User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Piyasadaki algı yıkılırmı ? (kaporta işçilik boya fiyatları)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir zaman bu algı yıkılmaz.

Yakın zamanda F10u sattım, sahibinden ve telefonda sorulan soruları duysanız inanamazsınız. Kafayı yemiş millet.

Arabanın ilk sahibindeyken arka çamurluğuna sokak arasında transit sürtmüş, fotoğrafı var basit bir sürtme olduğu belli yetkili servis arka çamurluğu değişmiş herşeyin kaydı var bin tane soru soruyorlar yine. Kaportada başka hiçbir kusur olmayınca hangi usta bakımlarını yaptı, ön takımda salıncağı hangi markayla değiştiniz, yok külbütör kapağı orjinal mi bıdı bıdı...

150 binde araba alıyorlar ama kafa 0 araba alıyor mantığında. Ki düşünün benim arabam TRde en temizlerden, en iyi bakımlılardan biriydi. Hoş hata bizde oldu herhalde, ilanda onu bunu sıfırladım değiştirdim ıvır zıvır yazmayacaksın, dümdüz bomboş bi ilan koyacaksın o zaman hiçbir şey sormayan denk gelir. Bize nerede cins var o denk geldi.
    Kesinlikle katılıyorum abi, ilan açıklamasına ne kadar fazla detay yazarsan o kadar değişik sorulara maruz kalıyorsun ve sorun yaşıyorsun. Detaylı yazdığın zaman onu niye boyattın vs gibi bir sürü saçma sorular soruluyor, bakıyorum adam yazmış 3-5 parça lokal var diye pat diye satılıyor.
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yakın zamanda F10u sattım, sahibinden ve telefonda sorulan soruları duysanız inanamazsınız. Kafayı yemiş millet.

Arabanın ilk sahibindeyken arka çamurluğuna sokak arasında transit sürtmüş, fotoğrafı var basit bir sürtme olduğu belli yetkili servis arka çamurluğu değişmiş herşeyin kaydı var bin tane soru soruyorlar yine. Kaportada başka hiçbir kusur olmayınca hangi usta bakımlarını yaptı, ön takımda salıncağı hangi markayla değiştiniz, yok külbütör kapağı orjinal mi bıdı bıdı...

150 binde araba alıyorlar ama kafa 0 araba alıyor mantığında. Ki düşünün benim arabam TRde en temizlerden, en iyi bakımlılardan biriydi. Hoş hata bizde oldu herhalde, ilanda onu bunu sıfırladım değiştirdim ıvır zıvır yazmayacaksın, dümdüz bomboş bi ilan koyacaksın o zaman hiçbir şey sormayan denk gelir. Bize nerede cins var o denk geldi.
    Kesinlikle güzel açıklamalar bile yapmayacaksın, onu farkettim bende.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Tahmin edebiliyorum ben o şekilde sorduklarında artık bu araba size gelmez başka araba bakın diyordum. Abdullah arabayı geldi aldı gitti hiçbişey sormadı forumda yazıyor herşey dedi
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle katılıyorum. Aman mahçup olmayalım, gelen her şeyini bilerek gelsin, akılda soru işareti kalmasın diyerek tüm araçlarımın fotoğraflarıyla beraber hasar vs. en ufak kusur sayılacak yönlerini madde madde yazardım. Hala aynı şeyleri sorup, sanki yalan söylüyormuş muamelesi görüyordum. Bir daha araç satışında detay falan yazmayacağım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşıdakinin algısıyla alakalı bence ilan detay konusu.

Ben ilandaki yazım tarzının bile satıcı ile ilgili ipucu verdiğini düşünüyorum.

Düzgün bir üslup ve detay bilgi veren ilanlar her zaman daha çok ilgimi çekmiştir. Değişik insan modeli bu ülkede bitmez.

Çünkü herkes alırken kazanma peşinde, ticareti adabı ile yapabilen insan çok az. Adam o rakamı yuvarlar mıyız diyor, ne geleceğini az çok tahmin ettiğim için "nereye yuvarlanacağına bağlı " diyorum. sonra 650 den 600 olur mu diyor. Nezaketi bozmayıp o rakama düşünmüyorum diyorum, ardından gelen mesaj "rakamı bana bildir"

Şimdi buna sövsen yok yere sinir harbi. "satmıyorum" deyip geçiyorsun.

Sorsan aynı camiada benzer arabaya binen adam arabana talip oluyor, kendinde de aynısı var diyorsun arabayı biliyor.

şunuyaptım bunu yaptım anlatıyosun, 650 olan ilana 530 olur mu diyor, üstüne bir de senin aman mahçup olmayalım diye çamurlukta da çizik var ha bilesin dediğini, sana geriye şimdi araba boyanacak nerdek baksan 100k diye geri satıyor

Alırken kazanmak ile öldürüp almak arasında çok ciddi bir fark var.

Keza alırken de adamdan insan gibi, detay foto varsa iletir misin diyorum, ilanda fotoğraf var ya diyor.

Araçla ilgil idety bilgi alabilir miyim diyorum, ilanda yazıyor ya diyor. Bu konuda ben şanslıyım çoğu zaman dengimi bulup alışveriş yapmak nasip oldu.

Yeteri kadar al sat yaptıktan sonra cümleye girişten sorduğu sorudan niyeti az çok anlıyorsun ona göre tavır gösterip konuyu kapatıyorsun.

Sıfır araba beklentisi olan bayiye gidecek diyorum genelde, orada zaten anlıyorlar genelde.

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Algı değişir mi bilmem ama bu hafta sedefli beyaz 208 ön tampon boyattım, 6.000 tl

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazın 1993 model orta kasa bir Broadway aldım. Araca gidip baktım, yapılan masrafları gördüm, çürük çarığa karşı alınan önlemlere baktım ve gösterdim aldım. Biraz elim bollaşınca satıp modelli bir araba alayım diye ilana koydum, günde abartısız 20-25 telefon görüşmesi yaptım ancak bunların %80'i doğu ve güneydoğu bölgesinden gelen aramalardı ve ilk sordukları soru boya - değişen idi. Biraz daha işin içine girmeye başlayınca az çok bunun sebebini anladım. Bu tip broadway gibi çürümeye meyilli araçlarda kasa kısmında işlem olmayınca, saklama koşullarına da bağlı olarak çürüme durumu nispeten daha az oluyor(muş). Ek olarak, özellikle Tofaşlar takside çok kullanıldığı için ve bu broadway spring tayfası polis-zabıta aracı olarak zamanında fazlasıyla kullanıldığı için boya durumuna ticari geçmiş var gibi bakıyorlar. 2 veya 3 hafta gibi bir periyot sonrasında Konya'dan bir polis memuru geldi, kaputu açtı hayırlı olsun dedi notere geçtik

Geçtiğimiz cuma günü Scenic aldım. Tavan komple, kaputun %80'i güneş yanığı. Kasasında da kaputta boya, bagajda değişim var harici hatasız araç. Şöyle bir baktım piyasaya, araçların çoğunu komple boyatmışlar güneş yanığı kaynaklı. Kendi kendime "broadway için boya soran millet, nispeten daha modelli avrupa arabası için daha beter saçmalar al geç yanıklıyı" dedim gittim aldım.

Son olarak şunu eklemek istiyorum; Türkiye'yi yukarıdan bir çizgiyle Çorum'un solu ve Çorum'un sağı diye ayırsak, sol tarafta yavaş yavaş "araç modelli olsun pert bile olur çok da fifi" anlayışı gelişirken sağ tarafta "2018 model 1 değişen birkaç boyalı parasına 2013 model boyasız alalım" anlayışı hala hakim. Memur-asker kesimin yoğunluğundan mıdır, görece küçük şehirler olduğu için şehir dışındaki kişiler bizi kolay kandırır yaklaşımından mıdır yoksa ekspertiz vs. işleri yokken devrik arabaları birbirlerine itelemelerinden midir bilinmez ancak benim naçizane gözlemlerim bu şekilde..

Senin olay çok farklı ben doğuda yıllarca çalıştım broadwayın anavatanı urfa viranşehir burda bir algı var broadwayler boyasız olacak yoksa satılmıyor boyasız broadway bul 500 bin bile verirler ..
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazın 1993 model orta kasa bir Broadway aldım. Araca gidip baktım, yapılan masrafları gördüm, çürük çarığa karşı alınan önlemlere baktım ve gösterdim aldım. Biraz elim bollaşınca satıp modelli bir araba alayım diye ilana koydum, günde abartısız 20-25 telefon görüşmesi yaptım ancak bunların %80'i doğu ve güneydoğu bölgesinden gelen aramalardı ve ilk sordukları soru boya - değişen idi. Biraz daha işin içine girmeye başlayınca az çok bunun sebebini anladım. Bu tip broadway gibi çürümeye meyilli araçlarda kasa kısmında işlem olmayınca, saklama koşullarına da bağlı olarak çürüme durumu nispeten daha az oluyor(muş). Ek olarak, özellikle Tofaşlar takside çok kullanıldığı için ve bu broadway spring tayfası polis-zabıta aracı olarak zamanında fazlasıyla kullanıldığı için boya durumuna ticari geçmiş var gibi bakıyorlar. 2 veya 3 hafta gibi bir periyot sonrasında Konya'dan bir polis memuru geldi, kaputu açtı hayırlı olsun dedi notere geçtik

Geçtiğimiz cuma günü Scenic aldım. Tavan komple, kaputun %80'i güneş yanığı. Kasasında da kaputta boya, bagajda değişim var harici hatasız araç. Şöyle bir baktım piyasaya, araçların çoğunu komple boyatmışlar güneş yanığı kaynaklı. Kendi kendime "broadway için boya soran millet, nispeten daha modelli avrupa arabası için daha beter saçmalar al geç yanıklıyı" dedim gittim aldım.

Son olarak şunu eklemek istiyorum; Türkiye'yi yukarıdan bir çizgiyle Çorum'un solu ve Çorum'un sağı diye ayırsak, sol tarafta yavaş yavaş "araç modelli olsun pert bile olur çok da fifi" anlayışı gelişirken sağ tarafta "2018 model 1 değişen birkaç boyalı parasına 2013 model boyasız alalım" anlayışı hala hakim. Memur-asker kesimin yoğunluğundan mıdır, görece küçük şehirler olduğu için şehir dışındaki kişiler bizi kolay kandırır yaklaşımından mıdır yoksa ekspertiz vs. işleri yokken devrik arabaları birbirlerine itelemelerinden midir bilinmez ancak benim naçizane gözlemlerim bu şekilde..
    Yani doğuda acayip bir takıntı var broadwaye karşı 🙂 hocam
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2001 model arabamı satarken ne kadar bakım yaptırdıysam yazdım ki o arabayla çok uğraşıyordum. tramerde olan her kayıtta başına ne geldi ise hem yazdım hem fotoğraf koydum. arayanlardan şunu duydum: araba galiba sorunlu, baya uğraşmışsın. araba sorunlu değil 20 yaşında diyorum, günü gelen her şeyi zamanı gelmeden değiştiriyorum diyorum kendimce ama algı çok farklıymış onu anladım. o aracı mesela ilanla satamadım, sanayide ustamdayken talip çıktı, satan tek kelime sormadan aldı. boya değişen bile sormadı belki ustama sormuştur.

velhasıl ben akıllandım. mantık göz görmez ise gönül katlanır şeklinde çalışıyor. o yüzden hiç detay yazmayacağım bundan sonraki ilanlarıma.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Boyalı araç algısı bence bu ekomik pahalılıkta yıkıldı bunu bariz ticarette görüyorum özellikle araçlarda pahalılıktan ötürü insanlar artık plakası olsun yeter çöpten araçları çıkartıp topluyor insanlar bayağı eski ucuz araçlara yöneliyor bazı galeriler uno topluyor mesela bazı galeriler alda Vega topluyor restore ediyorlar lpg yoksa takıyorlar ..

çok duyuyorum sohbetlerde abi boyanmışını al boyasızını alırsan 50k-60k ekstra boya masrafı çıkar başına adam boyatmış işte al gitsin bu lafları çok duyuyorum.. hatta bazı araç sahipleri tavan hariç komple boyatıyor oda bana saçma geliyor ama adamlar kendince kazadan ötürü boyanmadı demeye getirmek için tavanı boyatmıyor araç boyadan çıkıyor her yeri gıcır gıcır sıfır. Olmuş tavanında güneş yanığı var ..

Benim gördüğüm o boya algısı çoktan yıkıldı çünkü satanda artık dikleniyor karşı tarafa , karşı taraf neden boyandı dediğinde dayı kardeş 10-15-20 yaşında her neyse araca bakıyorsun git boyanmamışını al diyor kapatıyor konuyu burnundan kıl aldırmıyor kimse .. ekspertiz denen bir şeyde var zaten anlaşılır neden boyandığı ..
    şahsen eski her yeri güneş yanığı vernik kabuk atmaları olmuş pas çürük içinde kaporta masrafı olan araç alıcağıma o aracın kaportası elden geçirilmiş boyası atılmış sorunsuzunu alır geçerim .
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu halk iki şeyden vazgeçmez.

bir boyalı değişen muhabbeti

iki rt€

umutsuz vakayız.
    Merhaba arkadaşlar bu posttan sonra seçimlerde durumu biliyorsunuz.

bi update zamanı gelmiş.

bu halk bir şeyden vazgeçmez.

oda boyalı değişen muhabbeti.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sektör değişiyor sektördeki işçilik tamirat yöntemleri değişiyor ..
    Eskiden parça çekiçlenir tamir edilirdi şimdi o işler bitti kimse uğraşmıyor ufak bir kaportacıya gitsen o bile abi çıkmasını falan bul biz boyarız hallederiz diyor ..

Artık folyo kaplaması var zırh kaplaması var zevk için bile insanlar aracının rengini değiştiriyor hele şu nardo gray çıktı çıkalı her araçta bir kez en az o renge boyanmışını görmüşümdür .. gençlerde çok görmüyorum bu boya takıntısını daha çok belli bir yaş üstü kesimde var benim gözlemlediğim biraz daha yaşlı insanlarda ..
    Bazı insanlar kendini günceller bazıları güncellenmekte zorluk çeker kolay kolay düzenini bozmak istemez normal şeyler nesil çakışması diyorlar bunlara .. tüm dünyada her alanda oluyor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler