User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
79 sonuçtan 77 ile 79 arası

Konu: Yurt dışından alkol getirme sınırı??

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahaha. okumaktan bunaldın dimi
    vallahi öyle

sınır tanımaksızın kafama göre alıyorum hep şuana kadar bir şey olmadı.

ipsala sınırına dair bi bilgi;
    72 saatten az yunanistanda vakit geçirirseniz alkol sigara almak komple yasak. eskiden arma sorma yoktu ama son 2 dönüşümüzde de detaylı incelediler var mı alokol sigara diye.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi öyle

sınır tanımaksızın kafama göre alıyorum hep şuana kadar bir şey olmadı.

ipsala sınırına dair bi bilgi;
    72 saatten az yunanistanda vakit geçirirseniz alkol sigara almak komple yasak. eskiden arma sorma yoktu ama son 2 dönüşümüzde de detaylı incelediler var mı alokol sigara diye.
    İşte altın değerinde bilgi. Kızanlar zırt pırt gidip geliyor ya, ondandır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar benim alkole alerjim var (geyik yapmıyorum hakketden fiziken var ) o sebeble çok merakım yok ama çok çok sık yurtdışına gidiyorum ve sürekli isteyenler oluyor.

benim tecrübeme göre eğer gümrük kapısı olan bağlantılı bir uçusunuz var ise işiniz ayna,kralsınız.

mesela thy ile Almanya Frankfurt -İstanbul yaptınız ama iniş yeriniz Adana ve Adanada gümrük kapısı var bu durumda cidden çok şanslısınız.

Nasılmı? şöyle:

Adana'da indiğinizde 2 tane uyduruktan yer görevlisi haricinde allahın kulu yok size soru soran ve indiğiniz uçağın %95i iç hatlar uçan yolcu olduğundan salak gibi parlamadığınız sürece sizi iç hat binmiş birisi sanabiliyorlar ve iç hatlardan gelmiş gibi iç hat inişe gidiyorsunuz ordada allahın kulu sizi kontrol etmiyor.

özetle şöyle, frankfurtda alın alkolünüzü, istanbuldada alın hakkınız olan limitlerdeki alkolunuzu, sonra sırada pasaportunu kullanabileceğiniz alkol almayan birininde hakkını kullanmayı rica edin ondanda biraz alın (çok zor değil gayet sıradanlaşmış bir durum özellikle atatürkte).

sonra bolca olan alkolunuzu önceden hazır ettiğiniz içi boş el çantanızıa koyun, geriye kalanınıda duty free damgalı torbada gidin atatürk dış hatlardan iç hatlar terminaline.

burada kontrol eden memur ağızı kapalı ve duty free damgalı torbayı görünce genelde hiçbirşey yapmıyor yaparsada en fazla kardeşim az önce babam geçti lavaboya torbadakiler onun adama taşıtmak istemedim dersiniz gülüp geçiriyorlar.

sonra iç hatlar uçuşunuzdaki indiğiniz notkada (benim için adana) iner inmez bir yer görevlisi yurtduşındamı geldiniz diyor yerde bir dış hatlar bir iç hatlar otobüsü var, o salak adama yok dışardan gelmedim deyip direk iç hatlar otobüsüne biniyorsunuz.

sonuç ? nema problemo, kontrol montrol yok elinizde 4-5lt alkol geçiyorsunuz , kimse olmaz molmaz demesin önceden çok yapmışlığım var en azından adanada bu böyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)