User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 5664 tramer sorgulamaları hakkında bir soru

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

5664 tramer sorgulamaları hakkında bir soru

Abiler kardeşler selamlar.

Bir arkadaşımın babası yaklaşık 5 sene önce rahmetli oldu, vefattan kısa zaman önce de hastane masrafları için arabasını satmıştı.
    Arkadaşımın şuan hali vakti yerinde, dün Şakirpaşa tarafında araca çok benzer hatta aynısı olduğunu düşündüğü bir araç görmüş, plaka farklı ama jantlar-renk aynı olunca ilgisini çekmiş ışık yanınca araca yetişememiş. Araç bu süreçte birkaç el değiştirmiş kimi hurdaya verildi diyor kimi bilmiyoruz diyor.

Şimdi araç trafikte mi öğrenmek istiyor ona göre civara sorup aracı araştıracak geri satın almak için. Asıl soru da şu, aracın geçmiş poliçelerden şasi numarası elinde mevcut. 5664 tramer sorgulamada şasi no ile sorgulattığında araç trafikte mi yoksa trafikten düşürülmüş mü anlayabilir miyiz?
    Sigortacı vs aracılığıyla bu topa girmek istemedik yasal bir yöntemle aracın trafikte olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabam sitesinin de böyle bir hizmeti var ancak sadece araç marka model ve geçmiş hasarları gösteriyor. Plaka bilgisi vermiyor.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karakola gidip; şu plakalı araca çarptım masrafını karşılamak istiyorum ulaşamadım diyin

Araç sahibini arayıp sizin numaranızı verirler

Direk sahibine ulaşırsınız
    - Bize Her Yer TRABZON

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğünüz plakayı hatırlıyor musunuz?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim Faruk'la şimdi görüştüm. Aracın rengi gözüme takıldı, kavşakta dönerken kapağı olmayan jantlarını görünce hızlandım ama önümdeki araç ışığa durunca devam edemedim, çaprazdan gördüğüm 01 AJD xx gibi bir plakası vardı, bizim araba 34 plakaydı dedi.

Aracı gördüğü civarda birkaç hafta önce 1 sefer daha ters yönde görmüş ama otogar yolunu bilen bilir yoğun saatte u çekip yakalamak imkansız, araç sahibi muhtemelen o civarda oturuyor ya da çalışıyor hep mesai bitimine yakın görmüş çünkü.
    Manevi değer verdiği için aracın o olduğundan emin olmak istiyor, ben adamı yoldan çevirip abi arabanın şasi numarasına bi bakayım mı diyeceğim dedi.
    Araç farklı çıkabilir diye tam peşine de düşemiyor.

5664'e şasi no ile sorgulama yapsak, araç trafikten düşürülmüşse kayıt bulunamadı mı diyor yoksa acaba yine eski kayıtlar mı geliyor?

Ya da bertaraf(hurda) belgeli değil de çekme belgeli diyelim, SBM'de aracın kaydı hala duruyordur herhalde?
    Bizim kafaya asıl takılan mevzu bu ikisi aslında. Çünkü aracı bizimkilerden satın alan dayı, alan(dayının sattığı 3. Kişi) hurdaya ayırdı herhalde diye bir şey demiş, ama emin değil.
    @R-13239
    Abi biz aracı bulabileceğimize inanıyoruz çok geniş bir bölgede değil 2 sefer yakın saat-yakın güzergahta görmüş arabayı. O yüzden plaka bilgisi de mühim değil ama gördüğü araç gerçekten eski satılan araç mı, hala trafikte mi onu çözemedik. Mevzuyu tam anlamadan kimseyi de rahatsız etmeyelim dedik.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyfom iyi bir sigortacı eski yapılan sigorta üzerindeki şase numarasından güncel olarak trafik sigortası var mı yok mu bakabilir, güncel plakası da yıldızlı şekilde gözüküyordu sanırım.
    Tanıdık sigortacın varsa bi şansını dene istersen.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şasi numarası ile vergi dairesine gidin, araç babamındı, zamanında satıldı diye belirtin.
    Araçtan kalan borç vergi vs varmı diye emin olmak istedik deyin.

Orada araç trafikte mi değil mi vs öğrenirsiniz .
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigortacıyım şasi numarası verin bakalım
    ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler