User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Yurtdışına Kişisel Araçla çıkma

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vizeyi illa yunanistandan almana gerek yok gorkem bide arabayla gidiceksen yunanistana giderken beynelmilel ehliyet almanda gerekmiyo diye biliyorum ruhsat senin uzerineyse yesil sigorta yaptirman yeterli ruhsat baskasinin ustuneyse onun icinde bi vekalet alman gerekiyo aracimi yurtdisinda kullanabilir yurtdisina cikarip geri getirebilir vs yazan bi vekalet noterlerde hazir yazilmisi var zaten

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yaparsın görkem.istedıgın yerden al farketmez.
    - K -

________
    Dr.Ecu

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabriolet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizeyi illa yunanistandan almana gerek yok gorkem bide arabayla gidiceksen yunanistana giderken beynelmilel ehliyet almanda gerekmiyo diye biliyorum ruhsat senin uzerineyse yesil sigorta yaptirman yeterli ruhsat baskasinin ustuneyse onun icinde bi vekalet alman gerekiyo aracimi yurtdisinda kullanabilir yurtdisina cikarip geri getirebilir vs yazan bi vekalet noterlerde hazir yazilmisi var zaten

Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaparsın görkem.istedıgın yerden al farketmez.
    Tesekkur ederim baykuşlarım benim

Ozgur sen taze deneyimlisin, konusucaz seninle .. Sahsima ait dizel araçla çıkıcam .. Masraflara bi bakıyorum da ucakla gidip araba kiralamak mı kısmını da dusunuyorum . Sanırım beni aydınlatacak en iyi isimlersiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yapıcagın evrak masrafını bılmıyorum yalan yok
    bu arada yesıl kagıdı(uluslararası dolasım) en son hatırladıgım kapıdanda alabılıyodun

gıdıcegın ulkenın net km'sını ogren,
    yakıt(mazot) fıyatını ogren,
    gerı kalan dıcegım bıseyde ben 1000kusur km cok daha ucuza gelmıs oluyorum araba olunca(tek kısı bıle) o kdar kısa mesafe de(ucak bılet parasından dolayı) herturlu kaarda olursun dıye dusunuyorum cicim
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gideceğin yer sadece yunanistansa bin arabana git 150tl civarı yeşil sigorta harici masrafın olmaz bide mazot tabi gerçi yunanistandan başka ülkelerede geçsen anca otoban vs masrafların olur hertürlü araba ile gitmek ucuza gelir ama yorucu oluyo biraz hız sınırlarına kesin uymak gerekiyo çünkü her memlekette yol yordam farklı

mesela bizim gpci ömer sağlam döndü mü bilmiyorum ama en son gpsi ile selanikteydi nişanlısının yanına gitti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özetle hedeflediğim yer amsterdam !

Ama benim ki kafa nereye biz oraya politikası içerdiği için yapacağım km yi tek yön olarak 4000 km biçiyorum ..

Rotamı viyena, zagreb, belgrad, prag, münich, zürich, paris ve amsterdam falanda gezip 14günde geri dönmek sanırım 180-200 Litre mazotla net bi şekilde oraya ulaşırım.

Yorucu mu yorucu ancak benim gibi gezme zamanı dar olan birisi için en keyifli yanı her yerden biraz tadıp geri dönebilmek olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla yakın zamanda gitmemiş olsam bende gelirdim arabama atlayıp görkem ben bayağı zevk aldım arabayla oralarda gezmekten yardımcı olabiliceğim bişey varsa seve seve yardımcı olurum hatta seneye yaza bi pickup alabilirsem navara vs arkaya motorumuda koyup öyle gidicem oralarda şehir içinde araba kullanmak çin işkencesi resmen

edit: bu arada otel rezarvasyonu yaptırırken otoparklı otelleri tercih et hatta mümkünse otoparkları ücretsiz olsun amsterdamda günlük 35euro otopark parası verdim içime oturdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ama benim ki kafa nereye biz oraya politikası içerdiği için yapacağım km yi tek yön olarak 4000 km biçiyorum ..

Rotamı viyena, zagreb, belgrad, prag, münich, zürich, paris ve amsterdam falanda gezip 14günde geri dönmek sanırım 180-200 Litre mazotla net bi şekilde oraya ulaşırım.

Yorucu mu yorucu ancak benim gibi gezme zamanı dar olan birisi için en keyifli yanı her yerden biraz tadıp geri dönebilmek olacak
    zg ve beograd cıvarlarına gelmeden ara 2saat once yola cıkarım karşılarım seni.devamında da munchten donerım tbı ıstersen hehe
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bizde bi kaç arkadaş çıkmayı düşünüyoruz ipsaladan değilde edirneden yunan üzeri makedonya falan yaparız dedik 2-3 gün pasaportlar falan hazır zaman kolluyoruz istersen tarih uyarsa yolun bi kısmını 2 araba gidebiliriz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde bi kaç arkadaş çıkmayı düşünüyoruz ipsaladan değilde edirneden yunan üzeri makedonya falan yaparız dedik 2-3 gün pasaportlar falan hazır zaman kolluyoruz istersen tarih uyarsa yolun bi kısmını 2 araba gidebiliriz
    bulgardan mı gecıceksınız yunana ? kapıkule=bulgar=sırp=hırvat, ıpsala=yunan,makedon,hırvat..

bu arada gorkem yunandan cıkıp makedon yapcaksın beograddan gecmıceksın zg den gecıceksın ama..bulgardan cıkarsan her 2sındende gecıyosun..ıpsaladan cıkarsan makedonya zagreb ... dıyedevam edıosun.he gercı makedonya beograda 2*2.5 saat gezmek ıstersen orası ayrı
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bulgardan mı gecıceksınız yunana ? kapıkule=bulgar=sırp=hırvat, ıpsala=yunan,makedon,hırvat..

bu arada gorkem yunandan cıkıp makedon yapcaksın beograddan gecmıceksın zg den gecıceksın ama..bulgardan cıkarsan her 2sındende gecıyosun..ıpsaladan cıkarsan makedonya zagreb ... dıyedevam edıosun.he gercı makedonya beograda 2*2.5 saat gezmek ıstersen orası ayrı
    yok edirnede 2 çıkış var biri kağıkule bulgar çıkışı siğeri çok ufak pazarkule yunan çıkışı biz oradan çıkalım dedik ev edirnede çünkü gelicek olan arkadaş olursa 1 gün falan misafirimiz olur hazırlıkları tamamlar öle çıkarız yola
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rascal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kişisel araçla yurt dışına nasıl çıkılır ne gibi belgeler gerekir ? Daha önce yapan varsa ne gibi zorluklarla karşılaştı yazarsa çok sevinirim...
    biz önceden 4 sefer 34 plakali arabayla disari çiktik.hiç biryerde zorluk çekmedik.bagli bulundugunuz sigorta sirketinden veya gümrük kapilarindan yesil sigorta aliyorsunuz ve araciniza turingden triptik yaptiyorsunuz.benim belçika da ehliyetim alindigi için türk ehliyetini kullandim Belçika ya gelirken.Türk ehliyetini isviçre tanimadi ben size söyleyim.ben bütün avrupada geçtigini söyledim o da bana biz avrupa degiliz demisti.

Alıntı Ryhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yillar onceydi artik sigaraya tav olmuyorlar ama rusvet yine donuyor bu sefer euro hesabi gidiyor Sirbistanda rusvet cok donuyor ama rakkamlari Bulgaristana gore peye daha fazla. Yunanistanda rusvet denemeyin Romanyada artik rusvet gecmiyor gibi eskiden kendileri isterlerdi. Polonyada rusvet gecmiyor denemeyin en ilginci Makedoniada basima gelen adam rusvet almadi bir guzel yazdi gidip ceza odedim yazdigi cezada 15euro yani zaman kaybettime deymedi adama 30 verdim yok dio inatmi etti ne yapti valla anlamadim.
    makedonya rüsvetçinin önde gideni.hakkini yememek lazim parayi alinca çok güzel çalisiyorlar.

burada bir yanlisiniz var.bulgardan veya yunandan nereden giderseniz fark etmez nis de 2 yolda bulusuyor.
    yunan-makedon-sirp-hirvat-slo
    bulgar-sirp-hirvat-slo

birde grkm amsterdama filan gelirseniz önceden hbr edin bana 185 km sizle mutlu sonla biten yerlere gidelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkür ederim..

Açıkçası balkan ülkerinde çok fazla zaman kaybetmicem. En fazla molalarda falan dururum diye tahmin ediyorum. Görmek istediğim yerler popüler yerler.. Kabaca :

Ilk gün :

Yunanistana girip sahil şeridinde (muhtemelen Kavala civarı bir yerler) yemek ve konaklama

2. gün :

Çok beklemeden makedonyayı bir kalemde geçip Kosova yada Pristinada konaklama

3. gün :

Bosnada Onura ugramadan olmaz : ) Biraz gezinip Zagreb e geçiş

4. gün :

Slovenya üzerinden Italyaya girip Venedik e yolculukk

5.gün :

Milanoya geçip konaklayıp , ertesi gece dogru Isvicreye .

6.gün :

Isvicreyi dolanıp Parise dogru yolculuk ve konaklama

7.gün :

Belcikaya ulasip konaklama

8.gün :

Amsterdam a adım adım

9. - 10. gün :

Iyice dinlenip dönüşe hazırlık .. Sanırım bu sefer Almanya üzerinden Bulgaristana kadar uzanıp girmediğim Avusturyaya falanda ugramıs olurum..

Totalde görünen rakam turlayarak 4200km + 2800 tek yön dönüş = 7000km .. 42ltx8 depoyla bu turu bitiririm gibi geliyor...

Yazarken bile heyecan sardı Allah nasip ederde hastalık kaza aksilik arıza olmadıkca 14-15 günde sıkıntısız biçimde dönerim..

Tavsiyelerinizi ve uyarılarınızı bekliyorum. Yol rotası hakkında kesin fikrim yok , google mapsten otobanları takip ettim sadece ..

Coook tesekkurler.

PPR engineering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    triptik yaptırıyosun ruhsatınla gidip 4 leventte...ben kendi ehliyetimle cıktım bir problem olmadı..
    Zahida, aklına ehl-i hikemin olma hasud, vermeyince sana Ma’bud ne yapsın Mahmud. ( Şinasi )

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belçikaya ugrarsaniz haber verin size yardimci olurum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)