User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Vizesiz Yurtdışı Turları Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vizesiz Yurtdışı Turları Hk.

Arkadaşlar selamlar,

Bayram tatilini yurtdışında geçirmek için vizesiz bir yere gitmek istiyoruz hanımla. Aslında turla gidip tura bağımlı kalmayı pek istemiyoruz ama ilk defa gideceğimiz bir ülkede tursuz yapılabilir mi emin değiliz.

Hanımda da bende de iyi ingilizce var. Napsak ne etsek bi akıl verin arkadaşlar

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Bayram tatilini yurtdışında geçirmek için vizesiz bir yere gitmek istiyoruz hanımla. Aslında turla gidip tura bağımlı kalmayı pek istemiyoruz ama ilk defa gideceğimiz bir ülkede tursuz yapılabilir mi emin değiliz.

Vize masrafından mı yoksa çıkma süresinden dolayı mı vizesiz yer bakıyorsunuz ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Hakan_Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Vizesiz ülkelerin çoğu tursuz da gezilir. Örneğin Sırbistan-Belgrad yürüyerek bile çok güzel gezilebileceğiniz bir şehir.
    Ama gitmişken görülmesi gereken heryeri görelim hızlandırılmış olması sorun değil derseniz turlar daha mantıklı diye düşünüyorum.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yurtdışı gezisindeki beklenti turistik yerleri görelimse tur mantıklı ama onu dışında kendi programınızı yapmanız bence daha iyi. ben gittiğim ülkede en az vakti turistik noktalara harcıyorum. genelde mutfağını denemek ve oradaki yaşama dahil olmak için kendim gezmeyi seviyorum. turistik noktalar içinde zaten önden biraz araştırmaya sadece merak edilenlere gidilebilir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce yurtdışına çıkışınız yoksa, bazı vizesiz ülkeler; mesela aşağıdaki örnekte Brezilya imiş; uçağa binmeden tam önce sıkıntı çıkarabiliyor bu aralar.

turk hava yolları duşuk profil rezaleti - ekşi sozluk

Tur ile organize olursanız, istenmeyen bir durumda ücret iadesi almak adına işe yarayabilir belki

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turla gidip turdan bağımsız gezebilirsinizde otele yerleştikten sonra katılmak zorunlu değil sonucta , bazen turlarda ucak konaklama daha uyguna geliyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turla çıkmak herşeyin hızlandırılmış ve turun sizi yönlendirdiği yerleri görebileceğiniz çoğu yeri göremeyeceğiniz bir program. Ben Balkan turu aldım hanımla gittim hiç memnun kalmadım. Montenegroyu sadece otobüsten inip 30-40 dakika gösterdiler.. Üsküp’te 1 tam gün bıraktılar.. tam tersi olsa tadından yenmezdi çünkü görülecek yerler montenegroda daha fazla.. bende ilk defa yurtdışına çıkıyorum sıkıntı yaşamayalım diye turla çıktım ama tursuz gitmek daha mantıklı. Dil probleminizde yok. Tek sıkıntı taksiciler her yerde aynı.bosnada 22 Euro tutan yere son 2 dakika taksimetreyi kapatıp 38 Euro demişti bu tarz şeylere dikkatli olmanızı öneririm
    What's yours will find you..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarih müze yürüyüş eğlence seviyorsanız, online vize ile hepsinin bir arada olduğu moskova veya petersburga gidin bence. ben balkanları çok severim ama şimdi moskova ve peter de ayrı bir dünya. daha önce gidilmediyse önce rusya derim ben olsam. sırbistan belgradda 2 sene yaşadım. tüm balkanları araba ile defalarca gezdim. çok güzel şehirler ama turist için sınırlı şehirler.

Örneğin petersburgda ermitaj müzesini gezeyim desen sabah girer akşama anca çıkarsın. Yine petersburgda bi PETERHOF u gezeyim desen yine 1 gün daha dolu geçer.

Akşamları nevsky caddesinde güzel restoranlar var. Olurda giderseniz peter de park in by radisson nevsky tavsiye ederim her yere ulaşım kolay oradan. Yandex taksi uygulaması sayesinde rusya da dolandırılmanız mümkün değil. Vaktiniz genişse 1 hafta da moskova peter bir arada mümkün. moskova peter arasında hızlı sapsan tren var 3 saat sürmüyor 850km yol.

E-visa
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    makendonyaya ucakala inip arabayla ,kosova arnavutluk sırbıstan karadağ yapılabilir tam tersiyede olur veya herhangibi birinden baslayıp kafanıza göre dolabililrsiniz. vizesi olmayıp pasaportumuzun hala degerli oldugu son ülkelerden zaten bunlar
    1881 - 193

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dilde var madem turada gerek yok. Tokyo ya gidin biraz medeniyet görmüş olursunuz

Hakan_Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilde var madem turada gerek yok. Tokyo ya gidin biraz medeniyet görmüş olursunuz
    Çok gidilesi bir yer ama uçak bileti fiyatlarını görünce şok oluyorsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler