User Tag List

Sayfa 501/588 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551 ... SonSon
11156 sonuçtan 9.501 ile 9.519 arası

Konu: Açıköğretim AÖF Konusu

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizi ilgilendiren bölüm son dönemin genel not ortalaması..

Şuan bahar genel ortalaması 2,030 ise güz dönemindeki CD-DC-DD'ler geçmiş sayılır.. Ekran fotosu koyabilirseniz daha iyi yardımcı oluruz

[/IMG]

[IMG][/IMG]

notlar bu şekilde.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HellRot06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla tek derse bu haziranda değilde önümüzdeki dönem giriyorum ve ortalamayı 2ye tamamlayıp diğerlerinden de geçiyorum eğer tamamlayamazsam 2. dönem 5 ders daha alıyorum doğrumudur ?
    Aynen öle doğrudur..

Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

[/IMG]

[IMG][/IMG]

notlar bu şekilde.
    Şuan genel ortalamanız 2.03 eğer bu şekilde giderse 2.00'ın altına inmezse güz ve bahardan sadece FF'leri alcaksınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şuan genel ortalamanız 2.03 eğer bu şekilde giderse 2.00'ın altına inmezse güz ve bahardan sadece FF'leri alcaksınız
    inmezse derken?

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun bir uğraş sonucunda aöf'ye telefonla ulaşıp tek ders sınavı için bilgi aldım. sayfanın herhangi bir yerinde tek ders sınavına girmeniz gerekiyor gibi bir ibare bulunmuyormuş. notlardan bakıp tek dersiniz varsa tek ders sınavına girmeye hak kazanıyormuşuz. herhangi bir başvuru kayıt vs yapılmayacakmış. sınav giriş yeri kayıtlı sınav merkezinize göre belirlenip en yakın sınav merkezine gönderiliyormuş. benim için adres aydın olduğu için izmir görünüyor. denizli olsaydı antalya olacaktı gibi. yarın, yarından sonra sınav merkezini değiştirmek isteyenler için değişiklik işlemi yapılacakmış öğrenci sayfasından.
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inmezse derken?
    Genel ortalamanız 2.00'ın altına indiği zaman bütün koşullu geçtiğiniz dersler önünüze çıkar

TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2,03 olan ortalama neden bir daha altına insin ki?
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek derse giren arkadaşın not ortalaması zaten FF gelen ders olduğu halde 2.00 üstü. Mantıken FF i DD yapınca ortalama düşmesi imkansız. Kısaca tek derse kalan öğrenciler notunu DD yapması yeterli fazlasına gerek yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknolojinin bilimsel ve ilkeleri ve hayvan yetiştirme dersleri dd-ff tarzında not gelirse düşmeyecek diye bisey yok..

Son döneminde olan arkadasım ortalamasını 2.00'ın altına indirdi 8 tane koşullu dersi karşısına çıktı Yalan oldu 1 senesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknolojinin bilimsel ve ilkeleri ve hayvan yetiştirme dersleri dd-ff tarzında not gelirse düşmeyecek diye bisey yok..

Son döneminde olan arkadasım ortalamasını 2.00'ın altına indirdi 8 tane koşullu dersi karşısına çıktı Yalan oldu 1 senesi
    Not ortalaması ile verdiğim dersler bir sonraki dönemde tekrar karşıma çıkacak yani, bu olmadı işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz şimdi önümüzdeki dönem yani güz döneminde teknolojinin bilimsel ilkeleri ve hayvan yetiştiriciliğini alcaksınız.. Bu derslerden iyi not alıp "Genel Not Ortalamanız" şuan ki gibi 2.00 üzerinde olursa, bahar dönemine "FF olan Genel Kimya II" dersini alcaksınız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz şimdi önümüzdeki dönem yani güz döneminde teknolojinin bilimsel ilkeleri ve hayvan yetiştiriciliğini alcaksınız.. Bu derslerden iyi not alıp "Genel Not Ortalamanız" şuan ki gibi 2.00 üzerinde olursa, bahar dönemine "FF olan Genel Kimya II" dersini alcaksınız..
    Buraya kadar mantiken biliyorum da dd aldığım dersleri verdikten sonra not ortalamam 2 nin altına düşerse o dersleri yeniden alacağım algısı oluştu. Yoksa zaten bu 3 dersi not ortalaması 2 nin üstünde bile olsa ff olması nedeniyle veremeyeceğimi biliyorum, benim tek kaygım şu an not ortalamam 2 nin üstündeyken ff üstündeki dersler ileride tekrar karşıma çıkması.
    bu arada yardımların ve bilgilerin için teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koşullu dersleri geçtim bitti olmuyo malesef.. 2.00 altına indiği gibi direk karşınıza çıkar..

Rica ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koşullu dersleri geçtim bitti olmuyo malesef.. 2.00 altına indiği gibi direk karşınıza çıkar..

Rica ederim
    şimdi google de arattırdım aşağıdaki yazı çıktı eğer not ortalaması 2 nin altına düşerse daha önceki cc altı ve ff üstü dersleri tekrar almak değil, kalan derslerden cc altı ve ff üstü alırsak o dersleri tekrar edileceği açıklanmış, yani daha önce verdiğimiz dersler yeniden karşımıza çıkmıyor. Herhalde, galiba, sanursam (7 numara dizisi repliği )

A
    Ortalaması 2,00 altında olan öğrencilerin ''uyarı'' aldığı bilgisini veren Prof. Dr. Aydın, ''Güz dönemi sonunda not ortalaması 2,00'ın altındaysa bu öğrenci 'uyarı' alır. Yani öğrenciye diyoruz ki, 'bir sonraki dönem daha iyi çalış, ortalamanı 2,00'ın üzerine çıkar'. Mesela notlarından ikisinin FF, 3'ünün de CC'nin altında yani CD, DC, DD ise bu öğrenci çalışacak. Bahar dönemi sonunda genel not ortalamasını 2,00'ın üzerine çıkaracak. Bu olunca yıl sonu not çizelgesinde 'başarılı' yazacak. Bahar dönemi sonunda genel not ortalaması 2,00'ın altına düşerse bu sefer 'tekrar' durumuna düşecek ve bir sonraki yarıyılda CC'nin altındaki dersleri almak zorunda kalacak'' diye konuştu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detaylıca anlatayım; FF derslerini her ne olursa olsun tekrar almak zorundasın..Ortalamaya bakılmaksızın..

Örneğin 2. ve 3. sınıfta koşullu dersiniz vardı ama ortalamanız 2 üzeri olduğu için direk geçtiniz...

4.sınıfa geldiniz ve ortalamanız 2.00 altına indi.. Hangi sınıftan kaç tane koşullu dersiniz varsa hepsi ilgili yarıyılda önünüze çıkar..

Ne zaman ortalamayı tekrar yükseltirseniz tekrar geçmiş sayılırsınız... CD-DC-DD koşullu harf notudur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya ben şu olayı anlamıyorum telefonla aradım öğrenci işlerini Tek derse gireceğim FF dersim gno 2.35 mantıken bu dersi DD yaparsam mezun oluyorum. Telefondaki kadın GNO' nuz 2.00 ın altına düşmez ise evet mezunsunuz dedi.

E ablacım benim notum FF iken zaten gno' om 2.35 bu dersi DD yaparsam notum nasıl düşücek aksine artar ? Benim kaçırdığım nokta ne burda birisi söyleyebilirmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detaylıca anlatayım; FF derslerini her ne olursa olsun tekrar almak zorundasın..Ortalamaya bakılmaksızın..

Örneğin 2. ve 3. sınıfta koşullu dersiniz vardı ama ortalamanız 2 üzeri olduğu için direk geçtiniz...

4.sınıfa geldiniz ve ortalamanız 2.00 altına indi.. Hangi sınıftan kaç tane koşullu dersiniz varsa hepsi ilgili yarıyılda önünüze çıkar..

Ne zaman ortalamayı tekrar yükseltirseniz tekrar geçmiş sayılırsınız... CD-DC-DD koşullu harf notudur..
    Bugün aöf bürosuna gittim içimdeki kurtları dökmek için, not ortalamam gelecek yarı yılda 2 nin altına düşse bile bu dönemdeki derslerim sıfırlanmış olduğundan tekrar karşıma çıkmayacakmış, yani sadece koşullu geçerler haricindeki yani ff derslerden sorumluymuşum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben şu olayı anlamıyorum telefonla aradım öğrenci işlerini Tek derse gireceğim FF dersim gno 2.35 mantıken bu dersi DD yaparsam mezun oluyorum. Telefondaki kadın GNO' nuz 2.00 ın altına düşmez ise evet mezunsunuz dedi.

E ablacım benim notum FF iken zaten gno' om 2.35 bu dersi DD yaparsam notum nasıl düşücek aksine artar ? Benim kaçırdığım nokta ne burda birisi söyleyebilirmi
    Bu şu demek, seneye tek dersten gireceksin, senin şu anki not ortalaman 2 nin üstünde ama seneye gireceğin yarı yılda ortalaman 2 nin altına düşerse ve dersin ff olursa o dersi tekrar alacaksın, ama ortalaman 2 olarak kalır ve dersin en kötü dd olursa geçiyorsun demek,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu şu demek, seneye tek dersten gireceksin, senin şu anki not ortalaman 2 nin üstünde ama seneye gireceğin yarı yılda ortalaman 2 nin altına düşerse ve dersin ff olursa o dersi tekrar alacaksın, ama ortalaman 2 olarak kalır ve dersin en kötü dd olursa geçiyorsun demek,
    Abi başka dersim yok mezun oluyorum seneye falan yok yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Edit: senin kaçırdığın birşey yok dediğin gibi sen sadece en kötü dd yap dersini sonra al diplomanı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)