User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Bence BMC , genel kamyonet fikir postu (düşük bütçeli)

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bence BMC , genel kamyonet fikir postu (düşük bütçeli)

Selamlar,

Tarlada getir,götür amaçlı kullanmak üzere kamyonet bakıyoruz. Açıkçası 170 max 180 civarı gibi ayırdığımız bütçe. Üstüne ben biraz daha ekleyip 240 civarına kamyonet aldırabilirim fakat babam bence işimizi görür çok daha fazla ayırmayalım,kalan yatırımlara da para kalsın taraftarı

Genelde çapa aleti,ağaç ekme aleti, fidan vs vs çok ağır tonajı olmayan (tutupta 3-4 ton taşımayız diye düşünüyorum şuan için) şeyler gibi duruyor. 1.5 diyelim biz yine.

Babam baktığında bmc 1.8ler işimizi görür dedi fakat nette çok bilgiye rastlamadım. Kimisi harareti çok diyor, kimisi çok iyi bence diyor. Hız beklentimiz yok.... zaten kamyonet..

Levend 60 2001-2004 , bmc tm30 1998-2002 HD 1.8ler hakkında bilgi sahibi olan var mı? İş görür mü? alınır mı? neyine bakılmalı? problemleri nelerdir?
    çift kabin almayı düşünüyoruz ama tekte olabilir. Ben tek kabinciyim ama annem babam çift kabinden yana daha çok insan aldığından. Eleman gelir bizimle ihtiyaç olursa dediler.

80 TDI geçenlerde var galiba aynı motorun turbolusu. Bunu bilen var mı?

100lük nissanlar var ama çok para be, 300 falan vermemiz imkansız. Bu çok iyi yoksaaaa daa işte hsahsas

Gelelim biraz görsellere ;

HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nissan motorlular makbul olanı, çeyrek altın gibi tek bildiğim bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nissan motorlular makbul olanı, çeyrek altın gibi tek bildiğim bu

Keşke abi bütçe yetse de alsak. Nıssan bd30 bloğu kullanıyorlarmış.

HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacaksanız Dodge as250 fındık motorlusunu tavsiye ederim. BMC 1.8 levendler ekmek yedirmez l100 işinize yarayabilir Nissan motorlular

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacaksanız Dodge as250 fındık motorlusunu tavsiye ederim. BMC 1.8 levendler ekmek yedirmez l100 işinize yarayabilir Nissan motorlular
    fındık motorlu olduğunu nasıl anlarım
    HotHatch Lovers!

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben eski de olsa Transit derim. Parçası bol.Ustası bol. Bitane 95 topluyorum şimdi. Çok keyifli ve sağlam araçlar. Bakayım sizin için biraz.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Just a moment...
    Toplanmış. Ufak motorlu. Bendeki araç da böyle. Opel Astra F'den az yakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fındık motorlu olduğunu nasıl anlarım
    87 93 modeller fındık motorludur kalem enjektörlu 83 hpdir üstü phazer 90dur ön çamurluk yanlarında yazar phaser 90 ise yeni nesil motor

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçenize göre en mantıklı seçenek tm almak
    #eksikpazar

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmc deyince direk o meşhur reklam aklına gelenler burda mı
    PROSTOCK GARAGE

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gözümde canlandı koskoca mazi Eski baba işimde, yıllarca tecrübe ettim. O yıllarda dodge haricinde bu kasa hacminde araç olmadığı için mecburen bunu tercih ederdik.
    4tane sıfır alıp kullanıp sattık. Levent 1.8 olarak.
    Günümüz şartlarında yanlızca tarlada kullanılacak verime sahip bir araç. Sıfır alıp 50 60 bın km lerde sattıgımız ıcın su eksıltme harıcı sorun yaşamadık. Suyunu kontrol ettıgınız surece hararet yapmıyor.
    5. vıtesle düz yolda gıttıgınızde sesten dolayı yanınızdakı ıle konuşamama garantili, araç boş dahi olsa farketmez tam gaz ilede gidilse e5'te yokuş yukarı max. devırde 3. vıtes 60 km düşmek zorunda kalırsınız. Frenler kötü ötesidir.
    O yıllara göre teknolojısı berbattı, sıfır halıyle bıle soğuk havada 1 dakıka ısıtma yapılıp 4 5 marşta çalışırdı. Guzel tarafı geçte olsa çalışıyordu )
    2 3 yaşındayken bıle bol bol çürükleri olurdu. Aradan bukadar zaman gecıp yorulmuş araçlar ve ozamankı teknolojı ıle sizi biraz yıldırabılır. Iyı toplanmış bır araca denk gelırsenız ne mutlu
    Ayrıca bu konu sayesinde çok eskilere daldım, zaman çok hızlı geçiyor. Ayrıca teşekkürler.
    - Porsche 718 Pdk
    - Bmw M 130i Manual
    inst. kozgaraj

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babam şoför olduğu için buna benzer kamyonetlerde araç sürmeyi öğrendim, eğer alınabiliyorsa o paralara as250 balta burun-fındık motor kombinasyonunu tercih edin, bmc kullanmadım ama hidrolik direksiyon fındık motor bi as250 çok keyif verir her işinizi de görür kaya koy sırtına kaya çeksin

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözümde canlandı koskoca mazi Eski baba işimde, yıllarca tecrübe ettim. O yıllarda dodge haricinde bu kasa hacminde araç olmadığı için mecburen bunu tercih ederdik.
    4tane sıfır alıp kullanıp sattık. Levent 1.8 olarak.
    Günümüz şartlarında yanlızca tarlada kullanılacak verime sahip bir araç. Sıfır alıp 50 60 bın km lerde sattıgımız ıcın su eksıltme harıcı sorun yaşamadık. Suyunu kontrol ettıgınız surece hararet yapmıyor.
    5. vıtesle düz yolda gıttıgınızde sesten dolayı yanınızdakı ıle konuşamama garantili, araç boş dahi olsa farketmez tam gaz ilede gidilse e5'te yokuş yukarı max. devırde 3. vıtes 60 km düşmek zorunda kalırsınız. Frenler kötü ötesidir.
    O yıllara göre teknolojısı berbattı, sıfır halıyle bıle soğuk havada 1 dakıka ısıtma yapılıp 4 5 marşta çalışırdı. Guzel tarafı geçte olsa çalışıyordu )
    2 3 yaşındayken bıle bol bol çürükleri olurdu. Aradan bukadar zaman gecıp yorulmuş araçlar ve ozamankı teknolojı ıle sizi biraz yıldırabılır. Iyı toplanmış bır araca denk gelırsenız ne mutlu
    Ayrıca bu konu sayesinde çok eskilere daldım, zaman çok hızlı geçiyor. Ayrıca teşekkürler.
    Isıtmak gerekirdi diyince aklıma geldi, ilkokula giderken mahallede kömürcü bir abide vardı. Kışın çalıştırmak için altında ateş yakmıştı Adam artık arabayla uğraşmaktan cinnet geçirdi diye babama anlatınca motoru ısıtıyordur demişti

Amcam demir işi yaparken Kia Cerez vardı, bakım falan hak getire fren en dipte tutar ama yine yürürdü Tek hatırladığım çekmiyordu ve eski modelinin direksiyonu dönmüyordu.

Şu an kuzen devraldı işi, Bongo vardı masrafından sebep sattı Konya yapım kesme L300 aldı. Daha az masraflı ve yakıtlıymış demesine göre.

Örnek olması açısından, temiz Cerez bulamadım ama

Just a moment...

Ya da şöyle bir Mazda da olabilir

Just a moment...

Mitsubishi örnek;

Just a moment...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler