User Tag List

Sayfa 242/375 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
7110 sonuçtan 4.580 ile 4.598 arası

Konu: Film Tavsiyeleri

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Experience is what you get when you don't get what you want.

zgnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilmiyorum izleyen varmı ispanyol pansiyonunu önerebilirim

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Behzat Ç. Ankara Yanıyor 'u izledim şimdi. Çok güzel diyemem ama, çok iyi de değil. Hepsini geçtim ben özledim bu diziyi ya :/

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kotu bilimkurgu icin dogru bir ornek;
    ben tribeca film festivaline katildigi icin izledim ama ne mekanlar nede kurgu hosuma gitti , bosa zaman harcicam, /oo yapay zeka alirim bi dal/ diyenlere gelsin

The Machine Theatrical TRAILER (2014) - Sci-Fi Thriller HD - YouTube

not: korku filmi isteyenler, oculus ve quiet ones geliyor

not2: idare edebilir

13 Sins Official Trailer #1 (2014) - Mark Webber Horror Movie HD - YouTube

The machine i indirdim dün aksam.Yorgun olmassam bu aksam izlerim.Çok iyi bir film oldugundan değil , çok düşük bütçeden bütçeye göre iyi film çıkardıklarından.Yani öyle oldugunu söylüyorlar izlemek lazım.Düşün bütçeleri 800.000 pound 2.5 milyon tl yani... İnanılmaz bir rakam. Fetih e 40 milyon lira harcadılar düşün artık 20-25 milyon a.r.o.g'a harcandı Yani bu iş para değil... Bu arada festivali biliyorum 11 gün sürüyormuş , gitmek lazımda işte...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    The Machine
    boşuna seyretmeyin vakit kaybıdır.

izlerseniz aynı şeyi buraya siz yazmak isteyeceksiniz.
    dağ başında sesimizin yankılanması gibi olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    The Machine

o kadar mı kötü be abi daha çok merak ettim. ne kadar kötü olabilir diye asdfshdgfasdg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    The Machine

Bende izlemeyi düşünüyordum, vazgeçtim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Brick Mansions

Brick Mansions (2014) - IMDb

Brick Mansions Official Trailer #1
    BORKED
    http://www.youtube.com/watch?v=WwkUQrIBLCY

Brick Mansions Official Trailer #2
    BORKED
    http://www.youtube.com/watch?v=WVeI-VVUsLM

Bu filmi bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende izlemeyi düşünüyordum, vazgeçtim.

başkasının sevmediğini siz sevebilirsiniz.Başkasının görmediğini siz görebilirsiniz.Belkide siz hiç mi hiç sevmessiniz.Ama kendiniz karar verin bence iyimi kötümü olduguna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkasının sevmediğini siz sevebilirsiniz.Başkasının görmediğini siz görebilirsiniz.Belkide siz hiç mi hiç sevmessiniz.Ama kendiniz karar verin bence iyimi kötümü olduguna
    Tabi ki haklısınız, trailerını izledikten sonra çok etkilememişti beni. Olumsuz bir kaç yorumda okuduktan sonra vazgeçtim. Film kültürünü bildiğim arkadaşlar, aileden insanlar olunca, filme karşı olumsuz fikir oluştu kafamda. Böyle de izlemek istemem açıkçası, önyargı ile hem keyif alamam hemde haksızlık etmiş olurum. Bir iki kere elim gitmişti açmamıştım filmi belki o zaman izleseydim doğru bir şekilde yorumlayabilirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E hadi bende bu senenin en iyi bilimkurgularını listeliyim.Gelmiş ve gelecek olanlar olarak.

2013 yılı bilim kurgu açısından ekstra bolluğun yaşandığı bir yıl olarak tarihteki yerini aldı. Ancak nicelik olarak çokluk, her zaman nitelik için de aynı geçerliliği sağlayamıyor maalesef. Nitekim geçtiğimiz sene içerisinde izlediğimiz bilim kurguların çoğu beklentileri karşılamanın çok uzağında kaldı.
    2014 yılı da bilim kurgu açısından zengin bir yıl olacağa benziyor. Birçok yüksek bütçeli yapım, önümüzdeki vizyon yılında sinema salonlarını işgal edecek. Yeni yılın yeni bilim kurgularına kısa bir ön bakış atarak, bu sene izleyeceğimiz bilim kurguların çetelesini çıkartalım istedik. Umarım 2014, bir önceki seneden çok daha verimli geçer temennisi eşliğinde filmleri sıralamaya başlayalım.

Under the Skin

1965 doğumlu yetenekli sinemacı Jonathan Glazer’in yönetimindeki Under the Skin, etkileyici fragmanının yanı sıra, başrol oyuncusu Scarlett Johansson’un bir uzaylıyı canlandıracak olması ile de ilgi çekiyor. Glazer, verdiği röportajlardan birinde, hikayeyi uzaylının bakış açısından anlatacağını ve onun dünyada yaşadığı televizyon ya da çikolatalı kek gibi yeni tecrübeleri aktarmak niyetinde olduğunu söyledi.

RoboCop

Tropa de Elite (Elite Squad, 2007) ve Tropa de Elite 2 (Elite Squad: The Enemy Within, 2010) gibi iki bomba aksiyon ile bütün dünyanın dikkatlerini üzerine çeken Brezilyalı yönetmen José Padilha’nın ABD’li yapımcıların ağına düşmesi uzun sürmedi. Padilha, ABD’deki kariyerine bence talihsiz bir remake ile başlayacak. Usta yönetmen Paul Verhoeven imzalı ilk film ile illa ki karşılaştırılacak olan remake’in önünde aşması gereken çok yüksek bir engel var. Şu ana kadar ortaya çıkan fragman ve görseller bilim kurgu hayranlarını tatmin etmeyi pek başaramadı.

X-Men: Days of Future Past

X-Men serisi yoluna emin adımlarla devam eden çizgi roman uyarlamalarının başında geliyor dersek, sanırım pek az kişi itiraz eder. Serinin ilk iki filmini yöneten Bryan Singer, tekrar dümenin başına geçti. Geçtiğimiz sene içerisinde servis edilen poster ile gönlümüzü kazanan yeni X-Men, devreye giren fragman ve viraller ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Senarist Simon Kinberg, şimdiye kadar yazdığı senaryolar arasında en zorunun uzak ara bu olduğunu ifade etti; “Zaman yolculuğu var, robotlar var, bol ödüllü 10-12 tane oyuncunuz var ve her birine karakterini oturtacak yeterli süreyi sağlamak zorundasınız. Bu şimdiye kadar karşılaştığım en zorlu iş, zaman yolculuğunun kendisinden bile daha zor.” X-Men: Days of Future Past, bu senenin en çok konuşulan filmlerinden biri olacak şüphesiz.

Dawn of the Planet of the Apes

[IMG]Maymunlar Gezegeni’nin yeni serisinin son halkası da bu yıl vizyon görecek. Yeni serinin ilk filmi 2011 tarihli Rise of the Planet of the Apes idi. Onun kaldığı yerden devam eden Dawn of the Planet of the Apes, insanlık ve Caesar’ın gittikçe büyüyen ordusu arasındaki savaşa odaklanıyor.[/IMG]

Left Behind

Nicolas Cage’li aksiyon/bilim kurguları özlediniz mi? Bu soruya evet cevabını verecek fazla sinemasever kaldığını zannetmiyorum. Fakat yapımcılar benim gibi düşünmüyor olacak ki, 2014′te yeni bir Cage filmi daha izleyeceğiz. Left Behind’ın yönetmeni ise daha çok dublörlüğü ile tanınan Vic Armstrong. Geriye kalan küçük bir grup haricinde, dünyadaki bütün insanlar bir anda yok olur. Dünyaya kargaşa ve yıkımın hakim olması uzun sürmez.

Our Robot Overlords

Gelecekte geçen filmde insan yaratıcılarına karşı savaş açan robotlar, bu ölümcül mücadeleyi kazanırlar. İnsanların evlerine hapsedilip implant çipler vasıtasıyla kontrol edildiği yeni bir dönem başlar. Böylesi karmaşık bir zamanda genç bir çocuk kurduğu çete ile uzun zamandır kayıp olan babasını aramaya çıkar. Ben Kingsley ve X-Files’tan dolayı sonsuz krediyle sevdiğimiz Gillian Anderson, İngiltere yapımı filmin öne çıkan oyuncuları. Yönetmen koltuğunda ise Tormented ve Grabbers ile tanınan Jon Wright oturuyor.

Transcendence

Memento’dan beri Nolan’ın bütün filmlerinde görüntü yönetmenliği yapan Wally Pfister’ın ilk yönetmenlik denemesi. Johnny Depp, Kate Mara, Morgan Freeman ve Cillian Murphy gibi birçok önemli oyuncuya sahip filmin konusu bir hayli iştah açıcı; ölümcül derecede hasta bir bilim insanı kafasındaki her şeyi bir bilgisayara aktarır. Bu ona umduğundan çok daha fazla bir güç kazandırır ve kısa bir süre sonra durdurulamaz hale gelir. Bir röportajında “seyircilere özel bir şeyler sunmak benim için çok önemli” diyen Pfister, bakalım Transcendence ile bize ne tür güzellikler sunacak.

Interstellar

Ve Christopher Nolan! Senaryosunu kardeşi Jonathan ile beraber yazdığı Interstellar, 2014′ün merakla beklenen filmleri arasında birçoklarınca başı çekiyor. Hakkında pek fazla bilgi bulunmayan Interstellar’ın çok fazla şey açık etmese bile merak uyandıran konusu şöyle; “Bir grup araştırmacı yeni keşfedilmiş bir solucan deliğini (kara delik) kullanarak insanlığın uzay seyahati sırasında yaşadığı kısıtlamaları aşmanın yolunu bulur. Bu sayede artık çok uzun mesafeleri aşıp yıldızlararası seyahat etmek mümkün olabilecektir.”

Edge of Tomorrow

Tom Cruise bilim kurguya doymuyor! Geçtiğimiz sene Oblivion ile sinema salonlarını şenlendiren Cruise’un bu seneki macerasının ismi Edge of Tomorrow. Groundhog Day tadında bir ‘time loop’ içine düşen Cruise, uzaylılar ile amansız bir mücadeleye giriyor. Yönetmen ise The Bourne Identity, Mr. & Mrs. Smith ve Jumper gibi aksiyon dozu yüksek işler ile bilinen Doug Liman.

Jupiter Ascending

The Matrix üçlemesi ile sevilen Wachowski biraderlerin yeni işi Jupiter Ascending’in başrollerinde Mila Kunis, Channing Tatum ve Sean Bean yer alıyor. Jupiter Jones, evrenin kaderinde önemli bir rol oynayacağının işaretlerini taşımaktadır. Bunu öğrenen evrenin kraliçesi, hemen ölüm fermanı çıkartır. Jupiter’in, kraliçenin hükümranlığına son verecek kaderi start alır. Lana Wachowski’nin söylediği gibi “küçük işler yapmakta pek iyi sayılmayan” Wachowski biraderlerden gene büyük bir iş.

Guardians of the Galaxy

Slither ve Super ile bilinen James Gunn’ın yönettiği Guardians of the Galaxy ile Marvel dünyasından sinemaya transfer olan süper kahraman filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Guardians of the Galaxy Ağustos ayında vizyona girecek.

Transformers: Age of Extinction

Bir türlü ısınamadığım Transformers serisinin dördüncü filmi Transformers: Age of Extinction, Michael Bay yönetiminde 2014′te bizlerle beraber olacak. Autobot-Decepticon mücadelesi olanca gürültüsü ile birlikte bu filmde de devam edecek.

Young Ones

Yönetmenliğini Jake Paltrow’un yaptığı Young Ones, suyun en değerli şey olduğu distopik bir gelecekte 14 yaşındaki bir çocuğun ailesini koruma ve hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Nicholas Hoult, Elle Fanning ve Michael Shannon öne çıkan oyuncular.

Resident Evil 6

Paul W.S. Anderson ile Resident Evil serüveni devam ediyor. Alice, Jill, Claire, Chris, Leon, Ada ve Wesker, Hive’a giderek, Red Queen’in bütün insan ırkını yok etme planlarını bozmaya çalışacak.

Captain America: The Winter Soldier

Steve Rogers modern dünyaya uyum sağlamaya çalışmaktadır. SHIELD’deki dostlarından birinin saldırıya uğradığı olayı araştıran Rogers, bütün dünyayı tehdit eden bir komployla karşı karşıya olduğunu anlar. Natasha “Kara Dul” Romanov ile güç birliği yaparak, bir yandan gerçekleri açığa çıkarmaya çalışırken, diğer yandan da ardı arkası kesilmeyen suikastçilere karşı koymaya çalışır. Karşılarında ise The Winter Soldier adında esrarengiz bir düşman vardır. Anthony ve Joe Russo kardeşler filmin yönetmenleri.

Godzilla

Monsters’dan tanıdığımız Gareth Edwards’ın yönetmenliğini üstlendiği Godzilla’nın 16 Mayıs 2014′te vizyona girmesi bekleniyor. Uluslararası birçok yıldızı barındıran oyuncu kadrosunda Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Aaron Johnson, Juliette Binoche, David Strathairn, Ken Watanabe, Richard T. Jones, Sally Hawkins, Akira Takarada, Victor Rasuk, Yuki Morita ve C.J. Adams yer alıyor.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ufff filmlere bak usta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filmler harika. The Zero Theorem de eklenebilir. Merakla bekliyorum.

Jupiter Ascending
    Transcendence
    Interstellar
    Dawn of the Planet of the Apes

Bu dörtlü beklentimin yüksek olduğu filmler. Diğerlerinin çok derin bir kurguya sahip olacağını düşünmüyorum. Hem yönetmen (bazılarının seri ve Marvel kökenli olması) hem de senaritslerine baktığımda bu dörtlü meraklandırıyor beni. Film severler ve sektör olarak 2014 umuyorum ki güzel bir yıl olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    transformers saçma değil ama dimi?
    abi belki yaşım gereği anlamamışımdır bilemiyorum sadece fikrimi belirttim

edit : bide sabahlıcam güzel film önerilerinizi alabilir miyim önceki sayfaları kurcaladım dikkatimi çeken olmadı. bilim kurgu aksiyon macera her türlü olur

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Robocopun gideri var guzel
    Film olmus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Blood Diamond - güzel filmmiş, daha önce neden izlemediysem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yigit g. supersın valla. ben de bıkac fılm yazacaktım tumunu yazmıssın gecmıs konularda

kıyıda kosede kalan paylasılmamıs korku-gerılım-bılım kurgu fılmı varsa paylasırsın yıne
    bu aralar korku gerilim kıtlıgı var sanırsam... 80 ve 90 larda zibille her sene korku film çıkardı.. şimdi 1-2 tane geliyor senede.. aklıma gelenler 80 lerden christine var izlemediysen...

christine..

intruders var

The caller var son zamanlarda düşük bütçeli ama başarılı buldugum bir film

The girl next door var.. gerçek hikaye.. ciddi anlamda rahatsız oldum bu filmde..

the fourth kind var milla javoviç ve uzaylı kaçırmaları ile ilgili film seviyorsan müthiş film olmasada doyurucu

white dog var çok başarılıdır..

The Host var çok başarılı canavarlı kore filmi

dog soldiers var , benim için en iyi kurtadam filmidir..

başka başka aklıma gelmiyor hah outlender var yaratıklı fena değildir

eskilerden event horizon vardır..En başarılı bilim kurgu korkulardandır

Trick n Treat vardır , bayağı başarılı

monsters başarılıdır izlemediysen

Slither çok başarılı bir uzaylı filmi teen slasher tarzı

Splinter da keza çok başarılı bir uzaylı parazit vs filmi

izlemediysen 80 lerden Tremors güzeldir

aklıam gelenler bunlar şimdilik

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    robocop izledim bokum gibi olmus;
    hemen sonrasina prisoners patlattim oh dedim ya,

not: izlemeyen varsa black mirror izlesin yag gibi gidiyor bolumler yiginla elestiri var
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    robocop izledim bokum gibi olmus;
    hemen sonrasina prisoners patlattim oh dedim ya,

not: izlemeyen varsa black mirror izlesin yag gibi gidiyor bolumler yiginla elestiri var
    prisoners çok başarılı ya... bilmeden oturdum karşısına ama bi baktım tam benim sevdiğim atmosfer.. seri katil , yagmurlu kapalı hava, detektifler..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)