User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: 97’ Mustang 4.6 GT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bcaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam A45'ler makyajsız kasalar, makyajlılar A45s olarak geçiyor.
    kafadan kayması doğrudur ancak Ankara'da pist olmadığından ve İstanbul park'a da gider miyiz bilmediğimizden çok da takmadık. Güzel bir lastikle ve ısıtmayla o sorun da minimize edilir diye düşünüyorum.
    Güç konusunda da katılmıyorum 2-3 günlük deneyime göre. Gidişi, duruşu, hissiyatı, sesi, hızlanması gayet güçlü ve başarılı duruyor şimdilik. Bir çok inceleme videosu da izledim ancak gücünü vermediği yönünde de bir şeye denk gelmedi. Sağlam bir dinamoya çıkarmadık tabi bu sadece bizim tecrübemiz. Ama inanın gidiyor, hem de üüüüüf
    İlk 30 gün gidiyor gibi gelir sonra bir A45s gelir, hayattan soğutur .
    Kazasız belasız tekrar.
    Okumadan imzalamam.....

Bcaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş troll galiba bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. 1m luk arabadan 4m luk arabaya gitti.
    Trollük bir durum yok hocam. Mustang için 1 milyonluk bütçe ayırdığımı söylemiştim, fikrimi değiştirip daha modern ve hızlı bir makina bakmaya karar verdik ve bu minvalde de bütçemizi arttırdık. Ayrıca 4M rakamlara da çıkmadık, yarısı rakama bağladık. Sizin bahsettikleriniz A45S AMG'ler olabilir, trollük tartışılmadan önce konunun devamını okumanızı öneririm. Saygılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sportwagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Just a moment...

Bende buna yükseliyorum durduğum yerden... Bu paraya çok güzel hafta sonu arabası olur, varsın gitmesin v8 sesi dinlemenin ucuz yolu gibi geliyor bana, sanayi aksaray 2.sınıf pavyonuna dönmeseydi 40 yaşıma bende kendime böyle bir hediye alırdım
    bu çok çok güzel görünüyor hocam. Buna da niyetlendik ama İstanbul'da olduğu için gidemedik maalesef. Bir de Bordo renk ve orjinal cobra beyaz var ilanda. Onlara da yükseleceğinizi düşünüyorum. Umarım sahip olmak nasip olur sizlere.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Neden böyle birşey yapsın ki, yapıyorsa çok ilginç.
    Hayır burada trollük ya da koparmalık birşey göremiyorum anlamadım mevzuyu. Sonuçta modern ve daha hızlı bir makinada karar kılındı ve bu doğrultuda da bütçeyi biraz arttırdık bu kadar. Ha gidip 4milyonluk birşey de almadık, kaldı ki ilanda da en babası 2,3M. Hem modern, hem hızlı hem de aynı bütçede bir şey de kafamıza göre bulamadık.
    Burada saolsun arkadaşlarım fikirlerini yazmış, biz de önemsedik söylenenleri ve vazgeçtik Mustang kararından. Yürütme maliyeti, hantallığı, parça sorunları vs denilince en azından güncel aracın parçası daha kolay bulunur, 4 silindir bir motor sigorta/kasko konusu daha ekonomik vs vs konularından başka yönde karar kıldık. Bu kadar olay olmasının sebebini anlayabilmiş değilim kaldı ki sebeplerimi de sıralamışım konunun ilerleyen yerlerinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız tekrar.
    İyinin iyisi hep var hocam maalesef. Gönül ister ki daha hızlısına binelim ama imkanlar bu şekilde. Bir A45S'i de hayattan soğutacak makinalar var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız tekrar.
    Bu arada güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Şimdi biraz detaya bakma şansım oldu da 0-100'de bile 0,7 saniye fark var 45 ve 45S arasında, hp olarak da 60 hep daha iyi 45S. Bu kadar fark hem mercedesin teknik ve yazılım olarak üzerine koyaması, hem de zamanla gelişen teknolojiden dolayı çok normal. Varsın soğutsun hayattan ona da maşallah demek düşer bize

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın. O launch control varya
    anlayamazsınız
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin keyifle kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın. O launch control varya
    anlayamazsınız
    Çok teşekkür ederim, hepimizde daha iyileri nasip olur umarım. Launch control'e de bakımları yapılıp servisten bir çıksın da bakacağz

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin keyifle kullanın
    Çok teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun inşallah.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bcaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam A45'ler makyajsız kasalar, makyajlılar A45s olarak geçiyor.
    kafadan kayması doğrudur ancak Ankara'da pist olmadığından ve İstanbul park'a da gider miyiz bilmediğimizden çok da takmadık. Güzel bir lastikle ve ısıtmayla o sorun da minimize edilir diye düşünüyorum.
    Güç konusunda da katılmıyorum 2-3 günlük deneyime göre. Gidişi, duruşu, hissiyatı, sesi, hızlanması gayet güçlü ve başarılı duruyor şimdilik. Bir çok inceleme videosu da izledim ancak gücünü vermediği yönünde de bir şeye denk gelmedi. Sağlam bir dinamoya çıkarmadık tabi bu sadece bizim tecrübemiz. Ama inanın gidiyor, hem de üüüüüf
    A45S makyajlı değil yeni kasa oluyor. senin aldığın A45 w176 kodlu kasa bahsettiğin A45s w177 kodlu kasa. W176 A45 yılına göre makyajlandı face lift diye gecer A45 fl 2015 veya 16 sonrası.

Hayırlı olsun bu arada bu fiyatlara alabileceğin en zevkli aracı almışsın bence. Bende 4 senedir sahibim.

CLA45 daha yumuşaktır. A45 ise tam bir go-kart gibi.

Bu arada ben piste çıkmadım ama hiç bir zaman kafadan kaydıramadım. hatta kavşaklarda ve şehir içi asfalt da hafif direksiyon kırıkken gaza basarsam arkası kayıyor, bir arkadaşım arkadan itişe çevirdim sanıyor zor ikna ettim.

Yakıtı hiçte söylendiği kadar aşırı fazla değil.

Yazdığı güç kadar gitmiyordan kasıt seleflerine göre biraz ağır. aktarma da biraz ağır sanırım kilit fln (gtr misali) ama gidiyor daha binipte ağzı kulaklarına varmayan olmadı. sesi olsun popu bang i burppları olsun sertliği (100km lik uzun yol dan sonra tövbeliyim) hissiyatı ve özelliklede frenleri. Mesela yüksek hızlarda brembolar çok çok güzel iş çıkarıyor.

Mod ile güç zor çıkmıyor; bizim ülkede çok modlanmıyor bence. Yurtdışında 550-600 hp binen çok var. Gtx3071r turbo ile 600 hp güçte 1 seneden fazla yol ve dyno testi yapmış adamlar videosu aşağıda.

GTX3071R 600HP Turbo kit for A45 - YouTube

Dikkat etmek gereken; arka diff yağı her 10bin km bakımında değişmesi gerekli.(kesinlikle servisteki orjinal diff yağı al parça kodu : A002989020309 )
    Bana sorarsan bujileride kesinlike servisten orjinal olarak alıp her 10 bin de bir değiştirmen.(Orjinal buji parça kodu: A 004 159 75 03 )

Yağ bakımını da bana sorarsan 7-8k da bir yapman ( hoş ben daha az km de yapıyorum takıntı meselesi)

Lastik olarak kesinlikle Michelin ps4 den aşağısı kurtarmaz diye düşünüyorum. ps4 lerle bile 4 tekere sararak gittigi oluyor kaymak asfaltta.

Sormak istediğin başka birşey olursa istediğin zaman yazabilirsin.

Birde hangi aracı aldın ilan görüntüsü yada foto var mı?
    e60 535d & THE A45 AMG

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mod ile ilgili olarak da

100-200 stock internal 6,12 koşan cla videosu

MERCEDES CLA 45 AMG 600ps 6,1sec 100-200 - YouTube

Motora bullet prof diyorlar.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A45S makyajlı değil yeni kasa oluyor. senin aldığın A45 w176 kodlu kasa bahsettiğin A45s w177 kodlu kasa. W176 A45 yılına göre makyajlandı face lift diye gecer A45 fl 2015 veya 16 sonrası.

Hayırlı olsun bu arada bu fiyatlara alabileceğin en zevkli aracı almışsın bence. Bende 4 senedir sahibim.

CLA45 daha yumuşaktır. A45 ise tam bir go-kart gibi.

Bu arada ben piste çıkmadım ama hiç bir zaman kafadan kaydıramadım. hatta kavşaklarda ve şehir içi asfalt da hafif direksiyon kırıkken gaza basarsam arkası kayıyor, bir arkadaşım arkadan itişe çevirdim sanıyor zor ikna ettim.

Yakıtı hiçte söylendiği kadar aşırı fazla değil.

Yazdığı güç kadar gitmiyordan kasıt seleflerine göre biraz ağır. aktarma da biraz ağır sanırım kilit fln (gtr misali) ama gidiyor daha binipte ağzı kulaklarına varmayan olmadı. sesi olsun popu bang i burppları olsun sertliği (100km lik uzun yol dan sonra tövbeliyim) hissiyatı ve özelliklede frenleri. Mesela yüksek hızlarda brembolar çok çok güzel iş çıkarıyor.

Mod ile güç zor çıkmıyor; bizim ülkede çok modlanmıyor bence. Yurtdışında 550-600 hp binen çok var. Gtx3071r turbo ile 600 hp güçte 1 seneden fazla yol ve dyno testi yapmış adamlar videosu aşağıda.

GTX3071R 600HP Turbo kit for A45 - YouTube

Dikkat etmek gereken; arka diff yağı her 10bin km bakımında değişmesi gerekli.(kesinlikle servisteki orjinal diff yağı al parça kodu : A002989020309 )
    Bana sorarsan bujileride kesinlike servisten orjinal olarak alıp her 10 bin de bir değiştirmen.(Orjinal buji parça kodu: A 004 159 75 03 )

Yağ bakımını da bana sorarsan 7-8k da bir yapman ( hoş ben daha az km de yapıyorum takıntı meselesi)

Lastik olarak kesinlikle Michelin ps4 den aşağısı kurtarmaz diye düşünüyorum. ps4 lerle bile 4 tekere sararak gittigi oluyor kaymak asfaltta.

Sormak istediğin başka birşey olursa istediğin zaman yazabilirsin.

Birde hangi aracı aldın ilan görüntüsü yada foto var mı?
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Şimdilik araca alışma aşamasındayım, daha çok hardcore kullanmadım.
    Ama dediğiniz gibi binen herkesin yüzünde bir gülümseme bırakıyor, en çok benim tabi
    yakıt konusunda evet dediğiniz doğru, böyle bir araç için aman aman bir yakıtı yok şehir içi confort modda sakin gidildiğinde ancak daha hevesin taze olmasından dolayı sesin gazına geliyorum hep, çok da sakin kalamdım
    Buradan bir arkadaşın yazısında denk gelmiştim bakım işlerini harfiyen uyup dediğiniz tüm değişimleri bakım yapılırken Güven Mercedes'te yapıldı.
    Lastikleri de yeni aldım bugün ya da bayram sonrası takılacak, goodyear asymmetric 6 aldım, duruma göre bir sonraki sefere sizinle iletişimde olup farklı bir lastik alabilirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler