayla da hiç alakası yoktur, nereden bulduysa almış biniyor

Bu saftrik gitmiş bunla muayene randevusu almış, dEdim" bak geçmez bu, bırakırlar kesin"

Hesap kitap yaptı, dedi" bunları orjinallere çevirmeye çok para alırlar"

Atladık buradan taa Kırıkkale yakınındaki Irmak muayene istasyonuna gittik, hiç bişeye bakmadan geçirdiler Gelenlerin çoğu traktördü zaten, farı sileceği çalışana yallah diyorlardı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler