User Tag List

Sayfa 527/588 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577 ... SonSon
11156 sonuçtan 9.995 ile 10.013 arası

Konu: Açıköğretim AÖF Konusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaybuRtlu69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani en basitinden işletme diyebilirim

Bu arada tek ders sınavından 75 alarak, mezun durumdayım bende şükür
    işletme mi* yoksa kamu yönetimi mi? daha basit

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınavsız olarak giriş yapamazsın. Ya ygs ye gireceksin ya da başka bir üniversiteden mezun ve/veya öğrenci olman lazım.
    meslek lisesi mezunuyum, şuan örgün olarak 2 yıllık yatay geçiş hakkım varmı peki sınava girmeden ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazayla mezun olduk şimdi ne yapmamız gerekiyor askere gitmemek için
    YamahA Xmax 250 ABS

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meslek lisesi mezunuyum, şuan örgün olarak 2 yıllık yatay geçiş hakkım varmı peki sınava girmeden ?
    Onun için yine ygs ye başvuru yapıp başvuru sırasında sınavsız geçiş hakkımdan yararlanmak istiyorum gibi bir seçenek var onu işaretleyip sınava girmeden tercih döneminde açıköğretimden bir bölüm tercih etmen gerekiyor. Yine kontenjan sıkıntısı var. Okul puanına göre tercih ettiğin bölüm yukarıdan aşağı sıralanır. O yüzden kesin kayıt olcam diye 1 tane yapmak yerine tercihleri sıralamalısın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazayla mezun olduk şimdi ne yapmamız gerekiyor askere gitmemek için
    Diplomayı aldıktan sonra askerlik şubesine gideceksiniz. 2 sene tecili var diplomanın fakat askerlik için bir de 29 yaş sınırı var. "Sanırım" 29 u doldurduğunda alıyorlar askere. Daha da gitmemek için yükseklisans yapmalısınız. Onun da yanlış bilmiyorsam 35 yaşa tecil ediliyor.

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şükür mezun oldum bu dönem. Askerlik için 1 bölüm daha okuyacağım. Uluslararası ticaret var sanırım daha bakmadım ama ona girişicem, bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diplomaları perşembe gününden itibaren kendi bürolarınızdan şahsen veya noter onaylı vekiliniz gelerek alabilir.
    Tatlı almayı düşünen varsa eğer özelden yazsın büromu söyleyebilirim.

Alıntı Serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şükür mezun oldum bu dönem. Askerlik için 1 bölüm daha okuyacağım. Uluslararası ticaret var sanırım daha bakmadım ama ona girişicem, bakalım
    İkinci üniversite kayıtı yaptırırsan askerlik için hiçbir işe yaramaz.

ferhatcam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek ders sınavı dgsden bir gün önce açıklanırsa olacağı bu tabii. Dgs parasını yatırdım matematik konularına kasmaya başladım bir de baktım ki tek dersi verememişim.. Şimdi senem uzamış oldu, dgs e de boşuna sabah uyanıp gitmedim tabii.

Benim 4 yıllık örgün eğitimim bu sene bitti. Açıköğretimde ise tek dersten senem uzamış oldu. E-devlette 2017 sonuna kadar tecilli görünüyorum. Bu yeterli midir, yoksa askerlik şubesine gitmem gerekirmi?
    Seatclubturkey - Ibıza Loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diplomaları perşembe gününden itibaren kendi bürolarınızdan şahsen veya noter onaylı vekiliniz gelerek alabilir.
    Tatlı almayı düşünen varsa eğer özelden yazsın büromu söyleyebilirim.

İkinci üniversite kayıtı yaptırırsan askerlik için hiçbir işe yaramaz.

Neden? 2. üniversite okurken tecil alamıyor muyum bu okul için?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferhatcam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek ders sınavı dgsden bir gün önce açıklanırsa olacağı bu tabii. Dgs parasını yatırdım matematik konularına kasmaya başladım bir de baktım ki tek dersi verememişim.. Şimdi senem uzamış oldu, dgs e de boşuna sabah uyanıp gitmedim tabii.

Benim 4 yıllık örgün eğitimim bu sene bitti. Açıköğretimde ise tek dersten senem uzamış oldu. E-devlette 2017 sonuna kadar tecilli görünüyorum. Bu yeterli midir, yoksa askerlik şubesine gitmem gerekirmi?
    Normal şartlarda gitmen gerekmiyor. Eğer evine askerlikle ilgili birşey gelirse aöf bürosundan ek-c2 belgesi alıp askerlik şubesine götürürsün. Bir de emin değilim arayıp sor istersen. Örnek veriyorum dersin 2. döneme ait ise ilk dönem kayıt yenilemene gerek olmicak. Kayıt yenileme yapmadığında askerlik ile problem çıkar mı diye bir sor. Araman yeterli şubeye gitmene gerek yok. Bilgi verirler.

Neden? 2. üniversite okurken tecil alamıyor muyum bu okul için?
    Yök kararı. Elindeki diploma ile 2 sene tecil hakkın var. Aslı ile birlikte askerlik şubesine geçersen yardımcı oluyorlar. Halıcıoğlundaki memurlar iyi niyetliydi ben gittiğimde.

Gittiğinde de bir sor istersen ygs ile bir bölüm okursan tecil işlemin yapılıyor mu diye. Ben yapılıyor diye biliyorum eğer olmazsa yükseklisans yapmalısın ki 35 yaşına kadar tecilin olsun.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şimdi tek ders sınavı sonucunda 2 yıllık İşletme Yönetimi bölümü bitti. Mezun olarak görünüyorum.

4 yıllığa tamamlamak için ne yapmam gerekiyor? AÖF Çağrı Merkezi DGS'ye girmen gerekiyor dedi ancak bu yatay geçiş mevzusundan yararlanamıyor muyum? Yoksa 1 sene bekleyip DGS'ye mi gireceğim?

Bilgisi olan var mı?

Hiç anlamam bu konulardan. Şansa bala bitti okul zaten kitap bile açmadım bitirene kadar.

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim şimdi tek ders sınavı sonucunda 2 yıllık İşletme Yönetimi bölümü bitti. Mezun olarak görünüyorum.

4 yıllığa tamamlamak için ne yapmam gerekiyor? AÖF Çağrı Merkezi DGS'ye girmen gerekiyor dedi ancak bu yatay geçiş mevzusundan yararlanamıyor muyum? Yoksa 1 sene bekleyip DGS'ye mi gireceğim?

Bilgisi olan var mı?

Hiç anlamam bu konulardan. Şansa bala bitti okul zaten kitap bile açmadım bitirene kadar.
    Yatay geçiş olmuyor, 2 yıllıklardan 2 yıllıklara ya da 4 yıllıktan 4 yıllığa şeklinde bildiğim. Ben geçen hafta DGS ye girdim sonuçları bekliyorum 4 yıllığa tamamlamak için.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler aöf yüksek lisans için istanbul ümraniye numarasını arıyorum ama kullanılmamaktadır diyor , nette 444 lü bir numara var onuda arıyorum aradığınız numarayı başında 0 yada alan kodu olmadan arayın diyor , halbuki dediği gibi arıyorum fakat ulasılmıyor onada.istanbulun çeşitli semtlerindeki büroları arıyorum onlardada düşmüyor , benim hatlarda mı bir sıkıntı var anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal şartlarda gitmen gerekmiyor. Eğer evine askerlikle ilgili birşey gelirse aöf bürosundan ek-c2 belgesi alıp askerlik şubesine götürürsün. Bir de emin değilim arayıp sor istersen. Örnek veriyorum dersin 2. döneme ait ise ilk dönem kayıt yenilemene gerek olmicak. Kayıt yenileme yapmadığında askerlik ile problem çıkar mı diye bir sor. Araman yeterli şubeye gitmene gerek yok. Bilgi verirler.

Yök kararı. Elindeki diploma ile 2 sene tecil hakkın var. Aslı ile birlikte askerlik şubesine geçersen yardımcı oluyorlar. Halıcıoğlundaki memurlar iyi niyetliydi ben gittiğimde.

Gittiğinde de bir sor istersen ygs ile bir bölüm okursan tecil işlemin yapılıyor mu diye. Ben yapılıyor diye biliyorum eğer olmazsa yükseklisans yapmalısın ki 35 yaşına kadar tecilin olsun.
    Ben bu detayı bilmiyordum, teşekkür ederim.
    Ben yatay geçiş ile 2 sene okuyacakken bana 4 senelik tecil verdi halıcıoğlundaki memurlar dolayısıyla 31.12. 2017'e kadar tecilim var şuan için. Daha da uzatmak istiyorum, o zaman seneye mecburen yüksek lisans için bir bölüme başvuracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bilgisi olan var mı?

Yatay geçiş yok. Yatay geçiş değil zaten o yapmak istediğiniz dikey geçiş. Onun içinde mutlaka dgs ye girmek gerek. 2 yıllıkdan 2 yıllığa,4 yıllıkdan 4 yıllığa denilen ikinci üniversite. Yeni bir karar çıkmadıysa tecil işlemi yapılmaz ikinci üniversite ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler aöf yüksek lisans için istanbul ümraniye numarasını arıyorum ama kullanılmamaktadır diyor , nette 444 lü bir numara var onuda arıyorum aradığınız numarayı başında 0 yada alan kodu olmadan arayın diyor , halbuki dediği gibi arıyorum fakat ulasılmıyor onada.istanbulun çeşitli semtlerindeki büroları arıyorum onlardada düşmüyor , benim hatlarda mı bir sıkıntı var anlamadım
    Aöf de en azından anadolu üniversitesinde yükseklisans yok. Uzaktan eğitim olarak olabilir ama onda da bürolardan yardım alamazsın. Bilmez kimse. 444 lü numara yoğun olduğu için sorun olmuş olabilir. Ara ara deneyin. Veya 0850 200 46 10-19(10 hat). Arayın. Gerçi her bilgi anadolu.edu.tr de var. Buradan arayın isterseniz. Belki aradığınız bilgi vardır.

Telefondan girdiğim için tek mesajda kopyalayamıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu detayı bilmiyordum, teşekkür ederim.
    Ben yatay geçiş ile 2 sene okuyacakken bana 4 senelik tecil verdi halıcıoğlundaki memurlar dolayısıyla 31.12. 2017'e kadar tecilim var şuan için. Daha da uzatmak istiyorum, o zaman seneye mecburen yüksek lisans için bir bölüme başvuracağım.
    Şöyle birşey var. 4 sene tecilin mezun olduğunda düşer. Diploman ile birlikte yeniden işlem yapman lazım. Asal bilgilerini çektiğinde mezun olduğunu görüp işlem başlatıyor diye biliyorum. Gerçi en fazla borç çıkar. Onu da Diplomanla birlikte iptal ettirirsin ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aof burosunu aramis bizim arkadas, pazartesi dagitmaya baslicaz diplomaları demisler. Oglen gidip almayı Dusunuyodum kafam karisti

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yatay geçiş yok. Yatay geçiş değil zaten o yapmak istediğiniz dikey geçiş. Onun içinde mutlaka dgs ye girmek gerek. 2 yıllıkdan 2 yıllığa,4 yıllıkdan 4 yıllığa denilen ikinci üniversite. Yeni bir karar çıkmadıysa tecil işlemi yapılmaz ikinci üniversite ile.
    Hmm o zaman DGS'ye kastırayım ben biraz. 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş yapmak istiyorum işte. Bu konuda DGS'de ne yapmam gerekiyor yani?

Tecil işlemi dediğiniz askerlikle alakalı mı? Şu anda askerlikle alakalı bir sorun görünmüyor. 2018'e kadar yani.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)