User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Mevcut yurtiçi şirketi yurtdışına taşımak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mevcut yurtiçi şirketi yurtdışına taşımak?

Arkadaşlar merhaba,
    Türkiye de hali hazırda 11 yıldır aktif şirketim var. Firmaya ait sıfır Araç ithalatçı belgesi, müteahhitlik belgesi ve yurtdışı bir tekstil firmasının lisansı da mevcut.

Uzun zamandır ekonomik durumlardan dolayı aktif olarak bir iş yapmıyorum dolayısıyla kdv döngüsü pek iyi değil ve şirket üzerine kayıtlı gayrimenkul gelirlerinden dolayı epey bir gelir vergisi + kdv ödemek durumundayım.

Şirketi yurtdışına taşımak yada yurtdışı bir firma kurup Türkiye’deki gayrimenkulleri bu firma üzerinden satın alıp gelirler vergisinde avantaj sağlamak mümkün müdür? Bazı ülkelerde ülkeler arası anlaşma gereği tek ülkede vergi ödeyip diğer ülkeler de muaf olma durumları olduğunu öğrendim ancak pek bilgim yok.

Bu şekilde bir uygulama yapan veya bilgisi olan varmıdır?

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirketin vergi borcu var ve uzun süredir ödeme yapılmadı ise gayrimenkullerine haciz koymuşlardır satışa engel olabilmek için.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketin vergi borcu var ve uzun süredir ödeme yapılmadı ise gayrimenkullerine haciz koymuşlardır satışa engel olabilmek için.
    Selamlar, mevcutta borcum yok düzenli olarak vergileri ödüyorum ancak gayrimenkul gelirlerinden ayda yaklaşık 1milyon gelir ve kdv cıkıyor. Amacım burada ödediğim gelirler vergisi ve kdvyi minimuma düşürmek.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Krupp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, mevcutta borcum yok düzenli olarak vergileri ödüyorum ancak gayrimenkul gelirlerinden ayda yaklaşık 1milyon gelir ve kdv cıkıyor. Amacım burada ödediğim gelirler vergisi ve kdvyi minimuma düşürmek.
    Kuzey Kıbrıs'a taşıma işlemlerini araştırabilirsiniz bilgim olmamakla beraber bu aralar bazı yüklü gayrimenkul sahibi şirketlerimizin hepsi kuzey kıbrıs üzerinde firmalar açıp işlemlerini oraya taşıdılar tabii avantajı eksisi nedir bilmiyorum.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Montenegro ve UAE gelir vergisi daha düşük olan ülkeler,
    Ulaşım kolaylığı olarak ME daha avantajlı olabilir, UAE'de ufak tefek yatırımlarla parayı döndürme fırsatınız daha çok,
    Bu işi hakkıyla yapan bir danışman bulmanız gerekiyor piyasada çok fazla hayal satan mevcut,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Montenegro ve UAE gelir vergisi daha düşük olan ülkeler,
    Ulaşım kolaylığı olarak ME daha avantajlı olabilir, UAE'de ufak tefek yatırımlarla parayı döndürme fırsatınız daha çok,
    Bu işi hakkıyla yapan bir danışman bulmanız gerekiyor piyasada çok fazla hayal satan mevcut,
    +1 mümkün olduğunca araştırın, farklı yerlerle görüşün ve mümkünse ilgili ülkeye gidip görün.
    Baliye taşınmak için arkadaşım yotube kanalı da olan(40K+ aboneliği var) biriyle irtibata geçip güzel bir kapora kaptırdı. Oldu, olacak, oluyo ve engelle sonuçlanan yakınımda bir macera yaşandı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler