User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
59 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yurt dışından araba getirme

yaso325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kıbrısta okuyan lar permi diye bi geçiş hakkıyla araç getirebiliyolardı tam bilmemekle beraber 2000 yılında yasaklandı sanırım.bide kıbrısta her araç sağdan dreksiyonlu diil.

MuratB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FcX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.taxfreecar.net/sorucevap.aspx

böyle bişi buldum bakınırken, belki yardımcı olur.
    fcx teşekkür ederm aydınlattı link sadece 1 araba getirile biliyormuşş

T-MIVEC
    Misafir
    Alıntı F€RH@_T5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıbrıstan olmaz kıbrıstakiler sağdan direksiyon...
    hepsi degil, araclarin neredeyse yarisi soldan direksiyon. pek bir sorun da olmuyor. Ancak getirmek icin min. 5 yil burda yasamis olmak gerekiyor ayrica arac 3 yasindan buyuk olamaz. 6 ay muhabbeti hakkinda bir fikrim yok ama.

DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çifte vatandaşlar yurt dışından araba getiremiyor. yurt dışından araba alıp onu tr ye sokabilirsin ama 6 ay triptik süresi dolduğunda yurt dışına çıkarman ve 6 ay boyunca da orda durması gerekmekte.
    aracın arkadaşın verdiği linkte sorularınıza cvp bulabilirsiniz.
    benim bir arkadaşım yabancı uyruklu olarak tr de üni. okuor onun üstüne araba getirmeyi düşündüm ama şahsın 1. derece akrabaları dışında kimselerin aracı kullanması yasak

fast
    Misafir
    bizim burda bi tanıdık getirdi 6 ay kendi üstünde araba 6 ay karısının sonra tekrar değiştiriyo bulgardan ise öğrenci tanıdığnız varsa gümrük vergisi almadan aracı burda kullanabiliyosunuz ama bulgar vatanaşı olcak

fatih h
    Misafir
    arkadaslar arac dıreksıyonu farketmıo modelıde onemlı deıl 3 yasın altı olmayacak artı getırdıın ulkenın vatandası olmalısın artı vergılerını ve gumruğunu odeyıp turkıyede ma mb mc plakalı 5 sene kullandıkdan sonra satabılırısn 5 sene zarfı ıcersınde yanı ma mb mc plakalıyken sadece sen ve aılen kullanabılıo satamassın yabancıdan baskasına zamanı geldıındede enflasyona gore saten aynı burdakının parasına denk gelmıs oluyor

fatih h
    Misafir
    bu arada kıbrısda okuyanların hakkı 2000 yılında bıttıı ama o zamanlardada aynı sey mevzu bahısdı sadece gumruk odenmıordu

Manimillion
    Misafir
    Alıntı MuraT-B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arklar bu konu hep kafamı karıştırmıştır.Birileri yardımcı olsunda bi açığa kavuşalım.Bazıları diolar 6 ay orda 6 ay burda.Bakıyorum izmirde bir çok araba var Me plakalı yurtdışında gelme araçlar bu adamlar napıolarda sokuyolarr içeri
    Ltfn bilgili arkdaşlarımıız yardımcı olsun
    Şimdiden teşekkürler...
    Mavi plaka li arabalari, Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olmayan kisiler sadece kullanabilir. Arac belli bir sure ile Turkiye den cikis yapip tekrar geri girmeli. Yani sen vatandas isen o arabalari kullanamazsin. Mavi plaka arabalarin gumrukleri de odenmemistir.

TAM35GNY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Manimillion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavi plaka li arabalari, Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olmayan kisiler sadece kullanabilir. Arac belli bir sure ile Turkiye den cikis yapip tekrar geri girmeli. Yani sen vatandas isen o arabalari kullanamazsin. Mavi plaka arabalarin gumrukleri de odenmemistir.
    +Ayrıca o araçları yabacılar sadece yine yabancılara satabiliyor diye biliyorum...

STN
    Misafir
    Ewet dogru gazetede yabancıdan yabancıya adı altında satıyolar araçları hatta. bide birşey okumuştum bi sitede. Yurtdışından gümrügünü vergisini ödeyerek getirecek kişiler. direk ülkeye sokmak yerine aracı. önce kıbrısa sokup kıbrıs üzerinden getirirlerse, maliyet düşüyor yazıyordu saçma ama dogru bişey. ama ben bunu okuyalı 6-7ay olmuştur durum deiştiyse bilemem

NETMAR
    Misafir
    Yeni konu acmamak icin bunu hortlatayim dedim

Beyler kismetse 1 ay sonra letonyaya okul icin gidicem. Gider gitmez orda kullanmalik ucuz bir arac alicam yaklask 1500 liraya megane coupe buldum onu almayi dusunuyorum. Simdi gelelim asil soruya subatta trye geri dondugumde bu aracla gelsem gumrukten gecebilirmiyim. Gecebilirsem kac gun araba burda kalir. Otv sini vs odeyip tr plakali hale getirebilirmiyiz

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Oturma ıznın var ıse,aracı kendı uzerıne alırsan.6ay burda kalabılır.6ay da ya gumruge terkedıp para odıceksın (y.koye) yada 6ay kendı ulkesınde kalıcak(letonya)

+ geçtiğin ülkelerin vizesini alman gerekiyor(eger lazımsa)

OTV vs odeyıp TR plaka yapamassın. 3-5 ayda oyle kolay degıl o ısler.
    - K -

________
    Dr.Ecu

NETMAR
    Misafir
    oturma ıznım olucak okul dolayısıyla yaklasık 4-5 ay kadar.

yesıl pasaportum oldugu ıcın gectıgımm ulkelerde sıkıntı olmaz sanırım.

6 ay arabayı burda surdukten sonra goturup gumruge bıraksam yada arabayı burda parçalatsak ne olur. yani illaki 6 ayın sonunda letonyaya goturmek şartmı burda birisine 200-300euroya satamazmıyım yabancı olan birine

NETMAR
    Misafir
    Bilgi lazim

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hazır benzer bir konu varken , belki bilgisi olan vardır..

Doğrudan araba getirtmek değil de, plaksız evraksız v.b. arabayı sadece demir olarak sokma gibi bir olay var mı ?? Motor, şanzıman, koltuk v.b. olması da gerekmiyor.. Sadece şase, karoser ,paslı v.b. de olabilir.. Bu tür birşey olabilir mi acaba ?
    Hurda demir getirtirmiş gibi mesela ??
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hazır benzer bir konu varken , belki bilgisi olan vardır..

Doğrudan araba getirtmek değil de, plaksız evraksız v.b. arabayı sadece demir olarak sokma gibi bir olay var mı ?? Motor, şanzıman, koltuk v.b. olması da gerekmiyor.. Sadece şase, karoser ,paslı v.b. de olabilir.. Bu tür birşey olabilir mi acaba ?
    Hurda demir getirtirmiş gibi mesela ??
    yook yasak oyle olsa ben turkıyeye kupa yığarım bosnada çöpe atıyolar yada irana ırak'a gidiyo
    - K -

________
    Dr.Ecu

NETMAR
    Misafir
    ya benim asıl sordugum şimdi arabayı getirdik 6 ay burda sürdük

6 ayın sonunda götürüp bulgaristan sınırını geçtikten sonra sağa çekip bıraksam ülkeye yayan girsem mesela herhangi bir yaptırım olurmu?

yani 6 ayın sonunda arabadan nasıl kurtulucaz illa letonyaya geri gidip satmam mı lazım

ucuz bir araba alacagım ıcın 400-500euroluk 6 ayın sonunda arabayı bulgaristana hediye etsem yada gümrüğe bıraksam falan ekstra bişeyler ödemem gerekirmi?

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bulgaristanda okuyup ordan araba alıp buraya arabalarıyla gelen arkdaşlarım var hatta bazı bulgarda okuyan çocukların italya plakalı(mavi renk) araçlarla geldiklerini biliyorum haziran gibi gelip eylüle doğru gidiyorlar plakaları bulgar plaka herhangi bir geçici plaka falan takmadan geziyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı NETMAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim asıl sordugum şimdi arabayı getirdik 6 ay burda sürdük

6 ayın sonunda götürüp bulgaristan sınırını geçtikten sonra sağa çekip bıraksam ülkeye yayan girsem mesela herhangi bir yaptırım olurmu?

yani 6 ayın sonunda arabadan nasıl kurtulucaz illa letonyaya geri gidip satmam mı lazım

ucuz bir araba alacagım ıcın 400-500euroluk 6 ayın sonunda arabayı bulgaristana hediye etsem yada gümrüğe bıraksam falan ekstra bişeyler ödemem gerekirmi?
    Açık açık diyosun ki yani,nasıl bir katakulli yaparım Arkadaşım bu tarz konuların yeri forum değil,dolandırıcı mısın ? Kapıkule veya İpsala gümrüğü ara,sor.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)