User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: Televizyon için Android Media Player Tavsiyesi ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım usb yi ethernet olarak çevirici alıp takabiliyorsunuz. Bir araştırın derim. Örnek bir link ekledim. Pahalı ama çok fonksiyonlu güzel bir ürün. Olmadı alır takar denersiniz olmazsa iade edin. Zaten tak çalıştır. Ayar vs. yok.

Link
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yılı aşkın süredir xiaomi mi stick kullanıyorum. Sorun yaşamadım.
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mi stick'in çalışması TV'den TV'ye fark ediyor mu? Hayır ben yakında çıkarıp üzerine basıp kıracağım çünkü de... İlk nesil bir de galiba benimki.

Bir kullanımdan sonra kapatsanız bile tamamen kapanmadığı için, bir sonraki açılışta illa ki kilitlenmiş oluyor. Fişten çekip tamamen kapatıp tekrar açıyorum. Kendine gelip takılmadan adam gibi çalışması baya uzun sürüyor.
    Sabırsızlık yapıp, TV açıp hemen aleti açıp Netflix falan kullanmaya çalışırsanız, mesela film başlıyor, görüntü yok, ses geliyor, komutlar 10sn sonra algılanıyor falan filan.

Büyüğü box olanı alacağım gibi duruyor, bu işe acayip uyuz olmaya başladım çünkü.

Bir arkadaşım tavsiye etmişti, o da bu kadar kasmadığını söylüyor, deli etti beni.
    Güncel olarak arkadaşlar Mi Box 2.Nesil cihazı iade ettim. Çok daha yeni ve üstün bir cihaz olan bir kaç arkadaşımın da tavsiye ettiği Mecoll Km2 Plus aldım aşırı memnunum herkerse tavsiye ederim.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel olarak arkadaşlar Mi Box 2.Nesil cihazı iade ettim. Çok daha yeni ve üstün bir cihaz olan bir kaç arkadaşımın da tavsiye ettiği Mecoll Km2 Plus aldım aşırı memnunum herkerse tavsiye ederim.
    Hmm o kadar farklı mı yav, fiyatları da yakın.
    1900 küsüre Avansas'tan Mi Box 2.nesil alıyordum az kalsın. Bu alete mi dönsem acaba...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mi stick'in çalışması TV'den TV'ye fark ediyor mu? Hayır ben yakında çıkarıp üzerine basıp kıracağım çünkü de... İlk nesil bir de galiba benimki.

Bir kullanımdan sonra kapatsanız bile tamamen kapanmadığı için, bir sonraki açılışta illa ki kilitlenmiş oluyor. Fişten çekip tamamen kapatıp tekrar açıyorum. Kendine gelip takılmadan adam gibi çalışması baya uzun sürüyor.
    Sabırsızlık yapıp, TV açıp hemen aleti açıp Netflix falan kullanmaya çalışırsanız, mesela film başlıyor, görüntü yok, ses geliyor, komutlar 10sn sonra algılanıyor falan filan.

Büyüğü box olanı alacağım gibi duruyor, bu işe acayip uyuz olmaya başladım çünkü.

Bir arkadaşım tavsiye etmişti, o da bu kadar kasmadığını söylüyor, deli etti beni.
    TV'nin USB sine mi bağlıyorsun güç için yoksa harici bir adaptöre mi ? TV'ye bağlarsan TV ile beraber açılıp kapanır ama açılması biraz uzun sürüyor tabi. Tabi bazı TV'lerin USB çıkış amperleri yeterli olmuyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1. nesil stickler malesef biraz ağır çalısıyor. Tv usb den güç alıyorsanız. Tv kapanınca kapanması gerekir.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hmm o kadar farklı mı yav, fiyatları da yakın.
    1900 küsüre Avansas'tan Mi Box 2.nesil alıyordum az kalsın. Bu alete mi dönsem acaba...
    Fiyatları yakın ama özet olarak size en açıklayıcı olması açısından bu linki bırakıyorum;

Just a moment...

Bunlardan daha iyi bir şey istiyorum derseniz bu iki ürün ön plana çıkıyor, ben çok araştırdım. Hiremco yerli üretimmiş ve air mouse özelliği var. Diğeri zaten herkes tarafından üst model olarak tercih edilen fiyatı pahalı bir ürün. Onları da araştırın derim..

Hiremco X6 PRO Android Box Fiyatı, Yorumları - Trendyol

https://www.trendyol.com/homatics/bo...chantId=114256

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Schumi, @melihyilmaz,

TV'ye USB ile bağlı ama orası yetmiyor, adaptör ile fişe de takılı. TV kapanınca kapanmıyor, kumandadan kapatmaya basınca da aslında tam kapanmıyor, uyku gibi diyelim. Fişten çekip tekrar takınca baştan başlıyor sadece. Başlarda bu kadar değildi yanlış hatırlamıyorsam, çünkü arkadaşım da bana aldırırken öyle çok deli takılmıyor, ilk açıldığında yapıyor falan diyordu ama bu iyice saçmaladı. Yeni alet gelir gelmez üzerinde tepinmeyi düşünüyorum, o kadar deli etti
    @-Murat Özcan-,

Dün KM2 Plus aldım, öneri için teşekkürler bu arada Sonra Deluxe'ünü gördüm, acaba onu mu alsam dedim ama vazgeçtim. KM2 plus da yeterince hızlı olacak zaten aptal stickten sonra
    Evet Hiremco ve Homatics'i de gördüm.

iptv işi oluyor bu KM2'de de değil mi?
    Bir yerde örneğin mi box s'e daha çok uygulama yüklenebiliyor, buna yüklenemiyor falan denilmiş ama bilemedim.
    Aboneliği aldığım vatandaşa da sordum hallederiz kurulur ben sana yardımcı olurum dedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Schumi, @melihyilmaz,

TV'ye USB ile bağlı ama orası yetmiyor, adaptör ile fişe de takılı. TV kapanınca kapanmıyor, kumandadan kapatmaya basınca da aslında tam kapanmıyor, uyku gibi diyelim. Fişten çekip tekrar takınca baştan başlıyor sadece. Başlarda bu kadar değildi yanlış hatırlamıyorsam, çünkü arkadaşım da bana aldırırken öyle çok deli takılmıyor, ilk açıldığında yapıyor falan diyordu ama bu iyice saçmaladı. Yeni alet gelir gelmez üzerinde tepinmeyi düşünüyorum, o kadar deli etti
    @-Murat Özcan-,

Dün KM2 Plus aldım, öneri için teşekkürler bu arada Sonra Deluxe'ünü gördüm, acaba onu mu alsam dedim ama vazgeçtim. KM2 plus da yeterince hızlı olacak zaten aptal stickten sonra
    Evet Hiremco ve Homatics'i de gördüm.

iptv işi oluyor bu KM2'de de değil mi?
    Bir yerde örneğin mi box s'e daha çok uygulama yüklenebiliyor, buna yüklenemiyor falan denilmiş ama bilemedim.
    Aboneliği aldığım vatandaşa da sordum hallederiz kurulur ben sana yardımcı olurum dedi.
    Hayırlısı olsun abi yardımcı olabildiysek ne mutlu Bence De Lüxe gerek yok abi var olan gayet güzel ben çok memnunum. Stickten sonra sana çok iyi gelecek merak etme, işlemcisi çok hızlı zaten anlayacaksın.

Ben içerisine her şeyi yükledim, İnat Box,İp Tv, ve film izlemek için couldstream diye bir uygulama var tüm güncel filmler var içerisinde. Ayrıca en büyük artısı arkasın da ethernet girişi olması, Mi Boxta o yoktu mesele

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun abi yardımcı olabildiysek ne mutlu Bence De Lüxe gerek yok abi var olan gayet güzel ben çok memnunum. Stickten sonra sana çok iyi gelecek merak etme, işlemcisi çok hızlı zaten anlayacaksın.

Ben içerisine her şeyi yükledim, İnat Box,İp Tv, ve film izlemek için couldstream diye bir uygulama var tüm güncel filmler var içerisinde. Ayrıca en büyük artısı arkasın da ethernet girişi olması, Mi Boxta o yoktu mesele
    Eyvallah çok teşekkür tekrar.

Yahu dün aleti kurdum, arkadaştan da uygulama aldım ve iptv aboneliğini uzattım, allaaaaaaaam dedim sana geliyorum
    Ulan aylarca boşa çile çekmişim resmen.
    Anlamadığım, eskisine bir sürü şey yükleyip şişirmedim de, arkadaşa soruyorum, başta ilk açılışta stick kasıyor biraz ama sonra kendine geliyor, ilk 1-2dk anca diyor ve hala öyle aldığımdan beri diyor. Bizdeki niye öyle oldu anlamadım. Ama delirtti, resmen açılışından, uygulama giriş çıkışlarına kadar efsane oldu. Bir de önceki mesajda dediğim gibi, bir önceki kullanımdan sonra alet zaten kapanmıyor, uykuya geçiyordu kumandadan kapatmaya basınca, sonraki kullanımda illa ki takılıyordu, uykudan uyanamıyor aptallaşıyor falan. Arkadaşa onu da sordum yok diyor. Garantisi bitmemişse göndersem mi acaba.

Hanım bu zımbırtıyı açmak istemiyordu resmen çok yavaş açılıyor kapanıyor, uygulamalar ağır falan diye. Diğer tarafta kablotv ikutu var, onu kapattık bunda takılıyoruz artık.

Evet ethernet girişi ile direkt bağladım, wifi'yi bekle, göremedi etti durumu da yok, çat diye bağlanıyor. Yok optik çıkış yok bilmemne bir sürü opsiyon olması da cabası. İnşallah arıza, ömür vesaire anlamında da iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah çok teşekkür tekrar.

Yahu dün aleti kurdum, arkadaştan da uygulama aldım ve iptv aboneliğini uzattım, allaaaaaaaam dedim sana geliyorum
    Ulan aylarca boşa çile çekmişim resmen.
    Anlamadığım, eskisine bir sürü şey yükleyip şişirmedim de, arkadaşa soruyorum, başta ilk açılışta stick kasıyor biraz ama sonra kendine geliyor, ilk 1-2dk anca diyor ve hala öyle aldığımdan beri diyor. Bizdeki niye öyle oldu anlamadım. Ama delirtti, resmen açılışından, uygulama giriş çıkışlarına kadar efsane oldu. Bir de önceki mesajda dediğim gibi, bir önceki kullanımdan sonra alet zaten kapanmıyor, uykuya geçiyordu kumandadan kapatmaya basınca, sonraki kullanımda illa ki takılıyordu, uykudan uyanamıyor aptallaşıyor falan. Arkadaşa onu da sordum yok diyor. Garantisi bitmemişse göndersem mi acaba.

Hanım bu zımbırtıyı açmak istemiyordu resmen çok yavaş açılıyor kapanıyor, uygulamalar ağır falan diye. Diğer tarafta kablotv ikutu var, onu kapattık bunda takılıyoruz artık.

Evet ethernet girişi ile direkt bağladım, wifi'yi bekle, göremedi etti durumu da yok, çat diye bağlanıyor. Yok optik çıkış yok bilmemne bir sürü opsiyon olması da cabası. İnşallah arıza, ömür vesaire anlamında da iyidir.
    Genel anlamda hemen hemen aynı dönemlerde aldık cihazı abi, birlikte kullanıp bakacağız bakalım nereye kadar götürecek bizi

Onun dışında özelliklerinde ekran ayarları ile ilgili öğrendiğim bir durum var onu da söyleyim sana aklında olsun işine yarar kesin..

Kendi ekran ayarları var ya, 1080P 60Hrz vs şeyler genel olarak bunları sadece ayarlayorsun ve ekran sana kendine göre netlik ve arka ışık ayarı veriyor, mesela tv deki gibi arka ışık gözünü aldı kısayım gibi bir ayar yoktu baştan. Sonra karıştırırken buldum HDMİ CEC diye bir şey var ayarlarda o genelde otomatik açık geliyor abi, onu kapatırsan televizyon kumandasından tv izlerken arka ışık rengi ve hangi ayarları kullanıyorsan otomatik o ayarları cihaz açıkken yapabiliyorsun. Yani cihaz açık tv kumandasını eline aldığın da ayarlar kısmına bastığında direk ayar ekranı açılıyor. Ama HDMİ CEC açıksa cihazdan tv kumandası ayarları işlemiyor aklında olsun abi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler