User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: tesbih sorunsalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

tesbih sorunsalı

abilerim bu aralar kehribar taşından yapılmış tesbihlere takmış durumdayım aramızda kullanan yada bilgisi olan var mı nette bir cok tesbih buldum 30 tl ye de var 1000 tl ye de bunların ne oldugunu nasıl anlayabilirim yardımcı olabilecek var mı aramızda

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende merak ediyorum bu konuyu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi incele beğenirsen verebilirim

http://www.sahibinden.com/el_yapimi_...XQQdisplayitem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dixi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kehribar arıyorum abicim teşekkürler yinede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi birşey soracagım bu kehribar taşından yapılan tesbihler cekildikce renk mi degistiriyor mesela sarı aldık diyelim cektikce turuncu sonrada kırmızı mı oluyorlar ? yok degilse o tesbihler neler birde sıkma kehribar diye birşey duydum tozdan yapılıyormuş sanırım

cenkr1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada hacıbaba lokantasında konya yolu üzerinde tesbih koleksiyonu var amcanın bence en güzel bilgiyi ordan alırsın ciddi pahalı tespihleri var bir bak istersen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kehribar tesbihi çam ağacının şırasından yapılır toprak altına sızan şıradan normalde hiç kullanılmamışı sarı turuncu gibi bişeydir çektik sıra içinden damar damar atar kırmızıları
    çekimi olsun görüntüsü olsun çok güzeldir ele oturur iyi bi zanaatkar tarafından yapıldysa eğer
    netten kehribarı alma bnce neden diyeceksin naylonlarıda var bire bir
    eğer tesbihten anlamıyorsan bilen birisiyle yada tanınmıs birinden örneğin sabit bir kuyumcudan
    kendin demişssin 30 tl yede var 1000 tl yede var diye ucuz etin suyu kara olur
    normal kaliteli bi kehribarı 1500 2000 den aşağı vereceklerini sanmıyorum
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen online iken ben nasıl böyle bir hata yapıpta konu açtım. Kırılsın ellerim neye yarıyor elizabet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kansu_ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kehribar tesbihi çam ağacının şırasından yapılır toprak altına sızan şıradan normalde hiç kullanılmamışı sarı turuncu gibi bişeydir çektik sıra içinden damar damar atar kırmızıları
    çekimi olsun görüntüsü olsun çok güzeldir ele oturur iyi bi zanaatkar tarafından yapıldysa eğer
    netten kehribarı alma bnce neden diyeceksin naylonlarıda var bire bir
    eğer tesbihten anlamıyorsan bilen birisiyle yada tanınmıs birinden örneğin sabit bir kuyumcudan
    kendin demişssin 30 tl yede var 1000 tl yede var diye ucuz etin suyu kara olur
    normal kaliteli bi kehribarı 1500 2000 den aşağı vereceklerini sanmıyorum
    sağolasın abicim gerçekten acıklayıcı olmuş

RUF50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YuSuFJaN_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abilerim bu aralar kehribar taşından yapılmış tesbihlere takmış durumdayım aramızda kullanan yada bilgisi olan var mı nette bir cok tesbih buldum 30 tl ye de var 1000 tl ye de bunların ne oldugunu nasıl anlayabilirim yardımcı olabilecek var mı aramızda
    bende kesme kehribar var eski baya hareleri mevcut 1000 ytl son olur
    ruf50 m3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı novass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kesme kehribar var eski baya hareleri mevcut 1000 ytl son olur
    sağolasın abicimde ben biraz yeni arıyorum kendim kızartmak istiyorum sagolasın yinede

cem36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YuSuFJaN_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi birşey soracagım bu kehribar taşından yapılan tesbihler cekildikce renk mi degistiriyor mesela sarı aldık diyelim cektikce turuncu sonrada kırmızı mı oluyorlar ? yok degilse o tesbihler neler birde sıkma kehribar diye birşey duydum tozdan yapılıyormuş sanırım
    Çektikçe kararan fiber tesbihler var 5-10 liraya eğer öyle bişi diyosan... 10 liraya alman fiberi alırsın gidersin bir gümüşcüde de sallamasını imamesini duraklarını gümüş yaparsın canavar gibi tesbihin olur ceviz yağını elinden düşürmeden karartmak için bol bol çekersin senelerdir kuka ve fiber çekıyorum karartmak için hastalık oldu.. Sıkma kehrıbarımda var ama asılı duruyor kullanmıyorum... İyi bir kehribar 1000 liradan aşağa olmuyor eger o görünümde düzgün bişi istiyorsan katalin al 30-40 liraya kehribar gibi görünenleri var
    C M G

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erzurum da bağlantın varsa Oltu dan gerçek oltu taşını daha hesaplı bulabilirsin.. 80-100tl lik tesbih batıya gidince ölüsü 400-500 den ağız açılıyor..

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben tesbıh kleksıynu yapıyrum kehrıbar ucuza bulamazsın en ucuzu 800 900 arası
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kehribar isi cok degisiktir, cidden adamin stresini alir iyi eder alisirsan birakamazsin.

birkac farkli tipi vardir, osmanli zamanindan gelen ilk kehribarlar sikma kehribar onu zor ve pahali bulursun. onun haricinde yeni jenerasyon olan damla kehribar var o biraz daha uygun ama tesbih netten falan alinmaz, gidip uyup uymadigina tas dizilimine, kesimine, tas buyuklugune, imamesine gore secmen lazim baska turlu olmaz.

osmanli sarayindaki butun kehribarlar zamaninda almanyaya goturulmus simdi oradan geri geliyor, recinenin kehribar tasina donusmesi icin baya bir zaman gecirmesi gerekir, fakat simdi onunda sanayilesmis hali var ocaklarda hizlica islemliyorlar.

birkac tipi var sari kehribar o cektikce turuncumsu olur, ates kehribar kirmizi olur(ben cok severim) cektikce kan rengi parlak olur, sikma kehribar kahverengi olur cektikce parlar iyice. Hepsinin cektikce rengi degisir, koku verir. Uzun sure cekmezsen kuser rengi degismez, koku vermez.

kehribar tesbihinin kiymetlisi elden dusmeden cekilmisidir, misal simdi alip devamli cektigin bir tesbihi 1 yil sonra tesbih pazarinda 1000-1500 liraya satabilirsin. Tesbihin raici yoktur 100 lirada olur 1000 lirada.

pazar gunleri hacibayramda tesbih pazari olur, oraya gidersen guzel tesbihler bulabilirsin.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ilgilenirsen ben erzurum oltuda askerliğimi yaptım dahada geleli 1 hafta oldu sana güzel kaliteli bir tesbihçi önerebilirim

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.kehribar-amber.com

güzel bilgiler var belki ilginizi çeker

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende tesbihle cok ilgilenirim.kehribar denildigi gibi hastalik yapar.birtane cok degerli olanini kaybettikten sonra okadar pahali olmasada baska birtanesini arkadasim hediye etti tekrar 1 senedir elimden dusmedi benimde oldukca parlak bi hal aldi tabi bide ama kehribarin cok turlusu var piyasada rus kehribari diye adlandirilanlar var cok sari olmaz onlar altin renginden biraz koyu olur.hakiki kehribar sari kahverengimse olur ve cekildikce damarlanir kirmiziya kacmaya baslar.zevk isi ben herturlu tesbihi gordum elimdende gecti ama gercekten kehribar cok farli ozellikle eline iyi oturmasina imamesine vs iyi secip alman lazim.evlat gibi bisey bu kehribar mardinde guzel kehribarlar bulunuyor banada mardinli bi arkadasimin hediyesiydi zaten askerde olmasaydi ogrenir bulurduk guzel biseyler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VteC_MaNiaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ilgilenirsen ben erzurum oltuda askerliğimi yaptım dahada geleli 1 hafta oldu sana güzel kaliteli bir tesbihçi önerebilirim
    Ben Erzurumdayım şuan istedğin bi tesbih varsa buradan bakabilirim..

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kehrıbar hem çam hemde dıer agacların recınesının govdeden akarak topraga bır butun halde karısması ve orada fosıllesmesı ıle meydana gelır. bu surec 40 ıla 80 yıl surebılır. kehrıbar cok degerlı bır tastır. bende hıcazdan almıstım. TR de fıyatları 1000tl nın uzerınde. orjın olup olmadıgını tasın dıkkat cekmeyen bır yerıne ısıtılmıs kor halıne getırılmıs atac parcası ya da ıgne degdırerek anlayabılırsın. plastıkse kotu koku cıkar orjınalse mıs gıbı agac recınesı kokar
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)