User Tag List

Sayfa 65/77 İlkİlk ... 1555636465666775 ... SonSon
1451 sonuçtan 1.217 ile 1.235 arası

Konu: Favori Parfüm!

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullandıgın parfüm edp zaten , edp dediğin en az 3 gün kalmalı.Şöyle test et teninde bakma çünkü herkesin teni farklı senin teninde çok durmayabilir , bir kumaşa sık bir köşeye koy bekle bakalım 2 gün sonra git bak en mantıklısı böyle olur , eğer kumaşda da koku gidiyorsa muhtemelen sahtedir.Ne olursa olsun edp koku 1 gün için yok olmaz.
    1 gun abartı oldu biraz da demek istediğim şeyi kaçırdı herkes neyse ben memnunum zaten bvlgariden ama kalıcılık derdi olan varsa alternatif ucuz parfümler var bilgileri olsun

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullandıgın parfüm edp zaten , edp dediğin en az 3 gün kalmalı.Şöyle test et teninde bakma çünkü herkesin teni farklı senin teninde çok durmayabilir , bir kumaşa sık bir köşeye koy bekle bakalım 2 gün sonra git bak en mantıklısı böyle olur , eğer kumaşda da koku gidiyorsa muhtemelen sahtedir.Ne olursa olsun edp koku 1 gün için yok olmaz.
    Edp daha kalıcıdır diye bir kural yok, tamamen yanlış bilgi. Parfümün kalıcılığı-performansı ile edc - edt - edp oluşu doğru orantıda ilerler diyemeyiz.

Edp den daha kalıcı edt-edc ler mevcut kokuya göre.

Yani kısaca edp kalıcıdır, çok kalır, 1 gün içinde yok oluyorsa sahtedir gibi bilgiler, tamamen yanlıştır.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodiiş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edp daha kalıcıdır diye bir kural yok, tamamen yanlış bilgi. Parfümün kalıcılığı-performansı ile edc - edt - edp oluşu doğru orantıda ilerler diyemeyiz.

Edp den daha kalıcı edt-edc ler mevcut kokuya göre.

Yani kısaca edp kalıcıdır, çok kalır, 1 gün içinde yok oluyorsa sahtedir gibi bilgiler, tamamen yanlıştır.
    Bazı özel kokular için dediğin olabilir ama genelde benim dediğimdir..

ebay

Perfume (Parfum): It is the strongest fragrance available, consists of a 15-30% concentration of perfume essence. This means that not only do you need to use less, but also that the fragrance lasts longer, typically for up to 6 hours, depending on skin type.
    Eau De Parfum (EDP): It is lighter than Perfume, with an 8-15% concentration, but still has long lasting characteristics, from 3 to 5 hours. It is less expensive than pure perfume.
    Eau De Toilette (EDT): It is lighter than EDP, with a 4-8% concentration of the essence. It usually lasts for 2 to 4 hours.
    Eau De Cologne (EDC): It is lighter than EDT, often referred to just as Cologne and has the greatest dilution of fragrances with a 3-5% concentration of perfume essence. It usually lasts for 2 hours.

istersen baska kaynaklardan da bulayım

telegraph.co.uk den

Eau de toilette (a.k.a. EDT) offers somewhere between five-15 per cent of aromatic ingredients, in that water/alcohol base. Ideal for work, for interviews, for when you want to wear scent for your personal pleasure, rather than to help get you ‘noticed’. Two to three hours of wear is all you can reasonably expect before the last traces drift away

Eau de parfum (also referred to as EDP) offers a 10-20 per cent concentration of oils (typically somewhere around 15 per cent). These tend to have plenty of ‘waft’; staying power of anywhere from four to five hours is a reasonable expectation

Perfume, or parfum – also sometimes referred to as ‘pure perfume’, ‘perfume extract’ or ‘extrait de parfum’ – features somewhere between 20-40 per cent of scented perfume ingredients, along with alcohol and/or water, which explains why the ‘perfume’ version of any fragrance is always the most expensive, within a range. ‘Perfumes’/parfums (whatever you like to call them) are generally the longest-lasting on the skin – up to six or eight hours (and sometimes well into the next day and beyond)

tabi dediğim gibi bazı özel parfümlerde kalıcılık farkı olabilir mesela tom ford un EDT si Oriflame in EDP sinden kalıcı olabilir az da esans olsa daha kalitelidir vs ama genel olarak bu şekilde değil.İki aynı markanın hem EDT hem EDP sinde edp daha kalıcı olur..İstersen türkçe kaynak ta bulabilirim.

nobrenparfum

EDT, EDP ve EDC arasında ne fark var?
    En yalın ifadesiyle, bu üç tür arasındaki temel fark, içlerinde bulunan esansların (yani parfüm özlerinin) miktarı. Esans oranı arttıkça, parfümün kalıcılığı; dolayısıyla kalitesi ve fiyatı da artıyor.

gibi gibi
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi bana bir kaynak göstermene gerek yok, parfüm esans miktarı artınca performans artıyor diye bir kural yok ben hala tezimin arkasındayım, 10 sene oldu hobi olarak parfümlerle ilgilenmeye başlayalı.

Verdiğin kaynaklarda sadece parfüm esans miktarlarının arttığı, ve performansın doğru oranda arttığı yazıyor, ki bu bir klişe.

Ben de böyle bir durumun olmadığını, yanlış ifade olduğunu söylüyorum, fikir ve görüşlerim hala aynı.

Dp den alınan parfümlerin çoğu orjinal markanın kendi kokusundan daha performanslı kokmasını ne edt ne edp açıklayabilir, çünkü içerisindeki esans miktarından ziyade, yağ oranı fazladır orjinal markalara göre.

ki aynı markanın hem EDT hem EDP sinde edp daha kalıcı olur.
    Buna zıt çok fazla örnek verebilirim. Bleu de Chanel mesela. Edt versiyonu Edp olandan daha performanslıdır.

İşin içinde biraz da pazarlama kısmı var aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basliga yaz oncesi bir hort cekme zamani

Arkadaslar yaz icin onerilerinizi yazarsaniz sevinirim, kalici - fresh tipte kullanip memnun kaldiginiz parfumlerden ornekler yazarsaniz, kullanip sevdigim parfumler 212 Men, Armani Code ve turevleri , bu tarza yakin oneriler verirseniz memnun olurum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basliga yaz oncesi bir hort cekme zamani

Arkadaslar yaz icin onerilerinizi yazarsaniz sevinirim, kalici - fresh tipte kullanip memnun kaldiginiz parfumlerden ornekler yazarsaniz, kullanip sevdigim parfumler 212 Men, Armani Code ve turevleri , bu tarza yakin oneriler verirseniz memnun olurum..

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edp nin kalıcılıkla hiçbi alakası yok.

gıvency pı en kalıcı kokulardan biridir. fakat edp değil
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bim de satılan adidas tek geçerim bütün karılar bayılıyo parfümüme
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu guncel tavsiye?

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen yaz Bvlgari Aqua Marine kullanıyordum. Bu sene en uygun fiyata nereden alabilirim ? Var mı güvenilir, tavsiye edebileceğiniz site ?

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz Bvlgari Aqua Marine kullanıyordum. Bu sene en uygun fiyata nereden alabilirim ? Var mı güvenilir, tavsiye edebileceğiniz site ?
    Dev Parfum Kampanyası | Trendyol

fiyatlar uçmuş :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bunlar orjinal degil sanırım ya nişanlım almıştıta bir sefer kokusunun kalıcıgı sıfırdı resmen
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanneron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bunlar orjinal degil sanırım ya nişanlım almıştıta bir sefer kokusunun kalıcıgı sıfırdı resmen
    Trendyol o riske girmez gibi geliyor bana ama, bildiğim kadarıyla da faturalı satılan ürünlerin orjinal olmama durumu pek yok.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trendyol'da öyle birşey olmasının ihtimali yok.
    Tüm ürünler orjinal.
    Bu arada 3-4 gün önce earmani-you aldım.İnanılmaz memnunum,bağyan arkadaşlarında beğendiği bir koku tavsiye ediyorum
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarihleri yakındır belki. Bende hugo boss almıştım bu şekil siteden ilk güzeldi bir sene sonra koku kalmamaya başladı

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trendyoldan parfum aldim tipki n11 gibi, farkli ufak saticilar gonderiyor, kendi depolari yafa buyuk tedarikciler degil orjinalligi sorgulanir.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trendyoldan parfum aldim tipki n11 gibi, farkli ufak saticilar gonderiyor, kendi depolari yafa buyuk tedarikciler degil orjinalligi sorgulanir.
    Abi bende aldım, orjinal olmadığını düşünüyorum, özellikle saatler ile alakalı çok defa sahte ürün satıldığını okudum,

parfüm ile alakalı sahte olduğunu düşünme nedenim, hiç kalıcı değil, bir kaç saat içerisinde uçup gidiyor

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bende aldım, orjinal olmadığını düşünüyorum, özellikle saatler ile alakalı çok defa sahte ürün satıldığını okudum,

parfüm ile alakalı sahte olduğunu düşünme nedenim, hiç kalıcı değil, bir kaç saat içerisinde uçup gidiyor
    Turkiye'de İnternet Sitelerinin %90'ı Sahte Saat Satıyor

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakin zamanda alisveris eden var mi?

@dodiiş

https://www.ciceksepeti.com/comme-de...-bayan-parfumu
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)