User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
59 sonuçtan 58 ile 59 arası

Konu: bmw e46 compact

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sedan aynasının base'i kaynakla ek yapılarak takılabilir, direk al tak şeklinde olmuyor maalesef, coupe ve m3 aynası zaten olmuyor, compact aynasıyla benim kadar uğraşan adam yoktur herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi aksamlar, hayirli cumalar. 2002 316ti sahibiyim, araba amcamin yani ilk sahibiyim denilebilir. Arac 70binde sandik degistirmis kronik ekzantrik problemi sebebiyle yani yeni motor (N42) 140k da. Arac 3 senedir yatiyor, muane oncesi ufaktan bir toparlanmaya ihtiyaci var, eksik cok..

Bu yaz 1-2 ay(+-1000km) kullandim ama arabaya cahillikten ve ilgisizlikten yari sentetik yag koydum castrol 5w30 olmali. Yaz sonu yag seviyesine bakmamistim ama durdugu yerde (hareket ettirip baktim altinda damlama yok) yag yemiyicegine gore 2 ayda 4 litreden min. cizgisi altina indirmisim, ki bu buyuk bir problem. Yag secimi bu kadar buyuk bir fark yaratirmi bilemedim. Siz ne dersiniz ? (belirtmek lazim arabayi ulasim icin degil zevk icin kullaniyorum yani genelde devir yuksek ve agrasif kullaniyorum. bu yuzden tam sentetik 5w30 yerine 40 mi almayim danismak istedim)

Velhasil kelam dedim sigorta yok, muane yok cok acilamiyorum bari gidiyim bi mahallede arabayi yikatiyim, arabayi calistirdim rolanti de 5-10 dk tuttum hareket edene kadar traktor gibi ses cikartiyordu, tam emin olamadim ama zamaninda youtube da izlemistim bu vanos sesine cok benziyordu ses, yikamaya varinca da durduktan sonra devam etti ses. Yikamadan sonra calistirinca gecti gibi geldi bana ama neden olur neresinden gelmistir bilemedim. Lambda (O2) sensoru de bozuk zaten anlayan bir ustaya goturmek sart oldu..

3. olarak da arka silicek motoru bozuk, yani muhendislik ogrencisiyim biraz icini actim inceledim icerisinden su tahliye borusu geciyor, buyuk ihtimalle akitmis, plastikte eskimis kisa devre yapmis motoru yakmisiz.. muane icin bir sekilde silicek motoru da bulmam lazim, cok pahali. 0 almamin imkani yok yani ben sprey sikarim su akar gider, siliceksiz kullanmak dert degil, bi muaneden gecicek diyede 150, 200 eu vermiyicem. kazali arabadan cikti vs bulabilirmiyiz tanidigi olan varmidir.

Toparlamak gerekirse, Istanbul Anadolu yakasinda guvenilir motor ustasina ihtiyacim var, istanbulda oturup 316ti da 5w40 deneyen varsa nasil bir sonuc verdi bunu merak ediyorum, ve son ve onemli olarak da arka silicek motoruna ihtiyacim var, yani en kotu bu forumdan birisiyle anlasabilirsem muane icin gunu birlik ucreti mukabilinde cikartip muaneden gecip geri takabilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)