User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Berlin Gezilecek Yer Önerisi Olan :)

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Berlin Gezilecek Yer Önerisi Olan :)

Arkadaşlar selam

Salı sabahı 1 gün Berlin, ertesi gün 1.5 gün Wolfsburg seyahatim olacak. Eğitim-İş amaçlı .

Berlin de yarım gün ve gece boş zamanım olacak. Wolfsburg da biraz daha kısıtlı zamanım olacak.

Berlin deki otel JW Marriott Hotel Berlin -

Otele 15 dk araç mesafesinde 60 dk yürüme mesafesinde ALEXA isimli büyük bir Shopping Mall varmış,

Alışveriş için ve yeme içme için öneriniz var mı kısıtlı süre de olsa.

Yani Berlin e gidip şunu yemeden kesin dönme, şuraya gitmeden şunu içmeden, şu mekana gitmeden dönme diyeceğiniz nokta atışı önerisi olan var mı ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ne seversin ona göre öneri verelim.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ne seversin ona göre öneri verelim.
    Yeme içme de sınır yok, Her şeyi deneyebilirim.

Gitmişken mağazalardan alışveriş yaparım, Alexa diye bir avm varmış büyük oraya gitmeyi düşünüyorum.
    Burger için öneri aldım BURGERMAİSTER varmış mesela orada Burger ye dediler.

Gece için Pub vs önerisi de alabilirim.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben olsam döner yemeden kesinlikle dönmezdim Almanya dönerini ben çok seviyorum soslu moslu, zilyon tane garnitürlü

Listede de keza bir numara

Top 10 Things to Eat in Berlin: The Ultimate Food List 2023

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeme içme de sınır yok, Her şeyi deneyebilirim.

Gitmişken mağazalardan alışveriş yaparım, Alexa diye bir avm varmış büyük oraya gitmeyi düşünüyorum.
    Burger için öneri aldım BURGERMAİSTER varmış mesela orada Burger ye dediler.

Gece için Pub vs önerisi de alabilirim.
    Hocam Berlin'e gitmişken kapalı yere mi gireceksin. Şahsen ben olsam otelden çıkar TierGarten a doğru yürürdüm. Yol üzerinde hem sanat müzesi var hem açık hava müzesi. Hadi diyelim orayı geçtin. Tiergarten da bir yürü. Siegessaule yi gör. 2. Dünya savaşında tankların yürüdüğü o sokaktan yürü Brandenbuger Tor a çık. Caddeyi devam et Unter den Linden da yürü. Bitiminde müze adası var erken gidebilirsen oralara bak. olmadı dışarıdan gez adayı. Berliner Dom u gör. Orada sağa kıvrıl TV Kulesini gör. Alexander Platz da güzel alış veriş merkezleri var Galeria özellikle güzel. İstersen oraya gir. ama ben es geç derim. Sağa devamla Karl Max Alle de bir yürü sovyet esintisi al derim. Dönüşü meşhur ajan değişim köprüsünden yap. Berlkin Duvarını gör. Oradan Chekpoint Charlie ye git. Sony Center da takıl bir şeyler ye. Gece seansı varsa Avrupanın en büyük perdesi var Dune oynuyordur muhtemelen onu izle.

Yeşili severim dersen ona da öneri çok.

Ama alış veriş merkezine kapanma gözünü seveyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam Berlin'e gitmişken kapalı yere mi gireceksin. Şahsen ben olsam otelden çıkar TierGarten a doğru yürürdüm. Yol üzerinde hem sanat müzesi var hem açık hava müzesi. Hadi diyelim orayı geçtin. Tiergarten da bir yürü. Siegessaule yi gör. 2. Dünya savaşında tankların yürüdüğü o sokaktan yürü Brandenbuger Tor a çık. Caddeyi devam et Unter den Linden da yürü. Bitiminde müze adası var erken gidebilirsen oralara bak. olmadı dışarıdan gez adayı. Berliner Dom u gör. Orada sağa kıvrıl TV Kulesini gör. Alexander Platz da güzel alış veriş merkezleri var Galeria özellikle güzel. İstersen oraya gir. ama ben es geç derim. Sağa devamla Karl Max Alle de bir yürü sovyet esintisi al derim. Dönüşü meşhur ajan değişim köprüsünden yap. Berlkin Duvarını gör. Oradan Chekpoint Charlie ye git. Sony Center da takıl bir şeyler ye. Gece seansı varsa Avrupanın en büyük perdesi var Dune oynuyordur muhtemelen onu izle.

Bu kritik noktaları otobüsle vs gezdirecekler.

Yeme içme mekanı, bak gitmişken bilmem ne yemeden dönme, akşam şu bölgede takıl gibi durumlar lazım

Zaten hepi topu 1 gün var Berlin de

Avm olayım şu, gitmişten Tr de daha pahalı olan bazı kıyafet vs ürünleri almak

Yoksa AVM gezmeyi sevmem ama galiba Alexa Avm çevresi Taksim gibi galiba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam döner yemeden kesinlikle dönmezdim Almanya dönerini ben çok seviyorum soslu moslu, zilyon tane garnitürlü

Listede de keza bir numara

Top 10 Things to Eat in Berlin: The Ultimate Food List 2023
    Abi listede olan The Bird güzel diyorlar, Curry 36 West Berlin tadına bak diyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ps5 isteyen varsa 450 Euro. Alabilirim

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

gayet yerinde öneriler.. + olarak holokost anıtı var içinde dolanmak güzel. meclis binası ve çevresi de çok iyi. tempelhoff artık kullanılmayan havaalanı yürüyüş yapmak için güzel yakınındaysa uğrayabilirsin ama illa gidilecek yer değil. Teufelsberg var eski abd askeri üssü, terkedilmiş, inanılmaz güzel bir yer ama biraz şehirdışı kalıyor zaman kalır mı bilmem. Berlin duvarından geriye kalan east side gallery'i muhakkak görmelisin..
    burgermeister gerçekten müthiş kreuzberg şubeden alıp oraları gezebilirsin kreuzberg mükemmel bir yer. mustafa'nın gemuse döneri dünyanın en abartı şeyi olabilir ben pek beğenmedim açıkçası asla büfede sıra bekleme kreuzberg'de şubesi var kimsecikler yok alıp çıkabilirsin illa tatmak istiyorsan. et dönerde porsiyonlar çok iyi ama et kalitesi çok kötü hiç dönerle vakit kaybetme. sosisliye abanabilirsin gerçekten başka bi seviye.. checkpoint charlie'nin orada irish pub var güzel kraft biralar içebilirsin. gece hayatı seviyorsan KitKat Club'a kesin uğra gitmeden de nasıl bir ortam araştırmanı iyi yap derim =)
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bira demişken brlo markası Berlin'in kraft birası.. güzel biraları var tekelde fiyatı uygun kendi mekanları da hoş ama fiyat biraz tuzlu.
    neukölln'de Klunkerkranich var roof-bar fırsat bulursan boş geçme derim gerçekten çok iyi bir ortamı var. trafik ışıkları dikkatini çekecektir. o ikonik figür ampelmann için mitte'de hediyelik eşya dükkanı var oradan kendine veya sevdiklerine eşyalar alabilirsin. binaları muhakkak incele sovyet bölgesinde sosyalizm ruhsuzluğunu çok iyi görüyorsun gri ve düz binalar var abd-alman bölgesine geçiyorsun için açılıyor. şimdi tekrar okudum yarım gün varmış Berlin'e ayırabileceğin üzüldüm açıkçası asla yetmeyecek bi zaman o güzel şehir için. bundan sonra gidecekler için rehber olsun artık..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi listede olan The Bird güzel diyorlar, Curry 36 West Berlin tadına bak diyorlar

Daha birkaç hafta evvel Curry 36 West ve dibindeki Mustafa Gemüse Kebabdaydım (esasında dönerci ismine aldanmayın) inanılmaz ama inanılmaz abartılmış yerler yorumlara baksanız 10 üzerinden 11 performans gerçek 10 üzerinden 6 , asla büyük beklentilerle gitmeyin hatta komple bence gitmeyin

abi bende @XoR gibi Alman Dönerini çok ama çok severim gerçekte esasında bu döner türü biraz karışmış peçete /selpak hesabı olmuş esasında Döner Yunanda Gyro ve Tzatziki sosu ile sunulur, Arap mutfağında Shawarma diye geçer ve garip bir şekilde Avrupada satılan Türk döneri esasında Shawarma oluyor ama satanlar Türk olduğu için Türk Döneri adını almış hep.

bu döner türünün en güzeli Shawarma'dır ve Shawarmanında en güzelini özellikle ABD'de Lübnanlılar yapar, cidden Efsanedir.

Berline dönersek hayatımda 62 ülke sayamadığım kadar şehir gördüm kuvvetle muhtemel yazı kışı en değişken şehirlerden biridir Berlin,kışı bir halta benzemez yahu arkadaş bize güzel dedinde berbattı yorumları aldırtan ama yazıda bir okadar güzel enerji dolu,dinamik,sosyal çok hoş olan bir şehirdir.

yemeğe dönersek ben müzik ve yemekte her türlüsüne ok olan biriyim Fine Dining de severim, ciddi üst sınıf Fine Dining'de, Sokak lezzetide,artık bunu yedikten sonra hasta olmazsak iyi dediğinide

şahsi görüşüm Almanya'nın çok noktasında çok güzel döner yerleri var ama Berlin bu konuda ciddi anlamda yüzüstü bırakıyor,birçok tavsiye veren sitenin önerisine uyup burgerinden steakhouselarına gidip 40dk sırada bekledim bu son gezimdede dahil ve inan hiçbir numarası yoktu.

eğer rezervasyon yapabiliyorsanız, 2 kişi olacaksanız ve entel işi lan bu demeyecek ciddi anlamda Fine Dining istiyorsanız bence Michelin tavsiye listesinden bir yer seçin ben maalesef geç öğrendim bunu ama gördüğüm şu Berlin Fine Dining'de güzel abi gerisidede oldukça tırt ama bu yerlerdede rezervasyon sıkıntı,fiyatlar astronomik olabiliyor, menüler küçük ama çok çeşitli o sebeble tek olmanızdansa çok kişi olup farklı alternatifleri paylaşmak (mezze gibi düşünün) daha mantıklı

Berlin MICHELIN Restoranları - MICHELIN Rehberi Almanya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mustafa's Gemüse Kebap'ı tek sevmeyen ben miyim diye düşünürken iki tane ard arda aynı düşüncede yorum gelmesi sevindirdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akillarda tek soru Berlin'de doneri gidersek nerden yeriz

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akillarda tek soru Berlin'de doneri gidersek nerden yeriz
    tavuksa mustafas gemüse de ye et dönerse kreuzberg de hasır da. ikisinin tadı cok farklı bu arada gitmişken ikisinide ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Gün gece Türkiye'ye döndük.

Berlin inanılmaz sakin bir şehir imajı çizdi bana belki de bulunduğumuz bölgeden kaynaklıdır.

JW MARRİOT Otelde kaldık.
    4 saatlik bir boşluğumuz vardı. Yürüyerek güzel yapıları dıştan inceleyerek Brandenburg Kapısı civarından ALEXA Avm civarında gittik. Cazip bir indirimli ürün bulamadık. Yine yürüyerek bölgeyi dolaşarak Mall of Berlin e gittik alışveriş için orada cazip bir durum yoktu.

Saat 20:00 civarı hayat durdu sanki sokaklar boşaldı. Hafif serin bir hava.

KitKat ı bilmiyordum bilsem oraya giderdik. Zira oturacak güzel mekan aradık çevrede yoktu.

Bu arada ilginçtir ki bu otel bölgesinde market bulamadık.

Öğle yemeğini Hofbräu Wirtshaus Berlin diye Hollanda tarzı bir yerde yedik. Biraları ve eti iyiydi.
    Akşam yemeğine bir mekana götürdüler adı aklımda değil. Ortalama iyi bir mekandı

Wolfsburg küçük bir yer ancak bence güzeldi. Burada İnside İn Welia diye bir yerde kaldık direkt Vw Fabrika nın karşısında.

Yürüme mesafesinde bir outlet mağaza vardı. Baya uygun fiyatlar vardı. Colombia talan edildi. Mağaza boşaldı desem yeri var. Puma-Adidas iyi fiyatlardaydı. Ben Gant den uygun birşeyler aldım.

Wolfsburg havalimanında FreeShop olmadığı için getireceğim içki ve çikolataları Wolfsburg daki bir super marketten aldım Güzel Likör çeşitlilliği ve fiyatları iyiydi. Berlinden de çikolata vs almıştım çeşitli.

Çoğu kişi PS5 aldı.

Berlin e belli ki 2 gün yetmez

Ancak Wolfsburg çevre köy rotalarında test sürüşleri yaptık. İnanılmaz güzel yerlerdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler